Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ismertek olyan háztartási kisgépet, ami nyers répát, céklát is tud préselni? fórum

Ismertek olyan háztartási kisgépet, ami nyers répát, céklát is tud préselni? (tudásbázis kérdés)


21. emi1206 (válaszként erre: 20. - Grizzli)
2014. febr. 28. 14:24
Nem csak neked. Nekem Orion robotgépem van, de annak a gyümölcscentrije se viszi a répát. Annyit tudtam csinálni, hogy kis darabokra felvágtam a megpucolt répát, öntöttem hozzá egy kis vizet és a turmix részében csináltam. Így darabos marad ugyan, de engem nem zavar. Vagyis zavar, de ez van. :-) Víz nélkül nem vitte.
2014. febr. 28. 13:55
Nagyon koszonom Mindenkinek a konkretumokat, javaslatokat, trukkoket, mindent nagyon hasznosnak ereztem. Ugy tunik, csak nekem sikerult gagyi centrifugat venni eloszor. Meg egyszer nagyon koszonom!!!
2014. febr. 27. 14:58
Én is készülök beruházni egyre, anyósomnak van egy Scarlett SC-015-ös, nagyon jó!
18. Zsú1965 (válaszként erre: 17. - Jeti)
2014. febr. 27. 14:54

Ha levet akarok, és száraz a répa, csak akkor áztatom be, mert így ki tud oldódni belőle a vitamin. Tehát nem veszít, mert pont így tudpm hasznosítani.

Az enyém is viszi egyébként a répát.


Grizzli azt írta:"Olyat szeretnék, ami a keményekre is jó, inkább zöldségprés, amibe a húsát is belenyomja, nem centrizi", nem értem igazán, hogy mit akar, a prés ill. centri lényege pont az, hogy a húsát nem nyomja bele.


De lehet, hogy már belezavarodam az egészbe:))Nekem egy Huaserem van (cca. 6e Ft volt a tecsoben), és mindent visz, nagyon szeretem, már 3 éve nyúzom.

17. jeti (válaszként erre: 16. - Zsú1965)
2014. febr. 27. 12:35
Nem értem, miért kellene beáztatni, hisz a z áztatással a vitamintartalmából is veszít. Enyém csakúgy viszi a répát. A préselést egyébként nem tudom hogy gondoltad, előtte lereszelnéd nagylyukú reszelőn?
16. Zsú1965 (válaszként erre: 15. - Jeti)
2014. febr. 27. 12:03
Be kell éztatni néhány órára vagy egy éjszakára vízbe, az öregebb sárgarépát is így szoktam.
15. jeti
2014. febr. 27. 11:35
Nekem egy ősrégi Tefal gyümölcscentrifugám van, azzal szoktam csinálni a céklalét.Nagyon jó, csak nem szabad megvárni, h megfonnyadjon a cékla, mert olyankor nem viszi.
2014. febr. 27. 11:27

Vegyél olyat amit búza fű préselésére árulnak kimondottan.Azok nagyon erőssek hiszen abból csak varázslattal jön ki a lé. Nekem kézi(mechanikus) van

és szinte szárazon jön ki a fű. Ez egy örökéletű erős öntvény daráló féleség. De lehet kapni elektromosat is.

13. Zsú1965 (válaszként erre: 6. - Grizzli)
2014. febr. 27. 09:23
Szerintem ha levelt és gyümölcshüst is akarsz bele, az inkább daráló. A prés csak a levét préseli ki.
12. zebracsikó (válaszként erre: 10. - Grizzli)
2014. febr. 26. 21:12
nekem Gorenje van, levisz ez mindent!
11. icuri
2014. febr. 26. 20:50
Szia! Nekem Philips gyümölcscentrim van, megy vele minden. Igaz a legtöbb amit egyszerre csináltam másfél kg volt, répa,cékla,alma vegyesen.Nem égett le, teljesen jó.
2014. febr. 24. 13:40

hát :) nekem volt egy gyümicentrifugám, és az egy rövid ideig ment csak, de répát nem vitte :S


Esetleg konkrét márkát tudtok mondani? mit érdemes venni? mert az hogy drága, nem feltétlenül jelenti azt, hogy jó is... :S

9. zebracsikó (válaszként erre: 6. - Grizzli)
2014. jan. 28. 14:09
Te olyat akarsz, ami a répa/cékla 100%-át visszaadja, csak apríítva/préselve?
8. zebracsikó (válaszként erre: 6. - Grizzli)
2014. jan. 28. 14:08
nekem van gyümölcscentrifugám, répát, célkát is simán, gond nélkül présel, nem is értem, miért gondolod, hogy attól bármelyiknek is leégne a motorja, hiszen éppen erre vannak kitalálva!
7. 7a3a05277b (válaszként erre: 6. - Grizzli)
2014. jan. 28. 13:11
Amit te keresel, az egy normális teljesítményű, jó minőségű gyümölcscentrifuga. Annak nem ég le a motorja a répától, a nem kellő részeket pedig szinte szárazon adja ki.
2014. jan. 27. 14:56

nem, nem gyümölcscentrifugát akarok, olyanom már volt. és a gyümölcs is magja héja is úgy jött ki belőle, hogy tele cvolt még lével és hússal. Ezen kívül ha répát raknék bele kb leégne a motor :)


Olyat szeretnék, ami a keményekre is jó, inkább zöldségprés, amibe a húsát is belenyomja, nem centrizi, és, ami még fontosabb, egy konkrét márka típus érdekel, hogy mi az ami jó, és megéri, és tényleg tudja azt, amit elvárnak tőle.


Köszi

2014. jan. 26. 15:10
Igen, gyümölcscentrifuga.
2014. jan. 22. 16:19

gyümölcscentrifugának hívják


ezerféle van

2014. jan. 22. 14:19
milyet érdemes venni???
2014. jan. 22. 14:18

lehet kézi vagy elektromos is

csak jó legyen, hatékony, ne kelljen megszakadni a préselésben, könnyen tisztítható legyen, és nem utaolsó sorban az ára is jó legyen :)) Csak ennyit szeretnék :)

2014. jan. 22. 14:17
Egy háztartási kisgépet keresek, ami nyers répát, céklát is tud préselni...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook