Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kicsi gyermeketek este miben alszik? fórum

Kicsi gyermeketek este miben alszik? (tudásbázis kérdés)


1 2
2014. jan. 29. 13:25
Szia!Nekem a 2 nagyobb gyerek 5 és 3 évesek póló,zokni,pizsamában alszanak!Sött a 8 hónapos lányom body és kényelmes kezes-lábas hogy éjszaka nyugadtan tudjon hasra fordulni!De mind a 3 gyereknél használok takarót és én alapból olyan vagyok hogy éjszaka többször megriadok és szaladok megnézni öket hogy bevannak-e takarózva!A kicsi kiságya közvetlen az ágyam melett van és öt is töbször ellenörzöm de még eddig nem volt egyszer sem kitakarózva!
2014. jan. 21. 23:48
Nálunk a 3,5 éves vékony pizsamában,takaró mellette,vagy az ágy mellett,a 2 éves vékony pizsiben,alatta body,a takaró sorsa nála is ugyanaz. A szobában amúgy 23-24 fok van.
2014. jan. 21. 13:45
Májusban lesz 3, 20-22 fokban alszik: body,pizsama alsó,pizsama felső,zokni,és takaró.Hálózsákja van,de nem szereti :( ha felkelek éjszaka,mindig betakargatom,mert kint szokott lenni,de egyenlőre nem fázós típus,még nem panaszkodott,hogy fázna.
28. manó2000 (válaszként erre: 1. - Nikletty)
2014. jan. 21. 13:25

Sziasztok!


A két évesem body, vékony nadrág zokni vékony hálózsák (22-23 fok van nálunk).

A nagyobbak (3-4 éves), póló, vékony nadrág és takaró. 3 évesen már jobban takaróznak, de nálunk a 2 éves még nem. Én takargatnám, ha nem lenne zsákban.

27. Zebra25 (válaszként erre: 22. - Nikletty)
2014. jan. 21. 11:40

Igen, van saját takarója, de néha Ő is ki szokott takarózni még.

Az éjszakai ébredés lehet a bölcsi miatt is. Nálunk is van, bár csak annyi, hogy felsír egyet és már alszik is vissza. Vagy lehet, hogy fel sem ébred, csak rosszal álmodik.

26. nikletty (válaszként erre: 25. - M0ncsa)
2014. jan. 21. 11:00
hát igen, most nem jó, hogy a bölcsi meg a hálózsákról takaróra váltás egyszerre lett, de nem mi akartuk, ő mondta, hogy takarót akarja, mi meg gondoltuk, hát próbáljuk, aztán meglátjuk, de most meg nehéz megítélnem biztosan miért ébred. Mert biztos, hogy a bölcsikezdés ezt-azt megzavar, van mikor konkrétan érzem, hogy a bölcsi ad helyzeteket, de normális, hisz új közösség, meg új élmények, kevesebbet van otthoni környezetben, stb
25. M0ncsa (válaszként erre: 20. - Nikletty)
2014. jan. 21. 10:07

A hideg fenek meg nem a fazas jele :)

Persze ha panaszkodik, az mas.

Nezd, fogalmam sincs. Latod, masok irjak, hogy az oveke meg betakarozik... De ez lehet "trukk" is, figyelemfelkeltes. Persze nem biztos, hogy az... Ahh, nem tudok okos lenni.

24. nbandus (válaszként erre: 19. - Vicuske)
2014. jan. 21. 10:02
Na erre az egyedül takarózásra én is kíváncsi lennék...:) Már jól jönne, ha betakarózna :)
23. nbandus (válaszként erre: 17. - Nikletty)
2014. jan. 21. 10:01
De van zokni rajta, ami reggelre rendszerint lecsusszan :)
22. nikletty (válaszként erre: 13. - Zebra25)
2014. jan. 21. 09:49
Zebi és takarója van?
21. nikletty (válaszként erre: 19. - Vicuske)
2014. jan. 21. 09:48
azt hogy érted el ? :D
20. nikletty (válaszként erre: 15. - M0ncsa)
2014. jan. 21. 09:46

szia

hát épp az a helyzet, hogy csak feláll,panaszkodva, s azt érzem hideg a feneke. Ha éber képes a takaró aláb újni nyílván, de este szerintem még nem érti mi miatt ébred fel, csak hogy valami nem jó, akinek van idősebb gyereke azt mondják 4-5éves körül várható a kisgyerektől ez, de akkor is előfrodul hogy be kell takrani.

2014. jan. 21. 09:42
az én láynom 2 éves. kb 22 fok van a lakásban, és kétrészes pizsi, a felső a nadrágba húzva hogy ha forog akkor se legyen ki a dereka, és takaró. Baba kora óta nem viseli el a hálózsákot, így mindig takarója volt. Ha lerúgja és fázik akkor be tud egyedül takarózni. :)
18. nikletty (válaszként erre: 5. - Nbandus)
2014. jan. 21. 09:39

nem tudom sok-e, de volt mikor felkelt és még egy meleg pulcsit kellett adni a body+pólóra

most a bodyn két vékony póló van

próbáljuk most átgondolni, azért hogy neki jó legyen,ill mindenki jól aludjon továbbra is, ill hogy ne legyen feleslegesen sem túl öltöztetve, izzadni csak nyáron láttam a lányom. meg hogy bölcsit kezdte, ott meg igen meleg van napközben, ez hozta az átgondolást, hogy ott akkor nem úgy kell öltöztetni mint itthon ahol csak 20fok van, ott meg 25is tán

17. nikletty (válaszként erre: 5. - Nbandus)
2014. jan. 21. 09:37
neki zokni akkor nincs?
2014. jan. 21. 09:08
1 pizsi + hálózsák. Lakás max. 20 fokos éjjel, ha nagyon hideg van kint, akkor kb. 18. A hálózsák nagyon praktikus, foroghat ide-oda, rajta marad, és ugyanazt a célt szolgálja, mint a takaró. Nem kell éjjel felkelni hozzá takargatni.
15. M0ncsa (válaszként erre: 1. - Nikletty)
2014. jan. 21. 09:01

Minden gyerek mas... ahogy mar irta elottem valaki, nem mindegyik viseli el a halozsakot. En speciel utaltam, gyerekkorom remalma :) A labam tulmelegedett, mire lerugtam a takarot, akkor meg a hatam fazott. A dupla polo (rovid- es hosszuujju) + vekony pizsamanadrag valt be vegul, zokni nelkul. Felnott koromra a dupla polo megmaradt, a pizsamanadrag lekerult :)


Igazad van, hogy ra kellene szoktatni takarora. Egy ekkora gyerek vegulis mar be tud takarozni onalloan, ha felebred a hidegre... De mivel az enyem meg kisebb, nem tudok semmi biztosat mondani.


A kicsi (1 eves) bodyban + vekony ujjatlan rugdalozoban alszik. Nalunk is 20-21 fok van, gyakran lerugja a takarot, de nem szokott fazni. De o kisfiu, a kislanyok fazosabbak...

2014. jan. 21. 08:58

Nálunk nincs ilyen meleg, meg is őrülnék éjszaka.

Max. 20 fok van éjjel, a gyerek (4 éves fiú) bokazokni+pizsinaci+hosszúujjúpóló+paplan alszik. A zoknihoz egyébként nyáron, 40 fokban is ragaszkodik, akkor is, ha napközben nem volt rajta...:)

Amúgy lehet kapni vastagabb, plüss-szerű (polár) anyagból készült pizsamákat is, szerintem azt is kipróbálhatnátok!

Amikor kisebb volt is csak zokni+body+hálózsákban aludt, szerintem nagyon túlöltözteted éjszakára.

2014. jan. 21. 08:56
rugi+ valami póló, vagy body és 21-22 fok van bent
2014. jan. 21. 08:54
pizsamában és hálózsákban
11. youlcsi (válaszként erre: 9. - Youlcsi)
2014. jan. 21. 08:49

jájjjj, tudok ám helyesen írni... csak siettem :o


bocsánat az elütésekért... és természetesen *miatta*

10. nbandus (válaszként erre: 9. - Youlcsi)
2014. jan. 21. 08:47
:)
2014. jan. 21. 08:44

23-24 fok van a lakásban. nem szeretjük, de távfűtés... szóvalé ez van.


a gyerek sima pólóban és vékony pamut hosszúgatyában alszik. amíg volt pelus, és volt bodyja, addig azt kapott póló helyett. ha hűvösebb van, akkor póló alá trikót, vagy trikót és hosszúujjú pólót kap.


legmélyebb álmából is fel lehet ébreszteni azzal, ha betakarom. szóval takaró nélkül alszik. engem halálra idegesít, takargatom, ő meg nyüszög miata...


3 éves.

2014. jan. 21. 08:41
az az igazság hogy a hálózsák trükk is kicsit ,mert nemrég kb. fél éve nem alszik kiságyban, és így akkor száll ki az ágyból amikor csak akar ,és volt hogy éjjel egy emelettel lejjebb találtam meg a gyereket,így hálózsákban viszont nem tud kimászni az ágyból(a leesésgátló miatt) és kiabál ha felébred
2014. jan. 21. 08:39
régen a fiamnál az csináltuk hogy a hálózsákot átvarrtuk ,középen fel lett vágva és két szárként összevarrva,így tudott benne közlekedni is ha muszály volt!
2014. jan. 21. 08:38
azt akartam mondani hogy így a lába is melegben van ,mert a zokni kényelmetlen éjjel(én sem tudok benne aludni)
5. nbandus (válaszként erre: 2. - Nikletty)
2014. jan. 21. 08:37
Az én lányom 3 lesz márciusban. Télen egy póló, rá már két részes pizsama (a rugdalózókat kinőtte), és takaró. Nincs meleg a szobájában,de ha kitakarózik sem fázik, és tényleg izeg-mozog az éjszaka. Ha a lányod elviseli a hálózsákot, én nyugodtan használnám, szerintem nincs vele gond, de a mi lányunk nem lenne hajlandó megmaradni benne, plusz éjszaka néha átjön hozzánk. Viszont vastag, műszálas pizsit nem adnék rá, mert az nem levegőzik, könnyen beizzadhat. 21 fokban body+2 póló nem sok?
2014. jan. 21. 08:37
nekem a 2 éves kislányom rugiban alszik így a lába ,alatta kombidressz(még pelenkás) és hálózsákban,mert a takaró reggelre igen messze van tőle. nálunk is kb 20 fok van a szobában ,de ha nem adok rá hálózsákot akkor éjjel felébred és át kell mennem hozzá hogy betakargassam ,így pedig nyugodtabban alszik!
2014. jan. 21. 08:36
Ahogy írtad is pizsama, hálózsák.
2014. jan. 21. 08:32

Most azt beszéltük párommal kéne egy meleg pizsit venni-vagy kijelölünk egy ruhát erre, mert konkrét pizsije még nincs, az alá body+hálózsák.


Ki kell találnunk, most kicsit mérges vagyok, mert párom+anyósom osztja az észt, de ha ébred a kicsi én meg ő nem alszunk, párom is felkel, ha küldöm, hogy már sok nekem.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook