Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kisfiam arca nagyon pattanásos, mivel kezeljem? fórum

Kisfiam arca nagyon pattanásos, mivel kezeljem? (tudásbázis kérdés)


25. Astra12 (válaszként erre: 23. - Perseida)
2014. febr. 9. 04:49
Kösz!
2014. febr. 8. 22:27
A párom bőre is nagyon pattanásos volt,ő aloe first-öt fújt minden este az arcára és nagyon szépen elmúltak a pattanások,nem is lett annyira heges a bőre.Az aloe vera nagyon sokat használt neki.
23. Perseida (válaszként erre: 22. - Astra12)
2014. febr. 7. 09:04
Semmi rosszat nem csinál :) csak annyiban kell vigyázni, amennyiben minden forró fürdőnél, ha valaki szívbeteg vagy keringési panaszai vannak. A sós fürdő 20-30 perc alatt végez 3 napi méregtelenítést, emiatt előfordulhat szédülés, kádból kiszállva, de ezért is javasolt a fürdő után fél óra pihenés mindenkinek. Plusz azért is, mert a sós fürdő után még ki is izzad az ember, ami szintén a méregtelenítés miatt van.
22. Astra12 (válaszként erre: 20. - Perseida)
2014. febr. 7. 01:42

Köszi! Ki fogjuk próbálni!

A sós fürdő mit csinál a vérkeringéssel, miért kell vigyázni?

2014. febr. 4. 15:42
Saját tapasztalat, de már írták is itt: főleg csokoládét ne egyen, de erősen fűszeres, sós ételeket sem! És sok-sok vizet igyon! Persze a többi, külsőleg javasolt terápia is jó.
20. Perseida (válaszként erre: 19. - Astra12)
2014. febr. 4. 06:39

Lehet hozzá használni tengeri, vagy himalájasót, de mi egyszerű asztali sót használunk (lehet kapni kezeletlent, nyírségi só a neve), mert nagy mennyiségben fogy nálunk fürdőzéshez. Minden hiedelemmel ellentétben ez az olcsó só is jó, allergia ellen tüdőgyógyász, méregtelenítéshez természetgyógyász is ajánlotta. De természetesen, mindenki maga dönti el, melyiket használja.


A mi arcunkat nem éri más, mint só és víz. Ott van a kád mellett a polcon a sós doboz, zuhanyzáskor markolunk belőle és a nedves arcunkat bekenjük vele, finoman átdörzsöljük. Kicsit rajta hagyjuk, addig letusolunk, aztán leöblítjük. Eleinte csíp kicsit, de a bőr állapotának javulásával ez az érzés megszűnik. A sós mosás mellé nem kell semmiféle krém, anélkül is tiszta arcot csinál, ránctalanít, eltünteti a mitesszereket. Aki engem ismer régóta, annak élő példa vagyok rá, régebben csak vastag vakolattal az arcomon tudtam emberek közé menni, olyan pörsenéses, pattanásos, mitesszeres volt az arcom, amióta sót használok, nagyon szépen elmúltak ezek a tünetek. A lányom arca meg ki sem pattogzott, az első kis patti láttán sós arcmosásra buzdítottam és sima, babaszerű az arca. A barátnői meg mint pattanásosak.


A sós fürdő pedig 3 napi méregtelenítéssel ér fel. Rengeteg jó hatása van. A kádba 1-5 kiló sót kell önteni, nem túl forró vízben felengedni és min. 30 percig fürdőzni. Semmi más ne legyen a vízben, nem szabad sampont, tusfürdőt sem használni közben. Csak só és víz. Utána jó legalább negyedórát pihenni, jó, ha nem töröljük le magunkról a vizet, hanem csak úgy megszáradunk. Igaz, csak egy fürdő, de annyira intenzív, főleg 4-5 kiló sóval, hogy vigyázni kell utána. Persze, semmi káros hatása sincs, csak a vérkeringés miatt, ha valaki érzékeny rá. Az elején a sóval át lehet dörzsölni az egész testet, ez fokozza a bőrtisztító, regeneráló hatást.


Aki rám hallgatott, még nem bánta meg. Két éve vagyok besózva, a striáim teljesen elhalványodtak, a bőröm rugalmas, nem ráncosodok annyira, mint a kortársaim, sima a bőrőm és a tüdőnek, allergia ellen is nagyon jó a heti legalább egy sófürdő. Ha valamiért kimarad, nagyon tud hiányozni.

19. Astra12 (válaszként erre: 15. - Perseida)
2014. febr. 4. 01:44

Sziasztok!

Leírod, hogy miképpen csináljátok?

Kösz!

18. BBLia
2014. febr. 2. 17:24
dermofil paszta. és nézelődj a manna szappanok között! némelyik nagyon jó pattanások ellen.
2014. febr. 2. 13:55
Ne kend össze-vissza vackokkal,mert semmit nem fog érni.Ha miteszeres,pattanásos a bőre,akkor a kozmetikus háromhetente,havonta szépen kikezeli,tisztítja,és akkor sokat fog javulni.Ha súlyosabb a bőre (aknés) akkor bőrgyógyász!
2014. febr. 2. 08:05
Igen, só, ahogy előttem írták, illetve én hidrofiles mosdókenőccsel szoktam még arcot mosni - amivel a babákat is fürdetik, párszáz ft-ért lehet kapni a gyógyszertárban-. Nekem ezek váltak be.
2014. febr. 1. 21:56


A lányom 14 éves, követi az én példámat a sós arcmosással kapcsolatban, az arca, mint a babáké, míg a kortársai között sok a pattanásos arcú gyerek. A SÓ az én arcomat is rendbehozta (PCOS és hormonzavar miatti pörsenésekkel, pattanásokkla küszködtem kamaszkorom óta).

14. 273206364e (válaszként erre: 1. - Totek63)
2014. febr. 1. 18:43
Szerintem mutasd meg a kozmetikusodnak,a barätnöm is elvitte a fiät es nagyon szepen rendbe jött az arca.
2014. febr. 1. 18:41
Köszönöm mindenkinek a tanácsokat!!!
2014. febr. 1. 18:36

tejet, kakaót, csokit, chipset, cukros dolgokat ne egyen


kozmetikushoz rendszeresen kell járnotok


és arcradírozás hetente, tonikkal áttörlés naponta


teafaolajos szappan tényleg jó

2014. febr. 1. 18:30
Citromfű szappan v. Teafaolaj szappan
2014. febr. 1. 18:30
Kozmetikus! Ez a hormonváltozás következménye.
9. andi6020 (válaszként erre: 1. - Totek63)
2014. febr. 1. 18:27
Vidd el bőrgyógyászhoz.
8. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 6. - Totek63)
2014. febr. 1. 18:26
Nem. Az magától kifakad, tényleg ne piszkálja.
7. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 3. - Totek63)
2014. febr. 1. 18:24

Én vagy bőrgyógyászhoz vinném, vagy kozmetikushoz, mert helytelenül kezelt bőrön, maradandó hegek maradhatnak.


Kérjetek gyermekorvosi tanácsot is, lehet az étkezésen is kell változtatni. Ha lehet ne kísérletezgessetek vele. Esetleg, ha a családban van bioptron lámpa, használjátok, környezetemben tapasztaltak alapján jót tett, ha nem is használna nálatok, ártani az biztos, hogy nem fog.

2014. febr. 1. 18:23
De ami csunya sága középpel azt azért ki lehet nyom ni nem??
2014. febr. 1. 18:22
Teafaolaj, próbáltátok? Jó szokott lenni.
2014. febr. 1. 18:21
Tessék orvoshoz fordulni! És vigyázni arra, h ne nyomkodja! A fiam bőre is tiszta heg maradt...:(
2014. febr. 1. 18:20
'14éves lesz!!!Serdülő.
2014. febr. 1. 18:10
Mennyi idős?
2014. febr. 1. 18:08
Kisfiam arca nagyon pattanásos, mivel kezeljem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook