Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesség után fogamzásgátlás fórum

Terhesség után fogamzásgátlás (beszélgetős fórum)


19. moonlight13 (válaszként erre: 18. - D41005143d)
2014. máj. 2. 07:48
olvasd el részletesen az 1, hsz-t.
2014. máj. 2. 07:37
condom ha nem akarsz tablettat szedni.
2014. márc. 27. 12:16

Minek?

(még megint elkezd fogyni a magyar)

16. d20c30cb4c (válaszként erre: 15. - D20c30cb4c)
2014. febr. 7. 08:33
Mármint azoknak ajánlja sokkal kevésbé, akik nem igazán ismerik a testüket, esetleg nem vizsgáltad magad a hüvelyedben, ezt el szokta mondani többször is.
15. d20c30cb4c (válaszként erre: 1. - Sacarnes)
2014. febr. 7. 08:32

Hüvelyi pesszárium, az az méhszájsapka. Nagyon kényelmes a viselete, méretre lehet kapni, az orvosod meg is mondja, mekkora kell. Amit tudni kell róla:

A pesszárium és, a méhszájsapka is ma már orvosi szilikonból készül, melynek nagy előnye, hogy a felületén sem szennyeződés, sem kórokozó nem tapad meg. A gumiból készült eszközök korábban gondozást igényeltek, a mai, korszerű eszközök csak tisztítást. A méhszájsapka gömbszelet (kupola) alakú eszköz, ami ráfekszik a méhszájra a felhelyezéskor. Mindkét módszer lényege, hogy meggátolja a hüvelybe jutott spermiumok továbbjutását a méhszájon és méhnyakon át a méhbe, petevezetőbe. Mindkettőt a méhszáj elé kell helyezni.

Használata gyakorlottságot igényel, mindenképpen alapos anatómiai ismereteket feltételez, ezért ezt sokkal kevésbé ajánlom. Különböző méretekben készül, a megfelelő méretet gyakorlattal rendelkező orvosnak kell megállapítania.

Ha lehet, akkor 20 perccel a nemi aktus előtt kell felhelyezni. Felhelyezésük és a nemi aktus között maximum 2 óra telhet el.

Az utolsó közösülés után minimum 5 órán belül nem ajánlatos eltávolítani. Hüvelyöblögetés szintén nem ajánlott. Használat után szappanos vízzel elmosandó.

Ennyi a lényege, az orvosom szokta ajánlani, aki elég ismert doki.

14. moonlight13 (válaszként erre: 13. - Sacarnes)
2014. febr. 7. 07:20
Az a baj, hogy az összes módszernek van valami hátulütője. Vagy fokozottabb biztonságot ad és pl. káros az egészségre, vagy nem annyira káros, de kényelmetlen valamelyik félnek + nem is annyira biztonságos! :( Na hát ebből lehet választani!
13. Sacarnes (válaszként erre: 11. - Moonlight13)
2014. febr. 6. 23:14
mert a megtermékenyült petesejtet nem engedi megtapadni.
12. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Sacarnes)
2014. febr. 6. 22:03
Nekem amíg szoptattam (8 hónapig) meg sem jött a menstruációm.
11. moonlight13 (válaszként erre: 2. - Sacarnes)
2014. febr. 6. 22:01
Miért lenne a spirál olyan, mint az abortusz?
10. Ede71
2014. febr. 6. 21:59
szia, a fiam tavaly 01.19-én született, a doki az azaila fog.gátlót írta fel, folyamatosan szedtem, vérzés nem volt, semmilyen kellemetlen tünetem nem volt. 10 hónapos volt a pici amikor abbahagyta a szopit, még utána beszedtem a megmaradt gyógyszert (2 levéllel,a doki mondta) és kaptam másikat. az ára nem éppen baráti, igaz gyógyszertártól függ, volt olyan hogy 1000 Ft különbség is volt a 3 havi adagnál. az tény hogy kevesebb volt a tejem mint az első fiamnál, de a másodiknál szotatási nehézség és mellgyulladások sorozata kíérte az első pár hónapot.
9. szafaripók (válaszként erre: 8. - Zebracsikó)
2014. febr. 6. 15:13
Ezt én nem is vitattam...
8. zebracsikó (válaszként erre: 5. - Szafaripók)
2014. febr. 6. 15:10
nagy része átjut az anyatejbe
2014. febr. 6. 15:06
Jól gondold meg a fogamzásgátlót szoptatás alatt,sokaknak el apad tőle a teje.
6. Sacarnes (válaszként erre: 5. - Szafaripók)
2014. febr. 6. 14:14
Köszönöm!
2014. febr. 6. 14:05
Nekem cerasette fogamzásgátlót írt fel a doki a 6hetes kontrollon, azt lehet szedni szoptatás mellett is.
4. Sacarnes (válaszként erre: 3. - Nbandus)
2014. febr. 6. 13:59
Köszi!
3. nbandus (válaszként erre: 1. - Sacarnes)
2014. febr. 6. 13:54
Anyatej mellett is lehet fogamzásgátlót szedni, vannak direkt olyanok.
2014. febr. 6. 13:51
És spirált sem szeretnék,mert az lényegében olyan,mint az abortusz és nem szeretnék senkit megölni.
2014. febr. 6. 13:49

Sziasztok!


Január 22.én született babánk, császárral.

Ezért 1 évig legalább nem lehet kistesó, viszont Apával azért együtt szeretnénk lenni (persze a kontroll után).


Milyen lehetőségeim vannak fogamzásgátlás terén? Az óvszert nem bírom,viszketek tőle,kellemetlen és Apa se szereti.


Baba anyatejet kap,így kicsit nehezebb. :)


Köszi a válaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook