Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A haszonélvező kiteheti a tulajdonost? fórum

A haszonélvező kiteheti a tulajdonost? (tudásbázis kérdés)


1 2
47. Skopsko (válaszként erre: 1. - Angelbella)
2014. ápr. 29. 22:58

Nem tehetnek ki.Kesobb kifejtem, ha behoztam a csajokat a repterrol de alapvetoen a kulcsszo a tulajdonos es a gyermek.


Utobbi vedelme a csaladjog alapkove mig a haszonelvezetet pont a tulajdonos ellenorzi.


Egy ingatlan kiurites iranti pert azert megneznek szulo es fia kozt, mert nagy az Isten allatkertje de ennyire azert nem lehet nagy :o)

46. michelle.r (válaszként erre: 23. - Andi6020)
2014. ápr. 29. 10:49
Eccerű, ez, azt jelenti, hogy ha a Földhivatalban be vagy jegyezve a haszonélvezet, akkor él, ha nem, akkor nem.
45. angelbella (válaszként erre: 34. - Melír)
2014. ápr. 28. 19:04
nem gondolnám, hogy jogosan kérdőjelezed meg az aggódásomat a gyermekeim iránt, pláne úgy, hogy az egész történetet pár mondatból ismered!!!!
44. emilia
2014. febr. 6. 21:36

Van egy mondás a gonoszt jóval győzd meg!


Tudod csak gondolj bele, amit a gyerekek a szüleiktől látnak azt másolják le, ők a példaadás az ő szemükben, ha nem is akarják követni a szüleiket az éltük folyamán mégis u.azt fogják adni a következő nemzedéknek. Az élet olyan mint a bumeráng, amit rosszat adsz vissza tér hozzád, lehet nem attól kitől kaptad, hanem egy idegentől. Mégis megkérdezed ezt miért kaptam???

Ezért ki kell lépni a gyűlölködésből és megbocsátani bármilyen nehéznek is tűnik, h ne érjen a pofonok sorozata az életben.

Tudod az igazság érzet a tapintatlan jóság.

A szeretet nem keresi a maga igazát és nem keresi a maga hasznát.


Nem az a lényeg, h az a nagyszülők milyenek, hanem te hogy állsz hozzájuk és vissza lehet fordítani az egész folyamatot.

Adj egy hónapot az életedből ennek a folyamatnak és ha így se működik, akkor mondhatod azt, h te megpróbáltad és ez lenne a tiszteséges magaddal szemben is.

43. michelle.r (válaszként erre: 19. - Andi6020)
2014. jan. 31. 22:05
De, így van.
42. michelle.r (válaszként erre: 1. - Angelbella)
2014. jan. 31. 22:02
igen.
2014. jan. 31. 21:57

A kérdésre a válasz, egyszerű igen; elméletileg.


A gyakorlat meg az hogy ti vagytok birtokban, rakasson ki, csak ugye annak van egy hivatalos útja, ami hosszú, kilakoltatási moratórium, 3 gyerek, +6 hónap, aztán megint az a fránya tél... szóval évekig el lehet húzni, mire megvalósul a gyakorlatban is.


Ami a haszonélvezetet illeti, gondolom holtig tartó, úgy azért baromi nehéz ingatlant eladni, mert lakóingatlant nem azért vesz az ember hogy azt más csak úgy bármikor birtokolja, használja, hasznait szedje... vagy nagyon, de nagyon nyomott áron, de ilyen lakáspiaci helyzetben tuti nem egyszerű

40. 9892d65728 (válaszként erre: 36. - Youandme)
2014. jan. 31. 19:28

ez csak álom...nem adod el senkinek...ugyanis szeretnél pénzt látni a házrészért. nos, azt lesheted. a "vevő" sem hülye..


egyébként nagy szégyen, hogy: "Nálunk ez így szokás,"...


aztán csak néztek, amikor ti is ilyen szokás áldozatai lesztek..

39. stefáno 74 (válaszként erre: 36. - Youandme)
2014. jan. 31. 17:46
Nem értem miért kell egyből a CIGÁNY kifejezést használni ,úgy látom pedig te sem vagy MAGYAR!!! Vagy tévedek?
38. 273206364e (válaszként erre: 36. - Youandme)
2014. jan. 31. 16:31
Nem tudom...,mi härman vagyunk testverek,megörököltuk a szuleink utän a häzat,az öcsenk lakik benne,mert nincs mäs lehetösege,ha vältozik a helyzete csak akkor adjuk el.Meg sem fordult a fejunkben,hogy kitegyuk.
37. 99279bb06f (válaszként erre: 36. - Youandme)
2014. jan. 31. 16:09

Mire jó az uszítás? Miért nem a megoldáson jár az eszed? Te is leszel idős, aki felnevelsz (reméljük nem) gyereket, és ha ő is így bánik majd veled?

Lehet megsértődni, de mielőtt bármit teszel, gondold bele magad mind a két fél helyzetébe!

2014. jan. 31. 16:02
Szlovákiában lakom,de azthiszem nálunk is ugyanilyenek a törvények.Nálunk ez igy szokás,mégha csak egy házrész is a tulajdonunk: eladjuk a részünket egy cigánynak,s ök a többit már elintézik.Én személy szerint eladnám,s vennék egy másikat.
2014. jan. 31. 15:30

Haszonélvezeti jog nem terem csak úgy az ingatlan csücskében. Ahogy a levételnek is vannak törvényi feltételei, úgy a terhelésnek is. Vagy pénzt adott a haszonélvezetre jogosult, vagy benne lakot/lakik, vagy bármi, amit elismernek a földhivatalban.


..illő tisztelettel szabadjon bátorkodnom felhívni az úri közönség becses figyelmét, hogy a gonosz, összeférhetelen nagyszülők is szülei valakiknek..


nomegasztán érdekes lenne az ő verziójuk is..hátha mégsemúgyvan.


lehet felháborodni!

34. melír (válaszként erre: 30. - Angelbella)
2014. jan. 31. 15:15
Ha valóban aggódnál a gyermekeid miatt, akkor az ő kedvükért, és a férjed kedvéért rendeznéd a kapcsolatot a férjed szüleivel. Gondolom, a lakást tőlük kapta a férjed, és cserébe elvárnák, hogy idős korukra támaszuk legyen. És akkor jössz te,.... hát gondolkodj egy kicsit, mire vagy képes a gyermekeid érdekében!
33. andi6020 (válaszként erre: 31. - Salabakter)
2014. jan. 31. 14:25

Hmmmmm. Láttam én már karón varjút.

Amúgy meg én is úgy vettem már úgy ingatlant, hogy haszonélvezet van rajta. Meg adtam is el.

32. salabakter (válaszként erre: 31. - Salabakter)
2014. jan. 31. 14:03
Jjjaaa,haszonélvezettel terhelten még úgy sem!
31. salabakter (válaszként erre: 14. - Andi6020)
2014. jan. 31. 14:02
Manapság üres ingatlant sem könnyű eladni,lakottat meg lehetetlen.
30. angelbella (válaszként erre: 29. - EsztyMorgan)
2014. jan. 31. 13:39
akkor nektek se volt egyszerű. nekünk is van két fiunk, de nem tudnám elképzelni, h így viselkedjek majd a választottjával. még akkor sem ha nekem épp nem tetszik, mert azt nézném, h a gyerekem boldog és ő miatta tuti, h elfogadnám, még ha nehezemre is esne.
29. EsztyMorgan (válaszként erre: 27. - Angelbella)
2014. jan. 31. 13:06
Nálunk ugyanez volt. A végén már annyira elmérgesedett a helyzet,h tényleg jobbnak láttuk ha költözünk. Az egész arról szólt - mint ahogy itt is - h anyósom féltékeny volt rám, amiért én kerültem az első helyre mindenki más utána jött. A végén azt is megkaptam,h én felcsináltattam magam... aztán csodálkozott,h inkább azt mondtam neki,h tisztelem, mert a párom anyja, de kedvelni én már soha nem fogom. Unokáját nem látogatja.. de persze nem ismeri és ez neki nem tetszik. Nekünk nincs kocsink, nekik kettő is van. Innentől kezdve.... nokomment. Otthagytuk a házat, amiben ugye a páromnak jó pár része és forintja benne van. De muszáj volt meglépni, máskülönben már megőrültünk volna a sok vita közepette.
28. Kimberly'71 (válaszként erre: 27. - Angelbella)
2014. jan. 31. 13:05
Nagyon sajnálom, hogy így alakult. Az anyósod, meg egy szívtelen dög, ha képes ezt tenni a saját unokáival!
27. angelbella (válaszként erre: 26. - Kimberly'71)
2014. jan. 31. 12:57
nálunk elég sok volt a vita. egyszerűen nem tudja elfogadni/elviselni, h a fiának családja, felesége van és már nem ő az első számú nő az életében. ezáltal engem se fogadott el soha, mindig áskálódott a háttérben, akkor is mikor épp "jóban" voltunk. mivel nem ért el semmit, nem tudott minket elválasztani egymástól, direkt csinálta a konfliktus helyzeteket, remélve, h a párom neki ad igazat és velem meg veszekedni fog. ez persze nem így lett, mindig mellettem állt, de ez a szülőket persze még jobban feldühítette. és most ide jutottunk, ami tiszta szégyen. leginkább (ahogy már írtam is) én is 3 gyerek miatt vagyok kétségbe esve.
2014. jan. 31. 12:47
Na igen! Nálunk, amikor a férjemmel lakást vettünk, akkor a drága anyósom kitalálta, hogy lehet-e neki rajta haszonélvezeti joga. Na én rögtön mondtam a férjemnek, hogy ha ezt engedi, akkor elválok tőle. És ezt komolyan is gondoltam. Nincs annyira rossz anyósom, egy-két apróbb vitát eltekintve nem volt köztünk probléma, de ilyet azért mégsem kockáztatnék meg. Pontosan azért, mert jöhet olyan dolog,ami miatt elmérgesedik a helyzet. És nem akarom, hogy a gyerekemmel az utcára kerüljünk ....
25. angelbella (válaszként erre: 24. - Simple)
2014. jan. 31. 12:45
az avsz-el, és minden ilyenkor történő bejegyzéssel ügyvéd volt megbízva. tehát az ingatlant az ő beleegyezésük nélkül nem értékesíthetné a párom.
24. simple (válaszként erre: 23. - Andi6020)
2014. jan. 31. 11:56
Na igen, azt nem tudhatjuk náluk van-e ilyen papír vagy nincs, ezek szerint az dönti el.
23. andi6020 (válaszként erre: 22. - Simple)
2014. jan. 31. 11:42
És az utolsó mondat?
22. simple
2014. jan. 31. 11:36

"Haszonélvezettel terhelt ingatlan értékesítése:


A haszonélvezettel terhelt ingatlan csak a haszonélvező szerződésbe foglalt hozzájárulásával, közös megegyezéssel értékesíthető, ha a haszonélvezeti jogot alapító szerződés alapján az ingatlan nyilvántartásba bejegyzésre került az elidegenítési és terhelési tilalom. Ilyen bejegyzés hiányában az ingatlan a haszonélvező hozzájárulása nélkül értékesíthető."

21. simple (válaszként erre: 16. - Angelbella)
2014. jan. 31. 11:32
Jól tudod.
2014. jan. 31. 11:08
Persze nem vagyok jogász...
19. andi6020 (válaszként erre: 16. - Angelbella)
2014. jan. 31. 11:08
Szerintem ez nem így van.
18. angelbella (válaszként erre: 17. - EsztyMorgan)
2014. jan. 31. 10:58
nekünk is ezt kéne. és akkor még ilyeneket mondtak a páromnak tegnap, h ők unokázni szeretnének. ja, azokkal a gyerekekkel akikek az utcára akarnak tenni. hát felejtsék el, ha rajtam múlik a büdös életbe se látják őket. ilyen nagyszülőkre nincs is szükség. nagyon valószinű h mi is költözünk. csak azért ez se megy hipp-hopp. munkahely, iskola, lakás...stb. 3 gyerekkel nem mehetünk a bizonytalanba. csak a hátralévő ittöltendő időt se akarom rettegésbe élni, h mikor töri ránk az ajtót, vagy épp mikor küldi ránk a rendőröket.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook