Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen mosógépet érdemes venni? fórum

Milyen mosógépet érdemes venni? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4
93. zebracsikó (válaszként erre: 92. - Ildi992)
2017. jún. 28. 14:14

igen.

A felültöltős is ennyi vízzel mosott, csak nem láttad.

A tisztulás valójában a ruhák egymáshoz dörzsölődése miatt történik meg.

2017. jún. 28. 10:20

Sziasztok. Felélesztem a fórumot.

Eddig felültöltős mosógépem volt, most van az első előltöltős. :) Látom, hogy mennyi vízzel mos ki. Ruhákat ha kiveszem centrifogálás után vizesek, de amikor mos, nem áznak a ruhák a vízben. Olyan, mintha nedvesen mosná ki. Ez helyénvaló?

91. falcsy
2014. febr. 22. 15:30

Megérkezett a mosógép :D

Szállítás 1 nap gyors és korrekt.

Szóval a gép egy LG F1091QD

Gyönyörűen mos, nagyon halk, jó tágas programjai is jók. A gyerekzár aktiválásával akadt egy kis problémám, így írtam az LG vevőszolgálatnak, aki rekord gyorsasággal, fél órán belül választol. Így ez a probléma is megoldódott. Eddig nálam 5-ösre vizsgázott!!!

Köszönöm a hozzászólól segítségét....

90. falcsy (válaszként erre: 89. - Forrest2010)
2014. febr. 13. 12:59
Sajnos ma már semmi sem olyan, ez a fogysztási társadalom :(((((
2014. febr. 13. 04:00
Jó sok évvel ezelőtt lehetett kapni olyan mosógépet , ami rezgéssel tisztítja a ruhát , valamiért nem terjedt el , sajnos nem volt rá pénzünk akkor , utána nem sokkal már nem lehetett ilyet kapni , pedig az ötlet nem lehet rossz , úgy jártam vele , mint az NDK-s gyümölcs-centrivel , mikor olyat lehetett még kapni , nem volt rávaló , mire lett , addigra nem lehetett már olyat kapni ! A mostaniak + meg se közelítik azt !
88. falcsy
2014. febr. 12. 22:28
szerintem Lg lesz a vége....
2014. febr. 12. 22:13
Melyik mellett döntöttél?
86. falcsy (válaszként erre: 85. - 72497ec515)
2014. febr. 12. 21:34
köszi, aranyos vagy, majd beszámolk.....
85. 72497ec515 (válaszként erre: 84. - Falcsy)
2014. febr. 12. 21:10
:( sajnálom ,nézzetek körül az outletk-be !!
84. falcsy
2014. febr. 12. 21:05

Ma megkérdeztük, hogy javítható-e a mosógépünk, a csapágy csak dobbal együtt cserélhető, ami 52000 ft kerülne...

Így új mosógépet kell venni, ez nagyon nem hiányzott!!!!

2014. febr. 7. 10:52

a vízkőröl...


az új mosógépet már tudományosan kötöttem a hidegvizes hálózatra. vásároltam egy olasz gyártmányú fél collos csatlakozású vízkőmentesítő(inkább megelőző) szerkezetet... ebbe havonta(mosástól függően) egy zacskó vízlágyító port lell önteni, és a vízkő letudva.


szerelvényboltokban kapható több féle is, ez a legkisebb, pont mosógép elé való..a hatás jól érzékelhető.

asszem tíz ropi, plusz a por.


a szennyvízről...

évente egyszer tanácsos kihúzni a gép alján lévő szűrőt, mert igencsak gondot okozhat...

kicsit gusztustalan, nem véletlen, hogy én tisztítom...van is benne minden...gomb, fogpiszkáló, sitt, és sok sok szösz..

egyszer előfordult, hogy nem működött...mindenfélét kiírt a képernyőre, de a franc tudta..elő a gépkönyvet, és kiderült, hogy eltömődött a szűrő, már nem hajlandó üríteni..


okostelefon, okosmosógép, okosgazdi..

82. 9892d65728 (válaszként erre: 75. - Töprengő)
2014. febr. 7. 10:40
vettem egy vastag (1cm)gumilapot egy gumiáru boltban...erre rá, aztán békénmaradt.
81. töprengő (válaszként erre: 78. - 9b10f3d7ff)
2014. febr. 7. 10:37

Mienk nem igazán tud táncolni, de mintha nem úgy állna a kád és a radiátorcső között.

Még nem megy neki, de jó lesz valamit szerezni, ne is tudjon.

80. töprengő (válaszként erre: 77. - 72497ec515)
2014. febr. 7. 10:33

Mivel felültöltős, gyakran az utsó öblítésnél, kikapcsolom. Felnyit és egy löttyintés ecet.

Nem büdi, ecet szagú a ruha. Volt olyan hogy az idényruhákat előszedve, mintha ki se mostam volna, míg az öblítőket használtam.

Nálunk van naon sittes ruha is. Ilyenkor előbb a melós kabátok, nadrágok. 2 garnitúra belefér... Előmosással..

utána szoktam a poló és egyéb kizárólag melósát...

És az a löty ecet is elég arra is hogy " fertőtlenít ", és vízkövet se engedi annyira lerakódni..

Naon sűrűn nem teszem az ecetes mosást... Ha megejtem, sima öblítéses progi, ecet 20 % - os 1 l minimum. És hagyom fél napot ázni kb.. 10 éves elmúlt, cabad neki kicsit rosdásodni.. Mert azé az van ám neki

79. vakri
2014. febr. 7. 10:28
Nekünk szintén ez a mosogépszerelő mondta, hogy (pl nála) lehet kapni ilyen vastag rugalmas gumiszőnyeget, kimondottan a gép alá, ami elnyeli a rázkódást.
78. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 75. - Töprengő)
2014. febr. 7. 10:24
Bocsi, hogy válaszolok erre a kérdésre, nem tudom akitől kérdezted milyen volt neki, de lehetett kapni 2 félét, egyik hasonló volt, mint a WC pumpa, a négy kerekének volt vájat, és volt ehhez hasonló, de olyan tálca szerűn.
77. 72497ec515 (válaszként erre: 74. - Töprengő)
2014. febr. 7. 10:23
Én is ecettel szoktam vízköteleníteni,é n mondjuk üres mosással szoktam,édesanyám azt mondja adjak a mosáshoz is ecetet és nem kell külön,de én mindig attól félek hogy ecetszagú lesz a ruhánk (de tudom hogy nem mert anyúé sem az :D )
76. 72497ec515 (válaszként erre: 68. - Zebra25)
2014. febr. 7. 10:19
Én is gondolkodok egyen ,mármint szárítón vagy külön veszek vagy néznem kell egy komplett mosó-szárítót mert most jönnek az ikrek is ,és hova teregessek?? :D
75. töprengő (válaszként erre: 62. - 9892d65728)
2014. febr. 7. 10:17
Milyen talp? Valami tapadókorongféle?
74. töprengő (válaszként erre: 57. - Vakri)
2014. febr. 7. 10:12

Nekünk a hely miatt kellett a felültöltős.

És igen azért a 2 tengely csak jobban bíri..

Lejjebb írtam párszor volt széjjel.. Gari után a motor. 4.000. Ft ból megúsztuk. Tengely is elszállt, mindkettő ki lett cseréltetve, 13.000. ft..

Egy fontos : Nem volt vízköves, pedig azt a reklámból ismert dolgot sose látott.

Ecetes mosás..

73. simple (válaszként erre: 72. - Globus)
2014. febr. 7. 09:35
Tanakodik, igen ez a legjobb kifejezés rá, tanakodik hogy mitévő legyen. Azt szoktam mondani, hogy ezekkel a mai intelligens mosógépekkel mindent lehet csinálni csak mosni nem. Van mikor az őrület határára kerülök mert ő méricskél meg egyensúlyoz, hát nem értem mi szükség van erre.
72. globus (válaszként erre: 18. - Simple)
2014. febr. 7. 09:16
Pontosan :) Írtam már valahol itt korábban, hogy anyuék Bosch gépe orrba-szájba centrifugál, meg van úgy, hogy centrizés után víz sincs benne, csak ácsorog percekig. Aztán szivattyúz, megint tanakodik.... Észbontó, hogy egész délelőtt mos ki egy adag ruhát 40 fokon. Annyival nem lesznek tisztábbak.
71. Nanda (válaszként erre: 1. - Falcsy)
2014. febr. 7. 09:11

Indesit volt az előző, 6,5 évet bírt,az elektronikája ment tönkre a szerelő szerint ez típushiba mert nincs védve a rázkódástól,minimum 45 ezer lett volna a javíttatása.

Most Samsung van,de nagyon meg vagyok vele elégedve,gyönyörűen mos az meg majd kiderül meddig bírja!

70. Zebra25 (válaszként erre: 67. - R-iett)
2014. febr. 7. 09:10

Nekem ilyen előre beállított programog vannak, amik elméletileg fix idejűek, de lehet, hogy az is számít ha vissza veszek a fordulatszámból vagy a hőfokból? hisz akkor tovább kell centriznie vagy mosnia

lehet azért van akkor, látod erre nem is gondoltam.

2014. febr. 7. 09:09
Nekem először Whirlpool volt, na kb. 1 évet bírt, utána már valahol pangott benne a víz, nem eresztette le rendesen, így aztán szó szerint büdös volt a ruha. Utána vettünk egy Indesitet, az szuper semmi baja. Imádom, hogy súlyautomatika is van benne.
68. Zebra25 (válaszként erre: 53. - 72497ec515)
2014. febr. 7. 09:09

Bizony, és van pár ember akinek szintén ez a fajta van és Ők is pont így jártak vele:(

Mi is most mosógép vásárlása előtt állunk, csak én még szárítót is szeretnék venni.

67. r-iett (válaszként erre: 51. - Zebra25)
2014. febr. 7. 09:00
Én az előző gépen figyeltem meg,hogy 10 percet csak úgy hozzá adott...mivel 10 perces centri volt ráállítva ezért én úgy tippelem,hogy még azt adta mindig hozzá a program időhöz.
66. r-iett (válaszként erre: 47. - Zebracsikó)
2014. febr. 7. 08:57
Nekem a gyors progik 60 perc 60fok,30 perc 30 fo,van rajta még egy 9 perces öblítés... echo progiba a papírja szerint egy 170perces 20 fokos..????????
65. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 57. - Vakri)
2014. febr. 7. 08:41

Én vettem Hajdú mosógépet 3 éve. Tudni kell az újak már nem hazánkban készülnek (akkor amikor vettem még nem tudtam) 3 hónap után elszakadt az ékszíja, hogy ott kezdődött-e a baj sosem fogom megtudni, mert rá 3-4 hónapra időnként vizet találtam a fürdőszoba kövön. Nem ragozom azt hittem a valahol mellécsaptam a vizet. Kiderült elnyíródott a dob és lejárt a garancia, amikor ömleni kezdett a víz.

Elküldtem a gyárnak a fotókat és rettenetesen korrektek voltak, elszállították vissza a gyárba, nem vitatták kinek a hibájából történt a hiba. Adtak egy utalványt, hogy vásárolhatok újat. Mivel ilyen rendesek voltak, a gép szépen mosott gondoltam ezt a márkát fogom választani, de nem lehetett kapni éppen, így döntöttem az LG mellett.


Nagyon korrekt módon járt el a Hajdúsági ZRT, ilyen senkitől nem tapasztaltam még, nagyon pozitív érzéseket keltettek bennem, hálás vagyok a rugalmasságukért.

64. 9892d65728 (válaszként erre: 56. - Banyaci)
2014. febr. 7. 08:35

....a "nyusszifül" a legjobb...


én is ezt mondom a nejemnek...valamiért baromi ideges tőle..


höhö..

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook