Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Már a második antibiotikumtól pöttyösödne ki a lányom? fórum

Már a második antibiotikumtól pöttyösödne ki a lányom? (beszélgetős fórum)


6. gribedli*** (válaszként erre: 3. - Garfield66)
2014. jan. 25. 23:17
Nem kezdhet, igaz, de ha abbahagyja, most mar akkor is meggyogyul, ha nem fejezi be a kurat, igy szokott lenni. En is kerdeztem a dokinenit, hogy mi lesz most, ha nem szedhetnek semmit? Erre azt valaszolta, hogy semmi baj, magukra vannak utalva, de meggyogyulnak, marad a lazcsillapito, vagy kohoges elleni szirup, egyszoval minden mas
5. gribedli*** (válaszként erre: 3. - Garfield66)
2014. jan. 25. 23:10

A penicillin allergia nem mindig az elso kuranal jon ki. Van olyan, hogy az elso kura vegen van csak potty, es mikor legkozelebb adod neki, mar emlekszik a szervezet es nemcsak potty, hanem puffadas is lesz az arcan, szajan. Es a pottyok mar nem mulnak el egyhamar. Ha ezek utan harmadik kurat is csinalsz neki, mondjuk eltelik par honap vagy egy ev, akkor is emlekszik a szervezet es ilyenkor mar szamithatsz anafilaktikus sokkra is. Szoval siman lehet allergia attol meg, hogy mar volt egy kura.


A masik spektrumu antibiotikum (cedax, sporak) nem tartalmaz penicillint, de azoknak az 5%a, akik penicillinre allergiasak, a cedaxra is azok. Szoval ez sem garancia.


Az enyemek mind allergiasak penicillinre es a lanyomnal egyszer felmerult, hogy antibiot kapjon, azonnal szoltam, hogy a tesonal mar kiderult az allergia, igy neki azonnal cedax-al probalkoztunk. Egyetlen adagot kapott, negyedoran belul feldagadt a szaja es tele lett pottyokkel. Igy nem is csinaltuk vegig a kurat, es megis meggyogyult. De latod, nincs 2 egyforma gyerek, a fiamnal a 6. napon derult ki, a lanyomnal azonnal, ezek a reakciok egyeniek

4. a0c1361e44 (válaszként erre: 3. - Garfield66)
2014. jan. 25. 22:58

Én szoktam lenni kiütéses gyógyszertől és a férjem is. Nekünk jellemzően a derekunkon, hónaljban, nyakon és combhajlatban vannak kiütések. Egész apró, élénk piros pöttyök sűrűn foltokban. Ilyenkor abba hagyjuk a gyógyszert és iszunk kálciumot. Általában 2-3 nap után jönnek elő a kiütések, ekkorra meg is gyógyulunk.


Vigyázni kell nagyon a gyógyszer allergiára! Láttam már csúnya allergiás reakciót is gyógyszertől, ami nagyon hamar kijött, nagyon hamar elhatalmasodott és kórház lett a vége.


De inkább kifelé jöjjön.


Nézd meg az összetevőket, hogy van e benne hasonló anyag és ha van mindkettőbe, akkor szinte már tudod is mi okozza.

2014. jan. 25. 21:11
Akkor mégis mitől lehet???? Az első antibiotikum beszedése után jelenkezett pont, csak ez lehet a baj szerintem. Aggódom nagyon mert már a 2. hete leszünk itthon a betegsége miatt, szeretném ha rendbe jönne, de minden másnap nem kezdhet új antibiotikumba szegénykém. Remélem ennyi kis mellékhatással engedi továbbszedni a gyógyszert.
2. a0c1361e44 (válaszként erre: 1. - Garfield66)
2014. jan. 25. 21:08
Ha allergiás lenne a gyógyszerre, akkor nem múlna el rövid időn belül, hanem megmaradna néhány napig és szép fokozatosan múlna csak el.
2014. jan. 25. 21:01

Már a második antibiotikumtól pöttyösödne ki a lányom?

Kislányomnak mandula gyulladása van. Piros torokkal indult, de a cataflan sziruptól nem jött rendbe ez lett belőle. Először Zinnapot írt fel a doki, amitől szinte azonnal kis pöttyök jelentek meg az arcán meg a kezén., ami kb 20 perc múlva elhalványultak majd elmúltak. Felhívtam a dokit, azt mondta nem hiszi, hogy a gyógyszer, de azért reggel csak felet adjak belőle kezdésnek. Beadtam, kb másfél órára pár pötty lett a a karján, de megint gyorsan elmúlt, egyszer vakarta mindössze. A dokit megint hívtam, azt mondta akkor cseréljünk, így FROMILID-et kaptunk helyette, amit estére adtam be. Ilyet már szedett, akkor emlékeim szerint nem volt gond ( bár egyszer már voltak ilyen pöttyei 2 napig, de tuti nem szedte pont akkor az antibiotikumot). Most, kb 2 óra múlva fektetésnél láttam, hogy megvakarta a csuklóját, amin négy, már halvány pici pötty volt. Lehetséges, hogy még a régi miatt lenne? Vagy erre is allergiás lehet, annak ellenére, hogy nem volt gond vele egy éve?A tájékoztatón gyakori mellékhatásként tüntetik fel a kiütést, és nem írja, hogy ilyen esetben hagyjuk abba, míg a másiknál írta. Hívjam fel reggel a dokit? Vasárnap állítólag nehezen lehet elérni, de ha reggel beadtam a gyógyszert és megint pöttyös lesz, csak fel kell.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook