Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Az alábbi tünetekből milyen betegségre, mire következtethetek? fórum

Az alábbi tünetekből milyen betegségre, mire következtethetek? (tudásbázis kérdés)


2014. jan. 29. 21:17
"It's not lupus."
2014. jan. 29. 16:25

Elhiszem, hogy nem könnyű, de akkor is neked kell rá valahogy hatnod, hisz te állsz legközelebb hozzá. Nem a gyengeségére kell felhívnod a figyelmet, hanem talán ésszel érvelni, hogy senkinek nem érdeke az, hogy ennyire hajtson. Sem a munkahelyének, sem a családjának nem egy agyonhajszolt, szorongó, figyelmetlen "élőhalottra" van szüksége...

Valahogy meg kell értenie, hogy bár biztosan rengeteget követeltek tőle a szülei gyerekkorában, az ő értékét mégsem az határozza meg, hogy mennyit teljesít, nyilvánvalóan te sem ezért szereted, sem a barátai, hanem egyszerűen önmagáért.

Kemény dió. Sok szerencsét a megoldáshoz!

20. Cand Ida (válaszként erre: 18. - Csipkerózsika)
2014. jan. 29. 11:48
Tudod, az a gond, hogy ezekkel én nagyon is tisztában vagyok! ha előhozom a témát, ideges, ingerült....ezzel jelzi, hogy valódi "találat érte", tudja, hogy ez a gond, változtatnia kéne és csak ő tehet róla, csak ő tud. de mit lehet tenni egy makacs férfival, aki már a témát súrolva is ellentmond?! Sajnos az orvoshoz sem tudom elvinni erőszakkal... Képtelen belátni, hogy ezen a téren gyenge, mert nincs ereje változtatni a dolgokon és csak sodródik!
19. Cand Ida (válaszként erre: 17. - Anya4005)
2014. jan. 29. 11:43
Köszi...én is gyanakszom a vashiányra és a pajzsmirigyére. Amint engedi - az ideje - viszem :)
2014. jan. 29. 01:39

A napi 6 óra alvás igenis kevés, 7-9 az ideális, ezen belül egyénileg változik. Viszont hiába próbál hétvégén pótolni, az úgy nem működik.

Talán nem is ez a fő baj, hanem a stressz, hogy ekkora nyomás alatt tartja saját magát. Meg kellene tanulni lazítani és értékelni saját magát akkor is, ha éppen nem megfeszítetten dolgozik. Fontos lenne ezzel foglalkozni, mert bizony az egészsége is rámehet, sőt veszélyes is a dolog. Fáradtságában nagyobb az esély balesetekre és arra is, hogy a munkahelyén hibázzon...

Egy kivizsgálás is jó volna mindenképp. Vannak ehhez hasonló tünetet okozó betegségek.

17. anya4005 (válaszként erre: 9. - Cand Ida)
2014. jan. 29. 00:56

Szerintem eleget alszik! Én annó akkor voltam így,mikor középsuliba jártam: órán elaludtam,dolgozat közben.

Elmentem dokihoz: annyira vérszegény voltam,hogy nem értette,ott,nála miért nem alszom...

(Nekem amúgy látványos problémám is volt az állandó alvás mellett,de mindenképp vidd orvoshoz a férjed!)

2014. jan. 28. 19:25
Sajnos mindenhol totál megfelelési kényszere van.
15. e438349773 (válaszként erre: 14. - Cand Ida)
2014. jan. 28. 18:43
szerintem otthon mindig azt érezte, hogy nem elég jó. túl sokat vártak el tőle a szülei. ezen nem tudsz változtatni. máshol is ilyen, vagy csak a munkahelyén akar a legjobb lenni?
14. Cand Ida (válaszként erre: 13. - E438349773)
2014. jan. 28. 18:40
Nem! Ez nála a belső késztetés....megfelelni vágyás...és az elismerésre. Sajnos azt sosem fogja megkapni, hiszen csak kihasználják. De férfi és nyilván tetszeleg abban a szerepben, hogy fontos ember és megbízható a munkahelyén. gyanítom a gyerekkorból hozott valamit vagy az apukája példáját követi, akire felnéz és akkor tarja magát is olyannak, férfinak és tökéletesnek, ha folyamatosan hajt...már túlhajtja magát. Csak azt nem fogjuk megtudni soha ( ő sem ), hogy az apukájánál ez a beleidegződött rossz minta, menekülés volt-e otthonról vagy tényleg az anyagiak miatt csinálta, hogy plusz munkát is vállalt. Ő még nem tart itt....amíg egy helyen is megteheti, hogy túldolgozza magát :) Vicces...de sajnos mégsem az.
2014. jan. 28. 18:35
miért hajt ennyire? ígértek neki valamit a főnökei?
12. Cand Ida (válaszként erre: 10. - E438349773)
2014. jan. 28. 18:31

Vitamint szed...de szerintem sem elég, tuti valami többre lenne szüksége.

Igen, marad az orvos...ha lesz magára annyi ideje. Addig pedig ő is csak kávézik egész nap, ahogy te is írtad. Nem jó irány...én tudom a legjobban, hisz minden nap látom!

2014. jan. 28. 18:22
(én kávéval doppingoltam magam, ami nem volt jó ötlet. alig ettem, mert nem volt időm.)
10. e438349773 (válaszként erre: 9. - Cand Ida)
2014. jan. 28. 18:18
akkor ez már több, mint alváshiány. a 6 óra alvás nem olyan kevés. nem ártana valamit szednie. menjetek dokihoz.
9. Cand Ida (válaszként erre: 8. - E438349773)
2014. jan. 28. 18:15
Éjjel alszik...valamennyit. Sajnos csak 6 órát. A hétvégi 9-10 órák + a d.u. alvások sem elegek. Ennyire kimerült vagy tényleg szervi. Emiatt érdeklődtem, hátha másnál is van ilyen...
8. e438349773 (válaszként erre: 7. - Cand Ida)
2014. jan. 28. 18:09
egy kis alvás kéne. de a megfelelő napszakban.
2014. jan. 28. 18:04

Köszönöm a válaszokat...sajnos én is erre gondoltam, hogy a kimerültség miatt van. Ez esetben ez a dolog megoldatlan marad...mert eszében sincs munkahelyet váltani, amíg nem jön egy másik, megfelelő. Férfi, csökönyös és nem hiszi el, hogy rámehet...

Ha volna valami felturbózó pirula...na, arra lenne itt szükség. És egy vérkép sem ártana.

6. e438349773 (válaszként erre: 1. - Cand Ida)
2014. jan. 28. 17:54
nem betegség. kimerültség, kialvatlanság. nekem is volt ilyen időszakom. éjjel dolgoztam egy pubban néhány hónapig. nappal aludtam. nem voltam jó semmire.
5. kriszta773 (válaszként erre: 1. - Cand Ida)
2014. jan. 28. 17:50
szerintem nem betegség, kialvatlanság és stressz
2014. jan. 28. 17:48
Kimerült szegény.. én is voltam így. Munkahelyet váltottam.
3. Cand Ida (válaszként erre: 2. - Mosolyka1111)
2014. jan. 28. 17:47
Igen, ez lenne a helyes....már 11 hónapja küldöm, de a munkája miatt ennyi "szabadságot" sem enged meg magának. Tudom....aki nem akarja, azon nem lehet segíteni! Engem viszont egyre inkább aggaszt!!!!
2014. jan. 28. 17:32
Szerintem nem érdemes találgatni. Ezzel így menjen el a körzeti dokihoz, és kérjen egy labor beutalót, legyen benne vas is. Aztán már többet fogtok tudni.
2014. jan. 28. 17:30

A férjem a munkája miatt sokat dolgozik, hatalmas megfelelni vágyás van benne, emiatt erőn felül teljesít. Korán kel, nem piheni ki magát rendesen, de számomra ez az állapot már némi aggódásra ad okot. Szerintem ez a fáradtság, az alvás utáni vágya már kórosnak tűnik.

Mindig nagyon fáradt...szinte állandóan tudna aludni. Ha hétvégén felébred, már 2-3 óra múlva menne vissza az ágyba aludni. Lelkes, hogy kimozduljunk, jövünk-megyünk, s egyszer csak rátör ez az "álomkór", s szűkülnek össze, majd csukódnak le hirtelen a szemei. Ha leül és nem beszélgetnek vele, képes pillanatokon belül elaludni. Vezetés közben is szenved, hogy mindjárt elalszik, ég, fáj, könnyezik a szeme.

Ez minek a jele? Találkozott már valaki ilyen esettel? Köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook