Nyaktorna (beszélgetős fórum)


13. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 12. - Mafalda)
2014. febr. 4. 19:30
Jó, köszönöm, holnap próba.
2014. febr. 4. 18:25

Elég ha utánozzuk.Olyan szép lassan mutatja és két irányból is,hogy szerintem érthető.Igaz,nem néztem még végig,de gondolom később is követhető)

De ui.lassan kell csinálni később is.

11. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 10. - Mafalda)
2014. febr. 4. 18:14
Nekem is jó lenne, de magyarul nem lehetne hallani? Vagy elég, ha utánozzuk?
2014. febr. 4. 13:23

De jó ez a videó!Kezdtem csinálni,hát némelyik gyakorlatnál rendesen éreztem a nyakam!Én is fogok gyakorolni:))

A baglyosat én is csak hátrafelé ismertem,de most már fogom előre is csinálni.Nagyon jól látni a videón,hogy hogy kell!

Kösz' Enissa!

2014. febr. 4. 11:48

Itt a bagoly mozgással kezd a videó.


[link]

2014. febr. 4. 11:45
Vállra jó még, ha beállsz az ajtófélfa közé, a két tenyered a félfákra helyezed vállmagasságban, és hol az egyik kezeddel tolod, hol a másikkal keretet.
2014. febr. 4. 11:43

szia! Keress rá a neten nyaktorna szóra és biztos sok videót fogsz találni.


Pilus által írt gyakorlat nagyon jó, de látni kell miről van szó. Én a mutatóujjam szoktam az államhegyére tenni érezzem hogy hátra és előre mozdul el a fej. Helyesebben, amíg rá nem éreztem.

Egyet ne tegyél, ne körözz a fejeddel, elől a mellkasodon , majd a válladon finom félfordulatokat tegyél felváltva.

6. redi71 (válaszként erre: 4. - Pilus)
2014. febr. 4. 11:41
valami ilyesmit írt elő nekem is az orvos, amikor szédültem. előre tolva mondta, nem hátra. ő "bagolymozgatásnak hívta". olyat is mondott mellé, hogy lenézel jpbbra a vállad felé, utána vissza egyenesen. utána balra másik váll felé, és vissza. utána a "bagoly". 10-10-10-et csinálok belőle reggelente kb. 6-8 percig. állítólag teljes körzést nem szabad.
2014. febr. 4. 11:38

Állva:fejedet bal vállad felé döntöd közben a jobb kezedet a föld felé nyújtod.Érzed hogy nyúlik a nyakizmod.Másik irányba is csináld néhányszor.

Fejed vállad felé elfordítva,innen lassan,nyitott szemmel indítod a fejkörzést a másik vállad felé,aztán vissza.Csak előre csináld.(nem teljes fejkörzés!)

Persze mindegyiket napjában többször csináld!

2014. febr. 4. 11:20

A fejedet úgy forgasd,mintha egy négyzetet akarnál leírni.(hasonló az előbbihez).Ezt mindekét irányba végezd!

Fejed normál helyzetben:),és úgy húzogatod hátra apró mozdulatokkal,hogy közben az állad vízszintes maradjon a talajjal.(mintha egy fiókot huzigálnál).Ez nagyon jó,ha ráérzel,h hogy kell csinálni!

Ha a vállad is be van állva,jót tenne a masszázs.menj el valami masszőrhöz.

2014. febr. 4. 11:19

Én is egész nap számítógép előtt ülök. Gerincferdüléssel voltam felmentve egész iskola alatt torna alól, és sosem hittem el, mikor azt mondták fájni fog a hátam. Hosszú napok végére, a nyakam tövében lévő csigolya, mintha át akarta volna szúrni a hátamat, a bal vállam, amivel nem egerészek hasogatott olyan szinten, hogy az a csuklómig nyilalt.

Nekem ezek javítanak:

1.) A székemet amennyire lehet hátradöntöm, hogy a vállamat hátra tudjam engedni, így nem fittyed előre, és a fejemet is kevésbé lógatom.


2.) Rendszeresen, és mindenkinek a fejére magasról tojva, nyújtózkodok egyet, jobbra balra elcsavarom a gerincemet, nyújtok egyet a vállaimon, hogy semmi ne merevedjen be görcsösen.


3.) És ez hozta a legnagyobb változást. Nem szabadított meg a fenti tünetektől teljesen, de sokkal később jelentkeznek. Naponta tornázok. A tornák tartalmaznak, has és gerinc izom erősítő gyakorlatokat is. Azelőtt a derekam is fájt, most az teljesen megszűnt.

2. bnedora (válaszként erre: 1. - *Pillecuki*)
2014. febr. 4. 11:10
Sajnos, el szoktam felejteni, de nagyon jó a fejjel való számolás. Próbáld meg fejeddel a számokat leírni.
2014. febr. 4. 11:07

Sziasztok! Szeretném megkérdezni mivel sokaknak a munkája is a számítógép előtt van, hogy nyak-válltornát szoktatok e csinálni? Mi segíthet? Mert nagyon sokat fáj a nyakam, mintha be lenne állva és a vállaim is. :/

Köszi!


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook