Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Napközben olyan helyen vagyok, ahol nincs térerőm. Ha átmegyek egy másik telefonos szolgáltatóhoz, akkor megoldódik a problémám? fórum

Napközben olyan helyen vagyok, ahol nincs térerőm. Ha átmegyek egy másik telefonos szolgáltatóhoz, akkor megoldódik a problémám? (tudásbázis kérdés)


1 2
2014. jan. 28. 06:24

jajjj..jajj..állj..álljj..hülyeséget írtam!


nem 3D, hanem 3G! nagyon nem mindegy!


bocs. aG az generációt jelöl, tehát harmadik generációs teló..de már befigyelt a 4G is!


a D mint tudod, dimenzió, bár abból mi hármat használunk, a negyedikben élünk... :-)

50. koralln (válaszként erre: 49. - 9892d65728)
2014. jan. 27. 19:34
Köszi! :) Mindent :)
49. 9892d65728 (válaszként erre: 48. - Koralln)
2014. jan. 27. 19:25

odamész a pulthoz, és megkéred nézze meg a lakhelyed jelerősségét...beüt, megnéz, megmutat...


van a civil lakosságnak is, de most nem ugrik be, pedig már itthon is láttam...gúglizd be, aztán meglátod...persze nem mindegy mit írsz be, sőt a szórend sem..

48. koralln (válaszként erre: 47. - 9892d65728)
2014. jan. 27. 18:52
2D, 3D?? Ezt csak ők tudják megnézni, vagy én is?
47. 9892d65728 (válaszként erre: 46. - Koralln)
2014. jan. 27. 18:16

nem.


arra ügyelj, hogy ötszáz péz legyen a kártyán, de nem több...

előtte tájékozódj, nézd meg az irodában a lefedettségi/jelerősségi térképet...


a bökkenő az, hogy a 2D-s készülékeket már nemigazán szereti egyik hálózat sem...akármilyen márkás..

az új divat a 3D.. azon jobban van jel...

ha bemész váltani, feltétlenül mutasd meg a készüléked, mert ha 2D-s, akkor nem lesz őszinte a mosolya egyik szolgáltatónak sem...


járj szerencsével!

2014. jan. 27. 16:54

Ja és még egy kérdés:

A számhordozáshoz nem kell előfizetésesnek lenni, ugye?

2014. jan. 27. 16:54

Köszönöm szépen mindenkinek a választ.

Azért nem gondolnám, hogy a telefonommal lenne a baj (bár nem okostelefonról beszélünk), mert itthon tudok telefonálni. Ha pedig a közeli városba megyek, szinte "kiakad a térerő jelző", mert olyan magasan van.

Nekem a hangsúly azon volt, hogy a számom mindenképpen megmaradjon. Azt hiszem így akkor megmarad és térerőm is lesz, csak egy kis ügyintézés kell hozzá. :)

2014. jan. 27. 06:58

óvatosan a szolgáltatóváltással.

én úgy próbáltam ki, hogy a jel, vagy a készülék gyenge, hogy elkértem olyanét, akinek volt egy csíkja minimum..

kiderült, hogy a teló a gyengus. azonnal kuka.

vettem egy hatlövetű simogatóst, azóta van jel...meg boldogság...

a teló elektronikáját ismerő szakember meg tudja mondani melyik teló a nagyon érzékeny..

példul, ha egy liftben állnak nyolcan, abból csak egy telefonál folyamatosan...a kínai árus, mert neki a legmodernebb készüléke van..

a szolgáltatóknál van egy térkép, amin látható, van-e jel felétek? de ők sem innának rá gyufát...

43. szikmár (válaszként erre: 38. - Koralln)
2014. jan. 26. 20:22

A régi számod megmarad. Még az előhívó is ugyanaz marad.( lsd 20; 30; 70)

A számhordozás (ha minden klappol) viszonylag gyors folyamat lesz.Díjmentes, elmész ahhoz a szolgáltatóhoz ahova hordozni szeretnéd a számod (ne legyen kifizetetlen számlád ha előfizetéses vagy),a neked megfelelő tarifacsomagot kiválasztod,kitöltöd aszámhordozási nyilatkozatot, új előfizetési szerzit kötsz.Ha akarsz új mobilt is vehetsz.

Ha telőt nem akarsz akkor a szig. és a lakcímigazoló k. elég lesz.

42. szikmár (válaszként erre: 37. - Szikmár)
2014. jan. 26. 20:21

A régi számod megmarad. Még az előhívó is ugyanaz marad.( lsd 20; 30; 70)

A számhordozás (ha minden klappol) viszonylag gyors folyamat lesz.Díjmentes, elmész ahhoz a szolgáltatóhoz ahova hordozni szeretnéd a számod (ne legyen kifizetetlen számlád ha előfizetéses vagy),a neked megfelelő tarifacsomagot kiválasztod,kitöltöd aszámhordozási nyilatkozatot, új előfizetési szerzit kötsz.Ha akarsz új mobilt is vehetsz.

Ha telőt nem akarsz akkor a szig. és a lakcímigazoló k. elég lesz.

41. JanaW (válaszként erre: 38. - Koralln)
2014. jan. 26. 20:17

Bemrsz az uj szolgaltatod markakepviseletebe - vagyis nem dealer. A neten rajta van a lista.

Plusz kell a legutolso szamlakivonatod, plusz az befizetve a csekk. Igy ezt egykapus eljarasnak nevezik, ok mindent elinteznek. Nem kell a sajatodhoz menni. A neten a folyamat is rajta van.


Egy dologban ertelme lenne beprobalkoznod a reginel, hogy bejelented elegedetlenseged, majd hogy bontani szeretnel..hacsak nincs jobb ajanlatuk. :) hatha kapsz jo telefont kedvezobben,vagy mast.

40. JanaW (válaszként erre: 35. - Koralln)
2014. jan. 26. 20:12

Azt jelenti, h van mind3 szolgaltatonak terereje ott. Melyik vilt a legerosebb?

Amugy csak a te szolgaltatodet hasznalhatod, ezert vagy oda regisztralva.

39. Skyfall (válaszként erre: 38. - Koralln)
2014. jan. 26. 13:41
Mindkét szolgáltatóhoz be kell menned, először az újhoz és az ad egy nyomtatványt, amit alá kell íratnod a másikkal.
38. koralln (válaszként erre: 37. - Szikmár)
2014. jan. 25. 15:59

És ez a számhordozás hogy működik? Mi kell hozzá?

Azt már tudom melyik szolgáltatóhoz akarok menni, csak a régi számomat nem akarom veszni hagyni...

2014. jan. 24. 21:08
Ha ilyen'idős' a sim kártya, valóban érdemes lecserélni a szolgáltatódnál. Ahhoz aszolgáltatóhoz érdemes hordozni amelyik "működőképes" a munkahelyeden ( van külső belső lefedettség). Egyébbként ha felhívod a leendő szolgáltató ügyfélszolgálatát, akkor meg tudják mondani hogy az adott területen (ahol szeretnéd/cím) milyen a lefedettség.
36. koralln (válaszként erre: 34. - JanaW)
2014. jan. 24. 20:02
Úgy látszik be kell ruháznom egy okostelefonra...
35. koralln (válaszként erre: 32. - JanaW)
2014. jan. 24. 20:00
Megnéztem. Automatikusra volt állítva. Rámentem a kézire, keresett egy pár másodpercig, majd kihozta mindhárom szolgáltatót, rámentem a sajátomra és kiírta, hogy regisztrálva. Ez akkor most mit jelent?
34. JanaW
2014. jan. 24. 20:00
De amugy tenyleg elkepzelheto, h a telefon olyan regi, hogy az antennaja nem veszi a jelet. S akkor szolgaltatot sem kell valtani, csak telot. Van ismetosod ettol a szolgaltatotol? Kinel vagy?
2014. jan. 24. 19:58
Nem változik meg.Ugyan az a szám megmarad csak kapsz egy új kártyát.Sejtettem hogy régi a kártyád.Az enyém is 7 éves.A régi is megmarad csak majd nem tudod használni de a számokat meg ami kell le tudod róla menteni.
32. JanaW
2014. jan. 24. 19:57

Nem kell senki telefonjs hozza, a tieden is latod.

Nezd meg a halozati beallitasoknal..

Vagy milyen telefonod van? Megnezhetjuk a leirasat.

31. koralln (válaszként erre: 30. - Kriszti020)
2014. jan. 24. 19:36
A sim kártyám? Több mint 10 éves... de így a számod megváltozik?
2014. jan. 24. 19:28
Mennyi idős a sim kártyád?Pont ugyan ezzel a problémával küzdök és ezért ki cserélik ingyen a kártyát.Sajnos egy idő után már nem találja meg normálisan a jelet főleg ha modernebb telefonnal használod.Anyukámnak tavaly nyáron kellett kicserélni ugyan ezért.Próbáld meg.
2014. jan. 24. 19:27

próbáld meg, hogy nem automatikusan keres szolgáltatót a telefont, hanem te keresel manuálisan

akkor lehet, hogy azonnal "találsz" térerőt!

28. koralln (válaszként erre: 27. - Skyfall)
2014. jan. 24. 19:23
Köszi! Akkor úgy látszik van itt megoldás, már csak a számhordozás menetét kell megnéznem.
27. Skyfall (válaszként erre: 14. - Koralln)
2014. jan. 24. 19:21
igen, ha átlépsz másik szolgáltatóhoz, akkor annak az antennájáról veszi a jelet a telefon
26. Skyfall (válaszként erre: 24. - Koralln)
2014. jan. 24. 19:20
egy két hét alatt át tudod hordozni a számodat és akkor megoldódik a gondod
25. andi6020 (válaszként erre: 14. - Koralln)
2014. jan. 24. 19:18
Nyilván.
24. koralln (válaszként erre: 23. - Zebracsikó)
2014. jan. 24. 19:14
pont ez az, fontos lenne a térerő, de a számomat nem akarnám le cserélni...
2014. jan. 24. 19:12
akkor válts szolgáltatót, ha ennyire fontos munkaidőben a térerő
22. val88 (válaszként erre: 19. - Koralln)
2014. jan. 24. 19:12
így már más, akkor tényleg a szolgáltatócsere segítehet...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook