Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Méhszájseb terhesen fórum

Méhszájseb terhesen (beszélgetős fórum)


25. nadine81 (válaszként erre: 24. - Kovacsreka94)
2016. ápr. 6. 23:35
Szia. Hogy vagy minden rendben veletek? Adtak valamit a sebre vagy kezelik vhogy a terhesség alatt?
2016. márc. 21. 16:04
Sziasztok! Nalam 2012 januarban talaltak condylomat,irtak ra condiline ecsetelot, ami semmit nem használt, kesobb kaptam wartec kremet attol elmult az osszes. 2012 decemberben kiderult,hogy terhes vagyok,viszont talaltak mehszajsebet ami eossz allapotban volt es muszaj volt megmuteni ezert az orvos javasolta az abortuszt. 2013 februarban voltam abortuszon,2013 aprilisban pedig LOOP konizaciot csinaltak a mehszajseben. 2honnappal a mutet utan javasolta az orvos a mehnyakrak/hpv elleno vesooltas beadatasat (60000ft volt). Utana 2evig tunetmentes voltam. 2015 oktoberben csinaltak cytologiat,nem lett jo az eredmeny de az orvos azt mondta,hogy nem veszes a helyzet,ezert nem csinalnak semmit,majd fel ev mulva ismetlik meg a cytologiat. 2016 januarban megtudtam,hogy babat varok, majd marcius 3-en veres folyasom volt ezert rohantam az ugyeletre. Ott egy masik nogyogyasz kozolte,hogy nagyon ronda mehszajsebem van (megint). Elmentem a sajat orvosomhoz a 12. Hetes UH-ra ahol elmondtam neki a tortenteket. Azt mondta,hogy tudja mi a helyzet velem de terhesseg alatt nem mut meg majd csak szules utan. Kozben kijott rajtam megint 2db condyloma szemolcs,erre is azt mondta,hogy nem lehet semmit sem kezdeni veluk amig nincs meg a baba. Attol felek,hogy a mehszajseb miatt nehogy baja legyen a babanak. Az orvos nem igazan mondd semmit, a neten olvasgattam,meg a vedono is azt mondta,hogy szerinte csaszar lesz belole,es attol is nagyon felek. A tortenethez hozza tartozik,hogy 5eve ugyanaz a parom,nem voltam senki massal. Az evek alatt vegig volt folyasom, meg candidam is es soha semmijen kremtol vagy antibiotikumtol nem mult el rendesen,dietaztam is,grapefruit cseppeket is szedtem stb de minden hiaba. Ennyi baj mellett felek,es tanacstalan vagyok. Volt mar valaki ilyen komplikalt helyzetben?
23. nadine81 (válaszként erre: 21. - Sunshine girl)
2016. márc. 15. 07:30
Szia.Hogy alakult azóta?Ha esetleg aktív fórumozó vagy még és van kedved,légyszi írd meg,mert nekem is volt régebben méhszájsebem,be is fagyasztották lézeresen,de ősszel mikor terhes lettem,kiújult.A doki azt mondta,a hormonok hatására.Ráadásul 5 hetes voltam és kenetet is vett,addig barnáztam,aztán rá 2 napra vérezni kezdtem,majd el is veszítettem másnap a babám.Hamarosan újra tervezzük,de félek hogy újra előjön a méhszájseb.Most állítólag nincs,tehát nem tudom most még baba előtt kezeltetni.
22. Zsuzska1425 (válaszként erre: 4. - Sunshine girl)
2015. jan. 1. 21:38
van aki tud utána természetes úton szülni,de én pl nem tágultam semmit
21. Sunshine girl (válaszként erre: 20. - Cessi)
2014. febr. 18. 20:08

Doki szerint: "működik". A hétnek megfelelően fejlett és a szíve is dobogott...

De ettől a Klion-D 100-tól meg el lehet vetélni az első trimeszterbe.. én meg nagyon közel vagyok hozzá...

Mindenképp kérem a 16 hetes vérvételnél az UH-t,.. akkor jár le a kezelésem...

20. Cessi (válaszként erre: 19. - Sunshine girl)
2014. febr. 18. 14:51
A baba hogy van?
2014. febr. 18. 14:49

Kaptam Agmentin duot meg kúpot is... vmi baci miatt...

P1 sem jó infó, mert a bő sárgás folyásom miatt nem tudták volna megcsinálni a citológiát normális, hiteles eredménnyel... Emiatt P2 vagy P3-nak kellett volna lennie.

Ennyit a paksi orvosról, aki a 8 hetes terhességemet 6 hétnek nézte és a vizsgálatot is elbaszta...

Jobb is, hogy elköltöztem onnan...

Szóval, ha a kezelésnek vége, akkor újra citológia...

18. KLucus
2014. febr. 12. 19:34
nem lesz semmi baj ne aggódj! :)
17. Sunshine girl (válaszként erre: 16. - KLucus)
2014. febr. 8. 18:07
Bár csak nekem is olyan lenne, mint ahogy leírtad nekem.
16. KLucus (válaszként erre: 15. - Sunshine girl)
2014. febr. 7. 20:44
amit hallasz abból semmit nem fogsz tudni mi történik, az altatóorvos pedig ott ül a fejed mellett és folyamatosan szóval tart ne aggódj. időd sem lesz odafigyelni és mindennel együtt max 25 perc az egész! nálunk még zene is szólt a műtőben és a bent lévő emberek folyamatosan beszéltek. nem olyan rémes mint ahogy a vészhelyzetben egy műtét. én is nagyon féltem mikor mondta az orvos,h megyünk a műtőbe,de utána megkönnyebbültem,h mennyire nem volt rá okom!! :)
15. Sunshine girl (válaszként erre: 14. - KLucus)
2014. febr. 7. 20:23
Épp attól félek, hogy minden csörömpölést hallok. Szike, vágás, törlés, szívás... már ezektől rosszul vagyok csak belegondolok.
14. KLucus
2014. febr. 7. 00:06

a császár is szép tud lenni és abszolút nem kell tőle félni. 1 hétre rá már úgy pörögtem mint előtte. :)

ha muszáj a császármetszés akkor örülj neki,hogy van más lehetőség arra,hogy egészséges kisbabának adj életet! :) furcsa érzés,mert nem altatnak csak zsibbasztanak és hiába nem fáj érzel mindent... legalábbis nekem így volt. hallottam amikor felsírt és alig bírtam azt a 2 percet kivárni amig lemosták és odahozták. :)

ha a fájdalomtól félsz felejtsd el! a szobatársam az első kisfiát császárral szülte a 2. spontán, és azt mondta sokkal inkább szülte volna meg császárral a 2-at is mert nem fájt annyira.

kitartás! és sosem biztos semmi! lehet spontán életet adsz neki, amit a neten írnak az nem te vagy. nyugi :))

13. Zsuzska1425 (válaszként erre: 12. - Sunshine girl)
2014. febr. 6. 21:36
így van,én is íg gondolom.....és bár tudom nem vígasz,de én is nagyon félek a császártól,ráadásul mikor kisfiamat szültem,nekem csodás élmény volt....nem szívesen mondanék le erről!
12. Sunshine girl (válaszként erre: 11. - Zsuzska1425)
2014. febr. 6. 20:39

Én félek a császártól :S

Én sem fogadok senkit sem, mert mindenkinek a legjobb tudása szerint kell eljárnia. Amúgy meg lehet kifizetek X ezret és le sem szar...

11. Zsuzska1425 (válaszként erre: 9. - Sunshine girl)
2014. febr. 6. 13:31

nekem is terhesen vették észre,de én azt a babát nem tartottam meg....akkor azt mondták,h 3 hónap múlva ismétlik a vizsgálatot,mert a terhesség is befolyásolhatja az ereményt.....

2012.márciusában műtöttek,elég nagy darabot vettek ki,szerencsére azóta negatív vagyok,most 31 hetes kismama.....

nekem is azt mondta a doki,h ha nem tágul,akkor császár,de én folyamatosan azt mondogatom magamnak,h menni fog természetes úton.......és mindezt fogadott orvos és szülésznő nélkül! (ezt csak azért írtam,mert a védőnőm szerint kellene mindkettő,szerintem meg nem veszem el a gyerekeimtől a pénzt)

2014. febr. 4. 20:42
Akkor nem hiszem, hogy aggódnod kellene! Egyébként minden rendben?
2014. febr. 4. 20:27
Nekem P1 lett, de ismét vettek mintát :S
2014. febr. 4. 18:23

Szia,nekem most februárban lesz 11 éve, hogy a nőgyógyászom műtötte a méhszájsebem (25 éves voltam). Tavaly augusztusban megszületett a kislányunk. A terhességnél úgy indultunk, hogy nem tudni, természetes lesz-e, vagy császár (akiknek plasztikázzák a méhszáját, nem mindig szoktak tágulni). A szülésnél azonban semmi gond nem volt, így természetes úton hoztam világra Manót.

A terhesség alatt nem volt túl jó a cytológiám (P4), megint méhszájsebem lett! A dokim azt mondta, nem szívesen műtene meg, várjunk szülés utánig. Így is volt, és most pedig eltűnt!!!

2014. febr. 3. 15:04

13 hetesen éreztem a kislányomnál is.

Ma derült ki UH-n, hogy nem 10 hetes vagyok, hanem 12.... Félrediagnosztizált az orvos Pakson.

Egyébként 3. terhességnél természetes...

6. nbandus (válaszként erre: 1. - Sunshine girl)
2014. febr. 3. 14:00
10 hetesen érzed a mocorgását? Bocs, de ez nagyon megragadta a figyelmemet.
5. szabóné erzsi (válaszként erre: 4. - Sunshine girl)
2014. febr. 1. 16:07
neki is második terhesség sima promléma mentes szülés volt
2014. febr. 1. 13:49
Az ilyen nők simán szülnek vagy császárral? Olvastam már mindent, pl. hogy csak császárral lehet, amitől mindenki retteg...
3. Sunshine girl (válaszként erre: 2. - Szabóné erzsi)
2014. febr. 1. 13:31
Köszönöm
2014. febr. 1. 10:41
az én menyemnek volt a terhessége alatt ilyen problémája kb 10-12 hetes terhes lehetett ö bevérzett a méhszájsebtöl ezért korházba került sokat kelett neki eleinte feküdni és pihenni de nem csináltak vele semmit most januárba szerencsésen megszült egészséges kislánya lett 3.50 dk most javasolta neki a doktornöje a mütétet ha nagyobb lessz a baba neki is többször csináltak én nem tudom milyen vizsgálatot kivánok neked is minden jót
2014. febr. 1. 10:13

Sziasztok


Valakinek volt a terhessége alatt méhszájsebe?

Megműtöttek a szülés előtt? Ha nem akkor hogyan szült?


Én 10 hetes terhes vagyok és hétfőn ismételt cytológiai vizsgálatot csinálnak.

Az orvos azt mondta, hogy nagyon csúnya és nagy a seb és ha megműtenek, akkor tuti elvetélek, de ehhez kellene az eredményem is, ami nem 2 nap alatt jön meg.

Nagyon kétségbe vagyok esve, hisz néha érzem mocorogni, dobog a kis szíve és annyira várjuk.

Nagyon lassan megy az idő és bedilizek hétfőig.

Ráadásul a kislányom is várja már nagyon a testvérkéjét.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook