Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A só valóban jót tesz a bőrnek? Egyéb természetes dolgok a pattanások ellen? fórum

A só valóban jót tesz a bőrnek? Egyéb természetes dolgok a pattanások ellen? (tudásbázis kérdés)


2014. febr. 10. 16:29

Az en zsiros borom nagyon szereti. Himalaja soval vagy epsom soval szoktam atradirozni az arcom, illetve testradirnak is hasznalom. Szoktam belole tonikot is csinalni, deszt.viz, par csepp teafaolaj es keves so keverekebol.


Problemas borre bevalt meg a mez-fahej pakolas, illetve szoktam joghurtot is a fejemre kenni valamilyen gyumolccsel (eper, szolo, vagy uborka) puresitve.

10. F. Tündi (válaszként erre: 1. - BBLia)
2014. febr. 9. 16:22
A szaunában ahova járok mézet kevernek el tengeri sóval és azzal dörzsölik be a bőrüket! Én még csak a mézet próbáltam,de az is fertőtlenít!
2014. febr. 8. 16:39

Akit a só, mint kozmetikum érdekel, ajánlom:

2013.12.20. Melyik a leghatékonyabb ránctalanító 35 fölött? és itt van PERSEDIA 32.hozzászólása, érdemes elolvasni.

2014. febr. 8. 16:00
Nekem bevált a pattanásos, mitesszeres bőrömre. Este azzal tisztítom plusz hidrofiles kenőcs. Hidratálásnak pedig szintén gyógyszertári stearini kenőcs. Amióta sóval mosom ezerszer szebb a bőröm, nem zsírosodik annyira.
7. zebracsikó (válaszként erre: 3. - Boszy28)
2014. febr. 8. 14:56

én most épp azt használom, szuper!

Bár nem pattanások ellen, csak úgy.

2014. febr. 8. 14:56
Igen!!!
2014. febr. 8. 14:25
A himalájai sòt ajánlom, fantasztikusan jòt tesz a bőrnek, bármilyen problémája is legyen. Nagyon jòk még az agyag- és iszappakolások. Ajánlom még az élesztőből készült pakolást.Csodát tesz a bőrrel, viszont ne feledkezzünk meg a hidratálásròl sem!
4. 28195c972d (válaszként erre: 1. - BBLia)
2014. febr. 8. 14:17

A só a hiedelmekkel ellentétben nem kiszárítja bőrt, hanem bezárja a nedvességet a sejtekbe, zsíros bőrnél, pedig beáll egy egészséges faggyútermelés.

Pattanásos illetve problémás bőrnél a tisztulás, a méregtelenítés miatt számítani kell egy kezdeti rosszabbodásra,a pattanások illetve a kelések 2-3 héten belül heg nélkül elmúlnak. A bőr pórusai összehúzódnak, így kevesebb mitesszer keletkezik.

2014. febr. 8. 14:14
Nem tudom, ki lehet-e írni, de az hévízi iszapszappan nálam bevált.
2014. febr. 8. 13:38
Na, ezt se hallottam még. Kegyetlenül szárít, és fertőtlenít. Tehát helyileg akár még jó is lehet.
2014. febr. 8. 13:33
A só valóban jót tesz a bőrnek? Egyéb természetes dolgok a pattanások ellen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook