Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A petefészek rossz működése... fórum

A petefészek rossz működése... (beszélgetős fórum)


2014. jan. 31. 19:05
Most olvastam vissza,hogy mások is írták a PCOS-t.. Bocs,utólag láttam..
23. eb85e22a13 (válaszként erre: 1. - Csenge Zorka)
2014. jan. 31. 19:01

Ne is szedj gátlót,méreg. A sok ösztro mégjobban bekavarna a petefészek problémádban.

A barátnőmnek is ugyanezt mondta a doki,mint amit neked,most 1 éves a gyereke.

PCOS-ed nincs,vagy myoma,endo,egyéb?

Női hormonsort érdemes lenne nézetni vérből,nem csak találgatni,hogy mi lehet a gond. Lehet,hogy kevés a progeszteronod,de bármi más is lehet.

22. d20c30cb4c (válaszként erre: 1. - Csenge Zorka)
2014. jan. 31. 10:53
Menj el Aviva tornára. Beállítja a menzeszt, működésre bírja a petefészkeket, gyógyszerek nélkül. www.avivastudio.hu
21. 5bab5193e7 (válaszként erre: 16. - Csenge Zorka)
2014. jan. 31. 10:26
Nekem is nagyon dús hajam van, de már érzem,ahogy hátul összefogom, hogy kevesebb.És a legrosszabb,hogy a halántékomnál hullik a legtöbb...
20. 5bab5193e7 (válaszként erre: 14. - Perseida)
2014. jan. 31. 10:24
Sajnálom,hogy nem tudod szedni a gyógyszert.Remélem, nekem is sikerülni fog olyat találni, ami segít a problémámon.
19. Csenge Zorka (válaszként erre: 17. - Perseida)
2014. jan. 31. 10:04
Legyen igazad, köszönöm!!! :)
18. Perseida (válaszként erre: 16. - Csenge Zorka)
2014. jan. 31. 10:01
Akkor lehet, hogy nálad is befigyel a dolog :( hormonvizsgálattal lehet kideríteni, majd elküldenek laborba meg endokrinológushoz.
17. Perseida (válaszként erre: 15. - Csenge Zorka)
2014. jan. 31. 10:00
Helyes :) nem lesz semmi baj, meglátod...kapsz gyógyszert gondolom, szeded egy-két hónapig és minden oké lesz :)
16. Csenge Zorka (válaszként erre: 13. - 5bab5193e7)
2014. jan. 31. 09:59
Ezek a tünetek nekem is mind jönnek... Mostanában borzasztóan hullik a hajam, mondjuk van miből, mert rengeteg van, de mégis zavar. A másik kettő is igaz rám.
15. Csenge Zorka (válaszként erre: 12. - Perseida)
2014. jan. 31. 09:57
Igen, igazad lehet, szerintem is ez van benne. :) Végigcsinálom, kellőképp rám ijesztett. :)
14. Perseida (válaszként erre: 13. - 5bab5193e7)
2014. jan. 31. 09:57
Ezt őszintén megértem. Nekem is írtak fel gyógyszert két éve (szintén már szülések után, 38 éves koromban derült ez ki. Meforalt kaptam és fogytam is vele 3 hónap alatt 17 kilót. Aztán anyagi okok miatt nem tudtam többet a gyógyszerhez jutni, na hízok megint, mint a gicamalac és bármit teszek, nem megy le semmi :( hacsak valami koncentrációs táborba nem sikerül bejutnom... Szörnyű tényleg.De a gyógyszer segíteni fog!
2014. jan. 31. 09:54
Nekem pár napja állapították meg a PCOS-t.Még mennem kell hormonális kivizsgálásra,hogy gyógyszert írhassanak.El vagyok keseredve.Már van két fiam,és nem is akarok többet szülni, de a szőrösödés, a hajhullás,és a hízás nagyon megvisel:((
12. Perseida (válaszként erre: 11. - Csenge Zorka)
2014. jan. 31. 09:53
Szerintem nyugodj meg, a doki lehet, hogy csak picit rád akart ijeszteni, mivel fiatal vagy...tudod, sokan nem csinálják rendesen a kezeléseket végig, aztán mikor végül nagy a baj, meg sopánkodnak. (én is ez a típus vagyok egyébként).De ha tudod, mi is lehet a dolog tétje, te is úgy állsz hozzá. De ez csak egy kis vélemény :)
11. Csenge Zorka (válaszként erre: 10. - Perseida)
2014. jan. 31. 09:51
Bízom benne, köszi, hogy írtál! :)
10. Perseida (válaszként erre: 9. - Csenge Zorka)
2014. jan. 31. 09:50
Akkor biztosan rendes kezelést fog adni.
9. Csenge Zorka (válaszként erre: 8. - Perseida)
2014. jan. 31. 09:45
Nagyon kedves volt hozzám, egy jó főorvosnál voltam. Érvekkel alátámasztotta, hogy miért nem ír fel fogamzásgátlót. Elfogadtam.
8. Perseida (válaszként erre: 7. - Csenge Zorka)
2014. jan. 31. 09:42
Mindenesetre át kell esni a vizsgálatokon. Nekem szimpi, hogy nem vágta hozzád a doki a receptet a fog. gátlóval. Nekem anno ezt csinálták, pedig gondolom, már akkor is voltak bajok, amiket meg kellett volna nézniük. Persze, 20 éve még nem is hallottam erről a PCOS-ről sem, lehet, hogy a doki sem...Ma már fejlettebb vizsgálati szintek vannak.
2014. jan. 31. 09:38
Akkor kicsit megnyugodtam. Nem vagyok én akkora bajban (remélem), mint gondoltam. Csak rossszul érintett 21 évesen ezt hallani.
2014. jan. 31. 09:37
Szakemberrel beszelnem meg vagy atneznem a szakirodalmat, nem pletykaszinten tajekozodnek.
5. Perseida (válaszként erre: 4. - Csenge Zorka)
2014. jan. 31. 09:36
Több vizsgálat is kell ahhoz, hogy ilyet ki lehessen jelenteni. Amúgy nekem soha nem jött meg magától a mensim. Fiatalon fog.gátlót kaptam, hogy egyáltalán megjöjjön. Mikor gyereket akartam, abbahagytam, nem volt hónapokig mensim, mégis terhes lettem. Aztán már nem is szedhettem a teblettát, mert magas lett tőle a vérnyomásom. A második babát is "véletlenül" vettük észre, mert szintén nem volt mensim, mikor megfogant. Vagyis vérzésem nem volt. Két éve Norcolut+Clostylbegit gyógyszerekkel meghozták a mensimet, azóta van. (most meg már minek :D) Amúgy PCOS-em is van.
2014. jan. 31. 09:31
Most ez mennyire súlyos? Azért megijedtem, mikor az orvos mondta, lehet, gyerekem sem lehet.
3. Perseida (válaszként erre: 1. - Csenge Zorka)
2014. jan. 31. 09:28
Tele van velünk az oldal...
2014. jan. 31. 09:28
nekem igen, de most nincs időm írni, majd 7végén :D
2014. jan. 31. 09:27

Sziasztok. Ma elmentem a nőgyógyászhoz. Elmondtam, hogy már több, mint egy hónapja nem jött meg a menzeszem, illetve rendszertelen). Elküldött rögtön ultrahangra (mert nem volt kizárt az sem, hogy terhes vagyok), ahol elmondták, hogy 100%-osan nem tudják megmondani, terhes vagyok-e, mert az uterusban 13 mm-es nyálkahártya van, és nem látja... Aztán az orvoshoz visszamentem, és ő azt mondta, mivel közöltem vele, hogy novemberben voltam utoljára férfival... hogyha terhes lennék, már "ordítana" a gyerek... szóval azt kizárta. Elmondta, hogy nem jól működik a petefészkem, és nem kizárt, hogy emiatt akár gyerekem sem lehet. Nem zárta ki, csak közölte, hogy ez is benne van a pakliban.... Fogamzásgátlót szerettem volna feliratni, de nem engedte. Mármint mondta, hogy erős érvek kellennének, hogy felírja nekem.

Havonta járnom kell hozzá, mert soha nem jön meg normálisan a menzeszem, és valami olyasmit is mondott, hogy ha nem fog megjönni, neki kell beindítani a vérzést, vagy mi.

Kicsit megkönnyebbültem, hogy nem vagyok terhes, de teljesen nem vagyok nyugodt, zavar ez a petefészek rossz működése dolog... :(

Valakinek hasonló volt már???

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook