Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen tapasztalatod van a barátcserje kapszulával? fórum

Milyen tapasztalatod van a barátcserje kapszulával? (beszélgetős fórum)


75. NorSzed (válaszként erre: 74. - NorSzed)
2008. aug. 26. 11:45

Elvileg holnap kell megjönnie és NINCS BARNÁS FOLYÁS! A cicim már fájdogál, néha görcsölgetés-szerű valamit is érzek, de ez semmi ahhoz képest, ami ilyenkor lenni szokott.

Kíváncsi vagyok, ez így lesz-e a következő hónapban is?! Mert ugye két hónapot javasol a csomagolás, aztán már csak 10-15 napos kúraszerű szedést. A Zafíros.

Na mindegy, én örülök ennek.

Éééés: Hajrá csajok!

74. NorSzed (válaszként erre: 72. - NorSzed)
2008. aug. 24. 13:15

A munkaterápia nem rossz ötlet, szerencsére most nekem is többet kell dolgoznom. Lassan építkezünk is, úgyhogy nem fogok unatkozni, tehát nem lesz időm agyalni. Szerintem az a legrosszabb...

A barátcserje csinál velem valamit, mert elvileg három nap múlva ér véget a ciklusom (nem akarom az írni, hogy "kell megjönnie"), és ilyenkor már nagyon feszült a cicim, meg görcsöltem is, nem beszélve a barnás folyásról. Most ezek nincsenek, de pszichésen nem hatott, mert "düddü" vagyok. Kiakasztok mindenkit, ahogy szoktam mensi előtt.

Szóval valamit csinált.

Köszi az ötletet - egyébként - , majd még jelentkezem.

73. leonee (válaszként erre: 72. - NorSzed)
2008. aug. 22. 18:00

Hát eleinte nem is ment. Sirtam, ha megjött, meg az összes ismerősöm, barátnőm terhes lett. Aztán úgy döntöttem, hogy keresek egy másik munkahelyet, és össze is jött a munkahely. Igy most erre koncentrálok, és abban reménykedek, hogy majd néhány hónap múlva lesz baba is a pocakban. Valahogy bízok benne, hogy lesznek gyerekeink, csak várni kell rájuk.

Szerintem keresned kell valamit, ami eltereli kicsit a gondolataidat. :)

2008. aug. 20. 16:26

Hogy tudsz nem görcsölni rajta? Én mindig azt hiszem, hogy "na, most már nem görcsölök", aztán a túrót nem!!!

Adhatnál ötleteket... :)

71. leonee (válaszként erre: 70. - NorSzed)
2008. aug. 14. 21:41

Szia Norszed! Nekem egyenlőre nem sokat ért a barátcserje, szóval most abbahagytam. meg most nem is vagyok már úgy rágörcsölve a babaprojektre, mert annak nem láttam értelmét eddig, meg sikerét sem. Amúgy is munkahelyet váltok, és hát így most nem tudom mi lenne, ha összejönne a baba. Örülnék nagyon, csak gondolom az új munkahelyemen néznének nagyot.

Ha neked segít, akkor majd írd meg. Nekem ajánlottak egy másik homeopátiás szert is, amit majd néhány hónap múlva kipróbálok, a Mastodynon cseppet. arról is lehet jókat hallani.

2008. aug. 12. 15:17

Elolvastam. Mi egy éve próbálkozunk kb., én voltam hormonvizsgálaton, a doki azt mondta, minden rendben van. Hát persze, az is biztosan normális, hogy barnás folyásom van, meg kicsit össze-vissza ciklusom. Szerinte szeretkezzünk gyakrabban - nem is mondtam neki hányszor "barátkozunk" -, bár kicsit kicsi a méhem, vékonyka a nyálkahártya, meg mintha polycisztás lenne a bal petefészkem, de nem nagyon, nem számít (?!)

Hajszál híja volt, hogy nem dugtam az orrába a kacsát, hogy bevizsgáljam az agybarázdái esetleg cisztásodnak-e?

Ja, és persze a sokadik doki volt...

Úgyhogy most nem érdekel, marad a természetes cucc, meg a szeretése a páromnak. Majd jövőre elmegyek dokihoz. Most egy fél évig hagyjon lógva minden dr.!

Addig megmaradok veletek, aztán figyelek erősen, és tanulok tőletek.

Köszi előre is!

2008. aug. 12. 14:48
Sziasztok! Én augusztus elseje óta szedem a kapszulát. Nagyon izgatott vagyok, remélem tényleg használ. Jó lenne a pontos, barnás folyás nélküli mensit megélni! Nem beszélve a babázásról... No, elolvasom a hozzászólásokat, és örülök Nektek, annak, hogy lesz kivel tapasztalatot cserélni! :)
68. mongi
2008. júl. 12. 14:05
Köszi.OK! :)
2008. júl. 12. 06:21

Szió


Egyetlen egy dolog volt, így vissza emlékezve ami furcsa volt, az az , hogy szülés után nagyon sokára jött meg. Majd nem egy évre rá, de nem volt egy év:).

Amikor elmentem a dokimhoz, az azt mondta, hogy majd megjön, szülés után így szokott lenni, főleg amíg szopizott Viktória addig ugye elvileg meg sem jön a mensi. Aztán megjött, és elkezdtem szedni egy fogamzásgátlót azt másfél évig szedtem azt hiszem, Vikim két éves volt amikor abba hagytuk ,hogy jöhet a kistesó. de ismét nem jött meg, vagy is nagyon nehezen. Két hónapig még mással védekeztünk aztán jöhetett "élesben" de csak nem sikerült, elmentem két hónap után a dokimhoz, ahol kiderült, hogy nincs is peteérésem, hiába is próbálkozunk. Októberben derült ki a pcom. Azóta lett peteérésem, 6 hónaoig szedtem a clostit, hogy legyen pé-m. Most ez a második spontán hónapunk, hogy nem szedek semmit. Ha nem történik meg a csoda, akkor szeptembertől lehetne menni a dokimhoz, és adna egy beutalót egy meddőségibe.

de olvashatsz a naplómban is róla, hogy mik is történnek velünk, ha érdekel.

66. mongi (válaszként erre: 65. - 16e8707293)
2008. júl. 11. 22:17

:((

Mit mondtak,mitől vagy mikor alakult ki a betegség?

Éreztél esetleg valamit,vagy történt valami szembetűnő változás a kislányod megszületése óta?

65. 16e8707293 (válaszként erre: 64. - Mongi)
2008. júl. 11. 06:59

Szia


Igen, a 23cn hormonvérvétel mutatta, hogy a Lh/ Fsh arányom majdnem 3szoros arány. Ennek az aránynak 1:1kéne lennie. Illetve uh-láttuk a policisztás ováiumokat!!

64. mongi (válaszként erre: 55. - 16e8707293)
2008. júl. 10. 23:06

Szia!

Hogyan derült ki,hogy pcos-od is van?Hormonvizsgálatból???

63. leonee (válaszként erre: 62. - 16e8707293)
2008. máj. 12. 20:17

Azt hiszem várok még ezzel. Láttam az adatlapodon, hogy van egy nagyon aranyos kislányod. Ha ő sikeresen megfogant, akkor biztos lesz még babád. Van egy ismerősöm, akiknek egyből összejött az első baba, majd 2 évre rá szerettek volna másikat.Fél év múlva sikerült, de elment a baba. Akkor úgy döntöttek, hogy szüneteltetik a babaprojektet egy másfél évig. 1 hónapja eldöntötték, hogy jöhet, és megint egyből összejött.

Olvastam egy cikket, ahol arról volt szó, hogy azért, mert nem sikerül teherbe esni, az lehet a természet válasza is, hogy éppen most nincs itt a megfelelő idő. Én is a megfelelő időpontra várok. Türelem kell hozzá, meg bizni abban, hogy sikerül, és akkor sikerülni fog. Nekem most 6 barátnőm is terhes, én meg 9 hónapja várok a kis csodára, az elsőre. Azt hiszem egyikük sem várt ennyit, de egyiknek sem az első már. Szóval bizakodni kell, és pozitivnak lenni, mégha nehéz is.

62. 16e8707293 (válaszként erre: 61. - Leonee)
2008. máj. 11. 07:25

Szia


Szerintem mindegy mikor csinálják a hsg-t. Én iszonyatosan féltem tőle, a dokim is mondta, hogy bizony fájni fog, főleg ha elvagyok záródva. De a hsg- után megnyugodtam mert tényleg nem mondanám azt, hogy fájt, inkább nagyon kellemetlen volt. De lehet még a dokitól is függ, hogy milyen a kézügyessége:) Ha kéne megint bevállalnám. Úgy hogy ha lesz neked, ne félj próbálj meg ott a röngenbe ellazulni!!

61. leonee (válaszként erre: 60. - 16e8707293)
2008. máj. 10. 17:46
Köszi! Akkor már tudom miről van szó. Nem lehet egy kellemes élmény, de ha muszáj... Ezt a hormonvizsgálatok előtt, vagy után szokták megcsinálni? Vagy mindegy a sorrdend, csak ahogy az orvos javasolja?
2008. máj. 10. 17:08

Az enyém így zajlott.Jött a nővérke és kaptam egy erős inekciót.

Meg vártuk még hat a "bóditó" és átmentünk a röntgenbe. Lefeküdtem a asztalra, és először egy nővérke lefertőtlenitett. Aztán a kacsával feltárta a hüvelyt, és egy méhszájfogó éles valamivel szétnyitotta a méhszájat. Ez egy kicsit fájt. Aztán betette a katéter, és elkezdte tölteni a kontraxanyagot.Amig a katéter halad a méhszájon enyhe feszitő érzést éreztem, de amin beért a méhbe megszünt ez a feszitő érzés. Olyan érzés volt egész végig mint az első nap amikor megjön. Görcsölgetett a hasam. Mutatta nézek oldalra szépen átjárható mindkét petefészkem,és a méhemben sincs semmilyen elváltozás, összenövés. Amikor végeztünk a Hsg-vel akkor már minden forgott kürülöttem. Nagyon szédültem. Vissza mentünk a nőgyógyászatra és mondta aludjak egy kicsit, de nem ment.

Még mindig izgulok, ha rá gondolok. de a lényeg,hogy túl vagyok ezen is. És jó eredméynt kaptam.

Lehet tovább kutakodni, hogy mért nem jön össze a terhesség.

59. 16e8707293 (válaszként erre: 58. - Leonee)
2008. máj. 10. 17:01
Ha gondolod én szivesen leírom, hogyan történik egy hsg?
58. leonee
2008. máj. 10. 16:36
A hsg miből áll pontosan?
57. larat (válaszként erre: 54. - Leonee)
2008. máj. 10. 10:36
igen voltunk. nekem volt hsg-m, hormonvizsgálatok, mindenféle kenet, immunológiai vizsgálatok, cervis vizsgálat. meg apának sperma. minden ok. senki sem tudja mi lehet a baj.
56. b46d5f3a55 (válaszként erre: 54. - Leonee)
2008. máj. 10. 10:01
Szia, még nem voltunk vizsgálaton, de nyárra tervezzük, amikor letelik az 1 év, azt ajánlotta az orvos.
55. 16e8707293 (válaszként erre: 54. - Leonee)
2008. máj. 10. 09:39

Sziasztok


Nekem már volt egy hsg-m ahol mindent rendben talált a dokim. Illetve párommal voltam spermavizsgálaton ott is minden rendben van. Csináltunk hormonvizsgálatot és ott derült ki, hogy kesze-kusza a Lh/fsh arányom és még a pco-t is kiderült, ami a lányom előtt nem volt:(

54. leonee (válaszként erre: 53. - Larat)
2008. máj. 9. 23:07
Voltatok már valamilyen vizsgálaton? Mi megvárjuk a nyarat, mert akkor kicsit talán fellélegzünk, a férjem most diplomázik 2 szakon, és már nagyon elegünk van ebből. Bár én lehet, hogy nyáron elmegyek homonvizsgálatra.
53. larat
2008. máj. 9. 16:52
Ez érdekes, mert nálunk most 2-3 hónapja kicsit lazábban fogom a dolgokat. Sőt ez az első ciklus hogy nem mérem a hőmet, nem szedek semmit sem. Apának ez nem tetszik. Haragszik rám mert mondja hogy az orvos is mondta hogy menjünk és segít.
52. leonee (válaszként erre: 50. - Larat)
2008. máj. 9. 16:26
Nálunk a férjem csak azon szomorkodik, ha én szomorú vagyok, mert éppen megjön, vagy lemegy a hőm, mert meg fog jönni. Meg ő is szeretne már egy pozitív tesztet látni. De persze én foglalkozok a témával többet, de ő mindig meghallgatja az újabb dolgokat, amiket hallok, látok.
51. b46d5f3a55 (válaszként erre: 50. - Larat)
2008. máj. 9. 16:12
Én is azt hittem, de sajna ez nem csak rajtunk múlik :( Na, az jó,akkor most foglalkozz azzal, jó dolog, olyan szép, tiszta, új lesz minden utána, és tényleg ne görcsölj! Hát, párom kicsit máshogy áll hozzá, mint én.. ő is nagyon szeretne már babát, de nem görcsöl, nem esik kétségbe, amikor megjön (mint én) sokkal lazábban fogja fel, mert biztos benne, hogy jön valamikor..ebben én is biztos vagyok, de egy nő biztos másképp éli meg ezt, mint egy férfi..
50. larat (válaszként erre: 49. - B46d5f3a55)
2008. máj. 9. 16:04

30 éves vagyok és másfél éve várunk a babára. Én is azt hittem hogy óó nagyon hamar lesz a baba. És sajnos még sem. Most mi is felújítjuk a házat, és remélem nagyon szép lesz:-)

A párotok hogy viseli az egész baba projekt témát?

49. b46d5f3a55 (válaszként erre: 47. - Larat)
2008. máj. 9. 16:00
Szia, mi 9 hónapja próbálkozunk, most tartok ott, hogy nem foglalkozom a témával egy ideig.. Helyette lakásfelújítok stb... sokaknak jött össze akkor, amikor már nem görcsöltek rajta. Én is szedtem premenset, nem sokat használt, meg elevitet is elkezdtem, de semmi... A barátcserjéről jókat hallottam, de ugyanúgy, mint más szerek, nem mindenkin segítenek. Próbáld meg, hogy más dolgokra koncentrálsz,egy ideig, tudom, nagyon nehéz..
48. leonee (válaszként erre: 47. - Larat)
2008. máj. 9. 15:32

Mi kb. 8-9 hónapja. Én naiv azt hittem, hogy már ősszel összejön. :) Van néhány ismerősöm akiknek az első később sikerült, volt aki 1 évet várt, most meg már a harmadik baba jön nekik. mivel nekem is hosszabbak a ciklusaim, ezért kevesebb az esély.

Feladni nem szabad!!!!

Olyat is hallottam, hogy valakinek 15 év után jött össze az első, majd 5 év múlva a következő. Természetes módon. Azért ahhoz már türelem kell.

47. larat
2008. máj. 9. 13:25

Sokan mondják hogy használt nekik a barátcserje. nekem sajnos inkább ártott mintsem használt volna.

hát nem tudom mit csináljak, feladjam vagy csak éljem a napjaimat és majd lesz valahogy?

érdekes.

ki mennyi ideje próbálkozik??

2008. máj. 9. 09:40

Sziasztok


Én, is azért szedném a barátcserjét, hogy be állítsa a ciklusomat. 6 hónapig clostibegyet szedtem, hogy legyen peteérésem. Következő ciklustól már nem fogom kapni, azért is gondoltam, hogy meg kéne próbálni, ezt a barátcserjét. Már ha rendezi odabent a dolgokat már az is jó lenne. Mi is szeretnénk kistesót már lassan 1 éve:(:(:(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook