Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Szoptatás utáni fogyás fórum

Szoptatás utáni fogyás (beszélgetős fórum)


2014. febr. 11. 15:09
Sziasztok! Ismét feldobomom a kérdést, olyanok írását várom, aki szoptatással nem fogyott, sőt hízott,és szoptatás befejezésével, hogy alakult neki a fogyás. Mennyi idővel kezdett megindulni?
28. Nikk_1982 (válaszként erre: 18. - Jázmin1978)
2014. jan. 30. 17:35
Húúú, ez annyira egyén-függő... Szerintem ne akarj következtetéseket levonni mások tapasztalataiból. Legalábbis nem érdemes. Én pár kilót felszedtem a szoptatással, fél év szoptatás után jött meg először a menzeszem. A szopi azóta is tart, bár már csak "hobbi-szinten" ahogy előttem valaki olyan frappánsan megfogalmazta... :-)
2014. jan. 30. 11:48
Jó tudni, hogy más is van ebben a cipőben, de nem szabad feladnunk! Nekünk se lesz több babánk, most már vissza kell kapjuk az életünket szépen lassan és a súlyunkat is! Szerintem ha a hormonok rendeződnek akkor valaminek történnie kell!!! Az első gyereknél 8 hónap alatt 8 kg-t fogytam, de nem fogyóztam, nem mozogtam, semmit nem tettem érte! Úgy gondolom, ha még próbálkozok is valamivel és diétázom, akkor el kell, hogy kezdődjön valami! Tényleg lehet, hogy csak az elején nem indul el, aztán majd szép lasan megindul a mérleg nyelve! Hidd el leszünk mi még szépek, csak ne keseredjünk el ha nehezen megy! Bár az a legnehezebb, hogy pozitívak maradjunk a minden sikertelen mérlegelés ellenére! Gratulálok a három gyerkőchöz! Le a kalappal! :))))
26. Tittike1982 (válaszként erre: 24. - Jázmin1978)
2014. jan. 30. 11:45
Ja nekem 60-ról indult az első terhesség, 70-ről a második, 80-ról a harmadik és most 78-80 kg vagyok. Evvan :-D
25. Tittike1982 (válaszként erre: 24. - Jázmin1978)
2014. jan. 30. 11:43
Szia Jázmin! Ha az együttérzés segít, én ugyanebben a helyzetben vagyok! Három hete választottam el a harmadik és egyben utolsó gyereket, aki egyéves múlt. Járok powerplate edzésre hetente kétszer, hastáncra már fél éve, csak teljes kiőrlésű gabonát eszem, rengeteg vizet iszom, sok zöldség és gyümölcs... de nem fogyok semmit. Rajtam is 20 kiló van. Mondjuk én már úgy vagyok vele, hogy valahol mindegy. Megteszem, ami tőlem telik, aztán ha bálna maradok, akkor bálna maradok. Olyan szép a három gyerek, hogy mindenképpen megérte a nagy lötyi has és a lógó mell. Mondjuk én a régi ruháimat már a második terhességem után kidobtam, mondván hogy 38-as méretű már úgysem leszek :-D
2014. jan. 30. 11:21
Köszönöm :) Sajnos olyannnyira bánt a súlyom, hogy ezzel fekszem és kelek! :( 55 kg-ról indult az első terhességem, a második 65-ről és most 80 kg vagyok! Nem akarom a nyarat így eltölteni, a régi ruháimat akarom hordani!!! :)
23. nbandus (válaszként erre: 22. - Jázmin1978)
2014. jan. 30. 11:16
Na, hát én drukkolok, hogy beinduljon, és megoldja a problémát a mensi :)
2014. jan. 30. 11:14
Igen, azt megfogadtam, és iszok mint egy viziló! :) Sok ilyen anyukát ismerek akiknek a hormonjai miatt tartalékol a szervezete és olyat is aki fogy szopi alatt, de ahogy abba hagyta egyből elkezdett hízni! Mivel két hete egyátalán nincs szopi, már tejem sincs, ezért bízom benne, hogy már meg fog jönni, egy hete nagyon fájdogált a hasam, azt gondoltam na talán most, de azóta semmi! A példakép most Sarka Kata, hogy neki is nehezen idult el, és három hónap után viszont nagyon sokat fogyott! :)
21. nbandus (válaszként erre: 20. - Jázmin1978)
2014. jan. 30. 11:05

Hát furcsa, de nem vagyok doki. Csak ez nekem olyan furcsa, hogy ettől ne fogynál...


Mindenesetre azt mondom, amit múltkor: nagyon-nagyon sok vizet igyál. Napi 3 litert kb.

2014. jan. 30. 11:01
Én abba a kategóriába tartozom akit a szoptatás nem fogyaszt!!! Én két hete hagytam abba a szoptatást, és azt gondolom, hogy ha megjönne az azt jelentené, hogy kezdenek a hormonok a helyükre rázódni és elindulna a fogyás. Flabizom, ami centiben látszik, de oda figyelek az evésre itthon is tornázok, viszont súlyban meg se mozdul a mérleg!!!
19. nbandus (válaszként erre: 18. - Jázmin1978)
2014. jan. 30. 10:54

Én amint abbahagytam teljesen a szoptatást (8 hónapos volt a lányom), rá 1-2 hétre megjött. De a végén már csak napi 1-2 X hobbiszinten szopott a kisasszony. A fogyás már a kórházban beindult, mire befejeztem a szoptatást, nem volt mit lefogyni.


Én azt nem értem, hogy mi az összefüggés a szoptatás abbahagyása és a fogyás megindulása között? Mert elvileg a szoptatás fogyaszt, hormonok ide-vagy oda. (Nyílván normális étkezés mellett, nem hűtőt kifalva) :)

2014. jan. 30. 10:34
Sziasztok, újra itt! :) Egy olyan kérdésem lenne, hogy aki szült, szoptatott, és befejezte a szoptatást, mennyi idő után kezdett vissza állni a hormonháztartása, jött meg a menzesze és indult el a fogyás nála?????
17. nbandus (válaszként erre: 16. - Chelsey)
2014. jan. 28. 13:47
A 2. bekezdéseddel teljesen egyetértek, csak nem mertem leírni :)
16. Chelsey (válaszként erre: 14. - Kiralyne2)
2014. jan. 28. 13:46

Valószínűleg bőven 50 alatt van a normál súlya és könnyedén lement róla, ami a terhesség alatt felszalad (az alkatához képest elég sok volt az a közel húsz kiló plusz).


Ha jól érzi magát, akkor te se aggódj miatta, főleg ne tegyél rá megjegyzést, hogy mennyire sovány vagy valami hasonló lehangoló, sajnálkozó beszólást, mert könnyen megmérgezheted a hangulatát ilyen kis "hülyeségdel".

15. nbandus (válaszként erre: 14. - Kiralyne2)
2014. jan. 28. 13:08
Szerintem ha ő jól érzi magát, akkor felesleges aggódnod. Gondolom a terhesség előtt sem lehetett hatalmas darab, egyszerűen csak visszaáll a szervezete az eredeti állapotba. Szülés után 2 hónapon belül ugyanannyi kiló voltam, mint előtte, rendesen ettem, 8 hónapig szoptattam. Egyszerűen genetikailag könnyebben lement a felszedett súlyfelesleg.
2014. jan. 28. 12:59
Arra van valakinek ötlete, hogyan lehetne megállítani a szülés utáni fogyást? Menyem már 18kg-t lefogyott, jelenleg 48kg. Szoptat, eszik rendesen, szedi a vitamint is, menstruál.....és egy dekát se hízik. Amúgy jól érzi magát, inkább én aggódok miatta.
13. 6b006fc769 (válaszként erre: 10. - Jázmin1978)
2014. jan. 27. 22:47

Na ezt csak most olvastam.

Szóval 3 hónap után csak kellene.;)

12. 6b006fc769 (válaszként erre: 1. - Jázmin1978)
2014. jan. 27. 22:46
Szerintem kezdetnek kellene egy teljes vérkép.
11. Nikk_1982 (válaszként erre: 1. - Jázmin1978)
2014. jan. 27. 18:59

Szia!

Én még szoptatok, de lassan én is elkezdek életmódot váltani. Egyenlőre 6 után nem eszek, viszont hű társam a lenmag-pehely és a sok víz, az tényleg fontos. Próbálj meg odafigyelni a folyadékbevitelre, hátha csak az hiányzik hogy beinduljon a fogyás!

2014. jan. 27. 17:42
Hormonvizsgálatot három hónap után lehet csak kérni szoptatás befejezése után. Szűztea gyógynövény, nekem tényleg sokat segített! Köszönöm a homeopátiás tippet, utána is fogok nézni!!! :) Akár hogy figyeltem a két terhességem alatt a súlyomra egyszerűen nem tudtam megoldani a hízást!!!!! :(
2014. jan. 27. 16:10
Egyébként tuti van homeopátiás bogyó erre, de én nem ismerem őket...De annak is utánajárnék a helyedben, hogy lehet-e hosszútávon fogyasztani a szűzteát... Amúgy hormonvizsgálatot is kérhetsz dokitól, és akkor kiderül van-e köze a nemfogyásodhoz.
8. Jázmin1978 (válaszként erre: 7. - Nbandus)
2014. jan. 27. 16:05
Igen az ivással gondjaim vannak, ha nem figyelek egész nap elvagyok a reggeli kávén :( gyerekek előtt 5 éve sikerült lefogynom szűztea kapszulával...sőt bármennyit zabáltam egy dekát sem híztam mellette. Nincs valami gyógynövényes hormon visszaállító segítő ??? :)
2014. jan. 27. 16:02
Hát, ha igazán fogyni szeretnél, szerintem kezdj el nagyon sok vizet inni, semmilyen cukrot ne fogyassz, nagyon minimális lisztet, kenyeret helyettesítsd abonettel, vagy hasonlóval, és rengeteg zöldség, rost. Szűzteakapszulát miért szedsz? Köles, barnarizs, csicseriborsó, saláta natúr husokkal. Nem vagyok dietetikus, de a párom ezer diétát kipróbélt már, és ez vált be leginkább.
6. Jázmin1978 (válaszként erre: 4. - Nbandus)
2014. jan. 27. 15:56
Nem eszek édességet, többnyire csökkentett szénhidrát tartalmú kenyeret eszek, este 6 után nem eszem. Szerintem segítene ha megjönne a menstruációm, jó lenne ha lenne valami bogyó ami elindítaná.. :)Centiben ment le a flabélostól de kg-ban semmi, ja és szűzteakapszulát szedek!
5. Icuska538 (válaszként erre: 1. - Jázmin1978)
2014. jan. 27. 15:54
Gratulálok a kicsi fiadhoz. Miket eszel,ajánlom a kalória bázis.hu ott tudod irni mit eszel , és megtudod, hogy jól táplálkozol-e?
4. nbandus (válaszként erre: 1. - Jázmin1978)
2014. jan. 27. 15:22
Mit jelent az, hogy odafigyelsz az étkezésedre? Lehet, hogy változtatni kéne valamit, mert 1 hónap alatt már be kellett volna indulnia szerintem...
2014. jan. 27. 13:22
Köszönöm a biztatást, nagyon szeretném ha elindulna! Ilyen alkat vagy aki szoptatás alatt fogy, vagy diétázol is?
2014. jan. 27. 13:10
Szia! Én szoptatás alatt fogyok, nyugi meg fog indulni! Ha kitartó vagy és figyelsz a kajára plusz még mozogsz is le kell menni a kilóknak! Drukkolok!
2014. jan. 27. 13:08

Sziasztok!


Tanácsot szeretnék kérni, fogyással kapcsolatban.

Több mint egy hónapja odafigyelek az étkezésemre, flabélosra járok, elipszisezek itthon, több mint egy hete hagytam abba a szoptatást.

20 kg van rajtam, de egyszerűen nem indul el a fogyás. Segítsetek, hogy mit tegyek. Tudoom, ogy várni kell, hogy a hormonok vissza álljanak, de örülnék, ha megosztanátok velem a gondolataitokat. Köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook