Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Futócipőt szeretnék, de nem tudom milyet vegyek? fórum

Futócipőt szeretnék, de nem tudom milyet vegyek? (tudásbázis kérdés)


11. emagdi (válaszként erre: 7. - Ca42fccc6a)
2014. febr. 6. 21:54

azt írod, h nagyon kevés a lehetőség ahol laksz. a cipőt ezek szerint neten tervezed megrendelni?

én lebeszélnélek erről, mert mindenképp meg kellene próbálnod, látatlanban még körülbelül sem fogod tudni a méretet sem, nemhogy egyébként mennyire illik a cipő a lábadra.


elég drágák ezek a cipők, én a helyedben megreszkíroznék egy utat budapestre, vagy egy másik közeli nagyvárosba, és futóboltban vásárolnék cipőt, vagy leglábbis ott választanám ki pontosan a típust és méretet (ha ez megvan, utána már tudsz akár neten is rendelni, ha úgy olcsóbban tudsz)

2014. febr. 6. 20:49
Említett márkákon kívül még jó a Saucony is. Ott is segítőkészek a boltban és lábadnak megfelelő cipőt adják. Nekem nike van, de tervezek egy terepfutó cipőt is. Abból North face és Salomon is szóba jöhet. Csak azt sajnálom, hogy a goretex-es cipőket nem bírja a sarkam:( Pedig terepen jó a vízállóság.
9. bnoi7525 (válaszként erre: 7. - Ca42fccc6a)
2014. febr. 6. 14:31
Szia, mindenkepp olvasgass teszteket. Amikor en futocipot vettem, elolvastam egy csomo tesztet. Ha betonon futsz - bar nem tul egeszseges - akkor olyan futocipot kell venned, ami arra alkalmas. Es valoban, fontos eldonteni, hogy a merre szupinal a labad (ezt en is a tesztekbol tudom). De a legjobbak a tesztek alapjan tenyleg az Asics-ek, es talan a Nike-ok. Nekem utobbi van, bar rengeteget meg nem futottam benne :-).
2014. febr. 6. 14:11
Azért azt tudno kell, hogy a vizespapír teszt nem ad olyan pontos eredményt mint ha egy hozzáértő nézné meg. Bevizezed a talpad és ráállsz egy A/4-es papírra és elengeded a lábad, tehát ne egyenesítsd ki meg semmi. De olvass a neten utána, le van írva.
2014. febr. 6. 14:09

Nem tudok elmenni beméretni a lábam. :( Itt, ahol én élek, nagyon kevés a lehetőség. Otthon hogy tudnám eldönteni vizes-papír teszttel? :)

Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat! :)

6. 4327a8e017 (válaszként erre: 1. - Ca42fccc6a)
2014. febr. 6. 13:48
Menj el a Spuri futóboltba, és profik segítenek kiválasztani a lábadnak megfelelő típust és méretet.
2014. febr. 6. 13:47
El kell menni "beméretni" a lábad. Nem mindegy, hogy a bokád befele dől e, vagy épp kifele. Elmész egy sportcipőboltba és ott is meg tudják nézni. De a vizespapírteszttel te is meg tudod nézni és az alapján dönts.
4. Ekka
2014. febr. 6. 13:47

Ezt azért érdemes elolvasni.;-)


[link]

3. Ekka
2014. febr. 6. 13:43

Szia:-)

Ha futócipő, akkor csak az Asics jöhet szóba.<3 (legalábbis nálam):D

2014. febr. 6. 13:43
NIKE
2014. febr. 6. 13:40

Sziasztok!


Futócipőt szeretnék venni, de nem tudom milyet vegyek. Nem igazán értek hozzá. Tudnátok nekem linkelni jó futócipőket?

Csak betonon van lehetőségem futni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook