Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » 2, 5 éves kisfiam mellé szeretnék valamilyen háziállatot fórum

2, 5 éves kisfiam mellé szeretnék valamilyen háziállatot (beszélgetős fórum)


2014. jan. 30. 16:29
Szerinrtem csináljatok egy szép akváriumot, és minden nap etesse ő a halakat. Vagy teknőst... Az én lányom lassan 3 éves, imádja a cicákat és a mutyákat, anyumnál ezt ki is élvezi, de megbeszéltük vele, hogy ha 6 éves lesz, és még mindig szeretne kutyust, lehet róla szó :) Addig a halakat eteti az apjával :)
20. d20c30cb4c (válaszként erre: 18. - 82d45dcd14)
2014. jan. 30. 16:14
Így van minden állattal foglalkozni kell, de még a halakkal is. Én a tengerimalacról tudtam tapasztalatokat írni, mert kettő is van nekünk, mi szeretünk foglalkozni velük. :)
19. kisj (válaszként erre: 1. - Agnes89)
2014. jan. 30. 16:12

Tengerimalacok félénkek és szerintem nem egy élénk és kíváncsi 2,5 éves kezébe valók.

Egyébként meg büdösek és sokat kell takarítani őket.

18. 82d45dcd14 (válaszként erre: 17. - D20c30cb4c)
2014. jan. 30. 16:03
Az az igazság,hogy minden állattal foglalkozni kell,a kutyával,macskával,papagájjal,hörcsöggel,nyuszival..stb.Vegyetek inkább halat.
17. d20c30cb4c (válaszként erre: 10. - Agnes89)
2014. jan. 30. 15:23
Ha tengerimalacot választanátok, azzal az állatkával is sokat kell foglalkozni. Körömvágás, alom takarítása, azért tudni kell, hogy van rendesen szaguk is, és pl. nem elég egyet venni belőle, mert ők társas állatkák, és hamar depressziósok lesznek, ha nincs mellettük még egy malacka. Figyelni kell rájuk, mert érzékenyek a betegségekre is. A malacok pl. nem feltétlen szeretik a simogatást, csak elviselik kajáért esetleg, meg van az is, hogy hogyan kell őket simogatni. Nem szabad visszafelé, ha hasukhoz, vagy a hátuk hátsó részéhez nyúl a gyerek, akkor esélyes, hogy megkapja, vagy megrúgja. Szóval ezekre is alaposan gondolni kell, és először megismerni az állatok viselkedését, mielőtt kiválasztjátok ennyire pici gyerek mellé.
2014. jan. 30. 15:18

*kutya, macska, baromfi, galamb, malac " melle"szulettem*

*soha semmi bajom nem volt az allatok tarsasagatol*

15. szafaripók (válaszként erre: 14. - Agnes89)
2014. jan. 30. 15:13

Arra gondoltam, hogy ha úgy állsz hozzá, hogy tartassz egy állatot azért, hogy a gyerek megtapasztalja, milyen az állattartás, akkor nem elég, hogy 1x-2x megsimogassa, nagyritkán megetesse.

Bocs, ha nem így gondolod, de ezt írtad...

Szerintem egy kisgyerek akkor érti meg, mi a FELELŐS állattartás, ha folyamatosan részt vesz az állat gondozásában. Ehhez 2.5 évesen talán még kicsi (bár sok felnőtt sem fogja fel ezt), de gyereke válogatja.

Nálunk előbb volt a lakásban macska, mint gyerek. Úgy nőtt fel, hogy van, és neki természetes. Segít etetni - szól, ha üres a macska tálja, és szól, ha látja, az alommal is foglalkozni kell. Természetesen nem neki kell megcsinálni, nem is engedem hozzányúlni pl. a macskaalomhoz, de tudja, érti, miért fontos ezekkel rendszeresen foglalkozni. Egész más a hozzállása az állatokhoz!:)

Amúgy sok olyat láttam, hogy a szülők vettek egy kiskutyát a gyereknek, amikor pl. kistestvér született. Aztán a kutya kint végezte a kertben (jobb esetben), esetleg láncon, vagy csak eltűnt...

Ha csak azért akarsz állatot, hogy a gyereknek legyen, várd meg, amíg nagyobb lesz, és esetleg ő ki tudja választani. Ha mégis veszel valamit, akkor meg úgy válassz, hogy felmérd: mindent neked kell csinálni, sőt, még figyelni kell arra is, hogy az állat és a gyerek ne tegyen kárt egymásban.

Tavaly a farsangon összegyűlt pénzből az óvónőink vettek egy akváriumot, halakkal. A gyerekek nagyon szerették, megvolt a rituálé is, hogy mikor etetik, stb. De annyiból is jó volt, hogy mivel olyan vérmesen sokáig nem köti le őket semmi ebben a korban még, ezek a max. fél órás alkalmak / nap bőven kielégítették az ilyen irányú érdeklődésüket is, és mégis tanultak közben az állattartásról is...

14. agnes89 (válaszként erre: 11. - Szafaripók)
2014. jan. 30. 14:26
Milyen hozzáállással?
2014. jan. 30. 14:19
A húgom kicsiként a komplett terráriumot rántotta magára,mert meg szerette volna simizni az egerem. A fiaim imádják a szobacirkálónkat (westie),de a kutya ezt már nem annyira bírja. Szóval,szerintem is jobb,ha vársz. Addig lehet gondoskodni a plüss maciról:-).
2014. jan. 30. 14:08
Ismerve a gyerekeket,úgy sem egyszer-kétszer akarja majd megsimogatni,hanem inkább minél többször kézbe venni..stb.
11. szafaripók (válaszként erre: 10. - Agnes89)
2014. jan. 30. 13:57

1x-2x megsimogatni...

Hát, szerintem várj még ezzel az egész történettel. Hogy miért? Mert ha beszerzel egy kisállatot, a gyereknek, akkor szerintem nem túl fair dolog, hogy csak 1x-2x nyúlhat hozzá.

A felelős állattartás épp abból áll, hogy nem 1x-2x ad neki enni, hanem folyamatosan gondozza. Ezt viszont még ilyen kicsinek így, ilyen hozzáállással nem tudod megtanítani...

2014. jan. 30. 13:48

Természetesen nem gyomrozgatni kellene, hanem hogy lássa a gyerek, milyen is állatot tartani. Egyszer kétszer megsimogatni, enni adni neki... Ilyesmire gondoltam, persze nem kínzókamrába szeretném megvenni szegény állatot :).


A cica még alomtálcával is kilőve, allergiás vagyok rá :D. Kutyánk pedig tuti lesz, ha sikerülne végre kertes házba kerülni...

2014. jan. 30. 13:45

A cica se bírja annyira a nyomorgatást. Aztán nehogy a szemébe kapjon a gyereknek, ha túl erősen megszorongatja.

Nem huhogni akarok, de erre muszáj gondolni!

2014. jan. 30. 13:27
Törpenyulat ajánlanék helyette, de azt is csak 1-2 év mulva. Cica jó, gondold át, alomtálcával megoldható.
2014. jan. 30. 13:24

Szerintem is várj még a háziállattal. Egyedül a kutyát tudnám ajánlani, de azt írtad, kilőve. Egy 2 és fél éves kisgyerek korából adódóan még csak nyúzna egy állatot, amit egy türelmes kutya elvisel, de a tengerimalac nem arra való. Nekünk is van, úgyhogy tudom.

Olyan állat is van persze, amihez nem nyúlhat hozzá, de az meg minek?

2014. jan. 30. 13:23
Tengerimalacot ne! Szegények nem épp kisgyerek-kompatibilisek...
2014. jan. 30. 13:20
Várnék még azzal a háziállattal pár évet!
4. d20c30cb4c (válaszként erre: 1. - Agnes89)
2014. jan. 30. 13:19
Nekünk is van két malacunk, de én kicsi gyerek mellé nem ajánlom. A tengerimalac nem egy olyan élőlény, amit nyúzni lehet. Ők nem játékra lettek teremtve, nem is játszanak például. Ők félős zsákmányállatok, akik egy nagyobb hangra, (esetleg gyerekek kiabálására), egy óvatlan érintésre örök lelkibetegek lesznek. Nekünk az egyik malacunk így került hozzánk, hogy kicsi gyerekekkel élt, azóta ez berögződött dolog nála, hogy pl. fél a kezektől. Szóval a tengerimalac idősebb gyerekeknek ajánlott, akik már tudják, hogyan kell bánni vele.
2014. jan. 30. 13:18
A kiscica, kiskutya nálunk kilőve, társasházban lakunk. Lakásban azokat meg nem tartanám... :)
2014. jan. 30. 13:17

Én is pont most gondolkodom rajta, hogy a 2,5 éves kislányomat szülinapjára meglepném egy háziállattal. Én kiscicában gondolkodom. Tudom, hogy egy jó pár évig az én feladatom lesz az ő gondozása is, de vállalom, mert nagyon szereti az állatokat, legfőképpen a cicákat.

Várom én is a tippeket/tapasztalatokat, aztán lehet, hogy nekünk is höri/tengerimalac lesz. :)

2014. jan. 30. 13:11
2, 5 éves kisfiam mellé szeretnék valamilyen háziállatot. Tengerimalacra gondoltam! Tapasztalatokat szeretnék...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook