Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen tapasztalatod van a barátcserje kapszulával? fórum

Milyen tapasztalatod van a barátcserje kapszulával? (beszélgetős fórum)


135. leonee (válaszként erre: 128. - 2c1d5b9264)
2009. febr. 17. 21:04

Mi most már másfél éve. A pajzsmirigyem még 12 éves korom körül kezdett el rendetlenkedni, leginkább úgy jelentkezett, hogy látszott a nyakamon, hogy vastagodik. Akkor is kellett szednem rá gyógyszer 6 évig aztán beállt. Sztem most sem lenne vele gond, csak a babaprojektnél nem jó, ha a normál érték felső szintje felé közeledik.

Amúgy a hormont érdemes megcsináltatni bármikor, ha a doki hajlandó rá.

134. 2c1d5b9264 (válaszként erre: 133. - Babszika)
2009. febr. 17. 20:59
hát most ez a 6. sikertelen hónapunk volt, most úgy döntöttem ha a következő sem sikerül akkor elkezdjük a vizsgálódást, páromnál megnézetjük a kiskatonákat nálam pedig a hormonokat. de akkor esélyes hogy mire meglesznek az eredmények, már nem is lesz rájuk szükség :) de jó is lenne :)
2009. febr. 17. 20:56
Mikor szeretnél menni?
132. 2c1d5b9264 (válaszként erre: 131. - Babszika)
2009. febr. 17. 20:53
óóóó, ez komoly??? erről még nem olvastam :))) akkor várjak még egy hónapot mielőtt dokihoz mennénk? :)))
131. babszika (válaszként erre: 130. - 2c1d5b9264)
2009. febr. 17. 20:52
Ettől függetlenül egyébként a stastisztika szerint állítólag, az esetek közel 80 százalékában a nyolcadik hónap környékén sikerül.
130. 2c1d5b9264 (válaszként erre: 129. - Babszika)
2009. febr. 17. 20:50
Szia Babszika! igyekszem kitartani, mindenképp beszedem a 3 hónapra való adagot! egyébként a természet kapott már tőlem 6 hónapot, remélem már nem sokat várakoztat...
2009. febr. 17. 20:48
Helló Belly! szedjed csak szorgalmasan az első hónap még nem mérvadó,kell egy kis idő, amíg kifejti a hatását.:)Egyébként az én dokim fél évet mondott, a babaproject elején, azt mondta ő nem szeretné húzni az időt, de kis időt azért adjunk a természetnek.
128. 2c1d5b9264 (válaszként erre: 127. - Leonee)
2009. febr. 17. 20:35

értem. akkor megpróbálok én is kitartani :)

Ti mióta próbálkoztok egyébként a babával? és ez a pajzsmirigyprobléma hogyan derült ki? van valami jele? sajnos én meg hipochonder vagyok és mindenre gyanakszom :)

127. leonee (válaszként erre: 126. - 2c1d5b9264)
2009. febr. 17. 20:32
Én tavaly nem voltam kitartó, és kb. másfél hónapig szedtem, aztán abbahagytam, mert nem éreztem, hogy segítene. A mostani cseppeket még csak 6 hete szedem, és elvileg ez 6 hét után fejti ki a hatását. Modjuk nekem emelett a pajzsmirigyemre is kell gyogyit szedni, mert látens alulműködésem van, vagyis ingadozik az értékem. Ha 3 hónap alatt az értékek normalizálódnak, akkor már nyugodtabb leszek, meg ha összejön a baba. :)
126. 2c1d5b9264 (válaszként erre: 125. - Leonee)
2009. febr. 17. 20:29
értem, és mennyi idő után éreztl kedvező hatást? vagy egyáltalán mire kezdted el szedni? bocsi a sok kérdésért, csak mivel eddig nekem nem volt észlelhető hatás nagyon kíváncsi vagyok :) de nem akarom abbahagyni, egyébként is megvettem 2 dobozzal, összesen 200 szemet, ez több mint 3 hónapra elég ha napi kettőt veszek be. de nem tudom mi legyen ha elfogy és addigra sem leszek terhes... mondjuk akko úgyis megvizsgáltatom már a hormonjaimat...
125. leonee (válaszként erre: 124. - 2c1d5b9264)
2009. febr. 17. 20:26

Az már szerintem elég. :)

Nekem nincs is annyi a cseppekben, meg csak körülbellülre számoltam ki, hogy mennyi lehet benne.

124. 2c1d5b9264 (válaszként erre: 123. - Leonee)
2009. febr. 17. 20:22
én most ezt a VITEX terméket szedem 400 mg kapszulánként és napi két szemet vesek be, reggel és este is egyet. szerinted ez elegendő dózis?
123. leonee (válaszként erre: 122. - 2c1d5b9264)
2009. febr. 17. 20:20
Én szedtem, meg a mostani cseppjeimben is ez van, csak nagyobb mennyiségben.
122. 2c1d5b9264 (válaszként erre: 121. - Leonee)
2009. febr. 17. 20:15
Te is a barátcserjét szedted? egyébként én is most olvastam, hogy ezt akár folyamatosan is lehet szedni, egyenlőre én is csak addig akarom szedni amíg babás nem leszek :) Remélem nem kell sokat beszednem már :)
121. leonee
2009. febr. 17. 20:02
Sziasztok! Én úgy tudom, hogy lehet huzamosabb ideig szedni a homeopátiás készítményeket. Nekem a dokim azt ajánlotta, hogy addig szedjem amig babás nem leszek, de 3 hónap után persze megnézi, hogy hatott-e. Elvileg be is állíthatja a megfelelő hormonszintet, és utána nem kell szedni.
120. 2c1d5b9264 (válaszként erre: 119. - E8de926afc)
2009. febr. 17. 20:00

szia! köszi hogy megosztottad a történeted! én még csak egy hónapja szedem, de én napi kettőt VITEX termék ( [link]

egyenlőre nem éreztem hatását (most van meg) ugyanúgy indult mint máskor, és PMS is volt, talán ingerlékenység kevésbé, de az lehet azért mert magneB6-ot is szedek. de én bízom benne hogy segíteni fog, csak türelem kell hozzá, rá is van írva hogy legalább 2-3 hónapig szedni kell folyamatosan. szerintem addig mindenképp szedni kell, utána azt írja 15 napos kúrákat lehet tartani, de ezt nem nagyon értem, hogy mettől meddig tartson ez a 15 nap és milyen gyakran legyen, erről még nem találtam én sem infót...

119. e8de926afc (válaszként erre: 114. - 2c1d5b9264)
2009. febr. 17. 15:56

Szia!

Nekem ugyanez a problémám. Már évek óta kb. 14 napig tartott a menstruációm, mert a nagyobb vérzés előtt 5 napig, azt követően pedig kb. 3 napig volt barnás vérzésem. Voltam endokrinológusnál, hormonszintem rendben, felírt fog.gátlót, amit már korábban is szedtem, de semmit nem használt. Most elkezdtem a barátcserjét, 3. hónapja szedem, 2 hónapig 1*1-et, a 3. hónapban 2*1-et. Múlt hónapban már 9 napra lecsökkent a barnázás és 19 napra jött meg, de most 21 napra, és 2 napja barnázom. Nekem is olyat szokott csinálni, hogy azt hiszem már meg fog jönni, közben fél napra leáll az egész.

Szerintem mintha valamit használt volna a Zafír barátcserje, de azt nem tudom, meddig lehet szedni.

Van valkinek erről tapasztalata? Köszi!

Neked azóta megjött rendesen?

118. 2c1d5b9264 (válaszként erre: 115. - Kolibra)
2009. febr. 13. 09:59
Szia! teljesen igazad van abban amiket leírtál, ha gond van valóban nem biztos hogy segít önmagában a barátcserje! de egy próbát megér, mielőtt kivizsgálatjuk magunkat! én még fűzök hozzá egy kis reményt, aztán úgyis menni kell ha nem sikerül... esetleg priviben megírod ennek az intézménynek a nevét és címét? te is jártál ott? van már babád?
117. kolibra
2009. febr. 13. 09:58
Valicskó Viktória, Breyer Helga, és Tűű László ők profik ebben a témában. Keressétek meg őket.
116. kolibra
2009. febr. 13. 09:56
Ja és ismerek néhány lányt, akinek már van egy babája, de sehogy nem jön össze a másik. Kiderült, hogy náluk is pcos, és inzulin rezisztencia áll a háttérben. Sokan metformin származékot kapnak rá, amitől elmúlhatnak a ciszták, és könnyen ismét babásodhatnak.
115. kolibra
2009. febr. 13. 09:54

Sziasztok!

Én szedem a barátcserjét, ami elvileg jó a sárgatest elégtelenségre. (mensi előtti barnázás, peteérés hiánya). De ez önmagában kevés, ha hormonális probléma áll a háttérben. Mert lehet, hogy pajzsmirigy probléma, vagy inzulin probléma miatt nincs peteérés, vagy van de nem megfelelő. Ezt mindenképpen ki kell vizsgáltatni, mert különben hiába várjátok a babát. A closty sem biztos, hogy hasznos önmagában, mert ha pl. pcos-ed van akkor még ronthatja is a nyálkahártya vastagságot. Nem írhatok reklámot, de van egy jó hely Budapesten ahol kivizsgálják ezeket a háttérben megbúvó hormonális problémákat. A pcos honlapon vannak orvosok, és ez az intézmény, amit csak ajánlani tudok.

114. 2c1d5b9264 (válaszként erre: 113. - Mirr78)
2009. febr. 13. 09:08

szia! remélem rendben lesznek az eredményeid, ha meg nem kapsz rá egy két bogyót és tuti jön a bébi :)

egyébként lehet tegnap elszóltam, én már semmit nem értek, tegnap délután a wc-n megjött szépen pirsan, azóta meg SEMMI! mostmár semmit nem értek...

113. Mirr78 (válaszként erre: 111. - 2c1d5b9264)
2009. febr. 13. 09:02
Szia! Örülök, hogy kezdesz odabenn rendbejönni. Ez tényleg már egy lépés a babához. Csak így tovább. Nekem azóta sem jött meg, valami kavarás van nálam a hormonok szintjén. De jobban utánanéztem a dolgoknak és vérvételre fogok menni. Teljes női hormon és pajzsmirigy, hogy tisztán lásssunk. Aztán hajrá!
112. leonee (válaszként erre: 111. - 2c1d5b9264)
2009. febr. 12. 22:41
:)Akkor ez jó jel. Sok mindenkinek segített már a barátcserje, sokan babásak is lettek tőle. Reméljük, hogy nekünk is segíteni fog.
2009. febr. 12. 20:09
Sziasztok, ismét benéztem! kicsit a barátcserje mellett szólnék most! ma megjött! na nem ezért örülök, hanem mert gyönyörűen jött meg! elmentem pisilni és egyszer csak ott volt :) előtte semmi barnás maszatolás! annyi hogy előtte két nappal nekem a nyákomban már van egy kis vér, de ez a fehérneműn még nem hagy nyomot (ebből tudom hogy meg fog jönni) de eddig a mensi előtt még 2 napig szarakodtott, barnázott... na ez most nem így volt és ennek én most nagyon örülök! tudom hogy a barátcserje miatt van, kezdi rendezni a dolgokat odabent és innen már csak egy lépés hogy babás lehetek! bocsánat ha gusztustalan voltam, de rajtam ebben már segített, csak meg akartam osztani veletek! és remélem mindenkinek segít, aki szedi!
110. leonee (válaszként erre: 109. - Mirr78)
2009. febr. 12. 19:56
Ez kifejezetten a prolaktin szint csökkentésére. Homeopátiás készítmény.
109. Mirr78 (válaszként erre: 108. - Leonee)
2009. febr. 12. 11:50
Szia! Ez a Mastodyonon pontosan mire való?
108. leonee (válaszként erre: 107. - Mirr78)
2009. febr. 11. 21:31
Hát nem tudom, hogy a barátcserje okozza a késést, de lehet. Én most a Mastodyonon cseppet szedem, azt irta fel a doki, és hát szépen kitolta az ovulációmat több, mint egy héttel. Elvileg azt írták, hogy 6 hét mire hat a szer, én 5 hete szedem, de tuti ez okozza, hogy most késik. :(
107. Mirr78 (válaszként erre: 98. - Leonee)
2009. febr. 11. 15:33
Nekem szinte óramű pontossággal zajlódott a ciklusom. Az ovulációm jan.20-án volt, ekkor együtt voltunk. febr 5-én kellett volna megjönnie, de sohol semmi. A barátcsejét január elején kezdtem el szedni, amiatt, hogy olyan sok jót hallottam róla (pl. "miután elkezdtem szedni, 1 hónap múlva terhes lettem" stb.). Szóval csináltam 2 tesztet 4 nap különbséggel, de negatív. Most majd mérem a hőmet, mert fogalmam sincs, hogy mi van ilyenkor. Én a nődokimnak mondtam, hogy kellene hormonvizsgálat, hivatkoztam arra, hogy gimis koromban gondok voltak a pajzsmirigyemmel, Azt mondta, hogy a háziorvosomtól kérjek beutalót vérvételre. Szóval most ezt fogom tenni. Nehogy már én is megvárjam az 1 évet, mert általában tényleg ezt szajkózzák.
106. 2c1d5b9264 (válaszként erre: 105. - 61f3d27819)
2009. febr. 11. 08:04
Szia Evi! látom még mindig bizonytalan vagy a barátcserjével kapcsolatban :) én már nagyon sokat olvastam róla, többmindenre is jó, mint alább írták egyrészt képes csökkenteni a prolaktin szintet, akinél magasabb (ennek jele lehet az erős mellfeszülés mensi előtt és esetleg tejcsorgás...) valamint szabályozza a progeszteron termelést, ami elengedhetetlen a baba beágyazódásához. összességében kedvezően hat a hormonrendszerre, ezáltal akinek túl rövid vagy túl hosszú a ciklusa azt rendbe teszi, valamint enyhíti, vagy meg is szünteti a kellemetlen PMS tüneteket (mellfeszülés, hasi görcsök, ingerlékenység)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook