Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hagyatéki leltár fórum

Hagyatéki leltár (beszélgetős fórum)

11. fr.andi (válaszként erre: 10. - E49241a632)
2014. jan. 28. 10:15
Nem rakják ki, hanem az állammal kell majd megegyeznie. Hasonló volt a helyzet nálunk is.
2014. jan. 27. 19:04

Sziasztok,


köszönöm a válaszokat. Felhívtam azóta a hölgyet, szerdán reggel megyek.

Azt már most tudom, hogy az örökséget vissza fogom utasítani, mert Anyának minden tulajdonán jelzálog van:(

Azt nem tudom, hogy Papámék házával mi lesz, ha senki nem fogadja el az örökséget, mert 1/4 része Anyáé volt. Tudom, hogy az államra száll akkor az 1/4 rész, de ki csak nem rakják őket, hiszen 1/2 a Papa nevén van, 1/4 pedig Anya testvére nevén.

9. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 8. - D2d5bb5db4)
2014. jan. 27. 17:11

Ma 15 ,55-kor volt hozzászólás.


Fórumok, 2. oldal

8. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 1. - E49241a632)
2014. jan. 27. 17:08
Tegnap jelentkezett be valaki "miklósi" néven, aki felajánlotta, hogy ilyen kérdésekben segít. A FÓRUMOK-ban keresd meg!
2014. jan. 24. 13:30
Én sajnos két éven belül kétszer voltam ennek részese: a hagyatéki leltárt a helyi önkormányzatnál veszi fel az illetékes, nem egy "Atyaúristen". Nyugodtan hívd fel és jelezd neki, mi a problémád és bátran kérj másik időpontot. Valamint azt hiszem, van arra lehetőség, hogy az összes banktól lekérdezzék, volt-e ott bármiféle pénz-mozgás (ebben nem vagyok 100%-ig biztos, de hallottam). Magadnak könnyíted meg a dolgot, ha most már az elején tisztán látsz, ne a hagyatéki tárgyalás után kerüljenek elő az információk. Ehhez idő kell! Mi is kértünk még egy hetet, és minden gond nélkül kaptunk.
2014. jan. 23. 17:07
Persze azóta már változhatott,érdemes telefonon érdeklődni
2014. jan. 23. 17:06
Nem kell fizetni a tulajdoni lapért, az önkormányzatnál a hagyatéki leltárral egy időben kiadnak egy papírt erre a papírra ingyen adja ki a földhivatal a tulajdoni lapot. Nálunk kijött az önkormányzattól 3nő és mindenről leltárt készítettek.Darabszám^+érték megjelöléssel.
4. tamcs1987 (válaszként erre: 3. - E49241a632)
2014. jan. 23. 14:54

Halasztást nem tudom lehet-e kérni...

De ez ilyen, sajnos nem elég valakinek a halála, még az intézkedést is ki kell fizetni.

Nagyon drága minden.

Majd az átírások is mind pénzbe kerülnek! Készülj fel rá! Maga a hagyatéki eljárás is fizetős!

3. e49241a632 (válaszként erre: 2. - Tamcs1987)
2014. jan. 23. 14:00

Igen, de egy tulajdoni lap kikérése 6.000 Ft tudtommal. Úgy tudom, Anyának volt földje, de hogy hol, milyen tul. hányad, azt nem tudom.


Ráadásul a hagyatéki leltárig már csak egy munkanap van, ennyi idő alatt nem tudok elmenni a földhivatalba.


Lehet a hagyatéki leltárt halasztani?

2. tamcs1987 (válaszként erre: 1. - E49241a632)
2014. jan. 23. 13:54
Az ingatlanokról legegyszerűbb a földhivatalnál érdeklődni szerintem...
2014. jan. 23. 13:50

Sziasztok,


Édesanyám elhunyt és ma kaptam meg a végzést, hogy hétfőn jelenjek meg a hagyatéki leltár felvétele céljából.


Kaptam egy nyomtatványt, amiben nekem kéne felsorolni Anyukám ingatlan és ingó vagyonait, helyrajzi számmal, folyószámlaszámmal, stb.


Külön kiemelik, hogy büntetőjogi felelősségem tudatában ne titkoljak el semmit:)


Csakhogy nekem fogalmam sincs, pontosan milyen tulajdonai voltak Anyukámnak.


Aki már keresztülment ezen, megmondaná, honnan kéne nekem ezeket tudnom?


Nyilván ahol esetleg együtt éltek, ott ezek a dolgok nem okoznak gondot valószínűleg, de mi már 20 éve nm éltünk egy háztartásban, tőlem 200 km-re lakott, és bár a kapcsolat jó volt, fogalmam sincs, honnan kéne tudnom, pontosan mije volt.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook