Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Van kézi masszírozóm, aminek infralámpa a másik oldala. Használhatom a fájó fülemre és mennyi ideig? Mit kell fájó fülre alkalmazni? fórum

Van kézi masszírozóm, aminek infralámpa a másik oldala. Használhatom a fájó fülemre és mennyi ideig? Mit kell fájó fülre alkalmazni? (tudásbázis kérdés)


27. 308586ad04 (válaszként erre: 1. - 4912cc9864)
2017. okt. 25. 21:40
Nekem is van kézimaszírozóm és szeretném tudni, hogy az infralámpás részét hogyan, mennyi ideig kell v. szabad használni fülre v. arcüreg- ill. orrmelléküregek gyulladására.
2010. febr. 16. 15:38
ja, ami még fülfájásra jó, a kövirózsa. Ki kell a leveléböl préselni a levet és belecsepegtetni a fülbe.
25. 7c1de072c3 (válaszként erre: 17. - 4912cc9864)
2010. febr. 16. 15:37
igen, csak figyelj rá, és félpercenként! Ja, és ne legyen a zokni müszálas
2010. febr. 16. 13:18
Sziasztok ! Nekem is van ilyen masszírozóm és szeretném arcra és nyakra használni. Mit tanácsoltok ?
2009. jún. 26. 22:01

Ma volt egy előadás b...lámpa, gyógylepedőt akartak eladni. Az olcsóbbik lámpa is jó ami a kereskedelmbe, gyógyászati boltba kapható? Valami bauer a neve, jó 5.000 Ft. A külömbség az hogy nem hatol olyan mélyre az a " sugárzás amit kibocsát "? Azt gondolom semmit nem szabad túlzásba vinni. Mindig akkor kell kezelés amikor fáj. Megszokja a szervezet mint sok mindent.

Segít valaki ebben hogy jobban értsem? Köszi.

2008. márc. 29. 19:23
áh, rosszabb lett, lázas vagyok
2008. márc. 29. 06:21
Remélem már meggyógyultál!
20. 4b6a2525df (válaszként erre: 9. - 4912cc9864)
2008. márc. 29. 06:13

Ha van infra lámpát, akkor inkább most azt használd, gyógyulás után, úgynevezett "felszivató" kezelésként használd a bioptron lámpát. Nekem is van mind a kettő, és én így használom, még petefészek gyulladásnál is.

Egy lavor nagyonsós vizbe beleülök 5 napon keresztül,kb. 5 percre, irány az ágy, infra. De infra reggel is, és amikor tehetem a nap folyamán. A 6. naptól 10 napon át bioptron, amikor tehetem

19. 4b6a2525df (válaszként erre: 7. - Szamó)
2008. márc. 29. 06:07

Szamó. A gyereknél az arcinfázás nem ajánlom, mert az arcüregbe belesülhet a gyulladás.

Ha náthás, akkor pláne. Viszont a fölére akkor is teheted, ha náthás, mert ezek "a járatok" nagyon átjárhatók, és akkor is egy-kettőre megindul az orra.

Én sajna megjártam a lányommal, egy éves korában ki kellet mosni az arcüregét, azóta csak a fülén keresztül infráztam, soha többet nem lett arcüreggyulladása.

18. 4b6a2525df (válaszként erre: 17. - 4912cc9864)
2008. márc. 29. 06:01

Igen,de csak alacsony hőfokon.

Bocsi, a zoknit ne rakd be, mert felgyulladhat, csak a sót, azután öntsd bele a zoknikba

2008. márc. 28. 15:43
vajon a sós zknit (tiszta) mikróba melegíthetem? mert ma dolgozom, s ott csak gy tudom...
16. Pocika
2008. márc. 28. 14:24

Hi Szabina,

Nekem is van ilyen mazsírozóm infrával. Múlt héten fájt a fülem és én is ezt használtam Nekem bevált. Azok a kollégáim akiknek gyerekkorukban hasonló bajuk volt, még egy tanáccsal elláttak: Be kell gugni a fület kevés vattával. Egész nap beugtam, csak estére vettem ke. Ez is nagyon hasznos volt. Nem lüktetett. Remélem hamarosan meggyógyulsz!

Én kaptam szemcseppet amit fülre is használnak.

15. emrus
2008. márc. 28. 13:41
Állítólag jó a kövirózsa kipréselt leve gézen átszűrve, a meleg só, valamint a gyógyszertárban kapható recept nélkül fülcsepp, a lámpát még nem próbáltam, de biztos jó.
2008. márc. 28. 11:43
A lányomnak be volt gyulladva a füle, azt mondta a fülész, ad három napot .A három nap alatt három óránként 10-percig lámpázzam a gyerek fülét,azt mondta nem muszáj infralámpa elég egy simapiros lámpa, én szért infra lámpáztam ahogy a doki előírta. Három nap múlva visza mentünk azt mondta megúsztuk a fülszúrást,folytassuk a lámpázást amíg fáj a füle.Bátran használd a lámpát ,mihamarabbi gyógyulást kívánok.
2008. márc. 28. 11:17
Szia melegits sót és tedd bele egy zokniba.úgy tedd a füledre!És jobbulást Neked mihamarabb.Pusza Timicica
12. vadooc
2008. márc. 28. 10:36
A fül és az orr között van egy járat, ezért amit becsepegtetsz és olalra fordítod a fejed, az bejut a fül gyulladt részéhez. :) Van aki, orrcseppet ír fel és a fülbe kell csepegtetni és még hatékony is...
2008. márc. 28. 10:24
Gyógyulj meg!
2008. márc. 28. 10:11
Az a lényeg,hogy voltál dokinál és mát tudod mi a bajod. Gyógyulj meg!
2008. márc. 28. 10:08

Sziasztok. Köszönöm a kedves tanácsokat:P

Voltam most reggel dokinál, azért fáj a fülem, mert a mandulám be van dagava, s ráhúzodott.

meleg sót mondott, és infra lámpát.

nekem van biotron. leht majd kipróbálom...


kaptam egy szemcseppet, amit orrba kell és a fülemre hat... jó mi?

2008. márc. 28. 10:07
FEltétlen menj el dokihoz mert ha pl. hallójárat gyulladásod van arra nem szabad meleget használni. Akkor kitakarítják néhányszor a hallójáratot és ezáltal gyógyul meg. Szóval lényeges , hogy mi a bajod.
2008. márc. 28. 09:53

Kicsi fiam " füles". Nekünk nagyon bejött ez az infra, a doki javaslatára naponta akár 10 alkalommal is használtuk 5-5 percig. Használtuk megfázáskor az arcára is, meg a bedugult orrár. A lényeg, hogy nem szabad belenézni.

Szerintem is kérdezz meg egy orvost előtte!


De nekünk bevált!!!

6. Icus
2008. márc. 28. 09:52
Fülfájós vagyok én is, de én nem az infralámpát használom, hanem a sót. Nekem az nagyon bevált. De, az infra is jó. Kérdés miért fáj a füled? Nyáron a fiamnak nagyon fájt, még vérzett is. Gyorsan elvittük dokihoz, a férjem meg veszekedett velem, hogy miattam van, mert elhanygoltam a gyerek fűlét, nem melegítettem rá sót. A dokinál derült ki, ennél jobbat nem is tehettem volna, mert a víztől valami fertőzést kapott és ha melegítettem volna, még betegebb lett volna:( Naponta járt a korházba, antibiotikumos gézzel zömték neki egy hétig, mire lement a gyulladás.
5. 9bbb5bd983 (válaszként erre: 4. - 03755e6896)
2008. márc. 28. 09:47

hát nem tudom, én fül-orr-gégész tanácsára használoma meleg sót. Nekem is gyakran fáj a fülem, minden kicsi megfázás oda húzódik.

Kinek mi használ.

A Bioptron-lámpa is szuper, viszont drága mulatság.

2008. márc. 28. 09:41

Szia szaabina!

Én nagyon ülfájós vagyok,sajnos nekem kb 1 évben 3x 4x előjön a fülfájásom. Már én is kipróbáltam minden az ég világon,de sajnos az a helyzet ,hogy a fülgyertya és az infralámpa NEM jó. Márpedig azért,mert a fülgyertya kiszívja az összes zsírt ami óvja a hallójárarot, az infralámpa és a só pedig zért nem jó,mert meleg és ha gyulladásra meleget teszel akkor az elég gáz. Ha lesz egy kis időm akkor bemásolok neked egy linket,ott nagyon sok hasznos dolgot találsz majd.

Még annyit,hogy a legutóbbi fülfájásom az 1 kerek hónapug tartott és társult hozzá egy nagyon kemény fejfájás. Hááát nem kívánom senkinek ezt az iszonyú fejfájást!

Jobbulást neked!

2008. márc. 28. 09:37
Nekem a meleg só szokott bejönni. De orvoshoz szerintem is menj el!
2008. márc. 28. 09:21

Igen használhatod, úgy 5-5 percig.

A javaslatom, hogy mindkét füleg infrázd. Naponta kétszer is használhatod.

Én javasolnék neked fülgyertyát is, persze attól függ, hogy miért fáj a füled. Ha nagyon be van gyulladva, akkor tehetsz rá meleg sót (felmelegíted a sót és beleteszed valamilyen ruhadarabba, és ha nagyon fáj a füled, akkor feküdj rá, ha kevésbé, akkor tedd rá a füledre)

DE MINDENESETRE ELŐSZÖR MENJ ORVOSHOZ, HALLGASD MEG MI A BAJOD, UTÁNNA DÖNTHETSZ, HOGY GYÓGYSZEREZEL, VAGY EZT A FÉLE NÉPI GYÓGÁSZATOT HASZNÁLOD!

2008. márc. 28. 09:16
Van kézi masszírozom, aminek infra lámpa a másik oldala. Használhatom a fájó fülemre? ha igen, akkor mennyi ideig? mit kell fájó fülre alkal

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook