Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Az alkoholizmus árnyas oldala fórum

Az alkoholizmus árnyas oldala (beszélgetős fórum)


1 2
57. b399a09e0e (válaszként erre: 56. - Sommersby)
2014. aug. 17. 22:29

Nagyon merem remélni hogy igazad lesz ahogy írtad. Köszi.

Szerencsére elvan úgy hogy semmi tümény vagy bor, stb...

Sört szokott inni, hétköznap 1-et, hétvégén 2-t egy nap, de van hogy kevesebbet is ennél.

De ugyangy csinál mindent, nem befolyásolja egyáltalán a hétköznapokat, munkát, stb...

A főnöke is örömmel beszélt h benn is minden a legnagyobb rendben van.


Ez a baba kérdés nagyon érdekes rész. Nagyon szeretnék máodik babát, de nagy fokú bizonytalanság lett úrrá bennem.

Lehet hogy amiatt hogy volt férjem elhagyott, de az is lehet h mostani párom korábbi hülyesége miatt. Nem tudom igazából.

Esküvő anyagiak hiányában nem most lesz az tuti, leghamarabb 1 év múlva.

56. Sommersby (válaszként erre: 55. - B399a09e0e)
2014. aug. 5. 13:33

Remélem, hogy később is minden OK lesz! Lehet, hogy Párodra Te jó hatással vagy, és Veletek talán kibírja, hogy nem nyúl az italhoz. Csak ne érje olyan negatív hatás, hogy megint elkezdjen inni! De, ha Ti támogatjátok, remélhetőleg tud majd parancsolni magának az itallal, mert sajnos az ital egy nagyon klassz embert is (egyébként)tönkre tud ugye tenni.

Azért a házassággal, babával mindenképpen várj még, amíg tartósan bizonyít Párod - szerintem!

Egyébként minden jót kívánok, csak így legyen tovább minden!

55. b399a09e0e (válaszként erre: 54. - Sommersby)
2014. aug. 5. 12:21

Hidd el, én is ebben a folytatásban bízom, mint ami most van.


Jövőre ha addig is minden rendben, esküvő van tervezgetve, utána meg még távlatilag egyszer egy bébi is, de ez még nagyon a távlat részemről.

54. Sommersby (válaszként erre: 53. - B399a09e0e)
2014. aug. 5. 09:54
Ennek örülök! Remélem, Párod a továbbiakban is megtartja, amit ígért, és minden rendben lesz!
2014. aug. 5. 09:38

Eltelt pár hónap, nem tudom valaki még nézi e a fórumot.


Azóta is nálunk lakik, a lehető legjobb az összhang. A gyerekekkel is soha jobb nem lehetne a kapcsolata.

Építkezünk lakásbővítéssel, csütörtökön indulunk 1 hétre Horvátországba és Ausztriába.

Soha jobb nem lehetne az egész.

52. b399a09e0e (válaszként erre: 51. - Sommersby)
2014. márc. 18. 13:57

Remélem én is hogy ez így lesz a jövőben is.

Vannak mik tervbe véve, amihez tudja hogy is kell hogy itt legyen, hogy meg lehessen a dolgokat valósítani.

51. Sommersby (válaszként erre: 50. - B399a09e0e)
2014. márc. 16. 08:14
Örülök neki! Reméljük, később is megtartja Párod ezt a jó szokását! Talán, kikerülve a régi közegéből, Te tudsz neki segíteni abban, hogy megváltozzon tartósan!
50. b399a09e0e (válaszként erre: 44. - Sommersby)
2014. márc. 15. 20:12

Egyenlőre minden rendben van azóta is, nincs vele semmi problémám.

Az orvos az addiktológián csak jó véleménnyel van, annyit mondott hogy látványos a változás mióta a tesóitól és anyukájától elköltözött.

Hétvégente megyünk csak hozzájuk és mindenki elégedett.

49. b399a09e0e (válaszként erre: 48. - 834a60d776)
2014. febr. 22. 19:34

Szia. Maximálisan jól látod a dolgokat, pont ez itt is a probléma. Az orvos is annyit mondott hogy ott kell hagyni azt a közeget ami ezt kihozta belőle. Elköltözött otthonról, azóta minden rendben. A héten meg a múlt héten sem ivott semmit, a közérezete is láthatóan jobb. 1 sör van 1 héten, ezt az orvos is engedélyezte neki, de semmi több, és semmi tömény!


Fontos nekem, ahogy írtad; éppen ezért próbálok neki társaként segíteni ameddig hagyja és lehet. Ha nem, akkor nem tudnák vele mit tenni... Egyenlőre jók a dolgok.

48. 834a60d776 (válaszként erre: 1. - B399a09e0e)
2014. febr. 21. 17:30

Alkohol, drog, cigaretta..ugyanaz a kategória! Lelki eredetű a forrása, és ezt próbálja kompenzálni, hogy tompítsa az egészet! Itt nem az a kérdés, hogy miért iszik, hanem az, hogy mit szeretne eltitkolni, miért nem mer erről beszélni, és mi a problémája! Tehát minden további nélkül kirángatható bármelyik ember ebből az állapotból, csak sajnos idő kell hozzá, mire rájövünk, hogy neki mi a problémája és miért akarja, így módosítani a tudatát!


Ha számodra fontos, akkor szentelsz erre időt, ha nem, akkor el kell engedni, de egy dolgot kell tudnod, hogy nagyon őszintének kell lenned! Ha az leszel, akkor fog csak megnyílni és csak akkor fogod megérteni. Itt azonban ott a következő gond, hogy olyan dolgokat is megtudhatsz, ami nagyon fájdalmasak lesznek és erre is készülj fel!:-(


Döntés a te kezedben, hogy mit szeretnél tulajdonképpen? Tehát most döntened kell! Erre is kevés ember képes. Mond te képes vagy erre?


További jó elmélkedés, és csak egy észrevétel, mivel pontosan értem, hogy mi a problémád, legalábbis azt hiszem.

47. Idhikai (válaszként erre: 2. - B399a09e0e)
2014. febr. 21. 16:52

... segítséééég? lehetősééég?

... elhagyni! ... és ha 3 évig nem iszik egy kortyot sem, akkor talán megkereshet egy nagy csokor rózsával... taláááán, de inkább ne!

46. b399a09e0e (válaszként erre: 44. - Sommersby)
2014. febr. 21. 16:19

Remélem így lesz.

Az mindenesetre biztos hogy bár megkérte a kezem, de ez még nem jelent semmit.

Ha el.assza a dolgokat akkor az biztos hogy nem fogom nézni hogy ki mien titulusba van vele kapcsolatban.

45. 3b1a5ec920 (válaszként erre: 1. - B399a09e0e)
2014. febr. 20. 18:47

semmit; menekulj! vissza se nezz!

az alkoholizmusnak nincs napsuteses oldala!

44. Sommersby (válaszként erre: 43. - B399a09e0e)
2014. febr. 20. 18:30

Reméljük a legjobbakat! Talán később is kibírja alkohol nélkül, és nemcsak addig, amíg "meg akar szerezni" Téged.

Lehet, hogy Te jó hatással lennél rá a testvére és anyukája helyett. Soha sem lehet tudni.

Minden esetre gratulálok a lánykéréshez.

43. b399a09e0e (válaszként erre: 42. - Sommersby)
2014. febr. 20. 12:51

Voltunk múlt szerdán az addiktológián, az orvos meg volt elégedve a jelen helyzettel.

Kedden volt dolga ami halaszthatatlan volt és akkor anyukájánál és tesójánál maradt, szerencsére minden rendben volt, nem ivott egy kortyot sem, direkt volt aki beszámolt róla mik történtek.

Mióta nálunk van sose vettem rajta észre semmi alkohol szagot, de nem is ivott szerencsére. Az elmúlt 3 hétben 1 sör volt a múlt hétvégén amikor eljegyzést ünnepelték meg a cimborájával de se neki se a cimborájának nem volt több, az ő felesége is kordába tartja a férjét.


Valentin nap alkalmából, és a nemrégiben lévő szülinapom alkalmából megkérte egy hatalmas vörös rózsacsokor kíséretében a kezem egy gyönyörű szép gyűrűvel együtt; amit hozzátett hogy hozzámennék e feleségül ha a jövőben minden úgy fog folytatódni mint újabban az van.

Erre annyit válaszoltam hogy mindaddig igen, ameddig meg nem ismértlődik a dolog. Erre azt mondta hogy nem fog.

Nos, immár menyasszonyként kíváncsian várom így lesz e. Ha nem, le is út - fel is út.

42. Sommersby (válaszként erre: 40. - B399a09e0e)
2014. febr. 19. 20:18

Őszintén kívánom, hogy ez továbbra is így legyen!

Remélhetőleg így is lesz. Csak attól félek, hogy nehogy csak az összeköltözésig bírja ki ital nélkül, utána ne bírja ki majd ital nélkül...! De ne így legyen, bárcsak ne így lenne.

Csak sajnos, aki hosszú ideig ivott, az hogy tudja letenni az italt egyik napról a másikra, én ebben nem nagyon hiszek. De kívánom, hogy Nálatok ne így legyen, és minden jól alakuljon.

41. júliusi (válaszként erre: 32. - E438349773)
2014. febr. 18. 11:12
Pont ezt akartam én is írni,hogy mi lehet a napos aoldalon?:((
2014. febr. 18. 10:10
Nálunk lakik lassan 3 hete, minden rendben van, egyáltalán nem ivott azóta semmit sem, a bátyja nem foglalkozik vele mit tesz és az anyukájának minden úgy jó ahogy van.
39. b399a09e0e (válaszként erre: 38. - C4851bb5de)
2014. jan. 29. 11:54

Ez a hárítás teljesen igaz. Részben értem csak meg, mert az anyukája és tesói baromságait felém irányulva is tapasztalom, de szerencsére bizalmasuknak hisznek, csak nem tudják a véleményemet szerencsére hogy mennyire "ellenük vagyok". Kedves és aranyos vagyok és kész, a többi az én magánvéleményem.


Jobb nem megzavarni az álló vizet...

38. c4851bb5de (válaszként erre: 36. - B399a09e0e)
2014. jan. 29. 07:11
Tudod a függők mindig találnak kifogást, okot, hogy miért nyúlnak a piához. Ez is csak hárítás, ahogy írtad is, nem akarja belátni, hogy alkesz. Kíváncsi leszek, melletted hogy fog viselkedni?
37. b399a09e0e (válaszként erre: 35. - Geranna7)
2014. jan. 28. 18:31
Amúgy igaz, én is így vagyok vele hogy jó ideig bizonyítania kell neki a józanságát hogy összebútorozzak vele valahol máshol. Addig nálunk ő lehet, de én itthon biztos helyen vagyok addig is.
36. b399a09e0e (válaszként erre: 35. - Geranna7)
2014. jan. 28. 18:30

Nem töltik bele, csak lelkileg, anyagilag teszi tönkre az anyukája, bátyja, huga; pont ezmiatt iszik mindig, mert akkor nem gondol addig a sok bajra.

Már megmondták neki költözzön el, most egy ideig nálunk fog lakni, addig is legalább "szigorú felügyelet" alatt fog állni. Aztán meglátjuk mi lesz.

Sajna tudom mien az anyukája és a tesói, mindig kiakarnak vele cseszni ahol csak lehet és anyagilag is az utolsó fillérig ki akarnák semmizni mindhárman.

35. geranna7 (válaszként erre: 33. - B399a09e0e)
2014. jan. 28. 09:08
Létezik még ilyen munkahely? Segítsétek! De én mégis arra gondolok, míg változás nincs ne bútorozz össze vele. "hogy megy tönkre teljesen az élete 2-3 hülye ember végett"...ezt nem értem. Nem hinném,hogy töltenék bele a piát..:(
34. spinneli (válaszként erre: 14. - B399a09e0e)
2014. jan. 27. 21:29
Társfüggő, nem áldozat, ugyanaz a játszma.
33. b399a09e0e (válaszként erre: 30. - Geranna7)
2014. jan. 27. 19:22

Könyveléseket csinálok 4 órában itthon az ápolási mellett ami ugye mostmár majd 50.000/hó. Gyerektaertást nem kapok, kölcsönösen egyeztünk meg exxel hogy én nem követelem a pénzt ő végleg békénhagy minket és lemondott a lányáról. Nagyon hosszú történet miért lett ez így de ez volt a legjobb megoldás ügyvéd ismerős szerint mindenképpen.



Amúgy ma beszéltem a főnökével, egy elhatározás született amit meg is mondtunk neki:

maximálisan támogatjuk (én, főnöke, kollegái, ismerősök) a dolgot és segítünk neki kitartani, meg ha gond van ők se piszkálják semmiért. Nehéz lesz, de utoljára megpróbáljuk vele. UTOLJÁÉRA! ha nem él vele aztán, akkor magára vessen. Ők sem akarják hogy kikészüljön teljesen mert remek csoportvezető a cégnél és már több mint 20 éve tudott bizonyítani mit tud. Nem tudná egyikőnk se tétlenül nézni hogy megy tönkre teljesen az élete 2-3 hülye ember végett.

Úgy gonsoljuk így ez egy korrekt megoldás.

2014. jan. 26. 11:45
a napos oldaláról még nem hallottam.
2014. jan. 26. 11:34
szerintem az alkoholizmusnak csakis árnyas oldala lehet.
30. geranna7 (válaszként erre: 29. - B399a09e0e)
2014. jan. 25. 20:58

Ez érthető. Hisz ha mész,ha maradsz egyik sem ad számodra nyugodt ,biztos helyzetet.

Egy kérdés..ha a pasit választanád akkor milyen jövedelmed lenne? Csak a családi a lányod után? Esetleg kapsz gyerektartást? De ezek ugye nem a te megélhetésedre vannak! Ez a lánykád pénze! Téged akkor ennek a férfinek kellene eltartani? Na ez még egy megalázó helyzet. Talán mégis csak várnod kellene egy jobb társra!

2014. jan. 25. 20:25
Nagyon tanácstalan vagyok.
28. bubinana (válaszként erre: 27. - B399a09e0e)
2014. jan. 25. 19:20
Egy alkoholistával élni sem jó választás!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook