Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Magas vérnyomás esetén milyen diétát érdemes tartani? fórum

Magas vérnyomás esetén milyen diétát érdemes tartani? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
69. eandi78 (válaszként erre: 65. - D41005143d)
2014. jan. 27. 12:10
Fogamzásgátlót soha nem szedtem és nem is fogok:) Előbb szedném be a sokak által kifogásolt koleszterin gyógyszert:)
68. 549be03e80 (válaszként erre: 67. - A0c1361e44)
2014. jan. 27. 07:25
Csak magas vernyomasrol volt szo,es nem cukorbetegsegrol:)
67. a0c1361e44 (válaszként erre: 66. - D41005143d)
2014. jan. 27. 06:03
Banán shake-t cukrosok nem ehetik. Szerintem csak a gyógyszer segít ezen.
66. d41005143d (válaszként erre: 14. - Zebra25)
2014. jan. 27. 01:51
ha tul magas a vernyomas a feherfagyongy nem eleg.ha tul stresses az elet elsosorban a stresszet kell csokkenteni.de rengeteget segit ha vki egeszsegesen eszik/ceklale legjobb a vernyomasra,vagy banana shake/tej,banan,mez es dio osszeturmixolva/.
65. d41005143d (válaszként erre: 41. - Eandi78)
2014. jan. 27. 01:46
nemcsak a vese okozhatja hanem nalunk noknel a fogamzasgatlo tabletta,34 koromtol szedek ra en is gyogyszert.
2014. jan. 27. 01:42
keves so,sok gyumolcs es zoldseg/cekla a legjobb,de jo alma,banan szolo....stb is.
2014. jan. 26. 11:01

Persze, először is orvos + ha kell, akkor a gyógyszer.

Addig is, a magas vérnyomás esetén szokták visszább fogni a sót, tehát kevésbé sós ételek, mindenképp kevésbé zsíros és kevésbé fűúszeres ételeket enni. Tehát a jó szaftos, csípős, magyaros bográcsos marhapörköltet egy időre el kell felejteni.

A zsírjától csillogó újházi tyúkhúslevest szintén, a jó fűszeres hurka-kolbász is felejtős, a rakott kel és hasonlók mérsékelten fűszeresen.

62. a0c1361e44 (válaszként erre: 59. - Dodi44)
2014. jan. 26. 10:01

Igen, a férjem egyik gyógyszere az aspirin protect, a másik meg a portiron.


A vérrögöktől embóliát kaphatunk vagy agyvérzést, infarktust (elhal egy terület, ami létfontosságú).

Mindenképpen kell orvos, ahogy te is írod!

61. a0c1361e44 (válaszként erre: 58. - Zebra25)
2014. jan. 26. 09:58

Nem mindenkinek vannak ilyen tünetei. A férjem sem érez semmit, és teljesen le van döbbenve, hogy ennyire érzékeny vagyok a vérnyomás ingadozására.

Ő a szeme miatt ment el orvoshoz, mert sokszor véreres volt neki, ott mondták neki, hogy nézesse meg a vérnyomását és azóta szedi a gyógyszert.

Ha nagyon nem akar dokihoz menni, akkor én is el szoktam kísérni:))))

Ja, szerintem ehet nyugodtan kolbászt és mindent, csak korlátozva:)

2014. jan. 26. 05:33
sószegényet...
59. Dodi44
2014. jan. 26. 01:11

Erosen javasolt a minimum so hasznalata, ha mar a dietarol emlitjuk meg, es a masik dlog a magas vernyomasnal a verrogok nagyon szamitanak, vagy a erekfalara lerakodott dolgok az erosebb vernyomastol hamarebb felszakadnak, amikor valami okbol hirtelen fel megy a vernyomas. Ezek a rogok , levalt lerakodasok , kepesek elzarni bizonyos ver ereket az agyban vagy a test mas reszeben.

Mivel elzarja a ver oxigen szalitasi utjat, az a testresz nem kap oxigen dus vert, igy az a testresz feldoklik, oxigen nelkulli lesz. de ha a vernyomastol az er fala megpattan, akkor viszont a ver olyan teruleteket borit el amiket nem kellene. Ezert, hogy a vert kisse higitsak, hogy az esetleges eldugaszolt er fala mellett azert tudjon a vekonyabb ver athaladni, vagy a verrog ne tudjon keletkezni, a kozonseges Aszpirin a leg kezenfekvo megelozo pirula. Aszpirinek kozott vannak a kulonbozo mennyiseget tartalmazok, de mar a 90 es tartalmutol kezdve hasznalhatok, es a teljes meretuek a 350mg-osak azokat meg fel lehet darabolni a pirulait, tobb napra is lehet hasznalni. Meg elfogadhatobb arat tudhatunk a napi reggeli pirula aranak. Ha csak lehet , tartozkodjunk a Stres tol es a felindulasoktol. De en meg csak felcser sem vagyok, vagy borbely (:D) a legbiztonsagosabb egy gyakorlott orvostol kerni a tanacsot, aki mar megtoltotte a maga temetojet a domb oldalaban... Mert az orvosok nem csinalhatnak hibat! De ha megis, akkor azokra foldet huznak... :D

58. Zebra25 (válaszként erre: 57. - A0c1361e44)
2014. jan. 26. 00:18

Mot kérdeztem a férjem, hogy mit érez, milyen tünetei vannak. De azt mondja, hogy igazából semmi. Feje nem fáj, szédülni szokott. Mikor kérdeztem a mellkasi fájdalmat, arra nem váltaszol, majd hosszas faggatás után azt mondja nem igazán. Ezen nem tudok eligazodni. Kedden megyek én is be vele a dokihoz és ha sumákol, akkor rápirítok.

Ma teljesen kolbászmentesen telt a nap.

57. a0c1361e44 (válaszként erre: 12. - Zebra25)
2014. jan. 25. 20:37

Nem, nem ér semmit a diéta, ez már gyógyszerrel kezelendő. Én sem hittem el, hogy kell a gyógyszer, mert csak bizonyos hónapokban ingadozik a várnyomásom, de kb. 2 hete úgy döntöttem, hogy szedem a gyógyszert, mert nem akarok agyvérzést kapni vagy infarktust. Mindkettőre lenne esélyem, mert anyukám szívinfarktusban halt meg az apukám pedig agyvérzésben. Mindketten fiatalon, így nem kockáztatok.

Amióta szedem a gyógyszert azóta sokkal jobban vagyok. Nem fáj a fejem folyamatosan, nincs homályos látás, rossz közérzet.

2014. jan. 25. 20:17

Most úgy eléggé úgy néz ki, hogy belenyugodt a helyzetbe. Mármint, hogy orvoshoz megyünk, meg diétát kell tartania.

Mondtam, hogy nuku kolbász, de nem reklamált. Tudta Ő, hogy nem szabad azért napi szinten enni, mert azért csak van benne só, füstös is, zsíros is még ha házi is és eleve a vöröshús sem a legjobb.

55. eandi78 (válaszként erre: 48. - Zebra25)
2014. jan. 25. 17:16
Köszi. Már jól van. Időben került kórházba.
54. 549be03e80 (válaszként erre: 51. - Zebra25)
2014. jan. 25. 14:56
Koszonom!:)Ez az,es foleg a korhazban,mind ilyenekkel voltam korulveve,es nemelyike hiszterias rohamot kapott,hangosan sikoltozott (no volt) meg a noverek sem tudtak megnyugtatni!:(Ha a ferjed felfogja ez nem egy valasztas,hanem elet-halal kerdese(szivinfarktusba meghalni is lehet) akkor,mindjart konnyebben megy az egesz!En is 2 het alatt fogytam 7 kilot,es folytatom folyamatosan,Karacsony/Ujevkor ugye altalaban az emberek hiznak,es rogton utana voltam a dokinal meredzkedni es 4 kilot fogytam,ami meg a dokit is meglepte,mert o is hizasomra szamitott!:)Es finom dietas etelek is vannak,a mixerbe beleraksz spenot,uborka,lime,mango,szilva alma,es sargarepa banan kombinaciot,nagyon finom es frissito puret csinalhatsz,ami nemcsak egeszseges,hanem finom es laktat is.Ma ez volt nekem ebedre!:)Igaz itt a vacsora a foetel,de arra is sovany marhahus zoldsegekkel fove,keves tarhonya koritessel,es keves soval,es OK az egesz:)
53. gizus58 (válaszként erre: 47. - Zebra25)
2014. jan. 25. 14:48
Jól tetted, jobbulást a férjednek!
52. gizus58 (válaszként erre: 45. - 549be03e80)
2014. jan. 25. 14:46

Nekem is volt infarktusom, és van3 db.Stent beültetve.Nem volt magas a vérnyomásom, családi vonás!

Én, só,és fűszerszegényen főzök, de nem ízetlenül, mással helyettesítem,kerülöm a füstölt dolgokat, mást mindent azt eszem amit a család!

51. Zebra25 (válaszként erre: 45. - 549be03e80)
2014. jan. 25. 11:57

Jaj Istenem, ez nagyon ijesztő. Jobbulást kívánok neked.

Ezek közül csak a szalonna meg a kolbász az ami meg van, de bőven elég:(

Most elő adtam neki a diétás történetet, hogy mától kezdve szigorú diétán van és kedden pedig orvos. Egyiknek sem örült, de pont nem is érdekel, hogy örül vagy nem.

50. Zebra25 (válaszként erre: 44. - Gizus58)
2014. jan. 25. 11:55

Mondtam neki, hogy szeretnénk ha sokáig köztünk lenne, van egy 2 éves kisfiúnk. Ezt is szoktam mondani, hogy miatta legalább.

Köszönöm, hogy írtál.

49. Zebra25 (válaszként erre: 42. - Tavaszilány)
2014. jan. 25. 11:54
Nagyon sajnálom:(
48. Zebra25 (válaszként erre: 41. - Eandi78)
2014. jan. 25. 11:53
Sajnálom, remélem már jól van a férjed. Borzasztó ez.
2014. jan. 25. 11:53
43 éves a férjem, még nagyon fiatal ahhoz, hogy meghaljon:( Tényleg aggódok érte, így ma fel is hívtam az orvost akit kinéztam mert ma is volt rendelése, de mondta, hogy inkább kedden menjünk. Mondtam a férjemnek, hogy ez van, menni kell és kész. Azt mondta, hogy jó, de nem örült. Ez van, nem akarok rettegni, hogy mikor kap infarktust.
2014. jan. 25. 11:47
Aldi leves=helyesen:)
45. 549be03e80 (válaszként erre: 44. - Gizus58)
2014. jan. 25. 11:45
Egyetertek,annyira karositja,hogy most volt szivrohamom,es mutetem emiatt.Az oka tulsuly,es az elhanyagolt magas vernyomas:( Most persze szigoru dietan vagyok,es az elsodleges a so (sodium) csokkentese,igy a No.1 ellenseg:kolbaszok,szalonna,kesz mirelit etelek,instant levesek,100 gr-ban max.170mg.lehet a so,van olyan Aldo leves,amiben 2800 mg! Szoval a konzervek,tartosiott zoldsegek(marmint szariott) nagyon magas bennuk a so(sodium) tartalom:(
2014. jan. 25. 09:34
Amit tenni tudtok, só.fűszerszegény étrend, amennyire lehet, de teljesen nem szabad megvonni a sót.háziorvos is tud csinálni ekg-t, és ha kell, továbbküldi kardiológiára, ha lát valami eltérést az ekg.n.Próbáld meg rávenni, hogy menjen el, mert hosszú távon károsítja a szívet az állandó magas vérnyomás.Most még megelőzhető, egy kisebb dózisú vérnyomáscsökkentővel, és akkor jól lesz! Ha örökletes, akkor hiába tart akármilyen szigorú diétát, akkor is emelkedett lesz a vérnyomása.Végül is választhat, vagy most szedi,amit felírnak neki, vagy rizikózik, egy esetleges komolyabb betegséget.Talán, ez hat rá, próbáld meg.Később ez infarktust, vagy strokot okozhat, ha nem kezelik. Ezzel én nem mennék magán orvoshoz, a háziorvos is eltudja küldeni oda, ahova kell, ha szükséges.
2014. jan. 25. 08:49
Amugy elso korben valoazinuleg raknak ra egy 24 oras vernyomasmerot, es az ertekek alapjan eldontik mi a megoldas. En megmondanam neki, hogy ha nen is magaert, erted tegye meg, hogy kivizsgaltatja magat. Nem tudom hol dolgozik, de sok multinal pl ingyen orcosi vizsgalatokat csinaltatnak klinikaknal...
2014. jan. 25. 08:33

A magasvérnyomás egy alattomos (mivel nem fáj), de annál veszélyesebb betegség! Mondd meg a férjednek, hogy 2 választása van:

1.vagy igenis ilyen fiatalon szed rá gyógyszert, egészséges életmódot folytat és semmi baja nem lesz

2. nem szed gyógyszert ilyen fiatalon és stroke-ot, agyvérzést kap és lebénul, tolószékbe kerül.

Melyik a jobb?

Én ezt apummal végigcsináltam, amikor 19 éves voltam: magasvérnyomás, stroke, lebénulás. Értelmileg semmi baja nem volt, és mivel addig nagyon is aktív életet élt, nem bírta elfogadni a bénulást, a kiszolgáltatottságot.Feladta, belehalt! 47 éves volt :(

41. eandi78 (válaszként erre: 40. - Zebra25)
2014. jan. 25. 08:13

Orvos mindenképp. Nem tudom mennyi idős a férjed, de nálunk is hasonló volt a helyzet. Annyi, hogy nálunk nem tudott a magas vérnyomásról. Kapott egy stroke-ot és senki nem tudta mitől van, kórházban nem volt magas a vérnyomása. Nem kövér, nem iszik, nem dohányzik. Kolbászt szintén szereti. Kórház után 2 féle gyógyszer. Fél éve újabb rosszullét, korábbihoz hasonló tünetekkel. Másnap háziorvos. Kiderült magas vérnyomás. Újabb gyógyszerek. Most 5 félét szed. 31 éves korában kezdődött 2 éve.

Magas vérnyomást fiatalkorban a vesénél lévő valamilyen elváltozás okozza. Ha jól emlékszem erek:(

40. Zebra25 (válaszként erre: 38. - Lillenet)
2014. jan. 24. 23:33

Én is mindig ezt mondom neki:)

Köszi a sok segítséget. Már ki is néztem az orvos magánrendelőjének a számát és kérek hozzá idppontot. Gondolom a háziorvos nem fog megsértődni ha nem megyünk hozzá.


Mindenkinek köszönöm a sok segíséget. Megerősítettetek abban, hogy ezzel muszáj orvoshoz menni mihamarabb.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook