Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hová kell fordulni a társasházi elektromos zaj kivizsgálása érdekében? fórum

Hová kell fordulni a társasházi elektromos zaj kivizsgálása érdekében? (tudásbázis kérdés)

11. 6e116dd2cf (válaszként erre: 6. - 9b10f3d7ff)
2014. febr. 3. 17:48

Nem tudom hogy a fórumindító ilyesmire gondolt-e, de egy hallható hang forrását bárki megtalálhatja, akinek van füle.

Utána már csak a zajos berendezést kell megjavítani, ha az történetesen egy konnektor, akkor ennek "kivizsgálására" egy villanyszerelő a legalkalmasabb.

Ha terheletlen konnektor serceg, olyan amibe nincsen bedugva semmi, azzal különös óvatossággal kell bánni, mert feltehetően beázott.

10. jstefan (válaszként erre: 1. - Iren345)
2014. febr. 2. 19:56
Ha a lakásodban hallod,vagy érzékeled az elektromos zajt akkor a te kötelességed a kivizsgálás,és javítás.Ha a társasház osztatlan közös tulajdonában van a hiba, akkor a közös képviselő feladata.Mindenféleképpen elektromos berendezés meghibásodása okozhatja,és ajánlatos komolyan venni mert tüzet okozhat.
9. 5c0313b0fc (válaszként erre: 6. - 9b10f3d7ff)
2014. febr. 2. 09:44

Köszi!

Már kezdtem azt hinni magamról, hogy "totál szőke nő vagyok!" :)))


Persze, meglehet, hogy mást értenek elektromos zaj alatt a szakemberek, és teljesen mást az átlagember.

Az biztos, hogy nem árt, ha az átlagember sem megy el csak símán az elektromos készülékekből hallható hangok mellett.

8. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 7. - C6cc1a938e)
2014. febr. 1. 19:16
Én is frászt kapnék. Egyszer óriásit szikrázott a vasaló,úgy eldobtam, hozzá se mertem nyúlni, a szomszéd vette fel, vitte ki.
7. c6cc1a938e (válaszként erre: 4. - 6e116dd2cf)
2014. febr. 1. 18:52
:)Nem szoktál sírva fakadni?Én szoktam...:)
6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 4. - 6e116dd2cf)
2014. febr. 1. 17:14

Ó dehogynem hallható, egy zárlatos konnektor is serceg. Egy rossz elektromos zár is zúg, a nem jól szuperáló riasztó is.


Érdemes ezekre figyelni, mert esetleg egy elektromos tüzet előzhetünk meg.

Persze jelen esetben fogalmam sincs hol és milyen zajt hall a fórumindító.

5. 5c0313b0fc (válaszként erre: 4. - 6e116dd2cf)
2014. febr. 1. 14:27

:)))

Mindig tanul az ember! Persze nálam egyszer előfordult, hogy amikor egy meghatározott konnektor mellett mentem el, mindig hallottam valami ici-pici sercegést. Egyszer megnézettem egy villanyszerelővel. Ki is cserélte a dugaljat (szaknyelven szólva), és attól kezdve megszűnt a hang. Ezért gondoltam most is valami ilyenre!

:)))

2014. febr. 1. 12:32
Az elektromos zaj nem hallható hangot jelent, hanem olyan elektromágneses sugárzást, ami megzavarhat erre érzékeny elektromos készülékeket, pl. TV-, rádióvételt.
2014. febr. 1. 10:50

Ha lakáson belül, a falból hallod, esetleg konnektorok, kapcsolók mellett, közelében, akkor a lakás elektromos hálózatát kellene megvizsgáltatni szakemberrel.

Ha lépcsőházban hallod, akkor a bizalmi, vagy gondnok, hasonlónak kellene szólni, hogy hívjon szakembert.

2. hormar (válaszként erre: 1. - Iren345)
2014. febr. 1. 10:48
Szerintem a közös képviselőhöz és majd Ő utána jár.
2014. febr. 1. 10:08
Hová kell fordulni a társasházi elektromos zaj kivizsgálása érdekében?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook