Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Családállításban csalni lehetséges? fórum

Családállításban csalni lehetséges? (beszélgetős fórum)


2015. jan. 1. 20:27
Debrecenben tudtok ajánlani vkit?
2014. máj. 20. 16:18
Szerintem Nyíregyházára érdemes menni.Én ott voltam családállításon és nagyon jó. Csak ajánlani tudom.
2014. márc. 27. 13:39
Mindenben lehetséges csalni csak akarni kell.
17. Shally
2014. jan. 27. 20:45
Az én állításomon olyan dologra derült fény, amiről nem tudtam...akkor ott. És mikor hazamentem utánakérdeztem, és kiderült hogy igaz...A hideg futkosott a hátamon, mennyire működik!!
16. Csipkerózsika (válaszként erre: 6. - Mese habbal)
2014. jan. 27. 11:28

Igen, talán ez lenne a legjobb megoldás, mást is kipróbálni. Érdemes összehasonlítani, mert igaz az alapelvek ugyanazok, de nagyon eltérő egyéni keretet adnak neki a különböző emberek, aszerint, hogy milyen a felfogásuk. Elég azt említeni, hogy pl. egyik helyen nagyon spirituálisan közelítik meg a dolgokat, míg máshol abszolút racionális oldalról. Az állítás keretei, "rituáléi" is mindenhol teljesen mások. Ez mondjuk azért jó, mert mindenki megtalálhatja azt, ami számára kényelmes és megfelelő.


A "leleplezésről" szerintem is érdemes lemondani. Nyilván miután az ember gyanút fog, bizonyságot akar és ha az megvan, akkor meg szeretné mindenkinek elmondani, hogy hát csapda van itten. Én is voltam ilyen körben is. Aztán rájöttem, hogy úgysem tehetek semmit, az a kis csapat, aki egy manipulatív ember köré szerveződik és gyanútlanul hagyja magát irányítani, úgysem fog megvilágosodni, hiába figyelmeztetnék őket. Csak elbizonytalanodnának, nem tudnák eldönteni, hogy akkor mit is higgyenek. Márpedig pont ezért hagyják manipulálni magukat, mert nem tudják eldönteni, hogy mi az igazság. Nekik szinte direkt szükségük van rá, hogy valaki folyton megmondja nekik a "tutit".

15. Csipkerózsika (válaszként erre: 13. - Hunyorka72)
2014. jan. 27. 11:14

Én vidéki vagyok és vidéki volt a hölgyemény is, csak ő alföldi. A párjával együtt hétvégente több megyeszékhelyen tartottak állítást. Tavaly nyáron kimentek külföldre dolgozni, úgyhogy már nem foglalkoznak ezzel. Ha így is érdekel még, akkor priviben megírom kik ők.

Más helyeken is előfordultam egyszer-egyszer, például volt néhány helyen ingyenes bemutató állítás és kíváncsiságból el szoktam menni. A fenti párhoz képest senki nem volt igazán meggyőző számomra.

Azt azért megjegyzem, hogy nyilvánvalóan aki ezzel foglalkozik, annak érdeke, hogy visszajárjanak hozzá. Így nem riad vissza senki egy kis befolyásolástól, manipulációtól, attól, hogy felhívja a figyelmet egyéb problémákra, esetleg dramatizálja őket... Ezért aztán nagyon képben kell lenni és figyelni, hol a határ és mi az amit már nem kell feltétlenül elhinni vagy megfogadni. Persze ezt mérlegelni csak olyan ember képes, aki többé-kevésbé stabil érzelmileg, legalább nagyjából. Akik nem, ők sajnos nagyon ki vannak szolgáltatva bárkinek és nem csak ezen a területen, de bármelyik másikon is (gyógyítók, guruk, asztrológusok, stb.).

14. grizus
2014. jan. 27. 05:00

Szia! Én sose voltam még, de el tudom hinni, hogy jó módszer. A koncepció érhető, szimpatikus. De ettől még lehet belőle üzletet csinálni, mindenből lehet. Hagyd ott őket, menj máshova. De arra ne törekedj, hogy "leleplezd" őket mások előtt! Ez hiba lenne.

Én is kiváncsi lennék, hova jársz. Megírnád priviben?

13. hunyorka72 (válaszként erre: 12. - Csipkerózsika)
2014. jan. 27. 04:46
megtennéd hogy leírod nekem kinél jártál !? Köszi!
12. Csipkerózsika (válaszként erre: 1. - Mese habbal)
2014. jan. 27. 01:29

Én jártam jó néhányszor, összesen kb. 7-8-szor, de nagyjából háromhavonta, annál gyakrabban nem. Amikor nagy szükségét éreztem, mert valamit sehogy sem tudtam megoldani. A tapasztalatom nagyon jó volt.

Előfordult egy-kétszer velem is olyan, hogy egy helyzetet nem értettem, vagy nem tudtam hova tenni. Aztán bizonyos idő után - volt olyan, hogy vagy fél év is eltelt már az állítás után - jött elő az érzés és az emlék is, ahova az egész dolog kapcsolódott. Teljesen ledöbbentem rajta, hogy felejthettem el ennyire valamit - illetve hogy ennyire elfojtottam magamban -, ami így sokkolt egyszer. Hát ilyen is van: az ember egyből esetleg nem tud szembenézni a valós helyzettel, érzéseivel és nem érti az egészet.


Vannak olyanok páran, akiknél egyáltalán nem működik a módszer, mert abszolút nem tudnak elvonatkoztatni a gondolkodásuktól, a "történetüktől" és nem engedik meg maguknak, hogy a valós érzelmeik a felszínre jöjjenek. Így persze megoldás sem születik, hisz nincs feldolgozás.


Alapvetően nem hiszem, hogy csalni lehetne benne, befolyásolni viszont lehet, ilyet is láttam. És igen, sajnos sok a hozzá nem értő, kontár, ami olyan szempontból érthető, hogy borzasztó szerteágazóak lehetnek a problémák lelki-tudatalatti gyökerei.

11. JanaW
2014. jan. 26. 20:23

En egyszer viltam. Nezokent. Viszont nem tudom, mit lehetett volna kihozni belole, ha nem erzek semmit. Azt is mondhatta valaki, hiogy ne logjon ki a sorbol, hogy faj a feje...- na, akkor ot fejbe lottek a haboruban.?


Allitolag allitani max 2x lehet egy evben, ugy lehet feldolgozni. Nem golt veletlenul ott valaki, aki minden allitason megjelenik?

Ezen kivul akkor sem tunik igaznak a dolog, amikor elore kikerdeznem, mi a baj..te meg elmondod. Igy akar milyen meset ki lehet koriteni hozza.


Kinel jartal? Megirnad priviben?

10. hunyorka72 (válaszként erre: 1. - Mese habbal)
2014. jan. 26. 19:09

Én már jártam álitáson!

Hááát nem tudom nekem is volt valami furi érzésem és nekem is ugy tünt hogy mindenféle dologgal rohannak álitásra!

Hol ott lehet hogy csak időd kéne adni a dolognak és megoldódna!

Csalás passz?! De lehet hogy inkább le akarja zavarni minél elöbb és nem megy a dolgok mélyére!

9. Shally (válaszként erre: 6. - Mese habbal)
2014. jan. 26. 16:54
Az a baj már boldog boldogtalan csinál állításokat! Nagyon nem mindegy kihez mész!! Én annak idején Angster Máriánál állítottam, ő a legjobb Magyarországon!
2014. jan. 26. 16:37

Végeztem családállító tanfolyamot, nagyon jó helyen, jó tanártól.

(Egyelőre nem ezzel szeretnék foglalkozni, csak szükségem volt erre a tudásra.)

A véleményem az, hogy nem csalni akarnak valószínűleg, hanem nincs meg a megfelelő gyakorlatuk, esetleg tudásuk, emiatt elvihetik az állítást rossz irányba.

Nem mindegy, hogy kihez mész, ennyi! :)

Havonta meg főleg nem kell járni, túl sok szerintem.

2014. jan. 26. 16:04
A google oldalon utánanéztem ,mindenkinek szive joga miben hisz:>)
6. mese habbal (válaszként erre: 3. - Wewe)
2014. jan. 26. 16:00

igen, a kúraszerűt én is már túlzásnak tartom... ezt akarom első körben, hogy elmegyek máshova, és nagyjából ugyanezt a kérdést felállíttatom még egyszer... persze ez nem a bizonyíték, csak magam számára egy lépés...


csak érdekelne, hogy hogyan tudja "elrontani"? (mármint feltételezve, hogy egyébként ért hozzá)

5. mese habbal (válaszként erre: 2. - Mkriszti81)
2014. jan. 26. 15:58

nem.. ez logikus... :)

maga a módszer szerintem jó, de vannak helyek, ahol nem jól csinálják... azok véleménye nem érdekel, akik magát a módszert gondolják hülyeségnek...


***


viszont nem tudom, hogy hogyan lehet csalni, mivel elvileg nem kéne tudnia irányítani kívűlről a szereplőket... és az, hogy sugall dolgokat az állító, elvileg nem kéne hogy teljesen elvigye a rendszert...


inkább sokkal szakmaibb a kérdésem, hogy hogyan lehet csalni?.. hogy vajon tudja-e módosítani a mezőt az állító, vagy tényleg átvinni másnak a rendszerét bele anélkül, hogy ezt észrevennénk? vagy akár ő észrevenné (mert azt is el tudom képzelni, hogy nem direkt csinálja, hanem valamit "elront")

4. 91d4989ab9 (válaszként erre: 1. - Mese habbal)
2014. jan. 26. 15:51
ha nem a te inged ne vedd magadra
3. wewe (válaszként erre: 1. - Mese habbal)
2014. jan. 26. 15:50

Biztos lehet. Egyszerűen menj máshova.

De szerintem ezt egyáltalán nem kell "kúraszerűen" csinálni. Annak semmi értelme... Ezek meg valószínűleg kuruzslók. Menj máshova!

2014. jan. 26. 15:47
Te is úgy érzed, hogy csalnak, de azok véleményére nem vagy kíváncsi, akik szerint csalás... logikus :)
2014. jan. 26. 15:36

Fura kérdésem van.. azok válaszait várom, akiknek van tapasztalata családállításban, arra nem vagyok kíváncsi aki eleve nem hisz benne, és szerinte az egész egy hülyeség, és csalás vagy akármi...


én alapvetően hiszek a módszerben.. többször voltam, sokat segített is... egy ideje azonban elkezdtem azt érezni, hogy ahova járok valahogy megváltozott, mintha a pénzre mennének, és generálják a problémákat, nem pedig megoldják... így persze a kuncsaftok mindig újra jönnek, mert újabb problémáik vannak... sokan már havonta járnak oda családállításra, mintha ez valami rendszeres terápia lenne....

sokszor olyan érzésem is volt, hogy ráerőltetnek dolgokat, irányítanak, olyasmiket tesznek a rendszerbe, ami nincs ott... vagyis csalnak.. persze nem tudom hogyan, mert a szereplők nincsenek "beavatva"... hiszen én is szerepeltem...


most eljutottunk oda, hogy nekem is állítottak egy olyat, ami szerintem nem volt reális, és végig azt éreztem, hogy valami nem stimmel, mintha nem az én állításom lenne.... igazából nem is kavart fel, pedig elég brutális dolgot hoztak ki belőle, de éreztem, hogy ez kamu, szóval nem borít ki lelkileg..

az viszont igen, hogy átvernek(tek)... gondolkodom, hogy valahogy bebizonyítsam az igazamat, és "leleplezzem", bár el tudom képzelni, hogy arra is lenne magyarázata, ha fekete-fehér bizonyítékom lenne...


szerintetek lehetséges ebben valahogy csalni? és olyan dolgot kihozni, ami nem igaz? vagy valaki más rendszerét bekavarni az állításba?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook