Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Miért nem tanácsos este 6 óra után gyümölcsöt fogyasztani, zöldséget viszont akár korlátlan mennyiségben is megengedett? fórum

Miért nem tanácsos este 6 óra után gyümölcsöt fogyasztani, zöldséget viszont akár korlátlan mennyiségben is megengedett? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2023. ápr. 25. 09:53
nekem nem okoz gondot a gyumolcseves este.
2023. ápr. 22. 11:11
Gondolom a gyümölcsök cukortartalma miatt, de én megeszem bármikor.
2023. ápr. 22. 10:43
en szoktam enni gyumolcsot keson es semmi bajom.
66. grizus
2015. jan. 30. 19:08
Nem ez a lényeg. A gyümölcsöt egymagában jó enni, egyszerre egyfélét. Így lúgosít, más étellel keverve viszont erjed és savasít. Kivéve citrom és alma. Megjegyzem, sok almát nem jó enni, mert püffeszt.
2015. jan. 26. 10:09
en ezt eddig meg nem hallottam,en mindig gyumolcsot eszek este,sot delutan is.
64. 549be03e80 (válaszként erre: 63. - Guruljka)
2014. febr. 16. 14:44
az jo!De mifelenk tele van rakva tartositoval,igy az ize sem tul jo.
63. Guruljka (válaszként erre: 62. - 549be03e80)
2014. febr. 16. 05:04

Valahogy igen.

Mostanában a kenyérliszt olyasmi, mint a régi liszt volt. És magam sütök belőle kenyeret.

62. 549be03e80 (válaszként erre: 61. - Guruljka)
2014. febr. 16. 04:59
hat nem,valahogy mas mint a kozerti volt,bar meg az is jobb volt!:)
61. Guruljka (válaszként erre: 60. - 549be03e80)
2014. febr. 16. 01:00
Azok a hentesek nem tudom, honnan hozatták a kenyeret, de az tényleg nem is evilági volt! :-D
60. 549be03e80 (válaszként erre: 57. - Guruljka)
2014. febr. 16. 00:36
Na akkor egyre gondoltunk!:) Tenyleg nagyon szerettem nemcsak a kolbaszt,hanem az egesz kornyezetet!:)Sokkal jobb izu volt,mint most a hot dog!:)A friss kenyer illatat soha nem mulja felul ezek a zsomleszeru akarmik!:)
59. Guruljka (válaszként erre: 58. - Grizus)
2014. febr. 15. 23:43

Nem, mert a pektin-tartalma fogja a hasat inkább. Hasmenéses kisgyereknek is ajánlották régebben a párolt almapürét.


Este is van, a gyomrom is tele, de nekem ilyenkor esik a legjobban egy alma. Étkezés után egy kis idővel.

58. grizus
2014. febr. 12. 09:12
Ha egész nap gyümölcsöt eszel, este hat után is eheted. Nem ez a lényeg, hanem az, hogy lehetőleg üres gyomorba kerüljön a gyümölcs. Egyedül a citrom és az alma ehető bármivel, minden más savasít, ha összeeszed más étellel, amúgy viszont lúgosít. Ha reggel almával kezdesz, teljen el minimum félóra, de inkább tapasztalatom szerint több is, pár óra míg eszel valami mást. Egyébként én régen nagyon sok almát ettem és akkor még úgy tudtam, ez is savasít. Állandóan fel voltam püffedve és nem tudtam rendesen emészteni-üríteni, pedig állítólag az alma a sok rost miatt jól meghajt, hát ez csak akkor igaz, ha egy-két darabot eszel, ha sokat, akkor már nem.
57. Guruljka (válaszként erre: 56. - 549be03e80)
2014. febr. 12. 02:40

Nekem is ez volt az eszemben, amikor írtam!

Finomabb volt a boltinál a mustár is, amit hozzá adtak, és az a jó kajaszagú meleg is a boltban... :-D

56. 549be03e80 (válaszként erre: 51. - Guruljka)
2014. febr. 12. 01:21
emlekszem meg a 2 forintos kolbaszra amit a hentesnel lehetett venni fozve,telen kulonosen nagyon fincsi es tartos kaja volt!:)
55. Guruljka (válaszként erre: 53. - AnnaMárta)
2014. febr. 12. 01:00
Erjedéssel nemcsak a fruktóz bomlik, hanem mindenféle cukor...Saját tapasztalatom szerint az élesztővel készült tészták is puffasztanak.
2014. febr. 12. 00:59

Nem álldogál a gyomorban, tovább halad. Ahogy kell.

Legjobb tudomások szerint a bélben kezd bomlani.


Akinek problémája (egy szacharáz nevű enzim hiánya) van, akkor az illető puffad a gyümölcstől, de nemcsak este.

2014. febr. 12. 00:11
Úgy tudom a gyümölcsben levő fruktóz erjedni kezd, úgy is lehet mondani csúnyán, hogy rothadva álldogál a gyomorban, miközben alkohollá erjed, ami káros éjjelre, a zöldségben kevesebb jóval a fruktóz...bár 6 után én már azt sem szoktam enni, csak gyógyteát, v. esetleg egy natúr joghurtot.:))
52. Guruljka (válaszként erre: 48. - A0c1361e44)
2014. febr. 7. 16:47

Igazad van!

Nem terjedtek el az ilyen ötletek sem.


Én is természetellenesnek tartom.

A ragadozó állatok is együtt eszik a húst a szénhidrátokkal, hiszen a zsákmányállat általában növényevő, és a belei tele vannak "zöldségekkel".

És a legelő állatok is megeszik azt a 6% állati eredetű táplálékot a fűvel együtt, mert nem válogatják is a bogarakat, csigákat belőle.

51. Guruljka (válaszként erre: 50. - Bnoi7525)
2014. febr. 7. 16:44

Valószínűleg nem, bár a műtrágyákat szórták rendesen.

Központilag kiadták a téeszeknek, és nem mindig sikerült eldugni.

Az után kapták a támogatást, hogy mennyit szórtak ki, emiatt lett sok helyen nitrátos a kutak vize.


De nem volt ennyi finomított élelmiszer! Se szószok, se hamburger, pláne nem a kettő kombinálva. Legfeljebb sült kolbászt lehetett a henteseknél enni, utcán át árusítás még nem is volt.

No meg voltak a "mackó büfék", ahol hidegkonyhát árultak, ott lehetett enni is. Azok legfeljebb majonézes dolgok voltak.

50. bnoi7525 (válaszként erre: 47. - Guruljka)
2014. febr. 7. 16:27
Teny, hogy zsiroskenyeren, krumplistesztan nottunk fel, es makkegeszsegesek voltunk. De talan akkor meg nem voltak az elelmiszerek sem ennyire modositva, genkezelve, bar lehet, hogy tevedek.
49. 9892d65728 (válaszként erre: 48. - A0c1361e44)
2014. febr. 7. 08:38

ilyenkor mondják: egyetértek az előttem szólóval!


minden szavad kőbevéshető!

48. a0c1361e44 (válaszként erre: 47. - Guruljka)
2014. febr. 7. 06:45

Ez igaz. És szerinted mi az oka ennek?

Én azt gondolom, hogy sokan hülyítik egymást és nem is gondolnak arra, hogy nem csak maguknak, hanem másoknak is rosszat tesznek a bizonyos diétákkal.


Hagyjuk el a köreteket pl., illetve ne együk együtt a húst krumplival, rizzsel, stb.

Szerintem nem véletlenül ettek az emberek úgy, ahogy ettek régebben, és az ilyen tanácsok teszik tönkre a szervezetet. Jó, persze nem felejtem el tartósító szereket és a génkezelt élelmiszert sem és persze a levegőben lévő cuccot sem.

2014. febr. 6. 22:31

Viszont a Net előtti időkben, amikor kevésé terjedtek az étkezéssel kapcsolatos divatirányzatok, jóval kevesebb volt a reflux is, és az evészavarok is talán...

Mondjuk a 70-es, 80-as évekre gondolok vissza, amikor azért sok ember között jártam, beszélgettem.

2014. febr. 6. 22:21

Én úgy két órával az ébredés után eszem először nagyjából. Joghurt vagy kefir, zabkorpa vagy zabpehely, belereszelt alma, vagy apróra vagdalt narancs. Más gyümölcs itt nem nagyon kapható.

Néha tejbepapit eszem, ha éppen az esne jól.

45. a0c1361e44 (válaszként erre: 44. - Guruljka)
2014. febr. 6. 22:18

Én csak a gyümölcsökről tudok. Azt olvastam, hogy a gyümölcsnek kell lennie az első ételnek, hogy ne eredjen a beleinkbe addig, amíg meg nem emésszük a többi ételt.

Szerintem a zöldségek nagy részére ez nem igaz, mert ugye azok nagy részét nem is tudjuk megemészteni (krumpli, bab, borsó, hagyma, stb.)tehát, lehet nem is erjednek....

44. Guruljka (válaszként erre: 43. - A0c1361e44)
2014. febr. 6. 22:13

Néha alakul így, igen.


Visszatérve a nyitó kérdésre: milyen zöldségeket kell érteni egyáltalán ez alatt? Mert gondolom, nyers zöldségekről van szó.

Hogy esetleg egy sárgarépát elrágcsálni? Az finom, mondjuk.

43. a0c1361e44 (válaszként erre: 42. - Guruljka)
2014. febr. 6. 22:03
Persze, hétvégén és is csak az étvágyamra hagyatkozok. Ezért eszek naponta egyszer:)
2014. febr. 6. 22:02

Amíg dolgoztam, nekem se volt mese.

Volt olyan munkahelyem is, ahol egyrészt kemény fizikai munka volt, másrészt csak az adott időben lehetett enni. Megszoktam.

Ahol viszont "szabadon választott" étkezési idő volt, ott már nem ettem szabályosan.


Amióta nincs sem kicsi gyerek, sem beteg a háznál, a munkámat is itthonról végezhetem, azóta csak az étvágyam határozza meg, mikor eszem.

41. a0c1361e44 (válaszként erre: 35. - Guruljka)
2014. febr. 6. 21:55

Hát nem tudom...Nekem van "napirendem":)

Reggel 5-kor kelek, 7-kor indulok munkába, 8-kor reggeli, délben ebéd, hétfőn, szerdán és pénteken a vacsi fél 8-kor, kedden 6-kor, csütörtökön nem vacsizok. Hétvégén 6-kor kelek, de időnként sikerül tovább aludnom, szombaton házimunka, kaja délután 2 körül, vasárnap kaja délután 2 körül. Esténként 10-11 között lefekszek aludni, de néha elcsúszok időbe, de reggel ugyan úgy kelek, mert megyek dolgozni, nincs mese....

40. 9892d65728 (válaszként erre: 37. - Guruljka)
2014. febr. 6. 21:38

igen, ez a..ha beledöglök, akkor is jó lesz..ez tetszik..izé..teccik.


ha nem pasi lennék, azt nem tudom...csak azt, hogy ezt viccnek szánom, mert ez ez Hölgyeknek kitalált fórum, és ezért bátorkodom csak erre járni..óvatosan, lábujjhegyen..


bár azzal a bidé topikkal követ dobtam a tavacskába...nem kellett volna, csak felháborodás lett..na jó, majdnem mindenki..


ott is azt hittem, milyen jópofa dolg...nos ilyen hülyeséget is csak pasi találhat ki..


megyek szórok is egy kis hamut a fejemre...


ásít

jóccakát.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook