Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni ezekkel a fogakkal? fórum

Mit lehet tenni ezekkel a fogakkal? (tudásbázis kérdés)


10. zebracsikó (válaszként erre: 9. - Nyamitörp)
2014. febr. 4. 14:26
a barnA csíkocska kezdődő szuvasodás is lehet inkább, majd a fogorvos megkapirgálja és látni fogja rögtön, mi a helyzet
9. Nyamitörp (válaszként erre: 3. - Maku2434)
2014. febr. 4. 14:13
A barna csíkocska az fogkő. Ha már látnád a lyukat a fogadon, akkor az már elég nagy lyuk lenne, nagy lenne az esélye, hogy már csak gyökérkezelni vagy húzni lehetne azt a fogadat. Én a jövő héten megyek fogtömésre, 2 fogam lyukas, de én speciel még a panorámaröntgen felvételen sem látom a lyukat. A leggyakrabban egyébként a helytelen fogmosás miatt alakulnak ki fertőzések a szájban. A fogkő pl. egy baktériumtelep, ami nyilván a többi fogadat is fertőzi illetve a lyukas fogon keresztül is könnyebben bejutnak a vérkeringésbe a baktériumok. Elképzelhető, hogy a fogorvos ellát majd szájápolási tanácsokkal, de ha nem, akkor felkereshetsz tanácsadásért egy dentálhigiénikust és ő részletesen elmondja, megmutatja, hogy hogyan kell helyesen ápolni a fogakat.
8. zebracsikó (válaszként erre: 7. - Maku2434)
2014. febr. 4. 13:55
öröklés, fogmosási technika, fogselyem elfelejtése, fogkrém, stb.... ezerféle oka van a szuvasodásnak
2014. febr. 4. 13:53
Hat azlesz..pedig mindig mosom a fogam ..edesseget meg egyaltalannem eszem mert nem szeretem..akkor nem tudom miert..:-(
2014. febr. 4. 13:43

A szuvas fog nem feltétlen jár hatalmas lyukkal, először a lyuk is csak szuvas rész volt, aztán mikor már beljebb ért a fog belsejébe, akkor lett lyuk. Azt hiszem, itt a fogalmi tévedés Nálad.

SZóval Neked nem 2 szuvas fogad van, hanem több.

Csináltasd meg szépen mindet!

2014. febr. 4. 13:07
Ok:-) akkpr nem szuvas hanem fogköves mert azon a fogamon amin aza kisbarna csik van azon nincs lyuk
4. k_nm (válaszként erre: 3. - Maku2434)
2014. febr. 4. 12:06

A szuvas az lyukas!!! A barna csik lehet fogko...azt leszedi

Az, hogy mennyit kell fieztened, attol fugg, mit fedez a biztositod! Ezt a kezeles elott kerdezd meg a dokitol mindenkepp, mert aztan mar csak a szamlat kapod. A fogkoleszedes is orvos-, ill biztositofuggo. Nagyjabol az osszes fogaszati kezeles az...mindenkepp kerdezz ra, mikor odamegy!

2014. febr. 4. 10:16
De amik szuvasak azok meg nem lyukasak csak az egyiken mintha lenne egy kicsi lyuk de azis csak lampanal latszik..hat en ki t vagyok Németorszagba de van betegbiztositasom..nem tudom hogy itt hogy van...de ugy hallottam h ami szuvas de meg nem lyukas azzal is tudnak vmt csinalni h ne lyukadjon ki...szuvas alatt itt azt ertem hoy aa ragofogamon ilyen kis barna csikocskak vannak, a barazdakon..
2014. febr. 4. 10:05
Akkor nem két lyukas fogad van, hanem több. Betömi őket. Ha magándoki akkor izzítsd a pénztárcádat.
2014. febr. 4. 10:02
Sziasztok. Penteken megyek fogorvoshoz..van 2 lyukas fogam..viszint alul a ragofogaim elkezdtek.szuvasodni van amelyiken mar egy icipici godrocske is van..ezekkel a fogakkal.mit ttud csinalni a fogorvos?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook