Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Gázkonvektor vs. vegyestüzelésű kazán fórum

Gázkonvektor vs. vegyestüzelésű kazán (beszélgetős fórum)


20. katus3
2014. febr. 8. 18:24
Én is a vegyes tüzelésű kazánra szavazok. :-) 3 éve vettük, de szerintem már visszahozta az árát. Sokkal olcsóbban jövünk ki.
2014. febr. 7. 16:24
Legjobb a gáz cirko. Számla meg nem kell, hogy sok legyen. Megfelelően szigetelt ház kell és megfelelő méretű, teljesítményű fűtőtestek kellenek. Ha azt tekintjük mennyire kényelmes a gáz, nem is drágább sokkal a fatüzelésnél. Nálunk szinte egész nap nincs otthon senki, nincs aki fűtsön, ha 6-7 körül hazaér valaki és akkor gyújt be lehet egy darabig vacogni a 17 fokban. A gázt be lehet programozni és 21 fokra érek haza.
18. f1eff0c6fd (válaszként erre: 1. - Eb2870e056)
2014. febr. 7. 16:02
A mi központi fűtésünk megy gázról is meg akár vegyes tüzelésű kazánról is.7 évig fűtöttünk gázzal,aztán ahogy egyre drágább lett--a fűtőérték meg egyre rosszabb--visszatértünk a jó kis meleget adó kazánunkra.Igaz,hogy strapásabb /favágás,gyújtós,bepakolás,figyelni le ne égjen,hamuzás,kormolás,stb./,de kb. fele annyiba kerül mint a gáz és legalább meleg a ház.A gázóra csak pörgött mint a bolond,de meleget nem éreztünk.Így most Jóóóóóóóó!
17. Ageeca
2014. febr. 7. 15:10
"Más szemében a szálkát, sajátjában a gerendát" - Ha rosszul írtam, elnézést, kijavítottad, téma lezárva :) De ha neked jó, lovagolj rajta... :))
16. Ageeca (válaszként erre: 9. - 66429b468f)
2014. febr. 7. 15:08
Értsétek jól...
2014. febr. 7. 14:36
fatüzelésű kazán!!
2014. febr. 7. 14:33
Nekünk van egy kis gázkazánunk és egy fatüzelésű kazánunk. A kis gázkazánt arra használjuk, hogy be van állíva a termosztát, hogy ne engedje éjszaka 20 fok alá menni a hőt a lakásban, pontosabban a szobában, a nagykazánnal pedig nappal fűtögetünk. 60 nm-es házikó gáz nyáron 3-4 ezer, télen 12 körül van. Fát nyáron kell venni, hogy kiszáradjon télire. Most így hirtelen nem tudom megmondani, hogy mennyi fa megy el egy télen.
13. Dodi44
2014. febr. 7. 14:22

(A monoxid (CO)az mergezo

a szendioxid az van a szodavizben (CO2)[bizsereviz] :D )

12. r-iett (válaszként erre: 1. - Eb2870e056)
2014. febr. 7. 14:20
Én erre csak annyit tudok írni.... ha drága a gáz így jártál.....ha drága a fa akkor keresel máshol ahol olcsóbban adják.
11. Highlander73 (válaszként erre: 9. - 66429b468f)
2014. febr. 7. 14:11
Igen,szén-monoxid,de Ő szén-dioxidot írt. :)
2014. febr. 7. 14:10

Mi 2 éve költöztünk kertes házba.Adott volt:egy cserépkályha és a konvektorok.

A cserépkályhát újra kellett rakatni,de megérte mert nagyon meleget lehet vele csinálni!Előnye a kandallóval szemben hogy tartja a meleget,vagyis amikor leégett a tűz benne még órákig melegít!

A konvektorok zabálják a gázt,de igazán meleg nincs tőlük.

Ezért aztán mi is lecseréltük pár hónap után központi fűtésre.Még így is kétféleképpen fűthetünk:van egy vegyestüzelésű kazán ill.egy kombi gáz cirko,ami melegvizet is ad.

Sokkal melegebb van ha fával fűtünk be,mintha a gázt kapcsoljuk.

Összeségében ez a tapasztalatom:

3 szobás házról(+mellékhelyiségek) beszélünk..havi 10000ft átalányt fizetve gázra(amiből kb.5000ft elmegy a melegvízre és sokat főzök,sütök) és 100.000ft-tól kicsivel többért véve fát,kihúzzuk a telet ha nincs nagyon durva hideg.Mi fagyosak vagyunk,23-24 fok van nappal,éjjel 18-20.

Szerintem mindenképp jobban megéri a fa!!!

9. 66429b468f (válaszként erre: 5. - Ageeca)
2014. febr. 7. 14:08
A gáznál szénmonoxid??
8. eb2870e056 (válaszként erre: 6. - Dodi44)
2014. febr. 7. 14:07
Mindenesetre a minőség fontos, illetve az, hogy melyik az olcsóbb hosszútávon és hogy milyen meleget ad. A gázkonvektorral sajnos negatív tapasztalatom, hogy évről-évre csökken a fűtőereje... az ára meg drágul :S Azzal tudnak "csalni". A fával nem!
7. Highlander73 (válaszként erre: 5. - Ageeca)
2014. febr. 7. 14:03
szén-monoxid
2014. febr. 7. 14:02

Gaz konvektornak rosz a hatasfoka (amelyiknek a fustcsove, mindjart a hatamogott megy ki a falon)

haat csak vegszuksegleti tartleknak hasznalnam, ha van mas lehetoseg is.

A fa futes gazdasagosabb, de azt meg kell rakni faval..

De a jo fa tobbszor melegit! (egyszer amikor felvagod, es hordod)

Vannak mar jo futeshatasfoku kazanok, kajhak, kandalok, cserepkalyhak, amik meg tartjak is a meleget...

A gaz dragabb, de kenyelmesebb, a fa olcsobb, de munka van vele.

Kerdes, melyik tulajdonsagai fontosabb Neked!?

2014. febr. 7. 13:58

Ha tudtok, vegyetek egy kandallót, ha a vegyestüzelés úgymond nem megoldható, hogy át kell kötni a rendszert ugye..

A gázkonvektor nem biztonságos. Amellett hogy drága is, még a szén-dioxid is beáramolhat nagyobb szél esetén, ha rövid a kivezető nyílása...


Javaslatom: kandalló ideiglenesen, vagy cserépkányha építése... mindkettő ugye fatüzeléssel működik, de ha nekem egyszer kertes házam lesz, biztos hogy lesz benne legalább 1 cserépkályha... A cserép átforrósodik, és tovább tartja a hőt... A kandalló pedig csak addig, és akkor melegít ha fűtesz vele....


Ez az én véleményem!!

2014. febr. 7. 13:56
Akár mindkettô. Érthetô, hogy egy idôsebb ember már nem akar vagy tud a fa beszerzésével, hasogatásával, begyújtásával, hamuzással, stb. foglalkozni. Az biztos, a fatüzelésnek hangulata van. Ha tehetném, fával fûtenék; ez viszont az emeleten szinte lehetetlen.
2014. febr. 7. 13:45

én a fatüzelés mellett voksolok

A gáz sokkal drágább, kisebb fűtőértékkel. És csak egyre drágább lesz...

A fát ha sikerül előre több télre valót is megvenni és alaposan kiszárítani, akkor még nagyobb fűtőértéke lesz és kevesebb fogy belőle.

Minél jobban van szigetelve a ház, annál kevesebb fa fogy - mondjuk ez igaz a gázra is, csak javasolnám ezzel, hogy ha már váltotok, érdemes nagyon jól leszigetelni.

2014. febr. 7. 13:43
ja, még annyi, hogy a fürdőszobát villanyradiátorral fűtjük be, amikor épp fürdeni szeretnénk. A központi fűtéssel így csökkenteni tudnánk a villanyszámlát is.
2014. febr. 7. 13:39
Régi parasztházban lakunk, nagymamámékkal, az udvaron két ház van, tehát együtt, de mégis külön. Ők annak idején a gázt vezetették be, nekik ez kényelmesebb, akkor még nem tudtuk, hogy ide költözünk. Most hogy már itt vagyunk, megnőtt a gázszámla. Két konvektor megy, egy náluk, egy pedig nálunk, tehát csak a szobánk van fűtve. Általánydíjasok vagyunk, havonta 18.000 a gáz, télen-nyáron. Sok! A mi házunkba szeretnénk vegyestüzelésű kazánnal megoldott központi fűtést. Ők ellenzik, mivelhogy milyen drága a fa. Három helyiséget kéne felfűteni, szerintem nem több pénzben, mint a gáz, amit nyáron is fizetni kell! Szeretnék tanácsokat, érveket, amik a központi fűtés mellett szólnak. Tapasztalatokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook