Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Súlyos depresszió indokolja az emelt családi pótlékot? fórum

Súlyos depresszió indokolja az emelt családi pótlékot? (tudásbázis kérdés)

19. paki1968 (válaszként erre: 18. - C114183a1c)
2014. febr. 11. 09:04
Köszönöm szépen.Számomra is az a legfontosabb,hogy meggyógyuljon és bízom abban,hogy meg is fog!És szerencsére ő is bízik benne.
18. c114183a1c (válaszként erre: 15. - Paki1968)
2014. febr. 11. 04:50

Ha javasolta és a szám alapján benne van, akkor van esélyetek, hogy megkapjátok. Azonban még a MÁK kérésére ezt felülvizsgálhatják.


Szerintem a legfontosabb az lenne, hogy meggyógyuljon és ehhez kívánok sok sikert, Neked pedig kitartást! :)

17. grizus
2014. febr. 11. 04:26
Szerintem ne számíts rá, de meg kell érdeklődni.
16. grizus
2014. febr. 11. 04:25
Nem.
2014. febr. 10. 18:10
Igen úgy látom szeretne gyógyulni,sőt az orvosok is ezt mondják.remélem sikerülni is fog.Én legalábbis mindenben támogatni fogom.Egyébként az orvos aláírta az emelsz összegű családi pótlék javaslatot,mert azt mondja attól függetlenül,hogy nem közveszélyes-mint a törvény írja-attól függetlenül még javasolhatja.
14. Toprengo (válaszként erre: 13. - Paki1968)
2014. febr. 9. 21:05
Hogy látod, szeretne kikerülni ebből az állapotból?
13. paki1968 (válaszként erre: 12. - Toprengo)
2014. febr. 9. 20:25
Igen most folyamatosan pszichiátriai kezelés alatt fog állni.Jelenleg kórházi ápolás alatt áll,csak eltávozáson vagyunk itthon.Egyébként 17 éves,gyermekosztályon fekszik és én is ott vagyok vele éjjel-nappal.Holnap megyünk vissza.
12. Toprengo (válaszként erre: 2. - Paki1968)
2014. febr. 9. 18:03
Pszichológushoz jár-e a kislányod?
11. c114183a1c (válaszként erre: 10. - Paki1968)
2014. febr. 9. 13:58
Lehet, hogy közgyógyos is lehetne, de azt tudomásom szerint az önkormányzatnál lehet intézni...
10. paki1968 (válaszként erre: 9. - C114183a1c)
2014. febr. 9. 13:53
Köszönöm a segítséged!A tankönyvekért amúgy sem kell fizetnünk,mert a tanulási nehézség miatt már van BNO kódja,de az étkezésről nm hallottam,az nekem új.Ne nézzetek anyagiasnak,ez nem erről szól.De már így is elég rossz anyagi helyzetben vagyunk nem biztos,hogy a gyógyszereit képes lennék kiváltani,inkább ezek miatt kérdeztem rá.
9. c114183a1c (válaszként erre: 8. - Paki1968)
2014. febr. 8. 17:32
Erre pontos választ kaphatsz az orvostól. Szerintem nem kellene találgatni, hiszen nem azok vagyunk és lehet, hogy az orvosnak teljesen más a véleménye. Az emelt összegű családi pótlékon kívül egyéb kedvezményben is részesülhettek. Az étkezése díjának 50 %-át kell fizetni (gondolom, ez középiskolában is így van), a tankönyvekért pedig nem kell.
2014. febr. 8. 17:28

Esetleg szerintem ez vonatkozhat rá:

F90.0-F98.9 A viselkedés és érzelmi-hangulati élet rendszerint gyermekkorban vagy serdülőkorban jelentkező zavarai

2014. febr. 8. 17:20
Köszönöm mindenkinek!Hála istennek a jogszabályban leírtak azért rá nem vonatkoznak,de sajnos öngyilkossági kísérlet miatt most kezelés alatt áll a gyermekosztályon.De már régóta járunk pszichiáterekhez,de minden esetben azt mondták,semmi baja nem kell mennie csak ha akar.Vagyis nem hittek nekem.Sajnos csak most álltak hozzá komolyan ,a történtek után,most azonban a tesztet is megcsináltatták vele,mire kiderült,súlyos depresszió határán áll,és már régóta kezelésre lett volna szüksége.Elsős kora óta diszlexa és diszgráfia miatt szakértői véleménnyel is rendelkezik és erről BNO kódja is van.valószínűleg ezek miatt is történt vele ez.Immár 10.osztályos,szakközépiskolai tanuló,jó erős közepes teljesítménnyel.Ezeket csak azért írtam le,mégis tudjátok,miről is van szó.A mostani állapotát egy szerelmi csalódás okozta,végül is ez tette fel szerintem az i-re a pontot,ahogy szokták mondani.
6. c114183a1c (válaszként erre: 2. - Paki1968)
2014. febr. 8. 15:57

Ahová jártok kezelésre, ott az orvos ezt meg tudja mondani. Mindenképpen kérdezz rá!


Ha indokolt, akkor el kell menned a MÁK-ba (Magyar Államkincstár) és ott kell kérni igénybejelentő lapot. Ezzel a lappal visszablattyogsz a kezelő orvoshoz és Ő kitölti a papírt.


Ha magánrendelésre jársz, az nem jó. Reményt adhat, ha az orvos valamelyik szakrendelőben is rendel és ott le tudja Neked pecsételni az igazolást.

2014. febr. 8. 15:28

Amit Zebracsikó javasolt nagyon jó. Abból esetleg ez vonatkozhat a lányodra.

"Egyéb súlyos pszichiátriai kórképek: olyan, az F30.0-F48.9 Hangulatzavarok, affektív rendellenességek, neurotikus, stresszhez társuló és szomatoform rendellenességek

egészségügyről szóló 1997. évi CLIV. törvény 188. § d) pontja szerinti súlyos pszichiátriai beteg gyermek, aki közösséget, nevelési-oktatási intézményt - ide nem értve a speciális közösség, illetve nevelési-oktatási intézmény esetét - önmaga vagy a közösség veszélyeztetése miatt nem látogathat, és az állapot krónikussága miatt rendszeres gyermekpszichiátriai kezelésben részesül. F90.0-F98.9 A viselkedés és érzelmi-hangulati élet rendszerint gyermekkorban vagy serdülőkorban jelentkező zavarai"

Nem tudom hány éves, de esetleg meg lehetne vizsgálni az autizmus kérdését is. Nem vagyok hozzáértő, ez csak javaslat.

2014. febr. 8. 14:55

[link]


5/2003. (II. 19.) ESzCsM rendelet


a magasabb összegű családi pótlékra jogosító betegségekről és fogyatékosságokról

2014. febr. 8. 14:32
Szerintem nem.
2014. febr. 8. 14:25
Azt szeretném kérdezni,hogy súlyos depresszió,szorongás esetén lehet-e igényelni kislányomnak az emelt családi pótlékot és a közgyógy igazolványt.ha igen,kitől kell kérnem?
2014. febr. 8. 14:24
Súlyos depresszió indokolja az emelt családi pótlékot?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook