Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » OTP lakástakarék felmondása esetén fel lehet venni azonnal a pénzt? fórum

OTP lakástakarék felmondása esetén fel lehet venni azonnal a pénzt? (tudásbázis kérdés)

2014. febr. 8. 23:22

Szia!

2190 Ft a 3%, amit levont, és a nyitási díjat, ami 6000Ft volt azt nem kaptam vissza, tehát ennyit vont le. Igen, sikerült akkor lerendeznem, és Kp-ben ki is fizettek.

12. icuri
2014. febr. 8. 17:58

Szia!

Végül is akkor egy nap alatt sikerült lerendezni?

És sok volt a költsége?

2014. febr. 5. 23:57

Sziasztok!


Voltam ma a bankba, és kifizették nekem, de köszönöm mindenkinek. :)

10. Cessi (válaszként erre: 9. - E3e8ab07a5)
2014. febr. 5. 14:36

A gondjuk az volt, hogy apu személyije új volt, nem egyezett a személyi igazolvány száma, aztán én voltam a kedvezményezett, apu nevén volt a szerződés, de én akartam felhasználni a pénzt lakásvásárláshoz. Ehhez kérték, hogy apu nevén legyen a lakás. 8 éves szerződés volt, de kérték, igazoljuk a felhasználást???

Utána azért vontak le kezelési költséget, mert nem kértük a pénz visszafizetését, ami nem igaz, mert kértük, csak a fenti indokok miatt folyton elutasították.

Kb fél évig jártam hozzájuk, amikor fogyasztóvédelemmel fenyegetőztem, végre elutalták a pénzt. Pénteken voltam fogyasztóvédelemnél, hétfő reggel a számlán volt a pénz. Utána még sokáig jártam a kezelési költség, utalási költség és egyebek miatt, míg végre sikerült mindent elintéznem.


Az igazság az, hogy amint meghallották, hogy nem akarok sem új szerződést kötni, sem hitelt felvenni, nagyon elutasítóak lettek. Persze, egy visszafizetés után nem jár jutalék.

9. e3e8ab07a5 (válaszként erre: 7. - Cessi)
2014. febr. 5. 12:34
Én ezt nem értem, nekünk már a 3. lakástakarékunk jár le idén. Eddig mind úgy fizetett, ahogy a szerződésben meg volt a dva. 30% állami támogatás, plusz kamat. Most épp kettő fut egyszerre, egyik idén lejár, lakásfelújítás miatt kötöttük, 4 vagy 8 évente tuti kell valamit csinálni a házon, és így havonta takarítjuk meg az összeget, nekünk így könnyebb, és azért az évi 72000 jól jön hozzá pluszba, persze csak ekkor ennyi, amit az állam ad, ha a mximumon takarékoskodsz. És a kamat is ott van, ami szonténkedvezőbb, mint egy lekötött betét a bankban.
8. e3e8ab07a5 (válaszként erre: 4. - Sunshine girl)
2014. febr. 5. 12:30
Fundamentás van, de már az is csak lakáshoz kötött, előtte a nyolcéveset bármire lehetett használni, már nem!
2014. febr. 5. 12:06

Felmondhatod, de igazolnod kell, hogy mire költöd, mielőtt utalják, és rengeteget levonnak.

Nekem 8 év után kevesebb pénzt utaltak, mint amennyit befizettünk, hiába az állami támogatás, mindenféle költséget levontak.

Soha többet nem kötnék lakástakarékot.

2014. febr. 5. 12:03

Szia! Független pénzügyi tanácsadó vagyok, tudok segíteni, de inkább privát üziben, ha gondolod.

De röviden arról van szó, hogy élhetsz az azonnali felmondással, de azonnal vissza kell fizetned a betéti kamatot és az állami támogatást, ha jóvá lett írva a számládon.

Meg van adva az OTP honlapján egy központi szám: 1/366-6888. Én inkább ezt hívnám, nem egy ügynököt, aki nem segíteni akar, hanem még egy terméket Rád sózni. (Bocs, tapasztalatból írom!)

5. Bella 13 (válaszként erre: 1. - Amanda58)
2014. febr. 5. 12:01
Azonnal kifizetik. Fiokba bemesz, leegyeztetik az allami tamogatast, levonjak a 3 %-ot, a maradekot megkapod. Lehet hogy nem aznap, de honapokat nem kell varni ra.
4. Sunshine girl (válaszként erre: 3. - E3e8ab07a5)
2014. febr. 5. 11:58

Ezért jobb a fundameeenta...

Igaz ott is hónapok mire fizetnek, de 1 millió dologra költheted már..

2014. febr. 5. 11:34
MA tuti nem, hónapok, ahogy Forever is írta, és szerintem nem csak 3%-ot vonnak, ezt az oldalt én is megtaláltam, de ez egy 2008-as cikk volt, azóta sokminden változott. Pl. csak lakásra használható fel 8 éves futamidős is. Szüneteltetni is lehet, vagy kölcsönt is ad, de azt lehet csak 3 év után, nekünk is van Ltp-nk, és van egy telefonszámom, akinél mi kötöttük, ha kéred elküldöm priviben, hátha ő tud segíteni neked, és pontosat mondani, hogy mit tehettek ebben az esetben.
2014. febr. 5. 11:29

Ki van csukva! Pár hónap, míg megkapod.


Pfff!


Örülj, ha kapsz valamit, mert egy csomó pénzt el fognak vonni a befizetett összegből....

2014. febr. 5. 11:16

Sziasztok!


Az OTP LTP-t szeretném megszüntetni a mai napon, az lenne a kérdésem, aki jártas ebben, a pénzt a mai napon kitudják nekem fizetni? Mert elég fontos lenne.

2013 áprilisában kötöttük.

Azt olvastam, hogy azonnali felmondást lehet tenni, de akkor 3% amit vonnak.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook