Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen tapasztalatod van a barátcserje kapszulával? fórum

Milyen tapasztalatod van a barátcserje kapszulával? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
735. Roxa
2021. márc. 30. 22:30
Sziasztok. Èn 2 hete kezdtem szedni a baratcserjet kb kozepidoben, 4 napja kèsik a menstruaciom ez lehet a baratcserjètol is? 28 29 naposak a ciklusaim. Kimaradt mensi napjàn csinàltam tesztet ami negativ lett. Nincs terhessegi tunetem csak a hasam huzodik? Nektek volt ilyen a baratcserjètől?
734. Kestie
2021. márc. 30. 11:57
Azokon is voltam már, a 60 perces inzulin emelkedett meg kicsit (5-80-ig jó az érték, ott nekem 86 uU/ml lett), a többi jó. Rendben, köszönöm.
733. Panna07 (válaszként erre: 732. - Kestie)
2021. márc. 30. 11:51
Igen, érdemes endokrinológushoz is menni, a 3 pontos inzulin és vércukor vizsgálat is fontos, arra ő tud küldeni. A barátcserje szedését én orvossal beszélném meg, nem mindegy, meddig szedi az ember, plusz a kúra után küldjön el hormon vérvételre, hogy kiderüljön, mennyit használt.
732. Kestie
2021. márc. 30. 11:42

Köszönöm szépen, igen. Sajnos lelkileg kicsit kikészültem, lehet emiatt van a libido, sivatagság. Amit furcsállok.

Hát általában 30 napos, de most pl rövidebb volt. Megyek majd nőgyógyra, érdemes endrokrinologushoz mennem? Mert a női nemi hormonokkal is inkább ők foglalkoznak?

Illetve akkor szerinted kezdjem el a super femme harmonyt meg mellé ajnlottak még egy womens cream krémet.

731. Panna07 (válaszként erre: 728. - Kestie)
2021. márc. 30. 11:34

Hu, nagyon sajnálom, ami veled történt, ez nagyon megterhelő lehetett.

A progeszteron szint alacsony, nem nagyon volt peteérés, de 21. napon nézve akkor releváns, ha a ciklus 28 napos, ha hosszabb a ciklus, akkor később kell nézni. Az FSH-LH értéked lehetne alacsonyabb, de egy mérés nem mérvadó, ezek a hormonok változhatnak.

730. Kestie
2021. márc. 30. 10:33
29 éves vagyok, csak nem menopauza :D
729. Kestie
2021. márc. 30. 10:19
Fontos tudni nálam, hogy 2019 év végén/2020 elején volt bartholyn ciszta felvágásom, tisztításom. Nem vették ki magát a cisztát. Begyógyult a seb, volt is nedvesedésem, mindig feldagadt ugyan a ciszta, de nem tályogosodott. Majd a 2020-as évem további, nem nőgyógyászati betegségekkel folytatódott. Vesegyulladás, fülgyulladás, felső légúti megbetegedés, ezekre mind antibiotikumot szedtem. Júliustól 6hónapon keresztül kezelgettek elöször bakteriális (amire szintén antibiotikum..ez volt a 3.kúrám, a vesére és a felsőlégútira is 2-2 doboz suprax, majd a bakteriálisnál aktil duo), majd gombás fertőzéssel. Számtalan kúpot, kenőcsöt, szájon át szedhető candida ellemi gyógyszert is kaptam. Amiből január közepe felére kigyógyultam a leletek szerint. Nyílván lelkileg nagyon megviselt a fél éves orvoshoz járkálás. nemi élet hiánya, vizgsálatok, kúpok. kb. 2 hónapja azt érzékelem, hogy nincs libidóm, s izgalmi állapotban abszolút nincs hüvelynedvességem. Ami azelőtt nekem nagyon volt. Sok kivizsgáláson voltam, cukorterheléstől kezdve női hotmon vizgsálaton. Mert 2020 májusa óta 19 kg-t fogytam (edzéssel, táplálkozásváltással). Hogy nem-e hormonális felborulás okozza e? A hormonok is elvileg rendben vannak (tsh 2,526 uIu/ml, free t3 2,60 pg/ml, free t4 0,98 ng/dl, anti tpo 0,020 IU/ml, az anti TG 2,87 IU/ml, fsh 10,7 mU/ml, lh 9,0 mU/ml- ezek 3.napi ciklusosak). A szex így csak sikosítóval megy, de korántsem olyan kellemes. Valószínű fantom fájdalmakat is beképzelek már idegi alapon, mert nőgyógyászatilag nem találnak bajt. Az utolsó leletem szerint azonban egy 2 cm-s ciszta volt a jobb ováriumban és az utolsó két mensesem 1-1 héttel előbb jött meg. Tanácstalan vagyok ezek után, hogy mit lenne érdemes. :)
728. Kestie (válaszként erre: 727. - Panna07)
2021. márc. 30. 10:06

Szia!


A progeszteron: 19,71 nmol/l

Az ösztraidol: 43 pg/ml


Köszönöm :)

727. Panna07 (válaszként erre: 726. - Kestie)
2021. márc. 29. 17:13
Szia! Kellene a mértékegység mindkét hormonnál, mert kétfajta van.
726. Kestie
2021. márc. 29. 16:18

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy szerintetek, ha a ciklus 21. napján 19,71 volt a progeszteron szintem, a 3.napin az ösztrogén meg 43, akkor az kevés-e? Nem nagyon akart válaszolni a nőgyógy, most megyek máshoz. Az utolsó két mensinél 1 héttel előbb jött meg.

Sajnos durva libido csokkenés és izgalmi állapotban sivatagság van. Lehet pszihés eredetű,ezt is kezelem.

Ajánlották a super femme harmonyt. Aki kicsit jobban benne van, ilyen értékek jók, érdemes elkezdenem szedni? Köszönöm!

725. élni (válaszként erre: 723. - Leó96)
2020. ápr. 30. 20:39
Én a ciklus első felében barátcserjét kenek ,és ahogy igazolja a görbém a peteérést onnantól 14 napig progikrémet....szép 28 napos ciklusom lett előtte volt hogy 18 de volt hogy 35 napos volt.
724. Janina (válaszként erre: 723. - Leó96)
2020. ápr. 30. 09:13

Szia

Wtn-t 14.naptol kell kenni vahy 28.napig

Ezt írják a legtöbb helyen, de van ahol azt hogy addig amíg meg nem jön

723. Leó96
2020. márc. 15. 22:51

Sziasztok! Inofolic csopiba irtam, gondoltam itt is megjelenek:) Nekem a fogamzasgatlo abbahagyasa boritotta fel a ciklusom, azota probalok rajonni h mi a baj, tobb kevesebb sikerrel. Magandokim elegge elfoglalt es sajnos sokszor azt erzem h tobb infot talalok neten mint amit o mond nekem.


Nekem a legnagyobb problemam az hogy nagyon hosszuak a ciklusaim, plusz PMS tunetek is tarsulnak.


Eloszor csak siman Premenst szedtem de nem tudtam kivarni a harom honapot mert amint elojott valami “felnagyitott” mellekhatas megijedtem es abbahagytam.

Ezutan az amugy tokeletes borom valamiert (tavaly nyar) undoritoan zsiros es pattanasos lett).


Itt ratalaltam a WTN Baratcserje es Progreszteron kremre. Elso honapban nem nagyon ereztem valtozast. Sokaig barnaztam. Utana sajnos tultoltam a progreszteront mert nem csak 14 napig szedtem a ciklus feleben hanem “vegig” es az “alap” 40 napos ciklusom kitolta 60 naposra, tarsulva puffadassal es szekrekedessel. Itt viszont nem volt barnazas. Ekkor megijedtem megint es abbahagytam az egeszet.


Aztan ratalaltam az Inofolic olcsobb valtozatara az Inofemre, ezt kezdtem el inni napi ket tasakkal mensi 16. Napjan. Itt ereztem a peteerest es nyak is volt, nagyon boldog voltam. Idokozben megfigyeltem a ciklusaim es rajottem h az a baj h nagyon keson van a peteeresem, amire nyilvan a baratcserjet is ajanlottak. Hozzateszem ebben az inofemes honapban 8 napja barnazok, melleim brutalfeszulnek es fel akarok mindent zabalni.


Most a terv hogy WTN Baratcserje kremet kenek vegig plusz Inofem. Progikremtol kicsit felek. Emelle gondoltam, hogy ameddig nem rovidul le a ciklus minimum 31-30 napra “rasegitek” meg napi egy szem Premens-szel is. Szerintetek rossz otlet? Sajnos nagyon ketsegbe vagyok mar esve :(

722. mgagi (válaszként erre: 721. - Panna07)
2019. dec. 29. 21:27
Májusban majd kiderül mi a helyzet. Akkor kell kontrollra mennem.
721. Panna07 (válaszként erre: 720. - Mgagi)
2019. dec. 29. 21:25
Nekem is referenciatartományon belül volt, 3,5, de ez már magasnak bizonyult.
720. mgagi (válaszként erre: 719. - Panna07)
2019. dec. 29. 21:10
Nekem nincs hormonális problémám. Voltam hormonvizsgálaton. Mindenesetre furi. TSH-m is jó.
719. Panna07 (válaszként erre: 718. - Mgagi)
2019. dec. 29. 20:46
Szia! Én szeptember óta Letroxot szedek magasabb TSH miatt, amióta lejjebb ment, azóta nem nagyon van barnázás.
718. mgagi
2019. dec. 29. 17:44
Nekem úgy néz ki nem segít a barátcserje. A barnázás visszatért.
717. gyöngyi26 (válaszként erre: 716. - Kérdező_8)
2019. dec. 4. 23:12

Szia,

Én szedtem barátcserje kapszulát és mio-inozitolt is, plusz Hashimoto-ra pajzsmirigy hormont is szedek. Barátcserje kapszulából reggel vagy este (amikor eszembe jutott) vettem be 2x400 mg szárított, nem koncentrált őrleményt. De mindig vártam 1 vagy több órát a gyógyszer és a gyógynövénykapszula bevétele között. A Prolaktinom határértéken volt kb. 6-700-ról levitte 3-400-ra a barátcserje, erre egyébként nagyon jó. Mio-inozitolból napi kb 2 g port kb. 1 dl vízben feloldva ittam, lefekvés előtt, egész tűrhető íze van egyébként. :) A barátcserje elvileg kicsit leviheti a TSH-t, de nem tudom, hogy az enyémet befolyásolta-e. Ha igen, maximum néhány tizedet csökkentett csak rajta. A barátcserje nekem nagyon erős peteéréseket csinált egyébként, babatervezéshez szedtem.

2019. dec. 3. 21:12

Sziasztok!


Barátcserje por szedésével kapcsolatban kérnék tapasztalatokat tőletek. Magas prolaktin szint miatt szeretném elkezdeni szedni, mellette a mio-inozitollal együtt. Kérdésem az lenne hogy aki szedte már milyen adagban, napszakban, étkezéshez kötve hogyan szedte, hatásos volt-e neki?

Letroxot is szedek pajzsmirigy hormonokra arra lehet esetleg hatással?


Válaszokat köszönöm előre is!

715. Zsani6
2019. nov. 25. 23:15
Sziasztok 4 éve szenvedek össze vissza verzek mindenféle vizsgálaton voltam már a doki azt mondta már nem tud segíteni gyógyszerek (dicynone, norcolut) nem használnak a doki szerint csak a fogyás segíthet a kérdésem az lenne a barátcserje jó lehet erre a problémára? Köszönöm a választ
2019. okt. 30. 21:39
Én első hónapban teherbe estem, amúgy 41-42napos ciklusait voltak mindig. Én hiszem,hogy segített.
713. Panna07 (válaszként erre: 712. - Adrii3)
2019. okt. 28. 14:59
Szia! Én orvosi előírásra szedtem barátcserjét, hogy rendbe tegye a peteérést és a vérzést. Te mi alapján szeded? Mert ha csak magadtól a babavárás érdekében, akkor az nem igazán szerencsés, a barátcserje nem rásegítő szerz, lehet, hogy megkavarja az amúgy normál ciklusodat, és nem szabad hosszabb távon szedni. Inkább vitaminokkal próbáld turbózni a szervezeted, D-vitamin, Q10, E vitamin, ezeket ajánlják, meg a méhpempőt.
712. Adrii3
2019. okt. 28. 14:17

Sziasztok!


Elég új vagyok meg itt a fórumon.

Idén márciusban vágtunk bele a babaprojektbe, eddig sajnos sikertelenül. Ebben a hónapban kezdtem el szedni a barátcserje kapszulat, amihez a különböző oldalakon olvasottak alapján nagy reményeket fűzök.

Van valaki akinek esetleg már az első hónapban sikerült vele a baba?

711. mgagi (válaszként erre: 709. - Attak)
2019. okt. 26. 20:01
Gratulálok a babához!
710. mgagi (válaszként erre: 709. - Attak)
2019. okt. 26. 15:50

Igen, nekem is 3 császárom volt. A 3. után elkötöttek. Amióta újra megjött elhúzódó vérzésem van. Volt gyógykaparásom. Most elégették a méhnyálkahártyát, de még most sem javult a helyzet. A dokim 1 hónapra írt barátcserjét, de nem sok változás állt be. De most kipróbálom hogy tovább szedem hátha javul a helyzet.

Köszi a válaszodat!

709. Attak (válaszként erre: 708. - Mgagi)
2019. okt. 26. 10:44
Szia! Én 4 évig szedtem, kezdetben állandóan, utolsó évben menszesz alatt már nem. Alapvetően baba miatt kezdtem el szedni, de nekem jó hatással volt a hosszú menstruációra is. 12-14 naposról 8-9 naposra csökkent. Ha abbahagytam újra hosszabb volt. (Most 31 hetes vagyok a kisfiunkkal, ezért nem szedem). Ami még tovább csökkentette a menszesz idejét, az az E vitamin, napi 400 mg, így 6-7 napos lett. Nekem a peteérésben is segített, méhenkívüli miatt ugyanis csak az egyik petefészkem teljes, a másik csonkolt, és a 35-40 napos ciklusaim így átlag 29 naposak lettek. Olvastam, hogy neked is hosszú ideig tart a menstruáció. Az én dokim azzal magyarázta, hogy 3 várandósság és a 3 császár miatt vérzékenyebb a méh. Azóta is szkeptikus vagyok ezzel a válasszal, de ki tudja.
708. mgagi
2019. okt. 26. 10:19

Sziasztok! Érdeklődni szeretnék aki több hónapig szedte a barátcserjét hozott e változást a ciklusában.

Nekem nem babaprojekt miatt kellene hanem a peteérés én rendbe tegye. Vérzészavar, endometrium polip. Van vkinek hosszú távon tapasztalata?

Üdv: Ági

707. Angie09
2018. nov. 20. 23:34

Sziasztok!


Érdeklődni szeretnék,ha valaki még olvassa a fórumot, hogy annak akinek használt a barátcserje, ki milyen dózisban szedte? Én napi 2kapszulával 580mg-t. Az elég?

A válaszokat előre is köszönöm!:)

706. Rebekha
2018. szept. 2. 09:26

Sziasztok,

menstruáció első napján kezdtem el szedni a barátcserjét. Vagyis amikor meg kellett volna jönnie de nem jött meg. 5. napja késik. Terhességi teszt negatív.viszont úgy érzem, hogy mindjárt megjön. Feszül a mellem fáj a derekam és a hasam. Nőgyógyászhoz 2 hét múlva kaptam időpontot. Szerintetek abbahagyjam a szedését?

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook