Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Olcsó szemüveg diszkont, van valakinek tapasztalata? fórum

Olcsó szemüveg diszkont, van valakinek tapasztalata? (beszélgetős fórum)


23. moonlight13 (válaszként erre: 4. - Szafaripók)
2016. febr. 7. 21:58
Nem, az nem a luxus kategória, legalábbis 2016-ban nem. 150/db árat is kaptam ajánlatnak. :(
22. zs58 (válaszként erre: 3. - Szafaripók)
2016. febr. 7. 16:39
Nem tudom aktuális-e én én voltam ott, többször és csináltattam szemüveget, amiről kérdeztél. Csináltattam olvasót is, távollátásra is, és multifokális szemüveget is. Nem egyszerre .És megvizsgálták a szemem, jobban mint a rendelőben.De voltam máshol is, ( nagy optikai cég ) akciót hirdettek , mire odaértem közölték hogy a legolcsóbb multif. szemüveg lencsét hirdették, ami elég gyenge minőség, vegyem a következő tipúst, ami egyből 120.000.- ft-tal megemelte az árat. Mivel a szemem beteg, többféle betegségem van ami a látásra hatással van, akkor megveszem. a drágábbat. Csak az a baj, hogy megszüntették a hozzájárulást, amivel régen két évente lehetett igénybe venni a kedvezményt. Bár most is lehet, ha jól tudom 200 Ft az "sztk" hozzájárulás.
21. mosolyka1111 (válaszként erre: 20. - Kicsimanóci)
2014. szept. 8. 21:25

Persze, hogy simán annyi.

Nekem most van egy irodai munkaszemüveg, ami lényegében egy beltéri multifoki, az volt 50 ezer (úgy, hogy a férjem barátja az optikus).

És vissza is mentem, hogy biza nehezen látok vele, mármint ezzel olvasás-monitor-ügyfél feje távolságot kell belátnom. Akkor magyarázta, hogy ezek keskeny sávosak, csak beltériek ezért.

Rendes multifokálisra a férjemnek mi is 200 körül kaptunk árajánlatot, már ami használható is valamire. Nekem is ezt magyarázta a szakember, hogy valami sáv dönti el, de 200 ezer alatti az olyan is, kidobott pénz (a rendes multifokális szemüvegért).

(Az én irodaim az más kategória, és így már teljesen jó, hogy megtanultam vele nézni).

2014. szept. 8. 21:17

Na akkor most figyeljetek:

A multifokinál a csatorna szélesség dönti el az árat. Minél keskenyebb csatornás, annál olcsóbb.


Jstefannak címezve: alsó hangon 200 ezer egy széles csatornás multifoki (ebben még nincs benne a keret).

Semmi frusztráció nincs ebben, lehet tájékozódni.

Nem tudtam belenyugodni, hogy mi az, amitől az egyik mondjuk 30 ezer, a másik 200 ezer, hát ettől, a multifoki csatorna szélességtől.

Kb. ez dönti el, hogy lehet-e használni, vagy egy nagy kalap sz...r az egész.

Jstefan, ez ismét a te tahóságodat minősíti.

19. moonlight13 (válaszként erre: 16. - Jstefan)
2014. febr. 2. 11:16

Én is úgy érzem, nem igazán tudtad értelmezni a fórumindító kérdését!

Mellesleg én még soha nem láttam 200 Ft-ért dioptriás szemüveget, se tolongást azokért!

18. kicsimanóci (válaszként erre: 16. - Jstefan)
2014. febr. 2. 08:53

Látszik, hogy mekkora bunkó paraszt vagy.

Nem azt mondom, hogy gond lenne kifizetni, szerencsére a középosztályhoz tartozunk, dolgozunk, adót fizetünk, és van megtakarításunk is.

Mindössze nem tartom helyénvalónak, hogy két kisvárosi optikából is 160 ezres ajánlatot kaptam, ezért indítottam a fórumot. Ha helyénvalónak tartanám, már kifizettem volna, de szerencsére nem sürgős annyira, ezért igyekszem tájékozódni előtte. Mert szerintem sincs rendben, egy szemüvegnek a két lencséjéért 160 ezret adni.

Ha most itt ötvenen azt írták volna, hogy de igen, normális a 160 ezer, akkor jövő héten kifizetném, mert nincs mit tenni, ez van, szükség van rá előbb-utóbb.

A saját anyagi és lelki nyomorodat pedig próbáld megoldani, nagyon jó szakemberek vannak erre.

17. Cippora (válaszként erre: 13. - Moonlight13)
2014. febr. 2. 08:14
Nem,csak "sima".
16. jstefan (válaszként erre: 15. - Moonlight13)
2014. febr. 1. 22:15
Gyártanak olyan szemüveget ami a beleépített mikro-kamera videojeleit a Wi-Fi frekvenciákon keresztül továbbítja egy rögzítő állomásra,a GPS adatokkal együtt. Titkosszolgálatok munkatársai használják. Lehet gyártatni milliárdos civil felhasználók részére is arany kerettel gyémánttal diszítve. A nagyotmondás,és a nárcisztikus álomvilág a fórumokon is gyakran tapasztalható, arra azt mondják hogy álmodik a nyomor,nagyon sokszor előfordul hogy ugyan az a fórum indító súlyos anyagi gondokkal küzd,ezért fantáziál. A bevásárlóközpontok 200 Ft-os szemüvegvásárain sok esetben tömegek tolongnak,ez a nagy ellentmondás!!!
15. moonlight13 (válaszként erre: 14. - Jstefan)
2014. febr. 1. 21:52
Ez valami vicc akart lenni? :(
14. jstefan (válaszként erre: 2. - Kicsimanóci)
2014. febr. 1. 21:46
A 160 ezres szemüveg nagyon olcsó,ilyen gagyit csak nem vesztek meg??! A jó szemüveg 160 milliónál kezdődik de abba be van építve a Wi-Fi , a GPS,több nyelvű fordító program ,és láthatóvá válnak a szellemek ha azt felrakjátok.A faluban senkinek nincs ilyen,heted hét határon az biztos!!!
13. moonlight13 (válaszként erre: 12. - Cippora)
2014. febr. 1. 19:10

De a Tied ugye nem multifokális lencsés?

Egyébként tényleg jó ár!

2014. febr. 1. 18:46
Én most csináltattam szemüveget.Itt Nyíregyházán a kórházban a szemészeten van az Optika. 18.000 Ft-ért szuper kis szemüvegem lett,azt hittem lehidalok...nem is fogok most már sehol máshol szemüveget készíttetni.
11. kicsimanóci (válaszként erre: 9. - Zsuzsanna47)
2014. febr. 1. 18:44

Neked is köszönöm!

Győrt tetejébe ismerem is, laktam is ott, dolgoztam is ott.

(Azért érdekes, hogy a 160 ezerre szeme sem rebbenős csajszi meg egy komáromi optikában dolgozik.)

Tényleg korrekt árakat írsz, most már tuti, hogy utánanézünk mi is rendesen, rászánva az időt.

10. moonlight13 (válaszként erre: 8. - Kicsimanóci)
2014. febr. 1. 18:29
Nincs mit!A neten is megnézhetitek, van-e valahol akció mostanában.
2014. febr. 1. 18:27

Én csütörtökön voltam Győrben, a Baross úton / ez Győr belvárosának "főutcája". Itt minden a legdrágább.Most nem dicsekedni akarok, hogy itt készíttetem a szemüvegemet.Van kb 5 optikai szalon, de itt most a multifokális japán lencsét 30% engedménnyel készítették.

Voltam szemorvosnál is de az üzletben 1 órán keresztül vizsgálta és próbálta a lencséket az optometrista /én is most tudtam meg a titulusát, még soha nem hallottam/ olyan alapossággal, hogy ilyen vizsgálatban még nem volt részem.

Na, a lényeg! 4 féle multif. lencse volt. A legolcsóbb cakli-pakli vizsgálat, keret, munkadíj

40000 és 50000 Ft. között van, természetesen a két lencse is bele értendő.!

A következő magyar optikusok által készített lencse őssz.= 80000 Ft volt.

A 3. ez volt az engedményes, én ezt választottam

99970Ft ez egy jó nevű, jó minőségű japán lencse,

minden féle felületkezelés és tükröződésmentességgel.

A 4. 80000 ft volt a lencse darabja, ez valami nagyon luxus én nem is érdeklődtem utána.

A mostani szemüvegem is multis 2 éve készíttettem 40000 Ft-ért akcióban, ha nem esem el és nem csúszik végig a betonon, most nem készíttettem volna újat, de nagyon megkoptak a lencsék és már nagyon zavart.

Sok szerencsét a választáshoz!

8. kicsimanóci (válaszként erre: 7. - Moonlight13)
2014. febr. 1. 18:18

Köszi, hogy megírtad.

Amúgy ez a 160 ezer nem mostani, hanem két évvel ezelőtti árajánlat, azóta húzzuk halogatjuk a dolgot.

Igazából most van szemüvege, szintén multifoki, a szeme sem romlott azóta, csak az a szemüveg már elég kopott (a lencséje), szóval ezért kellene az új.

Mindenképpen körülnézünk több helyen.

7. moonlight13 (válaszként erre: 2. - Kicsimanóci)
2014. febr. 1. 18:05
Nekem van egy multifokális szemüvegem is munkához, az enyém 75.000,- körül volt pár évvel ezelőtt kerettel együtt. Szerintem azért olyan nagyon nem változtak az árak. Időnként vannak akciók is, nézzetek utána!
6. kicsimanóci (válaszként erre: 4. - Szafaripók)
2014. febr. 1. 17:41

Szóval szerinted is majdnem luxus kategória a 160 ezer. Én is így gondolom.

Csak az zavar, hogy Bp. aglomerációjában kaptuk egy optikustól ezt az árat, utána felhívtam a dunántúli kisvárosban lakó barátnőmet, aki optikában alkalmazott, és ő csodálkozva mondta, hogy teljesen normális ár a 160 ezer egy multifokiért.

Akkor kicsit elborult az agyam, most kicsit kutakodok még.

5. kicsimanóci (válaszként erre: 3. - Szafaripók)
2014. febr. 1. 17:39

Azzal a részével nincs gond, szemorvos vizsgálta meg a férjemet, dioptria, szemtávolság stb. Ezt a doki leírta, csak el kellene készíttetni.

Ha minden kötél szakad, a 160 ezret is vállaljuk, csak azért sokallom, úgy, hogy ebben még a keret sincs benne. Ezért gondoltam, hátha megnézem azt az üzletet.

2014. febr. 1. 17:38

Multifokális lencséből is van olcsóbb kategória.

Az is dob az áron, hogy milyen felületkezelést és rétegeket tesznek rá, színezett-e, tükröződésmentes, vékonyított, stb.

A 160 ezer egy pár lencséért már a luxuskategória határát súrolja.

Ha megvannak az adatok, hogy pontosan milyen szemüveg kell, te is utána nézhetsz, vagy ofotértben, egyéb helyeken adnak ajánlatott tól-ig...

2014. febr. 1. 17:34

Az olcsó szemüveg mindig gyanús...

Egyébként, hogy olyan szemüveged legyen, ami tényleg jó a szemednek, az kell, hogy szemészorvos megnézze: milyen dioptria kell, milyen a két szemed távolsága, stb.

2014. febr. 1. 17:34

Az Erzsébet körúti szemüveg diszkontra gondolok, volt már ott valaki?

A férjem más optikában 160 ezres árajánlatot kapott a multifokális szemüvegre (ez keret nélküli ár.) Akkor akadt a kezembe ennek a szemüveg diszkontnak a reklámja, ha valakinek van tapasztalata, szívesen venném.

2014. febr. 1. 17:32
Olcsó szemüveg diszkont, van valakinek tapasztalata?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook