Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Edzés otthon vagy teremben fórum

Edzés otthon vagy teremben (beszélgetős fórum)


26. Puncska (válaszként erre: 25. - 9bbc382386)
2014. febr. 5. 16:49
Az, hogy valamilyen mozgásformán élvezhető e, nem a terem minőségén múlik, hanem a mozgásformán. Futásban még mindig több örömöt lelek, mint szériaszerű felülésekben vagy súlyok emelgetésében, gépeken való mocorgásban. Egyénfüggő.
25. 9bbc382386 (válaszként erre: 24. - Puncska)
2014. febr. 5. 15:29

A futás maga egy monoton mozgás.


Egy nagyon jól felszerelt edzőteremben rengeteg az eszköz.

4 éve járok terembe de még nem használtam ki a felét.


Nem a gagyi termekre kell fókuszálni.

2014. febr. 5. 14:51
Én nem járok edzőterembe, az ilyen jellegű mozgás nagyon távol áll tőlem. Túlságosan monoton, és gyorsan megunom. :) Néha kint szoktam futni, pl. kutyasétáltatásnál ha ráveszem magam, mert alapjáraton nem szeretek futni. Itthon tornázgatok inkább, olcsóbb is,és jobban leköt, mint a terem.
2014. febr. 5. 13:49

Sziasztok!


Én szerintem mindkét megoldás jó, de én ha tehetném és lenne a közelemben edzőterem, akkor oda járnék.

Aerobik edző vagyok, és közel egy évig dolgoztam a szakmámban,de aztán abba kellett hagynom (ez most nem érdekes).

Az edzőterembe tényleg azért megy az ember, hogy megtornáztassa magát, mindegy hogy egy csoportos órán, vagy pedig magányosan gépek segítségével. Én jártam spinning órákra is. Nekem nagy erőt adott, hogy vannak a környezetemben, és együtt sportolunk. Most itthon edzek napi szinten. Ez is jó,de persze itt nagyobb a kísértés, hogy kihagyjak néha-néha egy edzést :)


Egyébként minden csak rajtunk múlik, mennyire vagyunk elszántak az elérendő cél érdekében.


Mindenkinek jó sportolást, és kitartást kívánok! :)

22. gribedli*** (válaszként erre: 20. - Cucicsillag)
2014. febr. 5. 13:31

Persze, ritkabb az, hogy valakit tarsasagban amiatt cseszegessenek, hogy miert is torodik magaval (mert ebben semmi logika nincs, de mas oka az lehet, amit azzal akarnak palastolni, hogy az igenyes kulsobe szolnak bele, pl feltekenyseg miatt) es gyakoribb az, hogy az ellenkezojeert szolnak be.


En vekony alatt nem a plottyedt vekonyat ertem, hanem igenyes, feszes, vekony. Es persze, nem mindenkinek jon be a total szalkas alkat de duciban is letezik formas, feszes (mert sportosan molett) es szetfolyo is(mert sosem sportolt)

2014. febr. 5. 12:51

Hello!

Szerintem Otthon-vagy -teremben?


Nem tudom mit szeretnel...

Fogyni? akor otthon kezdj el tornazni tancolni ugralni,futni...stb ahogy neked jol esik ahanyszor es ha csak 5 perc az is jo!

Ha elerted a sulyt amit szeretnel es esetleg elegedetlen vagy valamelyik test reszedel

es kifejezeten egy izomcsoportra szeretnel koncentralni,

geppekre van szükseged hozza ,akor menj terenbe.

20. Cucicsillag (válaszként erre: 19. - Gribedli***)
2014. febr. 5. 12:27

Igy igen :) csak pl.van a kornyezetemben olyan pasi, aki folyton bafogatja a feleseget, meg akkor is mikor vekony, raadasul tarsasagban.

De azert az emberek (nok) tobbsege mindig erzi,ha vmi rossziranyba kezd menni. Az egy masik dolog, hgy tesz is erte vmit, vagy varja a csodat :)

19. gribedli*** (válaszként erre: 18. - Cucicsillag)
2014. febr. 5. 12:16

Hat a csesztetest inkabb ugy ertettem, hogy ez lehet anyad is, vagy baratnod, aki eszreveszi, hogy kellene a segitseg de nem akarsz szolni, es befizet a terembe, elmegy veled, stb.:)))) (Es csesztet is, hogy jaj, menj mar el!)


Ferj csesztetese: lehet, hogy rosszul esik, ha azt mondja: dragam, kicsit sportolhatnal...de meg rosszabbul esik, ha nem szol semmit es szo nelkul csalodast okoz. Jo, ezt senkinek nem kellene megvarnia, de ha megis odaig fajul, hogy megvarja, akkor is inkabb 2 oszinte szo a parodtol, minthogy ne merje megmondani, mert fel, hogy megsertodsz, a hatad mogott meg talal egy vekonyabbat, vagy feszesebbet. Nem?

18. Cucicsillag (válaszként erre: 13. - Gribedli***)
2014. febr. 5. 11:56

Ma pl.edzoterembe mek :)

Motivacio mindig kell, de onmagunk míatt, mert en pl.attol kanyarodtam volna be, ha pont a ferjem kezd el cseszegetni :)

17. ina87
2014. febr. 4. 18:51
Igény szerint.néha jobb otthon!
16. Beu23
2014. febr. 4. 18:18
én szeretek terembe járni. szeretem ha látom az edzőt, és mondja hogy jol csinálom e vagy sem. illetve ha már látja hogy kezded feladni megállsz akkor odaszól hogy kitartás, ne add fel. nekem ez fontos. otthon is probáltam vettem dvd-t dehát kb azóta is ott porosodik. labdát is vettem aznap még nagy szám volt azóta sarokba van szintén. stepgépünk is van az is itt van mellettem a sarokba :D
15. 25800e2d09 (válaszként erre: 1. - Mókuska6)
2014. febr. 4. 10:48
Terem. motivál is a többiek látványa akik már elég jó formában vannak, plusz segítenek is a gyakorlatokban és hogy miből mennyit meg hogyan. nekem ez jött be :)
2014. febr. 4. 10:39

Nekem tavalyig volt itthon edzőtermem, eladtam mindent,mert 3 éve edzőterembe járok és aúgy sem használtam ki kellőképpen.

Néha hiányzik csak! :)

Amikor nincs kedvem emberek közé menni, vagy kevés az időm, akkor jobb lenne ha itthon lenne.

Viszont sokkal jobbak a professzionális edzőtermi eszközök, mint amiket otthonra gyártanak.

13. gribedli*** (válaszként erre: 11. - Cucicsillag)
2014. febr. 4. 08:21

Pici mellett, aki hajlando bedepizni, abszolut inkabb a terem, mert ha ez az egyetlen modja, hogy az anyuka ne hagyja el magat, ne boruljon magaba, torodjon az alakjaval, akkor nagyon fontos a kozossegbe jaras.


Mindenki, aki viszont lelkesen sportol, mar alig varja, hogy edzhessen ujra, mikor elalszik a baba, es nekik kenyelmes otthon, mert idoben sokat megsporol:)


Van, aki pechjere nem tudja megoldani a gyerekfelugyeletet es meg nagyobb pechjere nincs eleg kedve az otthoni tornahoz. Szerintem ilyenkor jo, ha a kornyezeteben van valaki aki igenis cseszegeti egy kicsit:)

12. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Mókuska6)
2014. febr. 4. 08:15

Menj inkabb edzoterembe, ha:

-ha az otthonihoz lusta vagy

-ha nem ertesz hozza (mert azert Rubint Rekan tul meg egy csomo mindent illene csinalni es ismerned kell jol a gyakorlatokat, izomcsoportokat)

-ha van idod arra, hogy elvidd a gyereket valakihez (ha van), negyedora, elmenj a terembe, masik negyed ora, atoltozz, masik negyedora, edzes, 1-2 ora, zuhi-oltozes fel ora, elmenni a gyerekert es hazamenni fel ora. Vagy ha egyszeruen annyira kozel van es kenyelmes odajarni, es mindezt az idot nem pocsekolod el:)

-ha szukseged van legalabb egy alap edzestervre, jobb edzotol kerni

-ha jobban szeretsz gepeket hasznalni vagy szabad sulyokbol nem tudsz/akarsz bevasarolni

-ha otthon egyaltalan nincs hely edzeni


Maradj az otthoni edzesnel, ha:

-a multban mar jartal terembe, felkeszult vagy es ismered a tested

-lelkes sportolo vagy es nem fogod felbehagyni az otthoni kornyezet ellenere sem (mivel a teremben ugye kenytelen vagy edzeni:D)

-hajlando vagy beszerezni nehany alapeszkozt, sulyzok tobbfele, szalagok, medicinlabda, stability ball, laticel-szonyeg, pad. Bordasfal is isteni lenne, szerintem hosszu tavon elengedhetetlen

-ha nincs elvesztegetni valo idod, hogy elmenj a teremig, hogy gyerekfelugyeletet intezz, stb. Ebben az esetben meg egy dvd es egy par sulyzo is megteszi (csak hosszutavon nem mesz vele sokra de jobb mint a semmi).

-ha nincs penzed teremre

11. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Mókuska6)
2014. febr. 4. 08:08
Is-is. Pici mellett inkabb csak az otthonra van ido, de kinek mi jon be. Motivacio ak nagyon jo a konditerem, mert az eleg hulyen nezne ki, ha lemennel es csak ulsz :)
10. Clemi (válaszként erre: 1. - Mókuska6)
2014. febr. 4. 07:56

Edzőterem. Ha otthon edzessz és nincs hozzá kedved, akkor leülsz tv-t nézni. Az edzőteremben muszáj edzened, ott nagyobb a mitívàció.

Én is ezért kezdtem el járni. Előtte DVD-ztem itthon; de egy idő után unalmas és abbahagyod.

2014. febr. 4. 07:47
Én pont a lustaságom miatt kezdtem edzőterembe járni. Próbálkoztam az itthoni edzéssel is, de mindig föladtam, abbahagytam, torna közben kikapcsoltam a DVD-t, vagy el se kezdtem, mert "majd holnap", itthon mindig találtam valami más elfoglaltságot. Ezért vettem egy bérletet a terembe, már a pénzkiadás miatt is eljárok, hogy ne kidobott pénz legyen. Másrészt nekem erőt ad, ha másokkal együtt edzhetek, jó, hogy nem egyedül "szenvedek". És nem utoldó sorban az edzőtermi gépek nagyon jók, itthon nyilván nincs olyan felszereltség.
8. 419d3a90bd (válaszként erre: 4. - Sziszi0528)
2014. febr. 4. 07:43

Igen,olvastam:-)

Meg még valami szól mellette,van trénerünk,betesszük a dvd-t és amit a presenter diktál be kell tartani.

A konditerembe nincs,kivéve ha nem fizetnek külön személyi edzőnek,és lehet,pont akkor hagyja abba az illető az edzést mikor már érne valamit.

2014. febr. 4. 07:38
Én is otthon, az alábbihoz hasonló okokból. Ill. nekem még hozzájön az is, hogy nem érzem jól magam igazából más emberek között. Néha hiányzik, hogy valaki korrigáljon, de egy olyan órán, ahol sokan vannak, épp úgy nem lesz kapacitása az edzőnek figyelnie rám, a személyi edző meg azért nem egy olcsó mulatság. Így meg... egy dvd ára sokszor nem több, mint 1-2 edzőtermi belépő, és cserébe annyiszor veszem elő, ahányszor csak akarom. Arról nem is beszélve, hogy rengeteg ingyenesen elérhető anyag is van.
2014. febr. 4. 07:37
szabadban
2014. febr. 4. 07:35
Otthoni.
4. sziszi0528 (válaszként erre: 2. - 419d3a90bd)
2014. febr. 4. 07:33
Szívemből szóltál, én is hasonlókat írtam :). És amúgy hasonlókat edzem is :D
2014. febr. 4. 07:32

Szia!

Én személy szerint az otthoni edzés híve vagyok, ki van alakítva a szekrényemben egy kis polc az edzősruhának, a súlyzók, gumikötél, ugrálókötél, lábsúly minden egy helyen van, amikor kedvem szottyan, csak átkapom a ruhám - vagy délután munka után, vagy ha úgy jön ki, akkor este 7-kor is akár - bekapcsolom a gépen a tornát és már nyomom is :). Utána rögtön tudok menni zuhizni, vacsizni, stb. Nekem ez egy nagyon kényelmes és nem utolsó sorban rettentő időhatékony alternatíva, mert akkor edzek, amikor én akarok, nem amikor kezdődik az aerobik óra, vagy nem kell néznem meddig van nyitva a konditerem, sokan vannak-e, hozzáférek-e a gépekhez. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy ezek a megoldások rosszak, csak mivel én dolgozom, suliba járok, van egy férjem és vezetek egy fél háztartást, nekem ez így a legjobb. Hát ennyi :).

2. 419d3a90bd (válaszként erre: 1. - Mókuska6)
2014. febr. 4. 07:29

Én az otthonit.

Edzőterembe menni,átöltözni,edzés,utána zuhany,öltözés,hazamenetel.

Alsóhangon is legalább 2,5óra.

Jól össze tudom állítani otthon is az edzést,pl most Insanity-t csinálok,mellé egy kis Enikő,vagy Réka erősítés 50-70 percből kihozom,család és munka mellett ez a leg idő-és költségtakarékosabb megoldás.

2014. febr. 4. 07:20
Ti az otthoni vagy az edzőtermi edzést részesítitek előnyben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook