Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek ki számít manapság jó módúnak? fórum

Szerintetek ki számít manapság jó módúnak? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
211. gribedli*** (válaszként erre: 208. - Michelle.r)
2014. jan. 28. 17:59

Persze, en is, csak a celebek ingyen kapjak, mert ugyis a paparazzik lefotozzak oket, hat nem mindegy, kinek a cucca van rajtuk, kapkodnak az uzletek, hogy rajuk sozhassak a holmit, amire masok (en meg te), kepesek megvarni a learazast:DDDD


Amikor nagyon draga holmikrol van szo, pl 5000euros hermes taska, azt meg berelik egy hetre 100-ert es igy jelennek meg rendezvenyeken stb. Ezt akkor, ha a tisztelt ceg le se tojja az illeto celebet, vagy nem er annyit, hogy egy ilyen taskat kuldjon neki csak ugy.


Ezt sok helyen el is szoktak mondani poenkodva, igy egymas kozott biztos nem csinalnak belole akkora cirkuszt, mint valaki, aki latja oket, es ugy akarja leutanozni, hogy tenyleg meg is veszi az adott holmit. De nezd, semmi bajom ezzel, ugy ertem, egy jol szponzoralt celeb nem attol valaki, hogy milyen markaju cipot hord, hanem azert adtak neki azt a cipot ingyen, mert o valaki, ha csak kirakat ember, akkor abban valaki, vagyis az imazsaval reklamozza oket. Ebbol en nem vonok le semmi olyan kovetkeztetest, hogy basszus basszus, de pazarlo a kozszemely, meg hogy munkabol nem lehet megelni, bla bla bla, inkabb csak megjegyzem, hogy ha engem is megdobnanak ilyenekkel, meg szep, hogy hordanam, termeszetes!!:DDD

2014. jan. 28. 17:20

A legtanulságosabb tanmese arról, hogy nem lehet annyit keresni, amennyiből ne lehetne adóssággal kijönni.


[link]


A pénzhez érteni kell, de a hozzá való értés csak akkor derül ki, ha van mivel bánni... ilyen ez.

209. 3f3949edc4 (válaszként erre: 204. - M0ncsa)
2014. jan. 28. 17:10

A sufni-Karcsi :) "relevancia" nagyban függ a jármű fajtájától. Nekem fiatal motorom van; amin minden computer vezérelt (gyakorlatilag mindent átsző az elektronikai kontroll). Valamikor szereltem én is motorokat, de a maiakhoz diagnosztikai eszközök és célszerszámok nélkül hozzá sem lehet nyúlni (tuti nem tenném, nem is engedném és nem is javaslom).

A szervizes ismerősöm pl. gyakorta meséli, hogy behozzák (pl. a már emlitett) 3as BMW-t a "szakértő kezekhez", mivel már "alig él a gép" (zörög-kattog-lomha-lusta-hörög stb.) és mindig ugyanazt a konzekvenciát hallom. Egyrészt azt, hogy más márkából beházasított, vagy nem megfelelően utángyártott alkatrészek kerültek beépítésre, amelyek a nem megfelelő működés miatt lerohasztották a kapcsolódó alkatrészeket is. Másrészt a szervízmunkák hiánya. Így kerül M.o.-on "nagygenerálra" a 100e km-es BMW, míg Ausztriában ez kb. 300e km-nél történik meg. M.o.-on használt autót csakis garanciára, friss szervíz után szabad... állítólag.


A fenntartás... pl. abroncsok.

A motoromra a hátsó abroncs 50e Huf-ba kerül és legutóbb 6e km után cseréltem le (van olcsóbb is, de ez a gyári ajánlás + ebben a tipusban bízom). A fater Renault-ja már 4 éve koptatja ugyanazt az intermediate garnitúrát, ami (összesen) 40e HUF-ba sem került. Egyszerűen tudni kell azt, hogy mit veszel meg és mennyibe kerül azt üzemeltetni - ebben egyetértünk!

De nagyon sokan nem mérik fel, hogy mi az ára pl. a BMW által nyújtott luxusnak (luxus ma már M.o.-on pl. egy 3as BMW?).

208. michelle.r (válaszként erre: 205. - Gribedli***)
2014. jan. 28. 15:58

Én nem vagyok híresség, de én is megvárom amíg legalább féláron vehetek meg valamit ;) Ráadásul remek a szaglásom hozzá :D

Szerintem már az oviban is ár/érték arány volt a jelem :D

207. michelle.r (válaszként erre: 203. - 9892d65728)
2014. jan. 28. 15:54
Én némi finom malíciát érzek ebben ;) Szerintem egy cipésznek ne legyen lyukas a cipője, a szabónak szakadt a nadrágja, a fodrásznak loncsos a haja, és igen, legyen rengeteg pénz a számláján ;)
206. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 203. - 9892d65728)
2014. jan. 28. 15:40

Csak annyi, hogy az ilyet nem jó hallani, ahol majd az ország fele valódi megélhetési gondokkal küzd.


Ezt beszéljék meg szünetben,nem kell itt most borzolni a kedélyeket.

205. gribedli*** (válaszként erre: 202. - 9892d65728)
2014. jan. 28. 15:29

Ne hulyeskedj, te tenyleg elhiszed, hogy nem nezik az arakat es barmit kifizetnek? Egy francokat! Megnezik titokban es soha nem akarjak kifizetni ami jogos. Inkabb megvarjak, mig csokken az ara vagy barmilyen kedvezmenyt igenybevesznek, mindig beprobalkoznak. Ez nem kicsinyesseg, hanem taktika.


A hiressegek kulonosen szeretnek ugy oltozkodni, hogy kolcson ruha, kolcson ekszer, kolcson taska, pedig telik ra, csak ha megkaphatjak 1 napra ingyen is (hogy az imazsukkal meg reklamozzak is), csesznek megvenni.

204. M0ncsa (válaszként erre: 201. - 3f3949edc4)
2014. jan. 28. 15:28

:)))

En is csak minimalisan ertek, amennyit muszaj. Az auto meg csak auto, arra valo, hogy elvigyen A-bol B-be, ne fagyjak meg benne, es legyen zene. Ennyi :)

Pesze mindenkinek van hobbija, van, akinek pont az autok, szamomra ez is ertheto es elfogadhato.

Sufni-Karcsikat meg ne tessek leszolni, eddig 2-hoz jartam itt (igaz, ajanlasra), es mindketten nagyon rendesek voltak, szepen dolgoztak (es olcson), mig a markaszervizben, mikor megjelentem a 10 eves kis Clioval, mar eleve ugy neztek ram, mint egy darab rongyra. Legutobbi eset, hogy nem tudtam levizsgaztatni az autot, mert nem mukodott a kozepso feklampa; volt 5 napom kicsereltetni. Markaszervizben hummogtek, hogy talan kapnak, 70-80 euroert, de nem tudjak, hany napon belul; a szerelom meg szerzett a jo eg tudja, honnan, vasarnap delutan lampat hasznaltan 5 euroert, es ki is cserelte, mehettem vissza vizsgaztatni :)


Igen, errol van szo, hogy sokak csak megveszik a draga autot (altalaban hitelre), de rendes karbantartasra mar nem futja...

2014. jan. 28. 15:13

ha valaki hallotta a riportot, attól elnézést...


szóval...egy ismert bankárral beszélgetett a kérdező... a beszélgetés vége felé megkérdezte a riporter:...elképzelhető-e olyan esemény, ami meglepné-e önt?.. -háát, nem is tudom... talán, ha a feleségem felhívna, és duzzogva közölné, hogy itt áll az autószalonban, meg akarja magát lepni egy terepjáróval, de nincs elég pénz a

kártyán...olyan égő...

-de szerencsére nálunk ilyen nem fordulhat elő, mert attól mindig több van..nyugodtan vásárolhat.


nos, ez csak egy tanmese...(én napokig irigykedtem.)

2014. jan. 28. 15:02

jómódú?.. hmm..


...szerintem az, aki semminek nem nézi/kérdi meg az árát...

bárhol, bármiért, bármennyit mondanak..fizet.


csak én vagyok ilyen kicsinyes, hogy számolok...aztán..opppardóón...mégsem kérem..persze nem is vagyok jómódú(sem)

201. 3f3949edc4 (válaszként erre: 189. - M0ncsa)
2014. jan. 28. 14:59

Az alkatrész - ellátás manapság már csak a nagyon különleges autóknál akadozik jelentősen. A Dacia-tól az AMG-ig a fogyóalkatrészek supply-chain rendszerben folyamatosan biztosítottak (nem sufni-Karcsinál, hanem a szakszervizekben), de főalkatrészeket is lazán szállít az imporőr pl. 48 órás határidővel akár Brabus tunigokhoz is (kb. a svéd milliomos is ennyi idő alatt jut hozzá az alkatrészhez a totálra tört Mercijéhez - de a Kiát sem építik újjá 2 nap alatt). Az pedig evidens, hogy egy Kia-hoz olcsóbbak az alkatrészek, mint egy Lexushoz (eltérő célszegmensek, gyártási volumenek... stb.).


Jómód, vagy pszeudo-jómód:

A magyar "drágább autók" piacán a baj azzal van, hogy a magyar tulajonosok nem, vagy csak korlátozottan szervizelik a járműveiket, így - általában - egy M.o.-on 100e km-t futott 3as BMW úgy le van harcolva, mint egy 300e km-t futott német import (sőt)!


(egyébként; nem szeretem az autókat és nem is értek hozzájuk, de a társaságomban szép számmal akad releváns :D )

200. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 198. - Gribedli***)
2014. jan. 28. 14:56
Nincs ezzel semmi gond, ha jól működik a tömegközlekedés. Ez lenne a normális, különben mire kellene? Városnézésre?
199. gribedli*** (válaszként erre: 195. - Michelle.r)
2014. jan. 28. 14:53
Pontosan, ha a szobakhoz jar masik furdo is, mar nagyon is ott vagyunk es nem beszelunk nagy gazdagsagrol, ez a jomodu kategoria.
198. gribedli*** (válaszként erre: 196. - D2d5bb5db4)
2014. jan. 28. 14:50

De az ingatlanarak otthon alacsonyabbak, ezert direkt nem irtam arakat, az alapkoncepciot nyugodtan magyar viszonylatban is megnezheted, ugyanaz jon ki, ahogy ha az olasz atlagpolgart nezzuk, az is 2 szobas (max 3) lakotelepi lakasban el, es tomegkozlekedessel megy munkaba.


Az olaszok pont ebben nagyon hasonlitanak a magyarokra, nem az eu leggazdagabb orszagarol van szo.

197. 7a3a05277b (válaszként erre: 195. - Michelle.r)
2014. jan. 28. 13:08
Most, hogy utánaszámoltam: igaz!
196. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 185. - 7a3a05277b)
2014. jan. 28. 12:46

Itt az a kérdés, ki számít jómódúnak? A véleményemet erről a 147. hsz. ban írtam le.


Ez a 174-es(kb) már az átlag felettiekről és Olaszországiakról szól Ugyanis valaki ott él, és az ottani dolgokról mondott valamit.

195. michelle.r (válaszként erre: 171. - D2d5bb5db4)
2014. jan. 28. 12:40

Ha ezt úgy érted, hogy a pénz egy eszköz és nem cél, akkor egyetértek.


Nappalival, 3 hálóval, vendégszobával, normális méretű konyhával, fürdőszobával egész gyorsan össze lehet hozni 200 m2-t rongyrázás nélkül is ;)

2014. jan. 28. 12:39
Bocsi, rosszúl olvastam a kérdést :D jó modorúra gondoltam :D
2014. jan. 28. 12:37
Hát nem a főnőköm az tuti!!!
192. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 185. - 7a3a05277b)
2014. jan. 28. 12:36
Már mit írtam megint rosszul?
191. M0ncsa (válaszként erre: 190. - Gribedli***)
2014. jan. 28. 12:18

Jar-money, ez aranyos :)

Na, kitoltottem, tenyleg praktikus, hogy kiirja a szazalekokat rogton. Eleg durva becsles, de lenyegeben jok vagyunk :) Mondjuk nehez havi atlagot szamolni, mert a teli-nyari koltsegek hatalmas eltereseket mutatnak.

190. gribedli*** (válaszként erre: 189. - M0ncsa)
2014. jan. 28. 11:56

Arányok szempontjából teljesen mindegy, én euroval csinálom, úgy, hogy nem nézem a dollár kiírást, úgy teszek, mintha ott se lenne:D


Nem kell kitölteni az összes mezőt, így is működik, előnye szerintem, hogy az oldalsó kis táblázatban azonnal írja a százalékokat, és a változó költségeknél azt is, hogy akkor hetente mennyit költhetsz erre, vagy arra, miután a törlesztőket, a rezsit, a félretett pénzt levontad. Jar-money: Gail erről híresült el (amellett, hogy nagy szakember a csaj), befőttesüvegekbe (jar) teszi a hetente költhetőt:))))

189. M0ncsa (válaszként erre: 187. - Gribedli***)
2014. jan. 28. 11:43

Megneztem, ez tokjo :) Mondjuk ido lesz kitolteni, mert van, amit evente, van, amit havonta fizetunk, es kell egy kis szamolas :) Nem lehet atallitani eurora? Mondjuk aranyok szempontjabol pont mindegy.


Autoval kapcs. egyetertek, hogy a legrosszabb befektetes... nalunk a 2 auto erteke osszesen nem tudom, hogy eleri-e az 5-6000 eurot :D Kolt a franc hulyesegekre.

Igaz, az elektronikai kutyuk sem epp a legjobb befektetes, mi erre koltunk az atlagnal tobbet (minosegi laptop, tablet, telefon). De ezek legalabb minkaallomaskent is funkcionalnak, es kozvetetten hozzak a penzt. No meg mindenkinek lehet valami hobbija, nem? :)

Keves penzueknek meg mar csak azert sem erdemes draga autot vennie, mert annak a fenntartasi koltsegei is horribilisak. En mindig odafigyeltem autovasarlasnal, hogy az alkatreszek, szerviz ne legyen meregdraga, es konnyen hozzaferheto legyen (ne kelljen mondjuk egy alkatreszt kulfoldrol megrendelni, es heteket varni ra).

2014. jan. 28. 11:22
187. gribedli*** (válaszként erre: 184. - M0ncsa)
2014. jan. 28. 11:17

Ha többet akarsz megtudni a házzal kapcsolatos arányokról, akkor ajánlom Gail Vaz-Oxlade honlapját, budget-worksheet néven fut egy jó kis Excel tábla, amivel azonnal kiszámolhatod az arányokat, hogy egy hónapon belül is mire, hány százalékot költesz. Meg vannak még jó cikkek is.


Maga az autó ára, hát a legrosszabb befektetés, mert bármiben tartod a pénzed, az értéke általában növekszik (kivételes eset volt az ingatlanárak csökkenése anno Angliában), szóval ingatlan, vagy állampapír, bármi, mindig növekszik és nem csökken. Viszont az autók értéke soha nem növekszik, csak csökken, eleve, kilépsz a szalonból, már annyival kevesebbet ér, amennyi az ÁFA volt, plusz évente csökken és csökken az ára. Ezért, ha megfigyeled, az igazi gazdagok soha nem költenek annyit autóvásárlásra, ha jó autóval járnak, annak, esetleg többnek sem haladja meg összesen az egész vagyon 5%-át, mert nekik nincs szükségük egy rossz befektetésre, hiszen azon nincs semmi profit.


Ha úgy találod, hogy a ti autóitok meghaladják az 5-8%-ot a többi vagyonhoz képest, el kell gondolkodni, hogy lecserélhetők kisebbekre, olcsóbbakra, de van, hogy az is elég, hogy megvárod, míg annyira lecsökken az értékük, hogy végülis egyensúlyban lesz a gazdasági helyzeted, előbb utóbb, ha több éves, akkor a mostani, már leamortizált árával kell számolnod, ha új, akkor azzal.


Ha akárhogy is csűröd, csavarod, 30%-nál több, akkor ezt hívják úgy, hogy nem engedheted meg magadnak ezt az autót (magyarul rongyrázás), és gyakorlatilag a pénzed 30%-át egy olyan dologba fektetted be, ami nemhogy fialna, hanem évről évre kevesebbet ér, totál ráfizetés. Persze ezeket a szempontokat nem veszi figyelembe a legtöbb ember, hanem úgy választ, hogy milyen típus, milyen színű, milyen extrák, stb. Nem abból indul ki, hogy most veszek egy autót, vajon melyik kerülne ki úgy, hogy a lehető legkevesebb pénzem invesztáljam a létező legrosszabb befektetésbe?:)

2014. jan. 28. 09:38

Szerintem az jómódú, akinek van egy szép háza, van autója, nincs hitele, nyáron nyaral, télen siel (vagy másként, de kikapcsolódik), nem szükséges néznie az árakat bevásárláskor, van tartaléka pénzben valahol és bármilyen extra történés van, nem roppantja meg anyagilag. Nem töri a fejét folyton a pénzen, nem függ tőle. Bármikor megveheti, amit szeretne és nem az ár a szempont, hanem hogy akarja-e, vagy jó-e az a valami.

Én már sok mindent megteremtettem magamnak, hogy az én szempontjaim szerint jómódúnak gondolhassam magam, még a tartalékaimon van mit növelni, de már szabad vagyok anyagilag, senkitől sem függők. És ez nekem fontos.

185. 7a3a05277b (válaszként erre: 171. - D2d5bb5db4)
2014. jan. 28. 09:33
A jómódú állapot nem átlagos, hanem átlag feletti állapot. A felsőközéposztályt takarja kb. Az alatt csak megélnek vagy kijönnek valahogyan.
184. M0ncsa (válaszként erre: 183. - Gribedli***)
2014. jan. 28. 09:23

Ahha ahha, no, attol fuggetlenul jo es erdekes statisztika.


35% ugy erted, hogy hitel + rezsi osszesen max ennyi (-kabelTV, -telefon)?

183. gribedli*** (válaszként erre: 182. - M0ncsa)
2014. jan. 28. 09:11

Az auto es a vagyon aranyait nem az olaszoktol vettem, sajat kutfo, vagyis statisztikak, es ez mindenkire igaz, a gazdasagi egyensuly egyik merceje:)


Van meg mas is, pl ha tobbet koltesz a hazra mint a bevetelek 35%a, akkor sem vagy egyensulyban, a hitel es a hazzal kapcsolatos koltsegek (villany, gaz, viz, kozoskoltseg) ne lepjek tul. A telefon, kabelteve ebbe a 35-be nem szamit bele. Es felujitasra evente 3-5%nal tobbet nem kellene kolteni, de azt jol, es rendszeresen, hogy ne gyuljon fel a felujitando.

182. M0ncsa (válaszként erre: 181. - Gribedli***)
2014. jan. 28. 08:57

Hello, "szomszedasszony" :)


Olvastam, amiket irtal, tetszik az olaszok egesz egzakt megallapitasa az anyagi helyzetet illetoleg. Rogton el is kezdtem matekozni, milyen az autok VS hazunk ertekenek aranya :D

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook