Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mennyire elterjedt a hajhosszabbítás Magyarországon? Sokaknak van póthajuk? És közöttetek kinek van? fórum

Mennyire elterjedt a hajhosszabbítás Magyarországon? Sokaknak van póthajuk? És közöttetek kinek van? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
95. c114183a1c (válaszként erre: 93. - Cde472ac47)
2014. febr. 4. 12:03
Örülök, ha tetszett. :) Próbáld majd ki az általam ajánlottat is, ha lesz rá időd. :)
2014. febr. 4. 10:20
:)
2014. febr. 4. 09:30

Tegnap előtt este kipróbáltam a hajpántosat. És nagyon jó lett! Tegnap nagyon szép göndör lett a hajam. Ezt máskor is alkalmazni fogom.


Köszönöm Gribedli!!

92. c114183a1c (válaszként erre: 90. - Gribedli***)
2014. febr. 4. 07:38
Van egy olyan videó szintén a youtube-on, ahol több kis kontyot csinálnak egy kislánynak. (Most hirtelen nem találom...) Az is jó és ahhoz már elég hosszú a haja. De szerintem ehhez sem rossz, ki kell próbálni.
2014. febr. 2. 09:30

Nezd meg ezt is, a csaj nem szep, de a te hajadbol nagyjabol igy fog kinezni a panttal:


[link]

90. gribedli*** (válaszként erre: 89. - Cde472ac47)
2014. febr. 2. 09:20
A zoknis kontyhoz neked meg nem eleg hosszu a hajad, vagyis persze, probald ki azt is, de oldalt nem lesz annyira hullamos.
2014. febr. 2. 06:48

Ha legközelebb hajat mosok kipróbálom ezt a zoknis dolgot.

Amúgy azt álmodtam hogy csináltattam póthajat :-D

Mert hogy már mindenkinek az van. De aztán megszólalt az ébresztőm...

88. gribedli*** (válaszként erre: 87. - C114183a1c)
2014. febr. 1. 18:01

Nem neztem meg vegig, de a sock bun-rol keszult osszes video amit eddig lattam, 2 fele csoportba oszthato: benne alvos es nem bennealvos, hanem mint frizura, szoval amikor mutatta, mar tudtam, hogy vagy egyik, vagy masik lesz:)


Ahogy az en videom a pantos hullamositasrol is csak egy a szazezer kozul, igyekeztem a forum miatt a legrovidebbet linkelni 2:53 perc, de ezek kozott is van, aki 15 percig magyarazza, hogy hogy teszi fel a pantba a hajat. Maga a 2 tipus kozul a pant kicsit jobban 70-es evekre emlekezteto hullamokat csinal, ezert jobban szeretem. De kiprobaltam regebben a zoknisat is, csak oldalt nem lett hullamos a hajam, a pantban alvas utan meg mindenhol szep lett

87. c114183a1c (válaszként erre: 86. - Gribedli***)
2014. febr. 1. 17:56
Ezek szerint nem nézted végig a videót. :) Án azért küldtem, hogy azzal nagyon szép göndör hatást lehet elérni. Nem dísznek... :)
86. gribedli*** (válaszként erre: 79. - C114183a1c)
2014. febr. 1. 17:43

Ha te csak alvashoz hasznalod, lehet zokni, de az ilyen konty utcara is valo (chignon) vagy alkalmi viseletkent es ilyenkor csak hajszinnel megegyezo "fankot" hasznalnak, mert ha nem eleg hosszu a haj hozza, nem takarja el a zoknit.


Az ombrerol meg itt olvastam, nem azt mondom, hogy mindenkinek kotelezo, csak azt, hogy nem megy ki a divatbol meg jo sokaig (sot, eddig is voltak olyanok, akik a divat ellenere sem csinaltattak ombret, hanem maradtak az egyenletes hajszinnel, erre is vannak variaciok es ez igy jo), van, aki meg megunja, de ettol meg divat.


direct-hairstyles.com/hair-color/winter-hair-color-trends/


A kezdo homepage:

direct-hairstyles.com/category/hairstyles-2014/

85. c114183a1c (válaszként erre: 83. - Cde472ac47)
2014. febr. 1. 17:31
Nekem nagyon tetszik. Hasonló hatást érhetsz el azzal, ha megcsinálod a youtube-os videón látottat. Nem lesz szép egyenletes, de klassz lesz. Egyszer próbáld ki! És nem kényelmetlen benne aludni, hacsak nem a hátadon alszol.
84. c114183a1c (válaszként erre: 82. - Cde472ac47)
2014. febr. 1. 17:28
Most már. Mondtam Neked, hogy használom azt a keveréket, amit már egy másik topicban leírtam. Kis vékony szálú semmi hajam volt. Nem azt mondom, hogy nem lehetne több vagy még vastagabb szálú. De én már most is elégedett vagyok. De ugye látod a különbséget így is? Hidd el, egy klassz fodrász csodát tud művelni a hajaddal! :)
2014. febr. 1. 15:52

Már el is felejtettem, de mikor koszorúslány voltam 2-3 éve akkor ilyen volt mikor be volt sütve.

Feltettem azt is az adatlapomra.

82. cde472ac47 (válaszként erre: 79. - C114183a1c)
2014. febr. 1. 15:51

De szép a hajad! Hát minek kellett neked póthaj? :)

Meg szép hosszú is.

81. cde472ac47 (válaszként erre: 75. - Gribedli***)
2014. febr. 1. 15:48

Hát az a baj, hogy én ha dolgozni megyek, akkor reggel 6-ra járok, 4:45-kor kelek.

Ezért kell este megmosnom. De amúgy nem lett olyan rossz ma. Egyenesre húztam ki véletlenül :D mármint ahogy szárítottam egyenes lett, és úgy is maradt. 1-2 hullám volt benne csak, de nem volt rossz. Meg tartása is lett a töveknél.

80. kriszta773 (válaszként erre: 74. - Cde472ac47)
2014. febr. 1. 12:07
reggel a száraz hajat is formára száríthatod picit, hogy jó tartása legyen, használhatsz hajformázókat is, hogy tartósabb maradjon :)
79. c114183a1c (válaszként erre: 78. - Gribedli***)
2014. febr. 1. 11:57

Én két cikkben is olvastam, hogy kiment a divatból. Az egyiket valamelyik híresség fotója kapcsán.


Ha hiszed, ha nem, én is zokniból csinálom, sőt! Gyerekzokniból, direkt kértem Tesómtól olyan hosszú szárú zoknit erre a célra, amit nem használnak.


"Nagyon fontos, hogy a szine a hajjal egyezo legyen, mert kulonben latszik, ha nem eleg hosszu a haja annak, aki ezt a fajta kontyot viseli." Ezt a mondatodat nem értem. Ezeket a kontyokat estére csináljuk, hogy másnap reggel szép göndör legyen a hajunk. Én amikor megmosom este, enyhén nedvesen hagyom, kevés hajhabot nyomok rá, majd mehet a gumi és úgy ez a zoknis dolog. Minek kell a hajjal megegyezőnek lennie?


Még csak annyit, hogy aki hajhosszabbítást akar csináltatni, annak érdemes megkérdezni ott, ahol rendeli, hogy milyen hajfestékkel festenek (nálam pl. ez alfaparf volt) és bemenni egy fodrászkellékesbe, ahol hozzápróbálod a hajad színéhez a mintákat. Nekem tökéletes árnyalatút küldtek és ismét elmondom! Elkísértem egy barinőmet egy másik fodrászhoz, aki nagyon drágán, de nagyon klassz hajakat vág és nem látta, hogy póthajam van. Nagyon sok függ az összevágástól is. Az én fodrásznőm már évek óta csinálja a póthajazást. Nagyon sok tapasztalata van benne. A saját régi fodrászom ajánlotta, mert Ő nem csinál póthajat. Igaz, utazni kellett csaknem 1 órát oda és vissza is, de megérte.

Ilyen volt akkor a hajam: [link]

És ilyen most, ha besütöm: [link]

78. gribedli*** (válaszként erre: 77. - C114183a1c)
2014. febr. 1. 10:12

Ez az a konty amit irtam, marmint amit linkeltel a videon. A lanyom balettozik es naluk kotelezo is, 2 db kontyot kell csinalnom neki minden balettorahoz, ezert neki en is hazilag gyartottam a fankocskakat (zoknival, ahogy a videon is sock-bun, vagyis zoknis konty a neve), mert a bolti a gyerekfejre tul nagy. Nagyon fontos, hogy a szine a hajjal egyezo legyen, mert kulonben latszik, ha nem eleg hosszu a haja annak, aki ezt a fajta kontyot viseli.


Az ombre nem ment ki a divatbol, sot, meg sokaig divatban lesz, csak telen nem mindig harmonizal a teli oltozkodessel, de tavasszal-nyaron mindig ujbol divatba jon az eros ombre. Telen a szoftosabb arnyalatok mennek

77. c114183a1c (válaszként erre: 74. - Cde472ac47)
2014. febr. 1. 10:00

Nem olvastam vissza, csak beleolvastam.

Szerintem hagyd az ombre-t már nem divat. Én a szőke hajról is lemondanék, mert egyre kevesebb hajad lesz és a minősége is egyre rosszabb.


Szerintem egyáltalán nem rossz a hajad formája. Nekem is hasonló volt. De ha beszárítod, meddig marad úgy? Gondolom, nem sokáig...


Én is mutatok egy videót: [link]

Lehet, hogy már mutatták, akkor elnézést kérek! Nekem ez vált be.


Egyébként ha rakatnál bele nagy csavaróval volumennövelő dauert, vagy headlines-t, biztos, hogy jobb lenne. Akkor könnyebben tudod be is szárítani és ha jelenleg nem marad benne a szárítás, akkor nagyobb esélye lenne.


Én egy héten egyszer be szoktam sütni. Majd rakok fel fotót, hogy nézett ki akkor, amikor póthajam volt, és ha megcsinálom most, azt is fel fogom rakni.


Mivel nem olvastam vissza, ezért nem tudom, mennyien szóltak a póthaj mellett és mennyien ellene, de hidd el, nagyon szép tud lenni és akármit mond bárki, nem látja, hogy póthajad van, ha jól van megcsinálva. Nem rábeszélni akarlak, mert nem olcsó és havonta menni kell vele. De ha nem találtam volna ezt a kencét, akkor még most is póthajam lenne. Nekem, majd meglátod a fényképen, derékig érő volt. És nagyon tetszett mindenkinek. A volt igazgatóm (férfi) egy ideig csak lesett, majd pár óra múlva megkérdezte, hogy nőtt meg ilyen gyorsan a hajam, vagy mindig ilyen hosszú volt, csak rosszul emlékszik? :D

Ha hozzáértél, akkor érezhetted, hogy ha szétválasztottam, hogy a póthaj vastagabb volt, mint az enyém, de már az enyém is sokat vastagodott. :) A kezelése sem volt olyan bonyolult. Hála égnek használhattam a régi samponomat, mert ugye nem mindegy milyent használsz! Egyedül egy hajvégápolóval egészítettem ki, amit most is néha használok, de addig nem ismertem.

2014. febr. 1. 08:18
A hajfestest ugy gondoltam, hogy ha megmutatnad ezeket a technikakat a baratnodnek, aki fodrasznak tanul, o megcsinalhatna neked. Ha tapasztalatlan is, festeshez az alapokat biztos tudja
75. gribedli*** (válaszként erre: 74. - Cde472ac47)
2014. febr. 1. 08:16

Attol fugg, hogy jon ki a lepes. Edzes utan mosom meg es ez napkozbenre esik, igy a nap fennmarado reszeben sima hajjal jarok es este alvas elott felteszem a pantot. Ha alkalmakra kell, akkor mielott elmegyek itthonrol, akkor mosok hajat es beszaritom es igy kitart.


Ha masnap valami jelenesed van, felesleges este megmosni, beszaritani, mert szetalszod. Hacsak nem hullamosat akarsz, tehat mosas, szaritas, becsavaras es ebben az esetben masnap reggel friss a hajad es frizurad van, de a sima hajat reggelig szetalszod, felesleges.


Sok videot nezek, olyan tippekkel, hogy reggel hogyan lehetek keszen hamarabb (gyorsabb smink, gyorsabb haj stb), es a 90%uk, amikor a hajrol van szo, mindig azt tanacsolja, hogy aludj a frizuraban, vagyis felkotni a hajat, ugy aludni es reggel kibontani, ha sietsz, keptelenseg megmosni is, megszaritani, beallitani, annyi idod vab, hogy belefer 5 perc zuhi. Sokan chignon-kontyban alszanak (top knot, balettos konty), ez is nagyon trendi, es ha akarod, ki sem kell bontani. Ha kibontod, hullamos hajad lesz, ha nem bontod ki es igy mesz, lesz egy picit szetturt balettos kontyod, ez is jol mutat:) ez is dusabbnak mutatja a hajad, mert egy fankhoz hasonlo kis szivaccsal dolgozol, ami a hajaddal egyszinu es szepen hozzaad pothaj nelkul egy kis emelest, egy kicsit tobbnek latszik, fodraszboltban vehetsz ilyet.


A kontyra este tenned kell egy hajhalot, es reggel csak a hajhalot veszed le, es teszel egy kiegeszitot, pl szines szalaggal atkotod a kontyot, vagy hajpant, vagy csat, stb.

2014. jan. 31. 22:23

Nem hiszem hogy itthon házilag bele mernék vágni a hajfestésbe. Még egyszínűre mertem többször is, de ombre, melír, ilyesmi azt nem. De azért köszönöm a tippet.


Most megmostam és megszárítottam. Hát nem lett tökéletes, de jobb lett a formája. Jobb mint a szalmakazal. Csak kérdés hogy reggelre milyen lesz. Vagy ti hogy csináljátok? Indulás előtt mossátok meg, beszárítás úgy mentek el otthonról? Úgy néz ki jól? Vagy ti is előző este mossátok? Mert sztem az sem mindegy...

2014. jan. 31. 18:40

1 copfos (Brazil ombre festés):


[link]


2 copfos (amerikai módra):



[link]


Ez az utóbbi video angol és nem amerikai, hallani a csaj beszédjén is, de szépen megmutatja (mondjuk van százezer ilyen video, csak ez egyike azoknak, amelyikek tetszenek, fokozatos), és a csaj nem kötötte copfba, de neked melegen ajánlom, mert sokkal biztosabb a kezed, ha copfban van a hajad, mintha így szabadon lenne, ahogy neki.

72. gribedli*** (válaszként erre: 66. - Cde472ac47)
2014. jan. 31. 18:34

Tobbfele modon, hazilag is ombrezhattok a baratnod segitsegevel:

2 copfos ombre

1 copfos ombre

Mindkettot is lehet egyszerre, hogy 3 reszre osztod a hajad


1 copfos: nezd meg a videot, amit linkelek, nagyjabol homlokodon kell (elol fejteton) egy copf, aminek a hajtotol olyan 5-6 centire befested a veget szokere (ezt alufoliaba kell csomagolni de nem lesz csikos)



2 copfos: nagyjabol az osszes ombre tutorial video, 2 copfba kotod a hajad (szokasos 2 copf), es ezeknek az aljat befested szokere (szinten alufolia)


A ket modszer mixelese: a fejteton levo hajadat egy homlokcopfba kotod, mig az osszes tobbit, ami lejjebb van, oldalt 2 copfba. Minden copf veget befested.


Nezzetek meg elotte par videot, ne csak ugy saccperkabe csinald!

71. kriszta773 (válaszként erre: 68. - Gribedli***)
2014. jan. 31. 18:26
szerintem az ő hajából nem lenne tartós, és egy-két órán belül ugyanolyan "kócos" lenne, de egy próbát megérne, hátha mégse :)
70. kriszta773 (válaszként erre: 64. - Cde472ac47)
2014. jan. 31. 18:24

pedig ha normális, szép frizurát akarsz, akkor kénytelen leszel rááldozni az időt a hajszárításra, formázásra :) tincsenként szárítsd meg, alulról kezdve, addig a felsőbb tincseket akár egy csipesszel, csattal is arrébb teheted az útból :)


én a hajammal nem ismerek kompromisszumot, csak olyan fodrásszal vágatom, aki profi. sokba kerül az olcsóság e téren :) a helyedben egyszer elmennék akár egy olyan mesterfodrászhoz, akit többen ajánlanak, meglátod majd a különbséget

69. gribedli*** (válaszként erre: 62. - Kriszta773)
2014. jan. 31. 18:24
Hat ja, a melir, ugy mint hagyomanyos, alufolias/csikozott melir mar nem divat, akkor mar inkabb egyszinu vagy ombre, de ne melir. Vagy lehet chatouch melir is (tupirozott), de az nem csikos
68. gribedli*** (válaszként erre: 59. - Cde472ac47)
2014. jan. 31. 18:22
Nem, arrol beszelek, amit tegnap mondtunk, hogy tedd fel pant segitsegevel es aludj igy, reggel kiveszed es megigazitod, szep hullamos lesz, de ugy hullamos, hogy van benne rendszer, nagyon egyszeru. A videot, amit lejjebb linkeltem, nezd meg, olyan lesz:)
67. gribedli*** (válaszként erre: 64. - Cde472ac47)
2014. jan. 31. 18:17

Igen, pont ez latszik a kepeken, olyan, mint aki nem hajszaritoval, hanem a strandon a napon szaritotta meg. A te hajadhoz ez luxus, mindig meg kell szaritani hajszaritoval, hogy adj egy kis tartast neki.


Egy baratnom ugy csinalja (en is kiprobaltam, de nekem nem jo igy, maradok a regi modszeremnel), hogy amikor sima hajat akar, akkor megszaritja es megfesuli, fejjel lefele, mint en, csak o meg megfujja egy kicsit meleg levegovel es azonnal egy nem szoros hajgumival "palmafa" dizajn modra becopfozza:)))


Ez eleg hulyen nez ki, de amig befejezi a keszulodest, addig lehul a haja es indulas elott kiveszi a gumit, egy picit megrazza a hajat es nagyon nagyon belott sero! De ezt ki kell probalnod, mert attol is fugg, hol van a rozsa, nem biztos, hogy ugy fujja fel a hajad, ahogy szeretned. De ha igen, akkor talaltal egy masik trukkot amivel dusabbnak hat:)

66. cde472ac47 (válaszként erre: 65. - Gribedli***)
2014. jan. 31. 18:15

Csak a nagy kérdés: akihez járok fodrász ő osztálytársam volt középiskolában, és csak 2-3 éve fodrászkodik. Ügyes, vagyis mindig úgy jövök el tőle hogy tetszik amit csinál, de annyira nem látom rajta hogy nagy rutinja lenne. Mert hát nincs is a 23 éves kora miatt.


Hogy meg merjem-e vele csináltatni esetleg. Mondjuk jártam én 35 éves fodrászcsajhoz is, de hát tőle úgy jöttem el mindig hogy egyáltalán nem tetszett amit csinált. A melírozásait sem igazán szerettem stb.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook