Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Külföldön élőket kérdezem, hogy alakul a kétnyelvűség a gyerekekkel? fórum

Külföldön élőket kérdezem, hogy alakul a kétnyelvűség a gyerekekkel? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2018. ápr. 18. 07:42
mindket nyelvet beszelik!
2016. márc. 4. 06:26
mindket nhyelvet anyaszinten beszelik.ez tok normalis ilyen esetben.
2015. dec. 13. 17:46
Van sok magyar, míves rajzfilm a videó tárómban.
2015. dec. 13. 17:45

Végül majd bécsi német nyelvű Waldorf oviba és iskolába fog járni a gyerek, és és párom tökéletesen beszéljük a helyi dialektust is, és a Hochdeutsch-ot is. Bár néha pongyolán gépelek.

Lesz felvéve magyar lány a fiúnk mellé. Az én magyar tudásom kissé megkopott. Párom félig magyar belgrádi, de nem beszél magyarul, csak pár szót tudd. Németül és angolul jól megtanult 24 és 22 év alatt, és szerb az anyanyelve.

2014. márc. 1. 00:54
ovodaban,suliban az angol beszelik mig velem meg az anyanyelvuket,magyart persze.
2014. febr. 9. 20:55
Meskonyv=mesekonyv
81. gribedli*** (válaszként erre: 78. - 06e553ed2d)
2014. febr. 9. 20:55

En meg meg lemaradtam ott, hogy a gyerekek rosszabbul beszelnek mint a felnottek, es ott, hogy a gyerek a felnottektol tanul beszelni, nem a felnott a gyerektol.


Szerintem tuldramatizalod ezt a meskonyv dolgot. Par uj szorol lehet szo, mi az neked, ha anno felsofokura szavak ezreit kellett bemagolni, nem?:)

80. 569a7df0cf (válaszként erre: 78. - 06e553ed2d)
2014. febr. 9. 17:22

Koszonom az intelligens megnyilvanulast.

Tanultam felnottkent idegen nyelvet, es nevelek egy gyereket angol nyelvteruleten, es mivel ertelmes ember vagyok megertem/megertettem az itteni meseket es a mondokakat.

Nyilvan a pedagogiai tanulmanyaim sokat nyomtak a latban, de egy faék egyszerusegu dialogus megertesehez nem kell egyetemi diploma.

Sok sikert, fogadj majd tanart a gerekhez magyarul tanitani.

79. 06e553ed2d (válaszként erre: 75. - 66429b468f)
2014. febr. 9. 15:28
Szuper!!!
78. 06e553ed2d (válaszként erre: 77. - 569a7df0cf)
2014. febr. 9. 15:27

..Te nem tanultal idegen nyelvet felnött eszel ugye?Tenyleg ugy gondolod hogy egy gyereknek eleg egy felnött szokincse?Nem tudom milyen gyerek korod Volt de a mese vilag , az egy külön szotar OKOSKA!!

De ha meg mindeg nem lenne egyertelmü a kerdes nem a gyerek nemet nyelvtanulasarol szol...!!! hanem az esetleges hatranyok-elönyök amiken atkell esnie egy ilyen gyereknek....



De azert köszike a hozzaszolasod!

77. 569a7df0cf (válaszként erre: 17. - 06e553ed2d)
2014. febr. 6. 21:28
Ha egy 1,5 eves gyereknek valo meset nem ertessz, akkor hogy van felsofoku vizsgad? Es miert nem az anyanyelveden beszelsz a gyerekeddel?
76. selena78 (válaszként erre: 73. - 06e553ed2d)
2014. febr. 6. 16:35

Nézd, én erdélyi születésű vagyok, s mint olyan, kétnyelvű. Itthon magyarul beszélt mindkét szülőm, de kint az utcán, hol magyarul, hol románul. Plusz, magyar iskolába jártam. Így működött a kétnyelvűség.


De ha gyereked a magyar nyelvet csak ritkán hallja, mert otthon sem magyarul beszélnek a szülei egymással, plusz az ovódában, iskolában, boltban, moziban, étteremben csak német (?) nyelvet hall, nem valószínű, hogy magyarul fog beszélni. Esetleg ha hazaviszed hosszútávra a szüleidhez.


Bármily szomorú, a második generáció már ritkán beszéli a magyart.

2014. febr. 6. 15:59

Amúgy mindegy, melyik nemzetiséget írtam volna; az ember a saját anyanyelvén tud csak álmodni.

Az, hogy alkalmazkodik ahhoz az országhoz, ahol él, tulajdonképpen alap. A nyelvkérdést pedig menetközben kell megoldani. Még nem vagyok ebben a helyzetben, de belátható idôn belül igen. Nálunk az az elméleti megállapodás született, hogy a mindkét nyelvet fogják neki tanítani.

2014. febr. 6. 14:57

-na most nezegettem hogy milyen lehetösegeim vannak es hat az egyetlen ketnyelvü ovoda/Magyar-Nemet/60 km re van!Szerintem ez nem lenne egy rossz megoldas a ketnyelvü ovi-suli...

Szerintettek?

73. 06e553ed2d (válaszként erre: 70. - 66429b468f)
2014. febr. 6. 14:37
-nemet ,angol, francia, olasz-Soha!mert vagy megelegszik azzal amilye van,vagy gondolkodik es megteremti a csaladjan belül /OTTHON/ azt amire vagyik....na persze meg vannak a lehetösegei....NO COMMENT!!!ez mar politika ehez nem ertek!!! :)))
72. 06e553ed2d (válaszként erre: 71. - Csinita)
2014. febr. 6. 14:33
Uram Isten,ez igy nagyon nehez lehet....,en ezt nem akarom !Minden tisztelettem a TIED,de mert kell ez hogy igy legyen?en is ugy nöttem fel hogy otthon Magyar,az eletben pedig az orszag nyelvet beszeltük...en ugy emlekszem vissza hogy nagyon nagyon rossz nehez Volt!Masnak kirekesztetnek,ereztem magam.Emlekszem sokszor menttem a boltba kenyeret..stb venni es izgultam hogy a Magyar elado neni legyen ott ne pedig a masik.../Nem tudom hogy jot teszünk-e a gyerekeinkel vagy Sem de az tutti hogy egy kiegyensulyozot stabil gyerek többet er mint esetleg az hogy mi jelenleg külföldön talaljuk meg a szamitasainkat,legyen az szerelem ,penz,lehetösegek...mindegy a gyerek kell hogy Fontos legyen...
71. Csinita (válaszként erre: 1. - 06e553ed2d)
2014. febr. 6. 13:55

Szia! En total megertem az aggodalmadat, ez igenis nehez dolog, hogy a szulo megprobalja a gyermeket tanitani egy masik nyelvre, mint amit abban az orszagban beszelnek, ahol elnek.

Nalunk meg bonyolultabb a helyzet, mint Nalatok, az en iker fiaim most 3 evesek, Angliaban elunk, en ugye magyar vagyok, ferjem Venezuelai. A fiukhoz en csak magyarul beszelek, a ferjem csak spanyolul. A bibi ott van, hogy mi nem beszeljuk egymas nyelvet, igy mi egymas kozott (marmint a ferjem es en) angolul beszelunk. Ami ugye azert nem jo, mert a fiuk is halljak. Az meg eleg rossz, hogy mikor ferjem beszel Hozzajuk, akkor en nem ertem, ha en, akkor meg O nem erti. Nagyon, de nagyon nehez egyensulyt teremteni igy, de kitartunk, mert nagyon szeretnenk ha mindharom nyelvet beszelnek. Angol mondjuk alap, sot az lesz a legerosebb nyelvuk, de a masik kettot is szeretnenk. En el nem tudom kepzelni, hogy a gyerekeim ne beszeljenek magyarul.

Egy szakember nekem azt mondta, hogy mindket szulo a sajat anyanyelven beszeljen csak a gyerekhez es mindig csak az anyanyelven, mert a gyerekek a nyelveket szemelyhez kotik.


Szoval a fiuk meg most sem beszelnek tokeletesen, meg nagyon keverik a nyelveket, egyik fele magyar, masik angol. Meg hasonlok. DE! Azt mondtak az orvosok, hogy emiatt ne aggodjak, nagyon szepen ki fog tisztulni es utol fogjak erni a korosztalyukat szokincsben, beszedben, csak a 3 nyelvu kornyezet keslelteti ezt egy kicsit. Viszont milyen jo lesz Nekik, hogy 3 nyelven beszelnek. Es az ilyen kicsi gyerekeknek ez nem megerolteto, szivacsbol van az agyuk, mindent felsziv.

Ugyhogy probalj meg ne aggodni ezen, hanem csak tartsd Magad a magyar nyelvhez, minden szepen alakulni fog! :)

2014. febr. 6. 13:29

Ezt a jelenséget írja meg szívszorítóan Zilahy Lajos "Amikor a lélek kialszik" címû könyvében... :(

amikor a nagymama már nem tud a saját anyanyelvén beszélgetni az unokájával! :(

Vajon egy német, angol, francia, olasz, stb. mikor hagyja el az anyanyelvét?

69. 06e553ed2d (válaszként erre: 66. - 5c98b496b3)
2014. febr. 6. 12:58
SZUPER!!!
68. 06e553ed2d (válaszként erre: 65. - Gbabi50)
2014. febr. 6. 12:54
..en ezt nagyon szomorunak tartom,nem tudom elkepzelni hogy a sajat gyerekemel ne az anyanyelvemen beszeljek,nekem ne mondja senki hogy idövel aki külföldön el,elfelejti a sajat anyanyelvet es sziveseben könyeben hasznalja a tanult orszag nyelvet,a gyerekevel...!!!Igen is olyan van hogy a gyerek nem valaszol magyarul hanem a megszokott modon ,mint a suli,oviban...de ez nem azt jelenti hogy az edesanya nem kell tovabbra is az anyanyelvere tanitania, gyakoroltatnia es kitartoan teljes termeszetesegel ra vezetni hogy bizony TE MAGYAR VAGY!!!-...es legy büszke ra!!!
67. gribedli*** (válaszként erre: 65. - Gbabi50)
2014. febr. 5. 22:48

Ne felj, majd ha nagyok lesznek, ujra megtanulnak:)


Egyebkent en is eszrevettem, hogy a kozepso lanyom, aki hamarabb abbahagyta azt a par szot amit tudott magyarul, gyorsabban beszel olaszul, mint a fiam. De en ezt arra fogtam, hogy a fiam mindenben olyan kis kenyelmes, nem hinnem, hogy maga a ketnyelvuseg ezt annyira befolyasolja

2014. febr. 5. 20:21

itthon magyar, mindenhol mashol angol


hala az égnek mindkét nyelvet perfect beszéli.

65. gbabi50 (válaszként erre: 48. - 06e553ed2d)
2014. febr. 5. 19:50
Erre csak azt tudom mondani hogy lanykam Norvegiaban el es sajnos mar csak norvegul beszel a gyerekekkel,meg nekem is furcsa hogy idegen nyelven beszel veluk,eleinte mindkettovel magyarul beszelt de aztan az ovoda elnyomta az anyanyelvet,a nagy unokam az 3eves koraig beszelt magyarul ,az oviban nem mert megszolalni mert a csaladban nem beszeltek norvegul,de azt is megtanulta,csak sajnos aztan norvegul bovult a szokincse,mar sok mindent csak ugy tudta mondani,de nagyon remelem hogy majd meg valtozik a dolog.A kicsi unokam az meg mar csak norvegul beszelt pedig 1,5 eves koraig csak magyarul beszeltek vele,meg a nagy teso is ,edes volt hogy velem nem nagyon mert mar beszelni de hugicahoz magyarul szolt.Az a helyzet hogy a lanyom a ferjevel angolul beszelnek mert o sem norveg,a gyerekekkel norvegul beszelnek,de a nagy unokammal eloszor apa a sajat nyelven beszelt anya meg magyarul,hat van kavarodas.Lanyom mondja hogy a kislany gyorsabban beszel mint a fiu,szerinte azert mert csak norvegul beszel,a fiucska meg ha gyorsan akar mondani valamit akkor van hogy egy picit dadog mert nem tudja konyen szetvalasztani a nyelveket,mert az hogy mar nem beszel magyarul gondolom meg ott van a fejeben na meg az angol amit otthon hall.Az biztos hogy nem egy egyszeru helyzet,de majd kialakul.Nekem faj hogy mar nem hallom csacsogni a kis dragaimat,vagyis hallom csak nem ertem,milyen szep is volt amikor kezen fogva setaltunk a fiucskaval es be nem allt a szaja,na meg milyen szepen danolaszott magyarul,hat sajna,ez a helyzet,nagyon remelem hogy majd bepotoljuk ezeket a hianyossagokat,majd ha jonnek nyaralni.
64. 06e553ed2d (válaszként erre: 63. - Michelle.r)
2014. febr. 5. 15:43

Ez megnyugtato..Köszi biztos igy van es tulagodom...

.:)

63. michelle.r (válaszként erre: 62. - 06e553ed2d)
2014. febr. 5. 14:30

Teljesen összezavarsz. Felsőfokú vizsgád van németből, 5 éve Ausztriában élsz, és azon aggódsz, hogy mikor tudsz a gyereknek úgy mesélni, hogy azt is tátott szájjal hallgassa, mint a magyart?


Amit nem ismersz és nem tudod mesélni, azt olvasd neki. Feltételezem magyar nyelven sem tudod fejből az összes verset, mondókát, mesét, amit valaha megírtak? ;)


Túl aggódod, nem fog ferdén nézni rád, ha elkéred a könyvét és abból ellenőrzöd, hogy jól mondja-e a verset, ha pedig valami áthidalhatatlan probléma merülne fel, még mindig ott az apja, aki autentikus nyelv segítséget tud nyújtani. Ettől leszel kevésbé teljes értékű anyuka.

62. 06e553ed2d (válaszként erre: 60. - 569a7df0cf)
2014. febr. 5. 12:16

Felre ertesz...en felsöfoku vizsgas nemetes voltam most pedig mar kint elek 5 eve...nem az en nyelvtudasom a kerdes,azal semmi gond,hanem amire most ebredtem ra az az hogy egy gyereket nevelni külföldön /mivel a gyerekek vilag egy külön szotar-bol all,ez az amit nem ertek(nemetül)es felö hogy az ovis mondokai,versikek..stb szamomra ismeretlen es e miatt nem tudok majd vele örülni,esetleg segiteni,kijavitani,tanitani.

Hogy egy gyereknek az eleteben teljes mertekben az Anyukaja legyel ,szerintem fontos hogy ezeken a lepcsö fokokon is mellette legyel es segiteni tud.

61. githaj
2014. febr. 5. 07:09
Az unokám most lesz 11 hónapos, én csak magyarul beszélek vele kezdettol fogva, a szulei szlovákul vagy keverve,amit én pl. nagyon útálok, mármint a "fele magyar fele tót" nyelvet. Ok mindketten szlovák iskolába jártak és az igazi gyokereiket elveszítették. Szerintem nagyon fontos volna,hogy anyaországtól elszakított teruleteken egy magyar gyerek magyar iskolába járjon, de tanulja meg majdnem anyanyelvi szinten az ország nyelvét is. Sajnos sok szulo ezt még nem érti meg és hanyagolja gyermekénél az ország nyelvét, vagy állami nyelvu iskolába adja gyermekét mint sajnos én is annak idején,amit a mai napig nagyon sajnálok.Mindkét nyelvet és az angolt is jól beszélik, de a gyokereiket elveszítették és nem érdekli oket a magyarok sorsa ebben az országban.
2014. febr. 4. 18:06
Ha elkezdessz neki nemetul beszelni (hibasan, rossz kiejtessel) csak rontod a helyzetet. Mivel az utcan, a teveben, kesobb az oviban, iskolaban mindenki nemetul beszel korulotte a nemet lesz az elsodleges nyelve.
59. 66429b468f (válaszként erre: 48. - 06e553ed2d)
2014. febr. 4. 17:59
Ne aggódj elôre! Majd néhány év múlva kiderül!
2014. febr. 4. 17:57
Lerágott csont... Mindegyik szülő, nagyszülő kizárólag a saját nyelvén szól hozzá. A gyermek remekül alkalmazkodik. Ezen nincs mit kombunálni.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook