Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Testzsírszázalék mérés, BIA-mérés fórum

Testzsírszázalék mérés, BIA-mérés (beszélgetős fórum)


2014. jan. 21. 08:49
Köszi az infót!! Én amúgy egyszer voltam kb. 3 évvel ezelőtt, tényleg csak kb. 5 perc. Most el szeretnék menni, mert csak igy lehet igazából pontos testzsírt mérni. 1 hete kezdtem a Dukan diétát és szeretném figyelni a testzsír változást, nem akarok izomból fogyni. Találtam Pesten pár helyet, de 12-13 ezer forintokat kérnek a mérésért. Ezt egy kicsit sokkalom.
2014. jan. 21. 07:48

[link]


Én.sem voltam még, de februárban felhívom és megkérdezem az árát. A belvárosban Bp-en vannak.

2014. jan. 21. 07:44

Szervusz!

Én konkrétan nem voltam, de dolgozom ilyen géppel a SZTE-n. Kutatásokban résztvevőket tulajdonképpen ingyen szoktak mérni és egyes fitnesztermek is kölcsönkérik olykor a gépet, akik a vendégeiket jelentős kedvezménnyel mérik fel időről időre.

Amennyire én tudom, 3-6 ezer forintot szoktak normál esetben elkérni, értékeléssel és tanácsadással. Hasznos, ha testsúlycsökkentést tervezel vagy testépítéssel foglalkozol, hiszen pontosan nyomon követhetővé válik a test összetételének alakulása. Amiről pontos képet kaphatsz: testsúly, izom és zsírtömeg, testvíz tömege, az izom és a zsírtömeg testszegmensenkénti eloszlása, valamint testtömeg-index, testzsírszázalék,alapanyagcsere - de a komolyabb gépek olyan értékeket is megmutatnak, mint a test ásványianyagának tömege...

Maga mérés nem nagy dolog, egy-két percet vesz igénybe. Célszerű a reggeli órákban végrehajtani, úgy hogy előtte lehetőleg ne végezzen az ember komolyabb fizikai aktivitást és ne fogyasszon alkoholt, de az sem baj, ha nem eszik és iszik túl sokat az ember a mérés előtt...

2014. jan. 20. 19:06
Volt már valaki Bioelektromos Impedancia Analízis - BIA mérésen? Mik a tapasztalatok? Hol és mennyiért?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook