Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit tegyek? fórum

Mit tegyek? (beszélgetős fórum)


1 2
31. elátkozott68 (válaszként erre: 30. - Csipkerózsika)
2014. jan. 31. 10:01

Na látod, már tanultál valamit.

Van mondanivalója a szavaidnak most :)

...persze ez a hsz-ed sem érint mélyen, de már alakul :)

30. Csipkerózsika (válaszként erre: 28. - Elátkozott68)
2014. jan. 31. 03:31
Aki egy hozzászólásában sem tud elvonatkoztatni a felhasználónevemtől, az inkább ne emlegesse a "semmitmondó frázisok"-at...
29. anya4005 (válaszként erre: 23. - Anide_77)
2014. jan. 30. 23:23

Annó napi 17,5 órát dolgoztam,és épp akkor jöttek a legdilább gondolataim és mentek szét a kapcsolataim!

A meló: nem tudom,mivel foglalkozol,h csak 8 év után tűnt fel,h uncsi. Ezt kb. a próbaidő alatt felmértem annó- jelenleg 13.éve vagyok ugyanott folyamatos munkaviszonyban.

A gyerek akkor elég nagy,nem kell,h miatta játszátok a boldog párt- ezért kérdeztem.

Ha pedig te sem szereted,és a párod sem szeret,nem is értem,mi tart vissza!

28. elátkozott68 (válaszként erre: 25. - Csipkerózsika)
2014. jan. 30. 23:03
Nincs időm, sem kedvem tanítani....egyszer majd "megcsókól" valaki, felébredsz és nem fogsz semmitmondó frázisokat puffogtatni, segítség gyanánt.
27. nbandus (válaszként erre: 23. - Anide_77)
2014. jan. 30. 12:51

Szerintem nem lehet semmilyen házimunka fontosabb, mint saját magad illeetve a kapcsolatod! Rendezd át életed fontossági sorrendjét, és lehet egyből változni fognak a dolgok.

Mosogatás helyett inkább bújj oda a párodhoz, takarítás helyett meg menjetek el sétálni stb...

26. Csipkerózsika (válaszként erre: 23. - Anide_77)
2014. jan. 30. 11:31

Én továbbra is kitartok amellett, hogy nagy szükséged lenn némi "saját életre", magadra fordított időre. És ezt tapasztalatból írom, mert voltam hasonló helyzetben, bár gyermek nem volt a kapcsolatomból. A munka, házimunka, vállalkozásba való besegítés minden időmet kitöltötte, és megszűnt az 'én', aztán lassan a kapcsolat is. Nem volt mit megosztani egymással, nem is tudtam mit adni, mert a munkahelyemet leszámítva semmi külső inger, semmi lelkesítő élmény, öröm nem ért. A pasi meg érdektelen lett ezért is, meg mert mindenben rám támaszkodhatott...

Látok hasonlóságot a két esetben.

25. Csipkerózsika (válaszként erre: 21. - Elátkozott68)
2014. jan. 30. 11:17

Valóban? Akkor kérlek világosíts fel, hogy működik az élet, ha te olyan okos vagy...

Amúgy máris egy ellentmondás: amiket írtam, azoknak pont az ellenkezője szokott lenni a lányregényekben (amiket nem olvasok).

A pszichológiával kapcsolatos véleményedet nem minősítem, minősít az téged.

24. 28195c972d (válaszként erre: 1. - Anide_77)
2014. jan. 30. 10:58
Az már egy jó dolog ha "nagyon fiatalnak"érzed magad:)
2014. jan. 30. 10:56
köszönöm a hozzászólásokat. először is szeretném tisztázni főleg a 10. számú hozzászólásra hogy az 1.mondatod lehet igaz, de a 2.mondatodhoz annyit hogy általában 3 dolgot csinálok: dolgozom, mellette tanulok és háztartást vezetek. nem tudom megmondani mikor feküdtem le utoljára éjfél előtt. most pedig azért vagyok itthon mert vizsgázom/tam.azt a hozzászólást pedig hogy 8 év után untam meg a munkám nem értem. miért mikor kell? gyerek kérdésre a válaszom: 17 éves nagy fiunk van
22. elátkozott68 (válaszként erre: 19. - Aileen)
2014. jan. 30. 09:56

Sajnos ezt kell élni ....felgyorsult a világ és nincs elég idő a szeretteinkre....EZ VAN!!!

Alkalmazkodni kell....

21. elátkozott68 (válaszként erre: 18. - Csipkerózsika)
2014. jan. 30. 09:55

Az élet nem az általad leírtak alapján működik....álomvilágban élsz szerintem.

...de ezzel semmi baj nincs...hinni valamiben könnyebbé teszi az életet....mégha nincs is :)

Valami lányregényben olvashattad ezeket.

Vagy valami pszihoszörnyűségben....és mint tudjuk a pszihológia az egyik legjobban fizető áltudomány.

20. Cserebogár8 (válaszként erre: 18. - Csipkerózsika)
2014. jan. 30. 00:23
Tuti arra gondolt, te mint csipkerózsika, ébreszd fel ámából a fórum indítót, mert nem reagál a bejegyzésekre, ha nem így van akkor sztornó :)
19. Aileen
2014. jan. 29. 23:50
Sajnos én nem tudok ehhez mit hozzászólni, de nagyon lehangoló hogy házasságok/élettársi viszonyok/párkapcsolatok így ki tudnak merülni....ilyenkor komolyan elgondolkodom magamon, hogy akarnék-e ilyet....mert nem, pedig ritkán elgondolkodok hogy jó lenne ha lenne valakim....de ezek szerint rengetegszer ez a vége....elhidegülés....
18. Csipkerózsika (válaszként erre: 15. - Elátkozott68)
2014. jan. 29. 23:28
?????????
17. ina87 (válaszként erre: 1. - Anide_77)
2014. jan. 29. 22:56
Beszélges a férjedel eröl,egy kis oda figyelés egykis kizökenés néha jobb mint ki mondani h legyen vége x év után.újra találjatok egymásra!sok sikert hozá
16. elátkozott68 (válaszként erre: 1. - Anide_77)
2014. jan. 29. 22:21

A minősítő megjegyzésekkel ne foglalkozz.

A problémád pár mondatban nem lehet megoldani.

Mindenesetre én azt gondolom, hogy a pároddal húzzatok el egy semleges helyre kettesben és nyersen, őszíntén add elő a problémádat.

Mindenképp tudnod kéne, hogy ő mit érez.

Abba gondolj bele, lehet, hogy még 50 évet kell még így leélnetek....kizárt a jelen helyzetedben.

15. elátkozott68 (válaszként erre: 12. - Csipkerózsika)
2014. jan. 29. 22:16
Ébressze már fel valaki!!!! :S
14. c6cc1a938e (válaszként erre: 4. - Anide_77)
2014. jan. 29. 20:03
Hát egy biztos:te életképtelen vagy.Ez nagyon,nagyon nem jó és nem vonzó.Itt,amit leírtál.Vagy kicseréled,vagy minden így marad.Bocsi.Na sok sikert!
13. c6cc1a938e (válaszként erre: 1. - Anide_77)
2014. jan. 29. 20:01
Az érzés jogos:igen,túl fiatal vagy.Gondolom van gyerek.(még nem olvastam tovább,hogy írtad-e más hsz.ben)Ebben az esetben szépen összeszeded magad,felnevelitek,aztán lelépsz.Még akkor is elég fiatal leszel.Ez az egyik verzió.A másik meg az,hogy megvan az oka annak,hogy elhidegült tőled.Méghozzá nem is kicsi ok.Talán,de csak talán,helyre tudod hozni.Hogy nem hagyott még el,az azt jelenti,hogy még van időd változtatni.Persze csak ha akarsz.
12. Csipkerózsika (válaszként erre: 1. - Anide_77)
2014. jan. 29. 16:43

Itt a házassággal van a kevesebb baj, az valószínűleg csak szimplán ellaposodott, mert hagytátok...

De ahogy olvasom, ennél nagyobb gond is van: olyan, mintha te egyáltalán nem találnád a helyedet az életben, nem okozna örömet semmi. Nem lehet, hogy inkább te vagy az, aki nem szereti saját magát? Kell a férfinek is tenni a kapcsolatért, de nem az ő "dolga", hogy boldoggá tegyen téged, ha az életed nem működik jól.

Indulj el és keresd meg a boldogságodat! Keress élvezetes hobbit, kielégítő munkát, barátokat, kellemes időtöltést! Tanulj meg bízni az emberekben és az életben! Ha ezt végig tudod vinni, kivirágzol és azt minden pasi észveszejtően vonzónak találja.

11. Katinkaboszi (válaszként erre: 4. - Anide_77)
2014. jan. 29. 15:20

Szoktatok közös programot csinálni?

Nyaralni, nem a rokonoknál, szülőknél, máshol?

Színházba, moziba menni?

Beülni egy cukrászdába, megenni egy fagyit, jó tél van, sütit?

Házassági évfordulón étteremben vacsorázni, vagy netán máskor?


Ezek azok, amik kimozdítják a házaspárokat, mert már a készülődés alatt is lehet beszélgetni, elmondani a másiknak, mi történt bent, mi újság van.

A többi jön magától.


Ha van gyerek, bízzátok valakire addig és tessék kimenni a lakásból:)

10. anya4005 (válaszként erre: 1. - Anide_77)
2014. jan. 29. 14:24

Lehet,h rosszúl látom,de 2 dolog ugrott be:

1. Te sem szereted a férjed,de megszoktad,

2. Túl sok a szabadidőd,amikor unatkozol és ráérsz ilyeneken agyalni!

Ha szereted,miért nem csókolod meg te? A melódat meg 8 év után kezded unni?

Amúgy,ha nincs gyerek,gyorsan tudsz lépni,csak az a baj,h 17 év után minden kapcsolat lapos lesz,ha hagyod!

9. Miss Sárika (válaszként erre: 8. - 832344dc9d)
2014. jan. 29. 11:03
Milyen bölcs gondolat...
8. 832344dc9d (válaszként erre: 1. - Anide_77)
2014. jan. 29. 11:00
a párkapcsolat is olyan mint a házépítés: az elsőt ellenségünknek építjük, a másodikat a barátunknak és csak a harmadikat magunknak. Az ember mindig rájön hogy mit cseszett el de az adott helyen már későn de utána már figyel és javít. Én is elváltam sok év után és úgy érzem hogy a rám eső hülyeségeket most már időben felisemerem és tudok visszakozni illetve jó iránybe terelni a dolgokat. Sokkal könnyebb eleve jól csinálni valamit mint rosszul, utólag javítgatva, foltozva. Nem kell megcsalni ha szereted de tedd féltékennyé, ez talán felébreszti ha még szeret.
7. c28612d577 (válaszként erre: 4. - Anide_77)
2014. jan. 29. 10:17
Hát igen, hallottam már ilyet. Ez sajnos tényleg előfordulhat. Mind ennek ellenére, hiszem, hogy tényleg szeret. De 17 év az 17 év. Elkényelmesedünk ennyi idő alatt, és természetesnek vesszük. Kicsit bunkók tudunk lenni. Elfelejtjük veletek éreztetni azt amit megérdemelnétek, elvégre miattunk van az egész. Ebben sajnos más fog tudni neked tanácsot adni. De remélem sikerül megoldanotok, és átlendülni ezen a holtponton.
6. c28612d577 (válaszként erre: 1. - Anide_77)
2014. jan. 29. 10:09
Ezt miért kel tőlünk kérdezni? Ülj le vele és mond el neki ugyanezt amit ide leírtál. Biztos, hogy neki is van lelke, és felfogja fogni amit mondasz neki. 17 évet a mai világban nem szabad így elpazarolni. Beszéljétek át mi az amit hiányoltok, meglesznek a válaszok, annak függvényében lehet cselekedni. Ennek ez a menete. (Ne haragudj sem kioktatni, sem megbántani nem akartalak a soraimmal.)
5. 82d45dcd14 (válaszként erre: 4. - Anide_77)
2014. jan. 29. 10:00
Nem baj,ha kerekperec rákérdezek:hogy álltok a házasélettel?
2014. jan. 29. 09:56
igen mondtam neki hogy mit érzek, de annyit mond hogy ő szeret de ő ilyen. az igazsághoz még hozzátartozik hogy nekem nincsenek barátaim se kollégáim (egyedül dolgozom). ápolt vagyok adok magamra és szeretem a szép ruhákat, de ő erre azt mondja hogy ő már megszokta hogy én "szép" vagyok neki ez természetes és ezért nem mondja és nem mutatja ki. a munkám is nagy gondot jelent most, szeretnék változtatni mert úgy érzem sokkal többre vagyok képes de egyszerűen semmi lehetőség 8 éve dolgozom ugyanazon a helyen. egyszerűen semmi nem tesz boldoggá. értéktelennek érzem magam. biztos sokat segítene ha lennének barátaim de egyszerűen "félek" az emberektől. csak a rosszat látom bennük.el se tudom képzelni hogy vki jót akarna nekem. annyi irigy rosszindulatú emberrel találkoztam már.
3. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Anide_77)
2014. jan. 29. 09:36

Én úgy gondolom, hogy most legelőször magadért tegyél, konkrétan: kozmetikus, fodrász, manikűr és egy csinos ruha. Úgy indulásnak. Ha te magad hagyod el magad, mit vársz mástól? (erről nem írtál, ha nem így van, akkor az előző mondat sztornó)Szóval először a saját lelked rázd gatyába, ne várd mástól, mert nem fog menni. Aztán, ha a környezetedtől is kapsz visszajelzést, ismerősök, barátok, kollégák stb.-től, hogy milyen jól nézel ki és az önbizalmad megerősödött, hidd el a párod is felfigyel rád. Ha máskor nem, hát akkor, amikor a hátad mögött már neki is dicsérnek!:)

De addig, amíg magadba zuhanva azt firtatod, hogy miért nem..., addig nem is fog változni a helyzet. Szóval, a változás te magad légy! (tőlem bölcsebb mondta) Sok sikert!:)

2. csgybzs (válaszként erre: 1. - Anide_77)
2014. jan. 29. 09:17
Beszélgettél vele erről? Tudja egyáltalán, hogy mit érzel? Sokszor a kommunikáción csúszik el a dolog. Egy kapcsolatért minden nap dolgozni kell, lehet azt hiszi, neked is jó így.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook