Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Palacsintatésztába lehet fahéjat tenni? fórum

Palacsintatésztába lehet fahéjat tenni? (tudásbázis kérdés)


2014. febr. 1. 21:30

éreztem hogy valami nem lesz jó,

nem lett krémes az étcsoki, kell még hozzá tejszín?


Köszike Spéci_nőcike :)

2014. febr. 1. 18:55
Estenkém...valakinek nagyon készült ez a fincsiség...Imádom az ilyet.Hát nem cuki?:)
25. c6cc1a938e (válaszként erre: 5. - Mistvan2)
2014. febr. 1. 18:54
Jól.Pasika.:)
2014. febr. 1. 18:53
Én szoktam...
2014. febr. 1. 18:12

meg lett véve az alapanyagok :)


Túró 500g

2 étcsoki 200g

Megy befőtt

Ananász befőtt

1kg Narancs

Banán 6 fürt


Épp étcsoki krémes receptet keresek, de amit találtam az mind kakaóporos -.-, na mindegy, felrakom tűzre az egyik táblát és rakok mellé 10 dkg rama-t és amikor szilárd lesz, akkor ráreszelem a másik csokit.

Túróba rakok porcukrot + tejfölt, és ananász darabokat.

Banánba meg megy darabokat rakok meg narancsot.

22. forrest2010 (válaszként erre: 21. - Mistvan2)
2014. febr. 1. 15:57
Villával remekül össze lehet nyomkodni a jó érett banánt , direkt szoktam venni , mikor féláron , kicsit túlérett van az üzletbe . Sok kajához finom .
2014. febr. 1. 10:42

Mind olyan jó, kár hogy csak 30DB lesz csinálni fejenként.

Living Dead:pont ez jutott eszembe mikor felkeltem, veszek pár banánt összepasszírozom "nincs turmixgép" és rakok bele narancs darabokat vagy hasonló gyömit vagy meggyet, talán még citrom is jó lenne.

Vagy veszek lágy körtét és ugyan úgy, megcsinálom.

2014. febr. 1. 09:33
A tej kb. háromnegyedét banánturmixos formátumban teszem néha hozzá, az is finom :)
2014. febr. 1. 09:15

Ami nálam a legextrémebb volt eddig:


Palacsinta normál módon kavarva, de semmi töltelékem nem volt itthon. A hűtőben "találtam" teljesen kész párolt káposzta-maradékot (fehér káposztából)


A megsütött palacsinta egyik felét megtöltöttem a párolt káposztával, a másik felét ráhajtottam és még egyszer kettéhajtottam. Így hajtogattam 8-10 db-ot.


A végére már meguntam, így a még meglevő párolt káposztát beleöntöttem a bekavart palacsinta-tésztába, és azokat már úgy sütöttem, azzal is jó volt.


Visszatérve a megtöltött palacsintához: sokkal laktatóbb volt, mint bármi mással töltve, másnapra még ott maradt 4 db.

Akkor fogtam őket, bepaníroztam mint a rántott húst, és kisütöttem (hagymás törtkrumpli körettel) !!!

Fenséges volt, bátran merem ajánlani!!!! :)))

2014. febr. 1. 09:14
Miért ne lehetne.
17. 5c0313b0fc (válaszként erre: 2. - Mistvan2)
2014. febr. 1. 09:09
Ha fahéj, akkor szerintem a nagyanyáink által főzött valódi szilvalekvár lesz hozzá az oké, esetleg a boltból az alma, vagy sárgabarck jam.
16. mmacus (válaszként erre: 15. - Anyagi)
2014. febr. 1. 08:57
Csak édes tippeket vár a fórumindító.
15. Anyagi
2014. febr. 1. 08:30

Tegnapi vacsora:

Lilahagymás juhtúróval töltött palacsinta.

Ez egy vastagabb tésztájú palacsinta volt, még egy kis sütőport is tettem a tésztájába.

Nagy sikere volt!

2014. febr. 1. 05:01
Palacsinta - ha megmoccantod a fantáziádat a lehetőségek száma végtelen . Én is szoktam néha belereszelni almát , aztán fahéjas porcukoral megszórni , v diós-fahéjas-porcukorral . Lehet magvalt meggyet tenni a cukrozott mákra . A tésztájába darált dió , ha megsült lekvárral megkenni . A kisült palacsintát lekvárral megkenni , cukros diót rászórni. Lehet bele pudingot , csokikrémet / a mikulások ott végezték , töredéke áron volt egész januárba a boltokba itt-ott , nincsen lejárva , csak aktualitását vesztette / Van , amikor felverem a tojásfehérjét habnak és belekeverem a palacsintatésztába , olyan könnyű tőle , mint egy piskóta és isteni fini ,
2014. febr. 1. 00:38

Kösz a tanácsokat.


Ha már palacsinta a téma neve, ajánljatok ízeket is, de azért leírom amit valszeg megcsinálok :)


Túró + ananász darabok, esetleg barack lekvár a túróba

Veszek egy étcsoki táblát amiben van mogyoró, felforralom és azt fogom rákenni.

Különféle lekvárok, valszeg tescos lesz.


Enyi

ja és csak édeset ajánljatok.

12. Nkriszti (válaszként erre: 9. - Mistvan2)
2014. jan. 31. 23:55
mi csak megszórjuk vele, de teljesen mindegy, hogy a tésztába kevered, vagy megszórod, nagyon aromás fűszer, ezért kell vele csínján bánni
2014. jan. 31. 23:50
Mostansag van/ volt vmi palacsinta fesztival mindenfele izzel, kiserletetezgess:))
2014. jan. 31. 23:48
Egy oraja sutottem kb. Sztem siman rakhatsz a tesztajaba is :)
9. mistvan2 (válaszként erre: 7. - Nkriszti)
2014. jan. 31. 23:47
mit okozhat? talán könnyen leég a tészta? vagy csak túl erős lesz az íze. az utóbbira figyelnék.
8. Zebra25 (válaszként erre: 5. - Mistvan2)
2014. jan. 31. 23:45
ne tégy bele sokat
2014. jan. 31. 23:40
én a tésztába szoktam almát reszelni, sütés után pedig fahéjas cukorral megszórni, nagyon finom! De a fahéjjal vigyázni kell, nem szabad sokat tenni belőle!
6. Katinkaboszi (válaszként erre: 5. - Mistvan2)
2014. jan. 31. 23:35
főleg a sárgabarack és szilva, de jó a többivel is:)
2014. jan. 31. 23:21
és lekvárral jól harmonizál a fahéjas tészta?
2014. jan. 31. 23:19
Persze. én kakaóport is teszek bele néha.
2014. jan. 31. 23:15
Miért ne lehetne? Simán.
2. mistvan2 (válaszként erre: 1. - Mistvan2)
2014. jan. 31. 23:13

ne már :D azt hittem csak a topik neve lesz, na mindegy.

Lenne egy kérdésem, lehet maga a tésztába fahéjt rakni? nagyon keveset, annyira hogy érezhető legyen, ha igen, az jó lesz mondjuk lekvárral?

2014. jan. 31. 23:10
Palacsinta

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook