Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Segítség, serdül a lányom! fórum

Segítség, serdül a lányom! (beszélgetős fórum)

13. Nyuff
2014. febr. 8. 10:11

Én 24 éves leszek, és ha szabad leírnám a véleményem.

Nekem SOHA nem adtak azért pénzt, hogy tanuljak. Meg kell vele értetni, hogy el kell érnie saját erejéből a dolgokat. Mindenem megvolt, kiskorom óta átlagon felül( apukám külföldön dolgozott) mindig olyan játékokat és cuccokat kaptam, amik akkor itthon még kaphatóak sem voltak. DE azért tennem kellett. Volt, hogy nem nézhettem tv-t de nem is mehettem sehova!De a telefonom is elvették... Nagyon emlékszem rá, mennyire pukkancs voltam amikor a 14 éves barátnőim már kijárhattak az egyik pubba a falunkban, én nem mehettem. Mindig időre kellett hazamennem. A barátommal 15 éves korom óta vagyunk együtt, mindig találkozhattunk és a többi, de voltak határok. Anyukám a mai napig olyan mint a legjobb barátnőm, mindent de tényleg úgy értsétek, hogy mindent megbeszélünk, nincs titkunk. Pár éve elgondolkodtam, hogy akkoriban milyen jó, hogy nem engedtek el éjszakázni a többiekkel, a 80% kiélt... hagy ne folytassam mivé váltak azok a lányok. Nekem a tanulmányaimat illetően rengeteg problémám volt, sajnos évet is kellett ismételnem a középsuliban, mert nem vették észre, hogy discalculiás vagyok. Engem ezért nem büntettek, segítően álltak hozzám. Elvégeztem először egy szakmát, ápolőnőit. Itt volt borzalom amiből már tudtam építkezni, hogy ne úgy lássam a világot, ahogy addig. Rájöttem, hogy tanulnom kell. Nekem különösen nehéz volt leérettségiznem, de osztályelsőként sikerült! Felsőfokú végzettségre is szert tettem. Mindezekből azt szeretném kihozni, hogy ha a szülő barátként kezeli a gyerekét, ahogy engem is pl, viszont betartatja a határokat mindegy, hogy milyen szemétnek szidja akkor a gyerek, később a hasznára válik. Sajnos az a baj, hogy manapság mindent megengednek, csak azért, hogy majd rá jön a gyerek... Nem fog. Nem apácaként neveltek, de tudtam hol a helyem és ezért én a mai napig hálás vagyok.

12. Bekkencs (válaszként erre: 3. - 9d7907a17a)
2014. febr. 6. 08:52
De igen, csak nem találtam meg a rendszerben...
11. Bekkencs (válaszként erre: 8. - Ekka)
2014. febr. 5. 15:56
Nagyon jó a kapcsolatunk, de mostanában kezd befelé forduló lenni és ez aggaszt. Idáig mindent meg tudtunk beszélni, sosem erőszakoskodom Vele, tudom, hogy kell Neki a magán szféra:-D Nagyon szeretem és a legjobbat szeretném Neki.
10. Bekkencs (válaszként erre: 9. - BBLia)
2014. febr. 5. 15:54

Nagyon szépen köszönöm a segítségedet! Igazad van, talán inkább a serdülőket vagy nemrég serdült fiatalokat érdemes megkérdeznem ezzel a dologgal kapcsolatban :-D Az Édesapád nagyon okos ember lehet, azt hiszem, alkalmazom a taktikáját :-D

Tudod, szeretnék segíteni a lányomnak, nem szeretném, ha elkallódna, de még nem volt serdülő gyerkőcöm, így nincsenek tapasztalataim...

2014. febr. 5. 15:46

Én 16 éves vagyok és megpróbálom leírni, hogy én hogyan éltem át/élem át ezt a az időszakot, hátha segíthetek:)

Szóval tanulás: nálam ez csak pár hónapig tartott, hogy fittyet se hánytam a tanulmányaimra. Ugyanis egyszer Apukám megnézetett velem egy műsort a munkanélküliségről. Borzalmas körülmények között éltek azok az emberek, és ott megértettem, ha nem tanulok valószínűleg én is odajutok.

Talán egy kis motiváció is segíthet. Pl.: pénzt kap a jó eredményeiért vagy nyaralást, ruhát stb.

A kislánynak ki kellene egy célt tűznie maga elé (ez az én esetemben egy olasz egyetem ösztöndíjjal). Ha van valamije,amiért küzdhet akkor azt nagyon akarni fogja;)

8. Ekka
2014. febr. 5. 15:28

Ezt neked/nektek kellene megoldanotok, hiszen ti ismeritek a lányotokat.

Ha eddig nem 'keménykedtetek' vele, most már hiába próbálsz.

Egy 13 évestől meg feleslegesen várod el, hogy a jövőjét építgesse. Hiába fejlett testileg ez a korosztály, agyban még sokáig gyerekek.

'Partnerként' bánj vele, ne piszkáld éjjel-nappal, mert az csak olaj a tűzre.

Amúgy milyen a kapcsolatotok?

2014. febr. 5. 15:26
Oszinte reszvetem... ne felejtsd el, hogy te is voltal tizeneves :D
2014. febr. 5. 15:22
Serdülőkorban derül ki, hogy az addigi nevelés mennyire volt eredményes!;-)
2014. febr. 5. 15:21
Meg nem segített akkor senki...hátha most.
2014. febr. 5. 15:20
Ismétlés a tudás anyja...
3. 9d7907a17a (válaszként erre: 1. - Bekkencs)
2014. febr. 5. 15:15
Tegnap vagy tegnap előtt nem Te indítottál ilyen témát?
2014. febr. 5. 14:52

Először is próbáld megérteni, légy a támasza, akire mindig, minden körülmény között számíthat, de legyenek elvárásaid is vele szemben. Amúgy meg nehéz ügy, :) de elmúlik.

Az enyém is serdül, de nincs vele semmi különösebb gond. Itt-ott pofázik, nagyon keveset segít otthon, de kezelhető és az iskolai kötelességeit maximálisan elvégzi.

2014. febr. 5. 14:43

Sziasztok!


A segítségeteket szeretném kérni. Nagylányom nemsokára 13 éves lesz és igencsak elkezdett serdülni. Teljesen ellustult, tanulni nem akar, nem érdekli, hogy mi lesz, ha felnő. A középiskolai tanulmányaiba beleszámítanak a jegyei mostantól és nagyon aggódunk az édesapjával, hogy a dacossága és nemtörődömsége miatt elszalaszt olyan lehetőségeket, amiket később meg fog bánni. Próbáltuk motiválni többféle módon, de sajnos még nem találtuk meg azt a módszert, ami igazán hatékony lenne. Elég zárkózott alaptermészetű leány, így nincs is igazi barátja, csak felszínes kapcsolatai vannak.

Kérlek, adjatok tanácsot, hogy hogyan tudnám valahogy megoldani ezt a fennálló helyzetet. Nálatok mi vált be?


Köszönettel!

Bekkencs

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook