Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Facebook az oviban fórum

Facebook az oviban (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
206. adfa0d8bdb (válaszként erre: 204. - Trapiti)
2014. jan. 23. 13:39

Persze!


Én sem nézegetem idegenek profilját, sokszor még az iskolai képeket sincs időm mind végignézni!


Nem gondolom hogy egy vadidegen ember, akinek nincs semmiféle kötődése a sulinkhoz, szabadidejében ezeket lopkodná!


Eleve... mindenféle visszaélést nagyon szigorúan büntetnek!


Nem azt mondom hogy minden pillanatról be kell számolni a facebook-on mert aki így tesz az is visszatetsző tud lenni, de 1-2 vidám kép a gyerkőcről miért ne kerülhetne fel?

205. trapiti (válaszként erre: 203. - 4fbd4b2862)
2014. jan. 23. 13:30
Változik a világ... anno a könyvnyomtatás meg az autó ellen is úgy tiltakoztak mintha minimum a vesztébe rohanna az emberiség...
204. trapiti (válaszként erre: 202. - Adfa0d8bdb)
2014. jan. 23. 13:29

Így van. Mi meg szoktuk beszélni a 6 évessel, hogy melyik képe menjen és melyik ne... vagy pl. szereti a rajzos albumát, évek óta töltögetjük fel a rajzait, eddig még nem akarta ellopni senki ;)

Amúgy a face úgy van beállítva, hogy csak az ismerősök látják a képeinket, de nincsenek illúzióim, nem képzelem, hogy ettől már titkosak, előfordulhat, hogy ismeretlen is lát belőle. És akkor mi van?

203. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 199. - Adfa0d8bdb)
2014. jan. 23. 13:28

Nem baj,csak sajnálom,mert az emberek,ma már a netnek köszönhetően,alapvető dolgokat nem tudnak/vagy elfelejtettek....Pl.egy boríték megcímezése.

Mielőtt,leharapod a fejem,nem,nem rád céloztam,és gondoltam..:)

2014. jan. 23. 13:26
Azt kell megtanítani a gyereknek hogy mi az ami vállalható és mi az ami nem...
201. trapiti (válaszként erre: 198. - 4fbd4b2862)
2014. jan. 23. 13:25
A facebook-on élni a mindennapokat és feltölteni képeket azért nagyon nagy különbség... Helyén kell kezelni, és akkor semmi gond nincs vele szerintem.
200. trapiti (válaszként erre: 198. - 4fbd4b2862)
2014. jan. 23. 13:23

A fórumindító történetében azzal a résszel én is egyetértek - mint már írtam is - hogy joga van letiltani a gyereke képeit. De aki egy kicsit tovább lát az orránál, az azt is látja, hogy ezzel pont kitörölheti, mert a gyakorlatban nem megvalósítható, még a legnagyobb jó szándék mellett sem, hogy soha egyetlen kép se kerüljön fel a gyerekről. Pontosabban de, csak akkor bele kell törődni, hogy nem fotózzák a gyerekét, és fotózás idején félreállítják. Lehet ezt kérni, csak akkor minek pattog rajta, hogy nem fotózzák a gyerekét.


Pucsítós fotókat tipikusan azok a gyerekek tesznek fel, ahol a szülő nem tud róla, hogy mit és hogyan csinál a gyereke. Akkor inkább facebookozzon a tudtommal, ha lesz rá igénye... bár az sem biztos, hogy lesz, egyelőre 6 évesen magasról tesz a számítógépre meg a netre, holott nincs tiltva, csak van jobb dolga is... pedig az átlag 6 évesek már ezerrel gépeznek.

199. adfa0d8bdb (válaszként erre: 198. - 4fbd4b2862)
2014. jan. 23. 13:10

Történtesen én írtam korábban, de miért baj ez?

Nyaranta hazajön némelyik barát, akkor lemegyünk a Balcsira pár hétre, majd egész évben nyomon követjük, kivel mi történik...


Miért kellene nekem futkosni a postára meg képeket előhívatni mikor 2 másodperc alatt felteszem a fényképezőgépről a laptopra és máris oda küldöm ahová akarom?

A saját életét nehezíti meg aki nem rugalmas, lehet hogy te szeretsz ilyen hülyeségek miatt plusz köröket futni a boltokban meg a postán, de számomra ez így egyszerűbb és olcsóbb!

198. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 195. - Trapiti)
2014. jan. 23. 13:06

Hihetetlen nagy divat,a facén élni a mindennapokat!

Nem kell félnie a nettől,de a veszélyeiről kellőképpen fel kell világosítani!Sajnos nagyon sok tizenéves kislánynak van ilyen olyan pucsítós fotója fent,és a szülőnek lehet fingja nincsen róla,nem hogy támogatása és felügyelete...

Van olyan ismerősöm,akinek egy sima arcképe,valahogy egy másik oldalról került elő...

Teljesen,megértem az anyukát,ő ezt kérte..a miértje teljesen mindegy mindegy.

Valaki itt írta,hogy a külföldön élő barátok,rokonok,akik igen ritkán látogatnak haza,honnan tudják hogy néz ki a gyerek.Hát kérem szépen,boríték,bélyeg..posta.Szóval tök vicc eza net őrület

197. trapiti (válaszként erre: 193. - Kriszta773)
2014. jan. 23. 12:44
...és akkor már csak azon kell izgulni, hogy a 30 adminisztrátor által 60 nagymaminak, barátnőnek, szomszédnak továbbküldött képek mindegyike megfelelően legyen szűrve Mancikára... röhej.
196. adfa0d8bdb (válaszként erre: 195. - Trapiti)
2014. jan. 23. 12:44
Egyetértek, én is ugyanezt írtam korábban!
195. trapiti (válaszként erre: 194. - 4fbd4b2862)
2014. jan. 23. 12:40

Én nem látok benne semmi ördögtől valót. Nem tudom megjósolni, hogy fel fog-e merülni az igény, vagy hogy mikor pl. egy facebook oldalra. Az hogy az enyémnek "nem lenne" nem szívesen állítom, mert ez még az elég távoli jövő. De azt gondolom, hogy ha valamit nagyon akar egy tini, akkor úgyis megcsinálja, inkább az én tudtommal, támogatásommal, felügyeletemmel, mint titokban. És azt is gondolom, hogy egy normálisan nevelt, értelmes 13 éves egy körültekintő felnőtt támogatásával nyugodtan használhat közösségi oldalt. (Amúgy szinte biztosan fog, max. nem fogod tudni...)

Semmiképpen nem fogom arra tanítani, hogy félni kell a nettől, vagy attól hogy pl. képeket tegyen fel magáról, sokkal több értelmét látom megtanítani arra, hogy mi az ami nyilvánosan vállalható és mi nem. Pl. egy ovis arckép vagy csoportkép semmilyen valós veszélyt nem rejt magában, ezt is tudni kellene, és akkor nem lenne ennyi fölösleges pánik, meg hiszti. Másrészt nem ártana tisztában lenni az internet működésével, mert akkor azt is tudná mindenki, hogy amit egyszer valahová feltöltöttek, legyen az bármennyire "titkos" vagy "zárt" oldal, az attól fogva BÁRKI számára elérhető aki el akarja érni. De a jó hír: senkit az ég világon nem érdekel Mancika ovis fotója, nem fogják ellopni a gyerek személyiségét. A bankkártyád számát már hamarabb ;)

194. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 192. - Trapiti)
2014. jan. 23. 12:02

az,megint más,hogy megtanulja....

Igaz,az én 13éves tinilánykámnak tuti,hogy nem lenne fészbuk oldala!Mert ez nem sikk...

193. kriszta773 (válaszként erre: 191. - Lencsi.)
2014. jan. 23. 11:58
szerintem csinálj az ovinak egy zárt csoportot, hívd meg oda a szülőket, óvónőket, tedd meg mindegyiket adminisztrátorrá, írj a csoportba pár kedves mondatot, pakold át a képeket az ovis oldalról, az óvónőknek vigyél egy kis sütit vagy csokit, mondd meg, hogy nem akartál kellemetlenséget nekik, sem zűrt magadnak, és ennyi. így teljesül a kívánságod, ők is megenyhülnek, nem fognak ferde szemmel nézni rád, pár nap múlva meg mindenki elfelejti az egészet, és a zárt csoportban folytatódhat a móka. nem értem, mit kell ezen túlvariálni :)
192. trapiti (válaszként erre: 190. - 4fbd4b2862)
2014. jan. 23. 11:44
Szerintem pedig inkább tanulja meg, hogyan kell használni, mint hogy titokban csináljon bajt.
191. Lencsi. (válaszként erre: 174. - 6b006fc769)
2014. jan. 23. 11:39
Nem is várom el tőle, hogy fotózza őket. De ha már megteszi, ugyan hadd döntsem el én, hogy tetszik-e...
190. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 189. - Trapiti)
2014. jan. 23. 11:33
Ne haragudj,de 13évesen,ne is töltsön fel magáról semmit!Lehet,csoportképen,csak nem ezen az idióta fészbukon!
189. trapiti (válaszként erre: 188. - Chelsey)
2014. jan. 23. 11:30
Ez egy elég semmitmondó beszélgetés amit ide linkelt a fórumindító... Ráadásul nem sok köze van a témához, mert egészen más dolog, megtanítani a gyereket az internet használatára és más letiltani a képeit teljesen indokolatlanul. Ettől a gyerek nem azt fogja megtanulni, hogy mik azok az "érzékeny adatok" amire valóban vigyáznia kell, és mi az amiben nincs veszély. Szerinted az a gyerek aki úgy nő fel, hogy 3 éves kora óta folyamatosan letiltják arról, hogy pl. egy ovis csoportképen rajta legyen, ő majd 13 évesen nem fog feltölteni magáról bármit??? Szerintem ez pont fordítva fog elsülni...
188. Chelsey (válaszként erre: 187. - Lencsi.)
2014. jan. 23. 11:24

Ez a következő lépcső, amikor a gyerek használja a netet és nagyon durva dolgokkal találhatják meg.


Persze, honnan is lenne egy gyereknek rálátása, hogy milyen komoly dolog a személyes adatvédelem, ha az őt körülvevő pedagógusok és a szüleik sincsenek tisztába vele...

187. Lencsi. (válaszként erre: 55. - Emagdi)
2014. jan. 23. 11:20
186. Lencsi. (válaszként erre: 171. - Konacafe)
2014. jan. 23. 11:15
Hát szívem szerint ezt tenném, de sztem tovább mérgesedne a helyzet
2014. jan. 22. 22:03
Jo-jo... de a szinhaz, a sportcsarnok nem 3-6 eves ovodasokkal van tele!
184. michelle.r (válaszként erre: 157. - Lencsi.)
2014. jan. 22. 19:14

Az ismerősöd elnézést kért már tőled, hogy a határozott kérésed ellenére is ügyet csinált belőle?


Ha te vagy az egyetlen, akit zavar, hogy a képek nyilvánosan megjelennek, nem lesz más megoldás, mint hogy megkéred, ne fotózzák a gyerekedet, vagy photoshopozzák ki.


Az ideje pedig másnak is pont annyira drága, mint a tied. Ha őket nem zavarja, hogy nem zárt a csoport, akkor elég nyilvánvaló, hogy neked kellene létrehoznod és kezelned.


Azt ugye tudod, hogy bárki, bárhol lefotózhatja anélkül, hogy tudnál róla?

183. Chelsey (válaszként erre: 182. - Trapiti)
2014. jan. 22. 18:56

A következményekről kerekíthetnénk itt mindenféle horror sztorit, csak képzelőerő kérdése az egész.


Nekem alapvetően az ovi hozzáállása kifogásolható, mert az egy jogi kérdés. Az anyuka viselkedése max. etikai, de messze nem olyan horderejű.

182. trapiti (válaszként erre: 177. - Chelsey)
2014. jan. 22. 18:46
Az ovi miben más? Abból fogják megtudni mások, hogy oviba jár a gyerek minden hétköznap, hogy ott van a képe??? Ugyan már... túl van ez lihegve.
181. trapiti (válaszként erre: 177. - Chelsey)
2014. jan. 22. 18:45
A szülőnek természetesen joga van képviselni a gyerek személyiségi jogait. Én csak azt nem értem, hogy ezt miért nem azonnal tette amikor a tudomására jutott a dolog, aztán azt sem értem, hogy ha egy ilyen döntéssel kizárta a gyerekét valamiből, akkor azon miért utólag problémázik, azt meg végképp nem értem, miért másnak kellene helyette megcsinálni pl. egy zárt csoportot amikor egyedül neki van igénye rá.
180. tücsimücsi (válaszként erre: 142. - Lencsi.)
2014. jan. 22. 18:24

És ha profi sportoló lesz belőle, majd az újságoknak is megtiltod, hogy közöljék fényképét?



Tényleg nem értelek...mi rossz van egyáltalán az egészben?

179. tücsimücsi (válaszként erre: 164. - Fildus)
2014. jan. 22. 18:21
Nálunk is ez van.
178. tücsimücsi (válaszként erre: 168. - Lencsi.)
2014. jan. 22. 18:20
Már nem azért, de mialatt délután itt hoxáztál, belefért volna az idődbe a zárt csoport létrehozása is. Ugyis netezel, nem igaz?
177. Chelsey (válaszként erre: 176. - Trapiti)
2014. jan. 22. 18:14

De az nem kiszámítható, hogy mikor mentek vissza abba a színházba. Az ovi, azért más kategória.


Meg most akkor van joga a szülőnek képviselni a gyereke személyiségi jogait vagy sem?!


Gyerekek, a világ legtöbb országában a személyiségi jogok megsértése egy nagyon komoly kérdés! Fel sem merülhet, hogy egy óvónő elsöpri a szülő kívánságát, ha azt ráadásul írásban iktatta előre.


Ezt kelleme megérteni végre...


Trapiti, te tájékoztatnád egy beteged látogatóit, ismerőseit, ha a beteg határozottan ellenezte írásban, hogy az állapotáról más értesüljön azon a személyzeten kívül, aki érintett a gyógykezelésében?!

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook