Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen tapasztalatod van a barátcserje kapszulával? fórum

Milyen tapasztalatod van a barátcserje kapszulával? (beszélgetős fórum)


2009. febr. 10. 23:16

szia, köszi...

nem tudom hogy magas e de amitt kezdtem el szedni mert úgy érztem, hogy nincs pé-m :((

szted rendbe fogja tenni???

2x1 et szedek

104. leonee (válaszként erre: 103. - 61f3d27819)
2009. febr. 10. 23:12
Szia Évi! Néhány bejegyzéssel lentebb olvashatsz róla, de a lényeg, hogy a prolaktin szintet csökkenti, ha magas valakinél.
2009. febr. 10. 22:07

SZIASZTOK!

én ide írtam de senki nem válaszolt...



Ki mit tud a barátcserje kapszuláról?Mire jó pontosan?Mik a tapasztalatok?

102. leonee (válaszként erre: 101. - 2c1d5b9264)
2009. febr. 10. 21:03
ez jó taktika. :)
101. 2c1d5b9264 (válaszként erre: 100. - Leonee)
2009. febr. 10. 20:37
igen ezt én is hallottam... nos ha a dokim nem küld el, vagy ezzel jön hogy majd egy év után, akkor elmegyek egy másikhoz és azt mondom mág egy éve próbálkozom :)
100. leonee
2009. febr. 10. 20:34
Egy hormonvizsgálat tényleg nem árt. Persze doki függő, valamelyik 1 év próbálkozás előtt nem csináltatja meg, mig egy másik simán elküld a vizsgálatra.
2009. febr. 10. 20:31
lányok azt hiszem nekem is mielőbb érdemes lesz megvizsgáltatnom magam, legalábbis a hormonjaimat, mert készül megjönni... ez a hónap sem sikerült... és ez már a 6. volt... :(
98. leonee (válaszként erre: 97. - Mirr78)
2009. febr. 10. 14:21
Nekem szokott késni, de mivel én hőmérőzök, igy tudom, hogy kb. mikorra várható, és miért késik. Lehet, hogy a peteérés tolódott ki, és emiatt késik, ha nem vagy terhes. Ha terhes vagy, akkor meg amiatt. :) Ez a jobbik eset. A negatív teszt nem feltétlenül jelenti, hogy nincs baba, mert a beágyazódástól számítva kb. a 12. naptól jelezheti a teszt, de valakinek még később. Egyébként marad a várakozás, ami tudom, hogy nagyon kiakasztó tud lenni...
97. Mirr78
2009. febr. 10. 12:43

Köszi a válaszokat lányok! A hormonvizsgálatra már én is gondoltam, hogy megnézetem mi a helyzet. Pláne azért, mert gimis koromban voltak pajzsmirigy problémáim (azt már nem tudom, hogy alul- vagy túlműködés). Több embertől is hallottam, hogy amíg a pajzsmirigy rakoncátlankodik, nem lehet teherbe esni. Ennek érdemes utánajárni.

Még abban tudtok tanácsot adni, hogy ilyenkor mitől fog megjönni??? Tudok ezen segíteni valahogy?

96. leonee
2009. febr. 10. 11:02
Még annyit akartam, hogy akinek normális a prolaktin szintje, annak nem érdemes bartácserjét szednie. De ez csak egy hormonvizsgálat után derül ki.
95. leonee
2009. febr. 10. 11:01

Sziasztok!

Mirr sajnálom, hogy negativ lett. A barátcserjéről még annyit érdemes tudni, hogy a prolaktin szintet lejjebb viszi. Persze van olyan doki, aki szerint ez nem igaz, mert szerintük csak a gyógyszerek hatnak a szervezetre. De egereken végzett kutatások is kimutatták, hogy a bartácserje hat a prolaktinra.

94. 2c1d5b9264 (válaszként erre: 93. - Mirr78)
2009. febr. 10. 10:13
nagyon sajnálom hogy negatív lett... remélem nem a barátcserje kavart meg tényleg... mostmár kezdek én is félni tőle egy kicsit... remélem megjön hamar ha már negatív lett... szorítok hogy rendben legyél!
93. Mirr78 (válaszként erre: 92. - 2c1d5b9264)
2009. febr. 10. 09:06
Hali! Ma reggel megcsináltam a tesztet, és sajnos negatív, immáron másodszor. Szóval tényleg negatív. Én mától már nem szedem be a barátcsejét, mert most már aggaszt, hogy nem jön meg, inkább várok, hogy mi lesz. Remélem, hogy nem zavart nagyon össze (főleg, hogy nagyon szabályos ciklusom volt). De így most már azt sem tudom, hogy mi van, az ovuláció időpontjáról már nem is beszélve. Orvoshoz azért nem akarok rögtön rohanni. Neked meg szorítok, hogy baba legyen. Messze még a szombat... :)
92. 2c1d5b9264 (válaszként erre: 91. - Mirr78)
2009. febr. 9. 20:19
én is nagyon sok jót olvastam róla, hinni kell benne és sztem segíteni fog rajtunk! nekem szerda és péntek között nem kellene megjönnie... ha így lesz akkor szombaton tesztelek! bár elvileg ha lenne baba talán már most is mutatna valamit a teszt, de nem akarom elhamarkodni... talán kibírom még szombatig, aztán ez is lehet közben megjön... erre is fel vagyok készülve sajnos.. neked nagyon drukkolok! legyen neked holnap pozitív, nekem meg szombaton :) ha már ilyen hasonló az esetünk :)
91. Mirr78
2009. febr. 9. 19:01

Szia Bellydancer! Hát én is reménykedem, hogy baba lesz belőle, de nem akarom magam túlságosan beleélni. Már nagyon szeretnénk! A mellem nagyon duzzadt, szóval vannak tünetek, de nem akarom magamnak bebeszélni sem. Már többen is jártak így, ahogy olvasgattam a fórumokat, hogy sok tünetet "produkáltak", aztán semmi. Mindenesetre ma vettem 2 tesztet.:) Reggel megcsinálom, nem bírok tovább várni.

Mi valahogy 1 cipőben járunk úgy érzem. Jó lenne, ha bejönne ez a barátcserje dolog. Én szinte csak jót hallottam róla. Remélem bejön mindkettőnknek! Szorítok Nektek is! Majd jelentkezem!

90. 2c1d5b9264 (válaszként erre: 89. - Mirr78)
2009. febr. 9. 14:49

szia Mirr! hú, remélem nem a barátcserjétől keveredett meg a ciklusod! sajnos nem tudok többet én sem nálad, mert én is most lesz egy hónapja hogy szedem, tehát ez az első ciklusom vele... én is csak reménykedni tudok hogy segíteni fog. a ciklusom nekem is rendszeres egyébként, de szintén 6. hónapja próbálkozunk a babával, eddig sikertelenül... én azért kezdtem szedni, mert a mensim másabb amióta nem szedem a gyógyszert (kevesebb van, sok a barnázás) pedig már több mint egy éve nem szedem...

neked azt tudom javasolni ismételd meg a tesztet néhány nap múlva és ha akkor is negatív menj el dokihoz! drukkolok hogy baba legyen! majd írj! puszi

89. Mirr78
2009. febr. 9. 13:43
Sziasztok! Új vagyok az oldalon. Keresgéltam és ezen az oldalon hallottam sok jót a barátcsejéről. Nekem teljesen rendben volt a ckilusom, már amennyire én ezt meg tudom állapítani. 6 hónapja próbálkozunk babával. Szóval 1 hónapja kezdtem el szedni a barátcserját. Most ott tartok, hogy 1 hete nem jött meg a menzim. Már kedzeünk örülni. Csináltam tesztet, sajnos negatív lett. Most nem tudom, hogy mi van... aggódom, hogy összezavarta a b.cserje a ciklusomat. Tudtok tanácsot adni?
88. 2c1d5b9264 (válaszként erre: 87. - Leonee)
2009. jan. 15. 07:48
Igen, én is sokféle véleményt olvastam már róla, volt akinek még rosszabb lett... hát remélem nálunk nem így lesz :) nekem az utóbbi hónapokban már mensi előtt másfél héttel feszül a mellem, ez utalhat a prolaktinra, meglátjuk most hogy lesz :) nagyon bízom a jótékony hatásban!
87. leonee (válaszként erre: 86. - 2c1d5b9264)
2009. jan. 14. 21:26

Még csak 1 hete. Én nem gondoltam volna, hogy pont a prolaktinom magasabb, mivel mostanában szinte alig van PMS tünetem, csak a szokásos kicsi hasszúrkálás. Régebben volt mellfeszülés, de mostanában semmi. Én mérem a hőmet, és onnan is tudom, hogy a progreszteron rendben van.

A kolleganőm is szedte a Mastodynont, de neki normális a prolaktinja, és neki nem is volt jó, hogy szedte. Amúgy a neten írnak mindefélét, valaki leszólja, valaki meg pozitiv ezzel kapcsolatban. Elvileg beállítja a mensit, volt aki babás lett tőle, meg leviszi a magas prolaktint. MEglátjuk.

86. 2c1d5b9264 (válaszként erre: 85. - Leonee)
2009. jan. 14. 21:00

Szia Leonee! és mióta szeded ezt a barátcserje tartalmú szert? van már valami hatása nálad?

nekem még nem vizsgálatk hormont, nem tudom van e vele baj, csak a saját megfigyeléseimre hagyatkozom, nagyon erősek a PMS tüneteim, ezel utalhatnak magasabb prolaktin szintre és kevés progeszteronra. ezért gondoltam hogy kipróbálom. holnap fogom kezdeni, mert ma jött meg a mensim

85. leonee
2009. jan. 14. 20:17
Pontosítok, barátcserje kapszulát nem szedek, de a Mastodynonban van barátcserje. :)
84. leonee
2009. jan. 14. 20:16

Sziasztok! Én néha benézek ide még. Én jelenleg nem szedek barátcserjét, de szedtem. Most derült ki, hogy a prolaktinom kicsit magasabb, ezért Mastodynon cseppet írt ki nekem az orvos, amiben van barátcserje, csak elvileg ez egy erősebb szer.

Kátyenka, szerintem lehet együtt szedni, mert homeopátiás szereket lehet gyógyszerekkel együtt szedni, ezt ma olvastam egy homeopátiás lapban!

Érdemes próbálkozni a barátcserjével, mert csak ritkán van mellékhatása. Ha van, akkor ezen a főrumon olvashattok róla (de nem olyan, mint egy hormongyogyinál), nekem semmi mellékhatása nem volt. Én szedtem premenst is, meg másfajta barátcserjét is.

2009. jan. 14. 16:13
Én is szeretném elkezdeni a barátcserjét,de senki nem válaszolt a kérdésemre már napok óta.Kicsit furcsa!
2009. jan. 14. 08:18

Halihó, sziasztok! valaki jár mág erre a fórumra?

most szereztem be 2 doboz barátcserje kapszulát, és érdekelne kinek vált már be esetleg. én két dolog miatt szeretném kipróbálni, az egyik az őrjítő PMS tünetek már másfél héttel mensi előtt, a másik pedig hogy már 5 hónapja próbálkozunk babával és nem sikerül... :(

ha valaki olvassa ezt és tud valami tapasztalatról, kérem hogy ossza meg velem :)

81. kátyenka (válaszként erre: 33. - Da5a93d992)
2009. jan. 10. 18:25
Metformint és barátcserjét lehet együtt? Nem tudod véletlenül?
2009. jan. 10. 18:19
Valaki szedett már Metforalt és barátcserjét együtt? Mik a tapasztalatok? 8 hónapja szedem a met-et és az utolsó 4 hónapban volt peteérésem.
79. leonee (válaszként erre: 78. - NorSzed)
2008. szept. 9. 20:54
az tök jó, ha megjön "normális" időre.:) Mégsem váltottam munkahelyet, mert itt kaptam egy jobb lehetőséget. így most nem kell aggódni, ha a baba jönni szeretne. csak nehogy megint rágörcsöljek. :)
78. NorSzed (válaszként erre: 77. - Leonee)
2008. szept. 8. 09:38
Valami történt, mert 28 napra jött meg, és az jó. Majd most meglátom, hogy ebben a hónapban mi lesz. Aviváról én is sok jót hallottam, már könyvem is van, majd megpróbálom abból megtanulni. Addig meg jómunkát mindenkinek! :)
77. leonee (válaszként erre: 76. - NorSzed)
2008. aug. 26. 20:30

Még van 2 hetem itt a régin. holnap kezdem betanítani az utánpótlásom. nem sok időm lesz rá.

amúgy a bartácserjéről én sok jót hallottam, olvastam, szóval biztos segít neked. én amióta nem szedem, azóta érdekes módon nem késik annyit, mint régebben. lehet, hogy hatott valamennyire, így utólag, nem tudom. Én szoktam aviva tornázni, igaz, hogy mostanában ritkábban, de mintha az is segítene.

2008. aug. 26. 11:45
Ja, leonee! Milyen az új meló?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook