Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nagyszülők, mint törvényes gyám. fórum

Nagyszülők, mint törvényes gyám. (beszélgetős fórum)

2018. júl. 16. 06:34

"Hallo!"

Nem tudod az anyukádékkal megbeszélni?

Jó lenne az a kislánynak?

Nagyszülők mit mondanak?

És a kislány?

Tudnád biztonsággal, szeretettel nevelni?

2018. júl. 15. 21:31
Hallo! Egy olyan kérdésem lenne hogy anyukámék nevelik az 5 éves kislányomat fél éves korától a gyámság is náluk van átadtam neki mert egyedül kellet volna neveljem de nem volt se állásom se hol lakjam a gyámság átvétele után kiköltöztem németországba van munka helyem lakásom párom és fél éve csak olvasgatok hogy hogy lehetne hogy vissza szerezem a szülői jogomat innen német országból évente kétszer jártam haza mert a munkahelyemről csak így tudom megoldani a haza járást lehetséges lenne hogy vissza szerezem a kislányomat?
14. siba22
2014. szept. 26. 09:19
igaz én 1980as évek elején kerültem a nagyszüleim gyámsága alá és ez nem ma volt.1979 decemberében / még a 3 hónapot sem töltöttem be még akkor / csak úgy elfelejtettek haza jönne a " kedves szüleim " majd 2 évbe telt mire nagyszüleim tudták rendezni a gyámságot.tettek a szülők ellen feljelentést,hogy le léptek és nem tudnak megfelelő körülményeket biztosítani.akkor még / persze ha jól tudom / ha 6 hónapig nem jelentkezik valamelyik szülő vagy rosszabb esetben egyik sem akkor lehetett a gyámság és elhelyezés iránti kérvényt a bíróságra és a gyámügyre beadni.lehettem kb 8 éves mikor a " drága anyám " jelentkezett,hogy na akkor most már tud nevelni mert rendezte a körülményeit.de addigra mint kiderült az öcsémet pár napos korában szülés után a kórházban hagyta.szerencsére se engem se öcsémet nem helyeztek el nála.akkor maga a bíróság járt mindennek utána,a papírokon leírtak alapján mérlegeltek és hagytak a nagyszülőknél.a volt férjemtől én 2002ben váltam el és 2006 év végére lett lett meg az elhelyezés,de még akkor is a hatóság kért be minden papírt az óvodától kezdve a védőnői minden honnan és ezek alapján döntöttek. nálunk közös felügyelet lett megítélve.mind annak dacára,hogy a drága apuka igyekezett néhány tanúval alá támasztani az alkalmatlanságomat mondván kocsmázni járok,szülői példám nem volt stb.így én csak azt tudom mondani,hogy a gyámügyön és a bíróságon kell kérvényezni,hogy ki legyen a gyámja a kicsi fiúnak.az anyai alkalmasságra pedig szakpszichológusi vizsgálatot kérni mert ebből sok minden kiderül.
13. a08a02c731 (válaszként erre: 11. - Kicsizsifi)
2014. jan. 26. 09:59

10 éves szabály nem volt/van/lesz. Abszolút értelmetlen is lenne.

Egy szülő a gyereke 18 éves koráig bármikor benyújthat kérelmet, hogy rendezte a körülményeit és vissza akarja kapni a gyerekét.


A valós helyzet ennyi információ alapján nyilván nem világos számomra. Ha valóban született egy olyan határozat, hogy megszüntették a családbafogadást, azt a nagyszüleid megfellebbezhetik.

Annyit mindenesetre tudok tanácsolni, hogy holnap menjen be a gyámhivatalba az ügyintézőjéhez és beszéljen vele. Ha nem kapta meg a határozatot, akkor ott adnak neki egy példányt, másrészről ha beszélgetnek, akkor így a nagyszüleid is tisztában lesznek azzal, hogy miért döntöttek így ahogy, illetve jobban el tudja dönteni, fellebbezzen-e. A fellebbezést ott helyben jegyzőkönyvbe is tudja mondani, a gyámhivatalnak kötelessége azt felvenni és aztán továbbítani a megyei gyámhivatalhoz.

Rossz hír, hogy a határozatot fellebbezésre tekintet nélkül a gyámhivatal által kitűzött napon végre kell hajtani.

12. 325b42d966 (válaszként erre: 9. - A08a02c731)
2014. jan. 26. 09:49

Rendben értem de én is hasonlókat írtam mint te.Nem akartam megsérteni a szakmai önérzetedet,nem is tettem.

A gyerek érdeke a legfontosabb még ebben is egyetértünk.

11. Kicsizsifi (válaszként erre: 6. - A08a02c731)
2014. jan. 26. 09:19

Szia!


Öcsém anyjának az anyja ment be és tett feljelentést,hogy a kicsit nem megfelelő körülmények között neveli az anyja és ezekután ítélték oda a nagyszüleimnek.Most pedig az anya azzal,ment be a gyámhivatalba,hogy rendezte körülményeit és szeretné ő nevelni ezekután a kicsit.Továbbá panaszt tett mamékra,hogy ők nem engedik,hogy a kicsit láthassa.Tény,hogy mamámék az utóbbi időben nem engedték,hogy a kicsi az anyjával lehessen,ugyanis valahányszor ott volt öcsém,úgy hozták haza mamámék,hogy piszkos volt a kicsi és letetvesítették.A gond az,hogy most már a másik nagymama is támogatja a lányát abban,hogy nála legyen újra a kicsi és mint utóbb kiderült az óvónő is legutóbb már azt mondta,hogy semmi baj nem volt a gyerekkel amikor az anyjánál volt.Állítólag az anya pénteken kapta meg a határozatot,hogy visszakerülhet hozzá a kicsi és,hogy mamáméknak 3 napja van ezt teljesíteni,viszont mamámék ezt a határozatot nem kapták meg.Pénteken mamám fel is hívta az ügyintézőt aki azt mondta,hogy akkor majd biztos hétfőn kapják meg a levelet.Azt mondta az ügyintéző,hogy ő tisztába van azzal,hogy mamáméknál van jó helyen a kicsi,de a törvény szerint ha 10 évig nem keresi az anya a gyerekét és utána támadnak fel az anyai érzések,akkor is joga van a gyerekéhez.Tegnap megjelent az anya mamáméknál és közölte,hogy hétfőn délelőtt 10 órakkor mennek a gyámügyessel a kicsiért az iskolába.Állítólag az anya már átirányítatta már a családi pótlékot is.

10. bige (válaszként erre: 9. - A08a02c731)
2014. jan. 25. 21:25
gratulálok! :) tudom, hogy mennyire nem könnyű, mennyire ragaszkodik sajnos a törvény a "családhoz" akármilyen is az. Nekem nagyon rossz tapasztalataim vannak:(...vagy "csak" fafejű az ügyintéző
9. a08a02c731 (válaszként erre: 8. - 325b42d966)
2014. jan. 25. 21:15

Én pedig gyámügyes vagyok, több, mint 25 éve. A családjog a szakmám és egyúttal a szívügyem. Sok tucat gyermekelhelyezési pert indítottam alkalmatlan szülők ellen és büszkeségemre egyet se vesztettem.

Azért szoktam családjogi kérdésekben hozzászólni, mert szakmailag tudok tanácsot adni. Az más kérdés, hogy ki-kire hallgat.

A kisgyereknek mindenesetre kívánom a legjobbakat.

2014. jan. 25. 21:00
Én nevelőszülő vagyok,így csak egy kicsit látok bele a dolgokba.Azt tudom hogy mindenhol a papír számít ezért valóban fontos a védönő,a gyerekorvos,és mindenképpen elvinném pszichológushoz a gyereket mert az ő szakvéleménye nagyon számít.És felkeresném a nagymama helyében a gyámi ügyintézőt mert olyannak lenni kell.,elmondanám neki a helyzetet.
2014. jan. 25. 20:44

Nem a családnak kell vizsgálni a szülők körülményeit, környezettanulmány, pszichológus, óvoda, orvos, stb. véleményét a hatóság fogja az eljárása során megkérni. Erre mmagánszemélynek nincs is joga.

Persze el kell majd mondani a gyámügyön, hogy kik tudnák tanúsítani a szülők és körülményeik alkalmatlanságát, de nem ők folytatják le a bizonyítási eljárást.

6. a08a02c731 (válaszként erre: 1. - Kicsizsifi)
2014. jan. 25. 20:41

Szia!

Semmiféle új törvény nincs arról, hogy hány évig tarthat egy szülő igényt a gyerekére!

Az írásodból sajnos nem derült ki, hogy milyen módon lettek gyámok a nagyszüleid. Mert kétféleképpen lehetséges:

1. Családbafogadás útján, akkor a gyámhivatal előtt a szülők nyilatkoznak arról, hogy kérik, hogy a gyerekük gyámja az általuk megnevezett személy legyen. Ha az illető ezt vállalja, akkor a gyámhivatal kirendeli gyámként. Ezt a családbafogadásba való beleegyezését a szülők bármelyike bármikor visszavonhatja a gyámügyön, de ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy automatikusan a gyámhivatal megszünteti a gyámságot és a szülők visszakapják a gyereküket. Persze a nagyszüleidnek el kell mondaniuk azt, ami kifogásuk van a szülők ellen. Ilyenkor a gyámhivatal indít egy gyermekelhelyezési pert a szülők ellen és a bíróság dönt majd az ügyben.


2. Nem volt családbafogadás, hanem eleve bíróság helyezte el a nagyszüleidnél a kisgyereket. Ekkor ezt csak újabb bírósági ítélettel lehet megváltoztatni.


A lényeg: a legjobb, ha a nagyszülők bemennek az illetékes gyámhivatalhoz, hiszen tavaly májusban mindenképpen gyámhivatali határozat alapján lettek gyámok. Elmondják, hogy mi a gondjuk és kitalálnak valamilyen megoldást a gyerek érdekében. Ugyanis a jog szerint sosem a szülők joga a szülőséghez az első, hanem a gyerekek joga a normális, egészséges élethez, fejlődéshez.


Lehet, hogy a szülők csak fenyegetőztek ezzel, hogy "visszaveszik" a gyereküket, de amíg újabb hatósági döntés nincs erről, a nagyszülőknek nem szabad odaadni a gyereket nekik, mert addig a nagyszülők a törvényes képviselők, ők jogosultak őt nevelni.

2014. jan. 25. 20:30

Mindenképpen kérjetek környezettanulmányt, véleményt óvodától, gyermekorvostól, védőnőtől, szomszédoktól.


Kérjetek pszichológus véleményt, a gyermek kinél szeretne élni. Nem hiszem el, hogyha a gyerek a nagyszüleinél testileg, lelkileg jobb feltételeket kap, eltudja venni az anya.

Van munkahelye, lakása az anyának?

4. bige
2014. jan. 25. 20:21

az a baj, hogy a törvény mindenképpen a családegyesítés mellett van. Akármilyen is az. Itt az lenne a fontos, hogy az óvónők is írják le a tapasztalatukat, hogy a mamádék milyen szeretetben, tisztaságban, gondoskodással nevelik a picit. Mindegy egyes negatív eseményről az anyával kapcsolatban is legyen papír. hányszor látogatta, találkoztak, stb.

azért nem csak úgy fogják és elveszik. ettől ne féljetek. én találkoztam ilyennel, és ki lehet harcolni, hogy igenis bizonyítson először az anya, hogy : van munkája, lakása, stb.

2014. jan. 25. 20:04
Nem vagyok jártas a dologban, de hiszek abban hogy egy ilyen kicsi gyereket nem adnak oda egy felelőtlen semmirekellő nőnek!
2014. jan. 25. 20:03
Nekem nincs tapasztalatom, de azt gondolom, hogy a döntést befolyásolja, hogy milyen háttere van az anyának. Ha nem tudja eltartani, nem biztosít a gyereknek megfelelő körülményeket, akkor tuti, hogy nem kapja vissza.
2014. jan. 25. 19:59

Kedves Hoxások!


Végső elkeserédesembe írom le történetem....

Van egy tündéri 7 éves öcsém,akit nagyszüleim nevelnek,májustól ők a gyámjai.Tulajdonkép ők nevelik már 3 éves kora óta.A lényeg,hogy most " feltámadtak az anyai érzések" és most vissza akarja szerezni a kicsit az anyja.Az egész semmi másról nem szól,csak a pénzről,ugyanis ha visszakerülne hozzá az öcsém,akkor neki járna a családi pótlék.Csak az apánk egy,ìgy csak féltestvérek vagyunk.Apám azért nem tudja nevelni,mert börtöntbe van.Az anyja csak rosszabb....soha nem viselkedett igazi anyaként,de egy pár példa erre: Amikor az anyjáéknál volt folyton letetvesítették,az utcai ruhájàba fektették le fürdetés nèlkül,nem kapott ételt,amikor mamáméknál töltötte az egész nyarat,egyszer sem hívta fel a kicsit és még sorolhatnàm.Mamáméknál ezzel ellentétben tisztaságban,rendben és a legmegfelelőbb környezetben él.Az óvodában az óvonők is tisztába voltak azzal,hogy az anyja abszolút nem törödik az öcsémmel.A baj az,hogy állítólag van egy új törvény,miszerint az anya 10 évig igényt tarthat gyerekére.Mamámék teljesen kétségbe vannak esve,hogy elveszik tőlük a kicsit.


A kérésem az lenne,hogy van itt olyan,akinek van e téren tapasztalata,tanácsa, az írja meg.


Válaszotokat előre is köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook