Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy vizsgálatot honnan érdemes kezdeni? fórum

Pajzsmirigy vizsgálatot honnan érdemes kezdeni? (tudásbázis kérdés)


2014. jan. 31. 15:20
Köszönöm szépen a válaszokat!
11. Myra (válaszként erre: 7. - Margareta51)
2014. jan. 31. 14:56
Szia.Engem érdekelne ez a fórum.,,elküldenéd üzenetben? Énis épp most kezdtem a kivizsgálást. A TSH az tökéletes, de az UH azt mutatta hogy meg van nagyobbodva és göbös. Én is endokrinológushoz akarok fordulni,de mivel éppen beteg vagyok előbb rendbe kéne jönnöm.
2014. jan. 31. 14:46
Vérvétel és ultrahang.
9. Enés (válaszként erre: 4. - Zebracsikó)
2014. jan. 31. 14:40

Igen, ez az alap.

Ha a vérvétel eredménye eltérő a szokásostól, azaz minimum alá vagy maximum felé mutat, a szám értéke, a háziorvos endokrinológushoz irányít. Hova, kit javasol? Ezt megbeszélni.

Endokrinológushoz a vérvétel eredményét is el kell vinni a beutalón kívül és ha van, kórházi zárójelentést is.

2014. jan. 31. 14:34
A háziorvos elküld vérvételre,már ott is meg tudják mondani a Tsh eredményt,viszont a belgyógyász a többi tsh-t is megnézi.Engem például mindenhová a belgyógyász utalt!!
2014. jan. 31. 14:09

Szia!


Nem tudom nalatok hogyan mukodik de leirom en mit csinaltam.A haziorvos elkuldott vervetelre a kovetkezo vizsgalatott kerte;TSH;T3,T4,ANTITEST ANTI TPO;ha ezek az eredmenyek megvannak mesz el egy endokrinologushoz es o utana adja a kezelest.Nekem idegalapon,stressz miatt alakult ki a pajzsmirigy rendellenesseg.En EszakErdelyben lakom.Van egy forum ahol van endokrinologus orvos tudsz kerdeseket feltenni o valaszol,megkeresem a forum nevet es ha erdekel elkuldom a linket.

6. ubi pretium (válaszként erre: 4. - Zebracsikó)
2014. jan. 31. 14:08

Ezért írtam,hogy vérvétel,mert ha ott van valami eltérés,csak utána tud tovább menni.Nekem már a teljes vérképbe simán benne van a TSH,meg még van egy része,nem jut eszembe a neve,de egy hét múlva van eredménye.

(most csináltattam épp frisset,de lüke vagyok megjegyezni)

5. majean (válaszként erre: 1. - Csenemi)
2014. jan. 31. 14:07
Először vérvétel de ha belgyógyász v. endokrinológus adja a T3 és T4 értéket is megnézik nem csak a TSH-t, ez önmagában kevés.
2014. jan. 31. 14:03
háziorvos kér vérképet, ott a TSH kiderül, ez az alapja
2014. jan. 31. 14:03
háziorvossal kezdődik, vagy ha rögtön endokrinológust akarsz megkérdezni , akkor magánrendelésre kell menni
2014. jan. 31. 14:02
Vérvétel.
2014. jan. 31. 13:58
Mostanában sok tünetem van, ami betudható akár stressznek is, de a családban már előfordult pajzsmirigy rendellenesség és ezért szeretném kivizsgáltatni, hogy nem azzal van-e baj. Hova/kihez érdemes először menni? Mivel kezdődik ez az egész?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook