Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tápszer helyett kecsketej?Vannak tapasztalataitok? fórum

Tápszer helyett kecsketej?Vannak tapasztalataitok? (tudásbázis kérdés)


30. 9c8432d068 (válaszként erre: 29. - F. Tündi)
2014. febr. 9. 16:37
Így igaz..
2014. febr. 9. 16:14
Nem hiszem,hogy normális dolog az alapján eldönteni,hogy jó-e a babának valami,hogy idézem:sugárban jön-e vissza? 3 hetes gyereknél amúgy sem itt kéne tanácsot kérni,hanem a gyermek saját orvosától!
28. 9892d65728 (válaszként erre: 27. - Zebra25)
2014. febr. 5. 06:38

bár pasi vagyok, fogtam..én csak írogatom a hülyeségemet, majd az anyuka eldönti, hogy mit ad a kicsinek..

a kecsketejet (is) lehet buborékmentes ásványvízzel higítani, vagy forralt vízzel...az arányt az anyuka úgy is beállítja...ha sugárban jön vissza, akkor nem vevő a pici a keverékre. próbálgatni kell, mert amúgy sosem tudja meg, mit lehet, mit nem...


egyébként igazad van.

27. Zebra25 (válaszként erre: 25. - 9892d65728)
2014. febr. 5. 00:01
Most arról van szó, hogy egy 3 hetes csecsemőnek kecsketejet adhatnak e.
2014. febr. 4. 22:20

Még annyit, hogy anyám mesélte, kezdetben higította a tejet valamilyen arányban. valami olyasmit mesélt, hogy csalánkiütésem volt a tejtől és a tojástól. Később, ovis koromban már nem, akkor a szöget is megettem.


ennyi.

2014. febr. 4. 22:14

van tapasztalatom...Budafokon születtem, ma is itt élek...15 éves koromig kecsketejet ittam(3 szép kecskénk volt állandóan)...a család is azt itta. Jól voltak tartva az állatok, ez az egyik titka a fínom tejnek.

megtanítottak a szüleim fejni, és tudom, hogy mennyire fontos a tisztaság. Ha ez ellenőrizhető, illetve megbízható, akkor javaslom, hogy csak kecsketejet itass a gyerekkel...és ha Te is azt iszol, akkor sem dől össze a világ.

Az igaz, hogy nyersen, még akkor sem ittam, ha én fejtem,(na jó, nagyritkán) mert azt mondták, hogy minden tejet csak forralás után szabad inni...


soha senkinek nem volt semmi baja, sem gyereknek, sem felnőttnek, sem az öreg dédszülőknek...


(nem ide tartozik, de a tápszer mellett szóljon, hogy évekig csak holland gyerektápszert/tejport ittam, mert a sivatagi országokban, ahol éltem, nem volt tej, csak tápszer.Egy pohárba pár kanál NIDO, aztán forralt víz, és haddmenjen...és túléltem, sőt baromira rászoktam. Ott ötkilós dobozban árulták)


itt Budapesten, illetve bárhol az országban, ha valaki ellenőrzött, fölözetlen nyers kecsketejhez hozzájuthat, akkor tegye...az a biztos, ha saját magad forralod. Lehűlés után olyan vastag föl lesz a tetején, mint egy pizza.


de, mint tudjuk, az emberiség az állatok megszelidítése előtt nem itta a tejüket. sőt, a hétmilliárd emberből talán kétmilliárd issza minden nap.(ha hozzájut)


a döntés a tiéd.

24. Ede71 (válaszként erre: 20. - Szöszcilla)
2014. febr. 4. 21:45
A fiam elmúlt 1 éves és a védőnő még a tehéntejre is azt mondta ne kapjon, mert a tápszerben tejfehérje a babák igényeinek megfelelően vannak felbontva.
23. Ede71 (válaszként erre: 20. - Szöszcilla)
2014. febr. 4. 21:42

Az hogy mindenki tud szoptatni elég könnyelmű kijelentés.

Az első fiamat 1 éves koráig tudtam szoptatni. a második a 36. héten született szoptatási nehézséggel, aluszékonysággal küzdve, hiába volt tejem és fejtem nem ment a szopi, az első 2 hónapban 3x voltam 40 fokos lázzal, mellgyulladással a kórházban, a doki a 3. alkalommal mondta hogy szerinte gondolkodjak el a szoptatás feladásán, persze azért nem adtam fel, de a tej nem jött vissza rendesen és szoptatás mellett hozzátáplálás lett a vége.

A tápszerek közül a HA-s nekünk sem jött be, de a Lactogen Harmony bevált, kicsit nehezebb feloldani mint a másik tápszereket, de a fiam elmúlt 1 éves és még mindig felírják neki 2 éves korig (800 gr és 957Ft)

A hasfájás egyébkét egy nagyon gyakori tünet 3 hónapos korig, tényleg nagyon fárasztó az anyukának, de ezen is túl kell lenni.

2014. febr. 4. 21:25

Jaj dehogy. Nem szabad egy újszülöttnek kecsketejet adni. Vannak laktózmentes, tejfehérje mentes tápik, próbálgatni kell sajnos.

Egyébként meg a hasfájós korszakában van a pici lassacskán:(

2014. febr. 4. 20:43
Tilos!!! De inkább az orvost kérdezd meg ezzel kapcsolatban, majd Ő elmagyarázza, miért nem szabad.
2014. febr. 4. 11:09
A kecsketejnek nagyon magas a kazeintartalma (tejfehérje) A tápszerekben ezek vannak lecsökkentve, mert a magas kazein nagyon ártalmas a pici babák veséjére. Ha szeretnél masszív ekcémát és egyéb vese problémát ,akkor próbáld ki. A hasfájás is annak a jele, hogy az a kevés lecsökkentett fehérje sem tud megemésztődni, mert nincs elég fehérje bontó enzimje. Biogaia csepp enyhíthet a fájdalmon. de 3 hós kor körül el szokott múlni. Miért nem szoptatsz??? Mindenki tud szoptatni, csak akarni kell.
2014. jan. 29. 13:40
Kaphatóak speciális tápszerek pl.Milumil Pepti plus vagy a Milumil Pregomin. Én 17 hónapig szoptattama kisfiam ezután írta fel neki ezeket e gastroenterológus,mert a tejfehérjére allergiás. Az allergiás babáknak nem jók a HA tápik nekik speciális kell. Egyébként az én kisfiam kecsketejet sem fogyaszthat,mert az keresztallergiát csinál más fehérjékkel! Én elhiszem,hogy sok kisbabának nem lesz baja a kecsketejtől,de orvosi konzultáció nélkül ilyet kipróbálni felelőtlenség!
18. manó2000 (válaszként erre: 3. - Ymanie)
2014. jan. 29. 13:35

Ha amúgy is hasfájós, akkor pláne nem próbálkoznék kecsketejjel. Nekem az egyik gyerekem anyatej mellett is hasfájós volt, pedig figyeltem, hogy mit ettem. Majd elmúlik ez az időszak.

(mellesleg amelyik gyerekem tápszert kapott nem volt hasfájós. Szóval nem csak ettől függ, hogy kap-e tápszert vagy sem)

17. manó2000 (válaszként erre: 1. - Ymanie)
2014. jan. 29. 13:32
Szerintem tápszer vagy anyatej valahonnan. De kecsketejet semmiképpen sem!
2014. jan. 29. 11:47
Nekünk jó volt a kecsketej:) És nem vashiányos a gyerekem. Érdekes, hogy a mű tápszer ami tehéntej alapú és dúsított és sokszor hallunk róla, hogy kívonják és változtatják, mert még minidig nem az igazi az jó a gyereknek. Elgondolkodtató. Nagyon felelőtlen szülő vagyok:)
15. anya4005 (válaszként erre: 3. - Ymanie)
2014. jan. 29. 01:04

Lehet,hogy a tápszer a ludas,akkor igen,próbálgatni kell (nekem mindkét fiam hasfájós volt,a lactogen harmony bejött,olykor espumisannal). Viszont az is lehet,hogy a cumisüveg nem megfelelő,talán túl sok levegőt nyel a pici,de ez van akkor is,ha sokáig hagyják "rágódni" a cumin.

Mindenképp kérje ki a tesód a doki tanácsát!!!

14. zebracsikó (válaszként erre: 3. - Ymanie)
2014. jan. 28. 19:46
akkor ki kell próbálni a negyediket, ötödiket, hatodikat, de semmiképp se kecsketejet!
13. EsztyMorgan (válaszként erre: 8. - *MysticMyra*)
2014. jan. 28. 16:08
nekünk is ez vált be
12. EsztyMorgan (válaszként erre: 3. - Ymanie)
2014. jan. 28. 16:07

Néha elég sokat kell tápszert cserélgetni, mire egy beválik. Mi is így voltunk anno, három hétig bírtam szoptatni a lányomat és jó egy hónapot kísérleteztünk, mire megtaláltuk a jó tápszert. Hasfájásra amúgy ott van akár az Esmupisan csepp vagy az Infacol..

Amúgy felelősségteljes szülő szerintem inkább a doktornőt, hiánya esetén a védőnőt kérdezgeti és kér tanácsot, mint hogy máris kecsketejjel töm egy pár hetes babát. Felelőtlenség.

11. Wecuska (válaszként erre: 1. - Ymanie)
2014. jan. 28. 16:05
semmiképp nem szabad kecsketejet adni ilyen pici gyereknek.kivonja a vasat a szervezetből.Lehet,hogy nem megfelelően van adagolva a tápszer.Az etetés idejét és a bekeverést pontosan be kell tartani mert az okoz ilyen görcsöket,ha annyit eszik a baba tápszert amennyit akar és ahányszor.Tapasztalat.
2014. jan. 28. 15:52

Nekem 6 hónapos korától kapta. Sokkal jobban aludt tőle. Semmi baja nem volt tőle. Elösszőr hígitva. 1/2-be.

Ha nincs anyatej és már kapott tápszert a Pro+Kid a legjobb ami segíthet a hasfájásban is.

Tej szaporitható fejési technikával.

9. ágica... (válaszként erre: 3. - Ymanie)
2014. jan. 28. 15:43
Én ebben az esetben egy másik anyukától hoznám a tejet.
8. *MysticMyra* (válaszként erre: 1. - Ymanie)
2014. jan. 28. 15:31
Az en kisfiam sem figadta el a HA-S tapikat bar szerencsere nem volt ra nagyon szukseg. Vegul Milupa Fermentalt valt be ez enyhen edes. Valogatni kell...
2014. jan. 28. 15:20
Nekunk is az espumisan valt be, ahany eves annyiszor. Mmeg most is junior 2 tejitalt iszik a fiam, 30honapos. A bolti tejtol ekcemas, biotejet szokott meg kapni, attol nincs baja. A kecsketejrol nem tudok nyilatkozni, szappanban jo :-)
2014. jan. 28. 15:18

Lehet, hogy csak urban legend, de én úgy tudom, hogy a kecsketej tartós és kizárólagos fogyasztása vashiányt okoz!


Miért nem kérnek anyatejet? A védőnő tud segíteni ebben!


Egyébként közel sem biztos, hogy a tápszerrel van a baj, ezer oka lehet, hogy miért sír a baba.

5. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 3. - Ymanie)
2014. jan. 28. 15:14
Ismerősöm mind a két gyerekét kecsketejjel etette, 1-2 hetes koruktól. 13 és 10 évesek már, náluk nagyon bevált, sosem volt semmi bajuk, megfázva is elvétve voltak.
2014. jan. 28. 15:12
Akkor inkább egy orvost kérdezzenek meg, de cseppekből is van több féle.Nálunk az espumisan vált be, de minden étkezéshez kellett a 25 csepp, ahogy írja a papírja. (nem elég a napi egyszer 25 csepp)
2014. jan. 28. 15:09
A hugom 3 hete szült.sajnos nincs teje.próbálkoznak tápszerekkel(már a 3.nál járnak)de a baba állandóan visít,fáj a hasa.vettek valamilyen csöppet is de az se segít.azért gondoltunk a kecsketejre m az hasonlít legjobban az anyatejre.
2014. jan. 28. 15:02
Nincs tapasztalatom. De miért nem jó a tápszer, ha már nem tudsz szoptatni? Lánykám 4 éves, 8 hónapos koráig szopizott, aztán tápi lett a vége. Mi ezzel a baj?
2014. jan. 28. 14:58
Tápszer helyett kecsketej?Vannak tapasztalataitok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook