Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Néptáncos szoknya (pörgős) szabásmintát keresek! Segítene valaki? fórum

Néptáncos szoknya (pörgős) szabásmintát keresek! Segítene valaki? (tudásbázis kérdés)


2014. jan. 27. 09:32
köszönöm!
2014. jan. 24. 15:34
Szabásmintám nincs, anélkül varrtam már. A szoknya hosszának kétszeresét kell megvenned, hogy igazán jó bő,pörgős legyen. Ezt kettévágod úgy, hogy a szoknya hosszának megfelelő 2 darab anyagod legyen. Összevarrod az oldalát, így kapsz egy jó széles, a szoknya hosszának megfelelő téglalapot. Annak is összevarrod a két szélét, így már szoknya alakú lesz. A derekán visszahajtasz a gumitól kicsit szélesebb részt, oda fogod behúzni a gumit. Az alját pedig beszeged. Én még annyival bonyolítottam, hogy a szoknya anyagához illő színben színben (egyszínű) vettem kb. 50 cm anyagot, azt kettévágtam (25 cm hosszban) és belülről szépen rávarrtam a szoknya aljára. Az alsó varrás egyben a szoknya felvarrása lett, a felső varrás meglátszott a szoknya színén. Oda pedig lehet farkasfogat vagy madeira csipkét varrni. Szépen mutat és eltakarja a varrást. Így ha pörög a szoknya, akkor nem a szoknya fonáka látszik, hanem ez az egyszínű anyag.
2014. jan. 24. 13:59
derékban húzott gumisra gondolok.
2014. jan. 24. 12:51
A loknisra gondolsz, vagy a derékban húzott-gumiházasra? (mert mindkettô pörgôs.
2014. jan. 24. 12:41
Néptáncos szoknya (pörgős) szabásmintát keresek! Segítene valaki?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook