Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Csöpög a bojlerem. Felrobbanhat holnapig? fórum

Csöpög a bojlerem. Felrobbanhat holnapig? (tudásbázis kérdés)


29. 1paimei1 (válaszként erre: 28. - 5517c3cbeb)
2011. máj. 5. 20:05

Szia! Mi is ilyen boilert vettunk, de a mi vizvezetek szerelonk kreativ volt, egy kis "poharkat" vett, aminek most nem jut eszembe a hivatalos neve, pedig mondta...Na es ezt felszerkesztette a csempere a bojler ala, ebbe pedig egy vekony kis csovon keresztul csopog bele a viz. Ez a cso jon ugye a bojlernek a kivezetesebol, ott a kis csapocska mellett. Na, milyen szakszeruen leirtam;)) Azert remelem ertheto valamennyire.

Egyebkent tenyleg Hajdu, csak Aquastic, de hogy egy kijelzo nincs rajta, hogy most eppen mi tortenik a belsejeben, vagy valami??!? Megegyszer nem tudna ramsozni a Praktiker, az biztos!

28. 5517c3cbeb (válaszként erre: 27. - Aysa777)
2011. máj. 3. 12:48

Szaisztok! A topic régebbi, az én bojlerproblémám ugyanez, azért szólnék hozzá.

1Hónapig csöpögött a régi bojlerem, a végén már nem használtuk, de nem lett semmi baj- zárlat vagy áramütés... (megúsztuk) Venni csak egy hete tudtam új bojlert.Hajdút vettem olasz gyártmányú helyett. Legalább is amikor még megrendeltem, úgy volt... Kiszállítottak nekem egy Aquastic nevű bojlert és csak néztem, mert én hajdút rendeltem. Állítólag ez is az, csak ez a fantázianeve. Sehol nincs rajta hogy Hajdú, na mindegy- nem tartozik a tárgyhoz, csak furcsaság.

Másnak jött egy csapat szerelő, kicserélték.

Este vezérelt áramon elkezdte fűteni a vízet és csak hallom éjjel a szapora csepegést! Hívm a szerelőt, azt mondja, annak csepegnie kell! Ez a normális, esetleg állítsam a fűtését kisebbre.

Másnap hozott egy csövet és odakötötte a fúvókához és azt a WC-be lógatva tartjuk, hogyha csepeg éjjel, ne ázzon a fürdőszoba szét... Hát csak ámulok, hogy állítólag egy zsír új bojlernek tényleg így kell cseperésznie!? És csövön kell elvezetni a vízet???

Erre mit mondanak a fórumozó vízszerelők?

2009. máj. 22. 16:39

Sziasztok! Nálunk is ez a probléma:S Megnéztem...vízköves,és csöpög...ha még 1 hétig nem lesz vele csinálva semmi,történhet valami?Esetleg lehet,hogy elkezd folyni a víz belőle,nem csak csöpögni?Valahol le lehet kapcsolni?Vagy kihúzni,vagy ilyenek?

És az igaz,hogy kicsit csöpögnie kell,mert ez természetes?Én hallottam ilyet...Előre is köszönöm a segítséget!:)

2008. dec. 17. 14:46
nem! csak hívj szerelőt. biztos vízköves
2008. dec. 17. 14:42

Talán megoldódott a dolog március óta...


Ha csöpög, nem biztos, hogy felrobban, de az sem megnyugtató, hogy lyukas valahol a bojler.

2008. dec. 17. 11:59
ha eddig megusztad, akkor életben maradsz
2008. márc. 28. 18:56

Köszönöm.

Akkor megyek és a végére járok a dolognak :)

Ahhoz ki kell kapcsolnom a gépet.

Köszönöm, hogy megmentettétek az éjszakám, én még egy szódát vagy kávét csinálni is félek, nemhogy a bojlertől!

2008. márc. 28. 18:55
A bojler azért csöpög, mert vízköves, és ki kell cserélni benne (valószínűleg) a betétet, meg még valami kütyüt. egy villanyszerelő leengedi róla a vizet, és kicseréli a szükséges alkatrészt. Ez biztos hogy igy van, a férjem villanyszerelő. nem tud felrobbanni, mert ha nagyon tele van vizkővel, be sem kapcsol.
21. Cszsuka (válaszként erre: 19. - Gerna)
2008. márc. 28. 18:54
Ez a legkorrektebb.
20. Cszsuka (válaszként erre: 17. - Lucullus)
2008. márc. 28. 18:53
Mivel nem vagyok villanyszerelő, nem tudom a nevét, de valószínűleg így hívják, mivel kisebb áramkört szakít meg, nem az egész házat áramtalanítja.
19. gerna
2008. márc. 28. 18:51

Még ha egy óra is van, akkor is vannak külön biztosítékok.

Gondolom, világít a kis piros lámpája, amikor fűti a vizet. Na most, ha végigveszed a biztosítékokat, egyszercsak kialszik a bojler lámpája. És akkor nincs áram alatt.

18. lucullus (válaszként erre: 14. - Ritaanyu)
2008. márc. 28. 18:50
holnap jön :)
2008. márc. 28. 18:48

Minden párnak köszönöm a szakvéleményt, s megnyugtat, hogy egyöntetű véleményt kaptam :)


Cszsuka. A kismegszakítókra gondolsz?

2008. márc. 28. 18:48
vigyázz a csappal is mert a víz áram vezető és ha az elektromo s részre csöpög a víz akkor rázhat a csap is!meg a víz is bár erre kicsi az esély de azért figyelj erre oda
15. Cszsuka (válaszként erre: 13. - Lucullus)
2008. márc. 28. 18:47
Persze, hogy lehet, de olyan csapot használj inkább az óvatosság kedvéért, amiből nem a bojleren keresztül jön a víz.
2008. márc. 28. 18:45

villanyszerelőnek kell szólni hogy tegyen a bojlerhez egy külön kismegszakítót

de addig semmiképp ne használjátok

2008. márc. 28. 18:45

oké. köszönöm. holnapig kibírom...

A csapot lehet használni?

2008. márc. 28. 18:43
Nem robbansz fel, üzeni a párom, aki elektrikus az erőműben.
11. Cszsuka (válaszként erre: 9. - Lucullus)
2008. márc. 28. 18:43
Nálunk a bojlerhez külön villanyóra volt és én úgy tudom, ez most is így van. Nem hinném, hogy nálatok egyetlen kapcsoló oldja meg az egész házat. Mostmár nincs ilyen bojlerünk, de legalább 4 szakaszt tudok külön áramtalanítani a házon. Keresd meg, melyikhez tartozik a bojler.
2008. márc. 28. 18:42
aakor addig ne használd igaza van cszsukának!
9. lucullus (válaszként erre: 7. - Cszsuka)
2008. márc. 28. 18:41

akkor itt maradok totáláram nélkül. Azt nem tudom megcsinálni, leolvad a hűtő is, s sötét van.

Mit tegyek?

2008. márc. 28. 18:40
egyébként tényleg csak kicsit csöpög, de én kávét főzni se merek
2008. márc. 28. 18:39
Ha lekapcsolod az áramról, nem lesz semmi baj, de semmiképp se használjátok. Nálunk már volt olyan, hogy emiatt rázott a csap.
6. lucullus (válaszként erre: 4. - Fe6fe7671f)
2008. márc. 28. 18:38
nem tudom lekapcsolni csak az egész lakás hálózatát :( nagyon régi darab, s ígfy oldották meg :/
5. lucullus (válaszként erre: 3. - Ritaanyu)
2008. márc. 28. 18:38
villany
2008. márc. 28. 18:37

Kapcsold le az áramról! Annyira azért nem csöpöghet, de azért, hogy nehogy áramütést kapjatok az a biztos.

Nekünk egy új boyler a múlt héten 32 ezer Ft volt, szereléssel együtt.

2008. márc. 28. 18:36
attól függ milyen bojleről van szó férjem víz gáz kp fűtés szerelő és itt áll mellettem!azt kérdezi hogy villany vagy gázbojler?!
2008. márc. 28. 18:34

Most vettem észre, hogy rozsdás lé csöpög a kádba, s csak holnap tudják megnézni.

Nem fog felrobbani vagy nem üt agyon az áram?

Mit csináljak vele?

2008. márc. 28. 18:34
Csöpög a bojlerem. Felrobbanhat holnapig?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook