Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen "gyógyszereket" tehetek a maszkos inhalálóba? fórum

Milyen "gyógyszereket" tehetek a maszkos inhalálóba? (tudásbázis kérdés)


1 2
54. Cippora (válaszként erre: 51. - Zebra25)
2014. febr. 7. 15:29

Mi jól vagyunk,ma voltunk vissza kontrollon,hétfőn már mehet,mehetne bölcsibe,de majd csak szerdán viszem,hadd erősödjön még egy kicsit itthon.

Szerintem jól döntöttetek,ha úgyis április környékén vittétek volna...azt a két hónapot már kihúzzátok :) és reméljük mi is :)

2014. febr. 7. 15:14
bocsi, nem ide szántam
2014. febr. 7. 15:14
Talán Almádiba van olyan strand. Egy barátnőm hívott oda tavaly, de sajnos odáig már nem jutottunk el:(
2014. febr. 7. 14:26

Szia, mizujs? Hogy vagytok?

Én ma megemlítettem, hogy kimaradnánk pár hetet a bölcsiből a doki javaslatára. Olyan április-májusig gondoltuk, de nem garantált, hogy vissza tudják venni, vagy a helyet fent tudják tartani, mert a gyed extra bevezetésével sokan mennének vissza dolgozni.

Szóval most úgy döntöttünk, hogy mégis csak visszük továbbra is bölcsibe, túl kell essen ezeken sajnos. Most van egy új levegőtisztító a csoportszobába és amióta az bent van 100%-os a csoportlétszám. Adunk neki egy esélyt.

Nekem a főiskolát be kell fejeznem, utána munkába állok, addig legalább ha a fiam lebetegszik, itthon tudok vele maradni.

50. Cippora (válaszként erre: 49. - Zebra25)
2014. febr. 6. 21:13
Oh,pedig általában 10-15-en vannak.Nálunk 14-en.Oviban gázabb,ott vannak 30-an :S
49. Zebra25 (válaszként erre: 48. - Cippora)
2014. febr. 6. 20:21
A bölcsis csoportban 7 gyerek van. De sokszor csak 2-3 mert annyi a beteg.
48. Cippora (válaszként erre: 47. - Zebra25)
2014. febr. 6. 20:13
Hát át kell gondolni.Lehet ha ovis lesz akkor ugyanúgy fog betegeskedni míg meg nem erősödik az immunrendszere,nekem ezt mondták,de ezt neked,nektek kell tudni.Esetleg egy kisebb létszámú családi napközi is megoldás lehet ahol csak 5-7 gyerek van egy csoportban,de lehet az se.Na meg az is pénzbe kerül.
2014. febr. 6. 20:08

Nagyon reménykedek benne, hogy többet nem kerülünk kórházba. Egyébként a kórházi set előtt is volt már 2x olyat, hogy majdnem menni kellett, de valahogy elmúlt ez az ugató köhögés.

Egész nap örlődtem:( Nem tudom mitévő legyek. Őszintén szólva, már mennék dolgozni is, a pénz se jönne rosszul és úgy érzem, hogy muszáj kicsit kizökkenteni magam ebből a mókuskerékből. A fiam imád bölcsibe menni, nagyon sokat fejlődött amióta bölcsibe jár.

Viszont ez a sok betegeskedés már teljesen kikészíti az egész családot. Mindenki nagyon nehezen viseli ezt az egészet.

Szegény gyerek nem tehet róla, hogy beteg, de olyan nehéz ilyenkor vele. Ma 1 falatot sem evett, megpucoltatott velem 1 almát, 1 körtét, 4 mandarint, de csak odáig kellett neki amíg meg nem pucoltam neki.

Nagy gyümis a fiam, szóval be is voltam tojva egész nap, hogy nem eszik.

Arra is gondoltam, hogy babysittert fogadok mellé itthonra, de elvinné az egész fizetésemet.

46. Cippora (válaszként erre: 45. - Zebra25)
2014. febr. 6. 17:40

Nekem áprilisban lett bölcsis,nyáron valóban nem is volt gond,járt végig,egyszer nem volt beteg,most ősszel kezdődött a "krupposdi".De lehet nektek elő sem jön többet,van olyan is.Barátnőm lánya is velünk egy időben kruppolt be, 1,5 évesek voltak a csajok,eltelt már több mint 1 év,és azóta nem fulladt be újra,pedig ő is bölcsibe került,ráadásul nem is nyáron kezdte.Van ilyen is,olyan is.


Ha van lehetőségetek vigyétek baba-mama klubba,játszóházba,vagy valamilyen közösségbe heti 2-szer mondjuk,én így terveztem mikor azt mondtam,hogy kiveszem,mert azért ő már megszokta a közösséget,bár hozzáteszem,decemberben 3,5 hetet volt itthon,és nagyon jól el volt velem is .Ilyen korban bárhogy is szereti a bölcsit,ovit,azért csak anyával a legeslegjobb.Én így gondolom.

Biztos nem lesz annyit beteg ha nem megy bölcsibe.

Nekem míg nem volt bölcsis,soha nem volt beteg,igaz egyszer befulladt,de amúgy még csak lázas sem volt soha (az amúgy most sem) ha jobban belegondolok ennek a gyereknek még sosem volt gégegyulladáson kivűl semmilyen más baja,betegsége...erre hajlamos csak.

Egyébként a dokidnak igaza van,sajnos mi sem vagyunk kirívó esetek.Ezen mindenki átesik,kevés gyerek van aki nem betegeskedik végig az első 1-2 évet.Ezért sem szeretik a munkaadók a kisgyerekes anyukákat :S


Egyébként mindig azt mondom ennél nagyobb baja sose legyen.Kinövik,ez a lényeg :)

45. Zebra25 (válaszként erre: 43. - Cippora)
2014. febr. 6. 17:10

Ami még nagyon rossz nálunk, hogy mi is elkapjuk a gyerektől:( Most mind a 3-an betegek vagyunk.

Most megpróbáljuk azt, hogy kora nyáron elkezdjük a bölcsit megint és akkor hátha legalább ez a krupp nem jön elő(télen jellemzőbb állítólag).

Ami nagyon bánt az az, hogy Ő is nagyon szeret bölcsibe járni:( De ez így tényleg nagyon pocsék, hogy még 1 hetet sem jár és 3 hét betegszabi követi.

Most kicsit fellélegeztem egyébként, hogyha itthon lesz, talán nem lesz annyit beteg. Olyan szépen beszokott, sosem sírt, imád oda járni, csak nem bírja az immunrendszere. Pedig hát anyatejes baba volt 1 éves koráig. A doki szerint mindegy, hogy mivel tápláltuk, ezeken minden közösségbe kerülő gyerek átesik. Ki jobban viseli, ki pedig rosszabbul.

44. Cippora (válaszként erre: 43. - Cippora)
2014. febr. 6. 16:59
..és már nagyon várom a tavaszt,mert akkor tudom,hogy jobb lesz.És akkor már én is keresnék munkát,mert azért nem túl jó ez így.De első a gyerek.Annál rosszabb nincs,mikor szorongsz,hogy nehogy lebetegedjen,mert akkor táppénz,meg kirúgnak meg mi lesz.Így nyugodtan vagyok vele itthon,csak hogy ez sem ideális éppen...
43. Cippora (válaszként erre: 42. - Zebra25)
2014. febr. 6. 16:56

Remélem is,már alig várom az estét :D

Bölcsis még a lányom,majd szeptemberben megy oviba.Dolgoztam mikor bekerült,de más okból kifolyólag már nem.Utána egy tanfolyamot végeztem,ami november végén fejeződött be,de alig tudtam elvégezni a sok betegeskedés miatt.Most azóta nem dolgozom,és nem is keresek míg ennyire beteges,bár most a januárt végig járta,ezen a héten hiányzott csak az évben.Ez már nálunk nagyon jónak számít,de majd meglátjuk.Szedett egy Broncho vaxom nevű készítményt,nézz utána,nekünk lehet ez is segített valamelyest.De majd 1-2 hónap után biztosat tudok mondani.

Ennyi hiányzást egy munkáltató sem fog tolerálni...én is ki akartam venni decemberben,de lebeszéltek az orvosok,mert már benne van bőven abban hogy folyton beteg,erősödik az immunrendszere.Ha kivenném,oviban kezdhetnénk előről.Na meg szereti is.Így marad.Azt mondják jövőre már talán jobb lesz,az első 1-2 év zűrös.

Egyébként teljesen megértem a döntésed.Nekem már lassan 10 hónapja jár,valószinüleg már tényleg nem lenne értelme kivenni...de nektek még alig járt,nekem azért a tavaszt,nyarat végigjárta,októbertől durvult be a helyzet,na de hát mit várunk,mindegyik gyerek folyton taknyol,köhög,nem nehéz elkapni...

42. Zebra25 (válaszként erre: 38. - Cippora)
2014. febr. 6. 15:16

Örülök, hogy azért megúsztátok. Remélem ki fogod tudni pihenni magad.

Ti, most ovisok vagytok már? dolgozol mellette? munkahelyen tolerálják a sok kiesést?

Mi még bölcsisek vagyunk és most szerettem volna munkábaállni, mára eldöntöttük, hogy kivesszük a fiam a bölcsiből, mert az idén még csak 3 napot voltunk bent és végig beteg volt egész januárban. Erre ma 2 állásajánlatot is kaptam. Ennek úgy örülnék, ha a fiam jól bírná a bölcsit, de úgy érzem nem bírja. Szeptember óta járunk, de még 1 hétnél többet folyamatosan nem tudott menni:( Ma voltunk a gyerekorvosnál és Ő is tanácsolta, hogy vegyünk ki a bölcsiből, legalább nyárig.

Egyébként már a gégehurút átment hörghurútba, ami állítólag jobb.

41. Bka1
2014. febr. 6. 14:39

Inhalátorba mi berodualt kaptunk. Hörgőtágító hatású, elég erős gyógyszer, úgyhogy csak végszükség esetén használtuk. Egyébként ventolint használunk még, avval fújok, ha nagyon fullad a gyerek. Főleg a két éves szokott nálunk, egész kicsi kora óta, mi 6 hetesen kaptuk az inhalátort, háziorvos írta fel.

Sima megfázáskor is használjuk salvus vízzel, meg a sima párásítóba is salvust töltök, és az megy egész éjjel.

Köptetőnek ACC 100 at adok, jó ízű, vízbe elkeverve simán isszák a gyerekek. Hurutos, felszakadós köhögés már nagyon jó, úgy tudok neki örülni neki, mint majom a farkának, a gyógyulás kezdete.


A kis betegeknek jobbulást.

40. Cippora (válaszként erre: 39. - Lolka78)
2014. febr. 6. 10:25
Ezt jó hogy írod,mert én salvus vízzel kevertem :S Akkor ezentúl csak sima vízzel...
39. lolka78 (válaszként erre: 13. - Zebra25)
2014. febr. 6. 09:59
A doki fluimucilt adott, de az nem nagyon használt... ambrobene-t tettem bele, de azt nem lehet salvus vízzel keverni, mert úgy nem porlasztja... jót tett amúgy...
38. Cippora (válaszként erre: 37. - Zebra25)
2014. febr. 6. 08:22
Köszi,olyan 1-fél 2 fele abba hagyta és aludt szépen nyugodtan.Én meg mosott szar vagyok,de mindegy,csak a gyerkőc legyen jól.Ti?
2014. febr. 6. 00:42
Drukkolok, hogy minden rendben legyen. Én is virrasztok:(
36. Cippora (válaszként erre: 34. - Zebra25)
2014. febr. 5. 23:58
Igen,egy kis folyadékba keverem,és megissza.
35. Cippora (válaszként erre: 33. - Zebra25)
2014. febr. 5. 23:57
Hát igen,a rossz emlékek.Az enyém is utál inhalálni,mert unja.Már alig tudok mit kitalálni,hogy elszórakoztassam.Most virrasztok,mert megint neki kezdett ugatni (igaz délután sem tudott aludni a köhögéstől,de napközben jól volt) meginhaláltattam,és hűtöm lefele a szobát,most nyitott ablaknál alszik.Remélem nem lesz semmi gáz...
2014. febr. 5. 23:09

majd írd meg légyszi a tapasztalatodat arról a homeós szerről.

Veszek ACC-t. De ezt ugye csak megitatod?

33. Zebra25 (válaszként erre: 32. - Cippora)
2014. febr. 5. 23:09

Én kivittem egyből ahogy rosszul lett és tényleg sokkal jobb lett, de egy idő után már az sem használt:( Jobbnak láttuk bemenni, mert csak fulladt. Legközelebb már itt lesz a kúp is és hátha megússzuk.

Most inhaláltunk először mióta itthon vagyünk és mondanom sem kell, hogy a fiam végig sírt meg remegett. pedig a kórházban az utolsó napon már elég jól viselte, de egyből eszébe jutott a kórházi időszak. Most csak sóoldattal inhaláltunk.

32. Cippora (válaszként erre: 30. - Zebra25)
2014. febr. 5. 22:10

Tudom,de ha lehet ezt így mondani,majd megszokod,és nem fogsz bepánikolni.Rögtön hidegre vinni,ha fullad,és akkor nem lesz gond.2 év felett már nem olyan gáz,ezt orvosok mondták nekem,és én is ezt tapasztaltam,csak ez a fránya ugatás ne lenne,utálom...Csak az első roham ami súlyos,főleg 2 év előtt...nem túlzás,észnél kell lenni,én is kruppos voltam gyerekként,és legelőször majdnem meghaltam,intenzívre kerültem,igaz 10 hónaposan.Csecsemőknél a legveszélyesebb.


ACC 100. 2-őt adok,egyet reggel felkelés után,másodikat a délutáni alvás után,de mindenképp még 16 óra előtt.


Amúgy most vettem tegnap egy HOMEOVOX nevű tablettát,kifejezetten gégegyulladásra van,el kell szopogatni (én vízben összetöröm,feloldom,kiskanálban adom) véleményt még nem tudok mondani,de ezt is kipróbáljuk...homeos,ártani nem árt.

31. Zebra25 (válaszként erre: 29. - Cippora)
2014. febr. 5. 22:01
Van gyerekeknek való? vagy hogy kell kérni?
30. Zebra25 (válaszként erre: 28. - Cippora)
2014. febr. 5. 22:01

Sajnálom, hogy ilyen sokat kellett befeküdnötök:(

Én nagyon rosszul éltem meg azt a pár napot. Kaptunk egy olyan szobatársat, akit azért raktak hozzánk, mert félek, hogy betöri a szoba folyosófele néző ablakát. Átrakták hozzánk, majd a fiam fejét kezdte el kloffolni a Thomas mozdonnyal:(

De ezek csak apróbb dolgok:(

Én már "vártam", hogy lesz ilyenünk, mert ugatás már volt többször is éjszaka, de szerencsére sosem fulladt így be. Most azt hittem, hogy meghal:( Persze tudom,h ogy túlzás ezt most így írni, de én még ilyet nem láttam, ijesztő volt nagyon.

29. Cippora (válaszként erre: 26. - Zebra25)
2014. febr. 5. 21:49
Ez por,teában,gyümilében kell elkeverni.Kórházban is ezt adják,ez a legjobb.Nekünk több olyan is volt ami nem is hatott egyáltalán.
28. Cippora (válaszként erre: 25. - Zebra25)
2014. febr. 5. 21:48

Elvileg vírusfertőzés váltja ki,nem megelőzhető :( bár most nagy volt a légszennyezettség mifelénk,és rögtön ugatott,decemberben szintén amikor megint magasabb volt a szálló por koncentráció mint kellett volna..de ez csak feltételezés részemről.Körbejártam rendesen a problémát,de senki,és senki nem tudta megmondani mi válthatja ki,és sajnos nem is megelőzhető.Voltunk számos kivizsgáláson is,a gyerek makk egészséges,csak néha kruppol :S Rosszabb lett,mikor bölcsibe került,addig csak egyszer kruppolt...


Azt mondják szőkE haj,fehér bőr,kék szem hajlamosít,de cáfolom,bár a lányom ilyen típus,de a kórházban voltak barna bőrű gyerekek is sőt most már cigány gyerekek is,holott közöttük azt mondták szinte ismeretlen a krupp.Én ezért is gondolom,hogy még is csak lehet valami köze a légszennyezettségnek is,ha nem is ez a fő ok.


Kúpot mindig adtam neki ha ugatott,de sose használt,ezért kellett kórházba menni.Most hétfőn este kapott,akkor először hatott,másnap a másnapi adag már annyira nem,de nem fulladt,nem sípolt,nem húzott,csak nagyon ugatott.


Első rohamkor azonnal mentünk mert majdnem megfulladt-kórház.

Második alkalommal pár óra múlva éjszaka mentünk-kórház.

Harmadik alkalommal nyitott ablaknál átvészeltük az éjszakát,de nem lett jobb,másnap kórház.

Negyedik alkalommal délutáni alváskor lett rosszul-kórház.

Most hétfőn elkezdett ugatni,éjjelre kapott kúpot,másnap gyerekdokihoz vittem.Azt mondta nem gáz,nagyon ugat,de nem fullad,ne vigyem be,mert ha beviszem akkor bent tartanak,akkor is ha nem fullad.Mivel legutóbb két alkalommal nem kapott vénás szteroidot csak megfigyelés meg inhalálás 5 napig,azt mondtam megpróbáljuk átvészelni itthon.Sikerült úgy néz ki,bár még ugat,nehezen szakad fel,de most meg tegnap éjjel is aludt,inkább napközben köhög.Lassan 3 éves,ilyenkor már azt mondják nem nagyon van életveszély,persze azért figyelni kell.Évről-évre jobb lesz.Én nem megyek kórházba most már csak ha nagyon muszáj,kezdem kiismerni a kruppot,a kórház kocsival 2 perc.Talán eddig is megúszhattuk volna,de jobbnak láttam bemenni rögtön,most már kivárom,és csak akkor ha nem javul...

2014. febr. 5. 21:36
mármint nem úgy fehérbőrű, hanem olyan eléggé fehérbőrű:)
26. Zebra25 (válaszként erre: 16. - Cippora)
2014. febr. 5. 21:36
még csak most olvasom az acc-t, ez milyen formában van?
25. Zebra25 (válaszként erre: 24. - Cippora)
2014. febr. 5. 21:35

Hú, ez a kórházi 26 fok ez ismerős. Naponta 3x kellett átöltöznöm, mert annyira izzadtam.

Van ennek egyébként valami kiváltó oka? tehát hallottam ilyesmit, hogy vannak gyerekek akik hajlamosak rá. Pl nagy a mandulája, fehérbőrű....tényleg igaz ez?

kúpot kellett már használnotok? hatott?

mennyi időt szoktatok várni egy ilyen roham esetén, amíg bementek a kórházba? mit adsz a picinek olyankor?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook