Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mennyi idő alatt lehet megtanulni kötni? fórum

Mennyi idő alatt lehet megtanulni kötni? (tudásbázis kérdés)


2014. jan. 28. 15:31
Ha nincs aki segítsen, akkor a "jutubon" sok videót találhatsz. Alapok, szemkombinációk, sőt minták is.
22. gribedli*** (válaszként erre: 13. - A0c1361e44)
2014. jan. 27. 12:14

Igen, a fazon megint más kérdés, az első pulcsi amit csináltam, abszolút megbukott volna, az általad írt téglalap-dizájn:DDD


Most a denevérujjas holmik divatosak és ezeket is precízen kell csinálni, szóval semmiképp nem jó kezdésnek.

21. era06 (válaszként erre: 1. - Kutyaimádólány)
2014. jan. 26. 13:12

amennyi idő alatt főzni! :)

vagy van tehetséged hozzá, vagy nincs

20. a0c1361e44 (válaszként erre: 19. - 25800e2d09)
2014. jan. 26. 12:54

Igen, értelek:)

Mindent bele!

19. 25800e2d09 (válaszként erre: 18. - A0c1361e44)
2014. jan. 26. 12:16
hát, versenyen én is voltam több díjam is van de ettől függetlenül ez csak hobbi és bőven van hová fejlődni (cél a fotórealisztikusság)
18. a0c1361e44 (válaszként erre: 17. - 25800e2d09)
2014. jan. 26. 12:11

Gyerek koromban sokáig festő akartam lenni. Sok festményemet és szobromat, grafitrajzomat küldték kiállításokra külföldre is. Itthon nyertem is versenyt:)

Ez irányban szerettem volna menni, de az osztályfőnököm lebeszélte a szüleimet:(, pedig lazán felvettek a képzőművészeti szakközépbe is, de azt találták ki, hogy inkább a divattervezés legyen a fővonal, így kerültem be egy ruhaipari iskolába, ahol megtanultam kötni is horgolni is, hímezni és varrni is, de aztán előjött a dackorszakom és miután elvégeztem ezt a sulit, elmentem közgazdaságtant tanulni. Ennyi volt a művészi pályafutásom. Azt tervezem, hogy nyugdíjas éveimre újra előveszem:))))

17. 25800e2d09 (válaszként erre: 16. - A0c1361e44)
2014. jan. 26. 12:06
nekem a kraftolás sosem ment. értem ezalatt kötés, horgolás, szobrászat, faragás stb szóval ami 3D :D a rajz meg a festés megy. bár valószínű azért mert az érdekel is :)
16. a0c1361e44 (válaszként erre: 15. - 25800e2d09)
2014. jan. 26. 12:02
Milyen fura, hogy a festés megy, ez a kreativkodás meg nem. Én mindenben jó vagyok, ami kretivítást igényel:)
15. 25800e2d09 (válaszként erre: 14. - D2d5bb5db4)
2014. jan. 26. 11:49
maradok a festésnél. az ecset jobban kézre áll. :) bár arról is azt hittem hogy nem leszek rá képes.. aztán tessék..:)
14. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 12. - 25800e2d09)
2014. jan. 26. 11:42

Engem is érdekelne, de nem hinném, hogy meg tudnám tanulni. Egy gombfelvarrás is megizzaszt, olyan hülyén fogom a tűt.


Nálunk tanfolyam is van, csak "nincs pénzfisszafizetés, ha nem megy" és elég drága, az anyag is.

2014. jan. 26. 11:36

Igen, elég drága hobbi. régen megérte, mert fillérekért lehetett fonalat venni és x idő alatt megkötöttük. Én hamar megtanultam kötni, de sajnos sokáig kötöttem a pulóvert, kb. 3 hónap alatt lett készen egy, ezért én nem igen kedvelem a kötést.

Saját kötésű pulcsikban azt sem tetszik, ha valaki csak köt 4 téglalapot, majd összedolgozza őket, azok nem szépek. Nekem azért is tartott sokáig, mert én ragaszkodtam a tökéletes mintához is. Én minden téglaalapot olyanra kötöttem, mintha szabtam volna, mert úgy lett szép.

12. 25800e2d09 (válaszként erre: 1. - Kutyaimádólány)
2014. jan. 26. 10:42
nekem sohasem ment.nagymamám próbált tanítani de teljesen anti talentum vagyok. ha van hozzá érzéked hamar. ha nincs akkor nem vagy csak nagyon nehezen fog menni.
11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 3. - Kutyaimádólány)
2014. jan. 26. 10:17

Attól függ mennyire van hozzá tehetséged. Van akit 1-2 nap alatt meglehet tanítani a különböző szemtechnikákra is, van olyan ismerősöm, aki évek alatt nem jutott el odáig, hogy a szemeket a tűre hurkolja.

Én 2 éve egyes tűvel, dupla oldalas szurkolói sálat kötöttem, 5-6 ezer forintomba került, plusz a munka. Természetesen itt az volt a lényeg, minél inkább hasonlítson a gépi kötésre.

A jó minőségű fonalak rettenetesen drágák. Ha valahol látok leárazva, vagy turkálóban akkor veszek, de nem akkor nem éri meg kötni. Persze, ha nem lehet olyat kapni, amire valakinek a foga fáj, örömöt akarunk szerezni akkor igen, invesztálj bele.

10. Kutyaimádólány (válaszként erre: 9. - Emagdi)
2014. jan. 26. 10:12
Inkább az utóbbi a célom, viszont, ha van hozzá érzékem, akkor szívesen kötnék a későbbiek során magamnak is pulcsikat. A boltokban egyre kevésbé találok olyan ruhát, ami tetszik. :-(
2014. jan. 26. 09:55

még annyit hozzáfűznék, hogy hacsak nem kimondottan a kötés, mint hobbitevékenység és felesleges időd eltöltése miatt állnál neki, akkor nem érdemes kötögetni.

most a leárazásban olcsóbban megvehetsz egy kötött pulcsit, mint amennyibe neked az anyag kerülne, plusz ugye nem dolgozol vele. szóval ha csak az motivál, hogy olcsón szeretnél kötött holmikat, akkor nem az SK kötés a megoldás.

de ha egy kreatív hobbit keresel, akkor a kötés is jó szórakozás lehet.

8. gribedli*** (válaszként erre: 4. - Emagdi)
2014. jan. 26. 09:52

:)))


Leirtam tok ugyanezt:)

2014. jan. 26. 09:51

Pl en az elso pulcsit megcsinaltam 2 honap alatt, napi 1-1 oracskat kotottem. De van, aki ugyanezt megcsinalja 1 het alatt.


Viszont az, hogy tobb idod van ra, nem biztos, hogy eleg, mert ha 1 ora utan faj a szemed, a nyakad, a kezed, nem fogsz tudni tobbet csinalni mint napi 1 ora, ezert realisabb megnezni 1 het utan, hogy mennyit birsz

6. gribedli*** (válaszként erre: 3. - Kutyaimádólány)
2014. jan. 26. 09:48

Hamar:)


Maga a kotes megtanulasa hamar megy, a pulcsi nem tudom, milyen hamar lesz kesz, ez attol fugg, mekkora vagy es milyen bonyi mintat valasztasz.


Ha vastag kototut veszel es a legvastagabb fonalat, akkor nagyon hamar elkeszulhetsz vele, ha mindennap egy kicsit kotsz.


A legkonnyebb minta az, ha az egeszet simaval csinalod, ez a leggyorsabb de ugy fog kinezni, hogy 1 sima es 1 forditott lesz a minta.


Ha azt akarod, hogy az egesz minta sima legyen, akkor 1 sor simat es 1 sor forditottat kell kotni, de ez az, amibe a kezdok bele szoktak bonyolodni es nagyon elkepzelheto, hogy ha elrontasz egy-ket sort, abba fogod hagyni...


En sallal kezdenem, nem pulcsival. Esetleg poncso, amit meg tavasszal is hordhatsz

5. Kutyaimádólány (válaszként erre: 4. - Emagdi)
2014. jan. 26. 09:47
Hát...köszönöm. :-)))
4. emagdi (válaszként erre: 3. - Kutyaimádólány)
2014. jan. 26. 09:45

hát, azért ez kb olyan kérdés, mint pl hogy mennyi idő alatt lehet megtanulni hegedülni, és mennyibe kerül egy hegedű :D


kötés alapokat pillanatok alatt el tudod sajátítani, ha van valaki, aki megmutatja.

a fonalakból mind árban, mint minőségben, mind vastagságban akkora a választék, hogy ihaj :) az, hogy mennyi kell egy pulóverhez, függ attól, hogy mekkora vagy, milyen a minta, milyen vastag a fonal, milyen vastag tűvel kötöd.


szerintem kezdj el gyakorolni, mondjuk egy sállal, vagy ilyesmivel, aztán majd úgyis meglátod:)

2014. jan. 26. 09:42

Fejembe vettem, hogy megtanulok kötni, de nem csak az alapokat szeretném tudni, hanem olyan szintre szeretnék eljutni, hogy a pulcsijaimat én kössem.


Mennyibe kerül az anyag egy pullóver megkötéséhez? Ha nem durva tapintású fonalat szeretnék használni, hanem pihe-puhát?

Mennyi idő megkötni egy pullóvert körülbelül?

Mennyi idő megtanulni, ha teljesen az alapoktól kezdem?

2014. jan. 26. 09:41
fél óra
2014. jan. 26. 09:40
Mennyi idő alatt lehet megtanulni kötni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook