Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Igazságtalan, felháborító és elkeserítő egyszerre - megszűnik a Peter Cerny Alapítvány fórum

Igazságtalan, felháborító és elkeserítő egyszerre - megszűnik a Peter Cerny Alapítvány (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Igazságtalan, felháborító és elkeserítő egyszerre - megszűnik a Peter Cerny Alapítvány

1 2
2008. máj. 4. 14:38
3 évvel ezelőtt az én babámat is ők szállították egyik kórházból a másikba. Amikor meghallottam ezt a hírt elsírtam magam! Nem is tudok ehez mit hozzá füzni!!??
48. fa72c95d08 (válaszként erre: 45. - 57e20e0fc5)
2008. ápr. 23. 22:37
Te általad írt internetes old. Ezt is megtalálod!
2008. ápr. 23. 12:16

Mentsük meg együtt a Peter Cerny Alapítványt!


Vannak pillantok, melyekért élünk... mikor kezünkbe fogjuk először újszülött gyermekünk... és melyet inkább elfelejtenénk... mikor elszáguld a mentő autó a mi pici babánkkal, akin nem tudunk segíteni...



Küldje az "ADOMÁNY" szót a 1784-es számra, az sms díja 288.- Ft, és segítsen Ön is, hogy a Peter Cerny alapítvány minden rászoruló kisbabát megmenthessen!


A Sláger Rádió és a Telefor Kft a teljes részesedését a Cerny Alapítványnak ajánlja fel.


A Peter Cerny Alapítvány a Beteg Koraszülöttek Gyógyításáért 1989-ben szervezte meg és azóta folyamatosan üzemelteti koraszülött mentő- és szállító rohamkocsi szolgálatát.


Az éjjel-nappal üzemelő szolgálat létrehozására azért volt szükség, mert minden tizenkettedik kisbaba kis súllyal, vagy koraszülöttként jön a világra és a leggondosabb szülészeti kezelés mellett sem mindig ott születnek ezek a kisbabák, ahol a korszerű intenzív kezelést biztosítani tudnák, így oda kell őket szállítani.


Az élet első pillanataiban történt legkisebb ellátási hiányosság helyrehozhatatlan és maradandó károsodásokat okoz, úgymint a látás-, halláskárosodás, a mozgásszervi fejletlenség és szellemi visszamaradása.


A Peter Cerny Alapítványi Mentőszolgálat az elmúlt 18 és 1/2 év alatt 90 kórháznak nyújtott éjjel-nappal elérhető segítséget, biztosítva ezzel Budapestet és az azt körülvevő kb. 130-140 km sugarú körzetet, tehát Nógrád, Heves, Pest, Fejér (Mór kivételével), Komárom-Esztergom megyéket, illetve Jász-Nagykun-Szolnok megye északi és nyugati, valamint Somogy megye északi részét. Ezen a területen a magyarországi lakosság közel fele, azaz kb. 4,5 millió lakos él.


A 18 és 1/2 éves működésünk alatt 42.015 koraszülött és beteg újszülött mentését és szakszerű szállítását végezték...


Az általuk ellátott területen a születés körüli halálozás közel 12%-kel csökkent.


Küldje az ADOMÁNY szót SMS-ben a 1784-es SMS számra! Az SMS díja bruttó 288 Ft.


Ügyfélszolgálat: 061-422-3490


Felhasználóink adatait a hatályos adatvédelmi szabályoknak megfelelően kezeljük.

2008. ápr. 22. 08:31

Sziasztok!


Valóban nem politikai fórum, csak annyit jegyeznék meg, hogy azt közlik, hogy egy év alatt 5 milliárd! ft-ot költenek el a képviselők bemondásra. Egy ilyen fontos alapítványt pedig nem tudnak segíteni??? Szomorú, hogy mi megy itt.

A mi kisbabánk lombikprogram segítségével fogant. Mielőtt belevágtunk csökkenteni szerették volna az 5 alkalmat 2-re amit támogat a tb (hozzáteszem így is többszázezerbe van) Annyira felháborodtunk, hogy még levelet is írtunk a drága min.elnökünknek, aki 5 gyermeket nevel (én meg sem tehetném, pedig szeretném) , persze azt a választ kaptuk hol kérhetünk támogatást, de nagyjából esélytelen.

Végül nem szűnt meg a támogatás az 5-re. (na nem miattunk)

Nagyon bízom benne, hogy a Cerny alapítvány sem fog megszűnni!

2008. ápr. 22. 06:53
Nem tudjátok, hogy milyen telefonszámot kell hívni, hogy a Csernynek segítsünk?
44. fa72c95d08 (válaszként erre: 43. - 57e20e0fc5)
2008. ápr. 17. 11:24
Köszönöm!
43. 57e20e0fc5 (válaszként erre: 42. - Fa72c95d08)
2008. ápr. 17. 06:58
[link] itt van! :))
2008. ápr. 16. 23:03

Ha tudjátok az alapítvány számát amire utalni kell az 1 %-ot légyszi írjátok meg. Én is szívesen támogatnám továbbra is Őket, csak elvesztettem a papirost, amire fel volt írva!

Korábban Én is dolgoztam szülészeten és láttam mit megtesznek a csöpségekért.

Kívánom, hogy ez az alapítvány sose szenvedjen hiányt, hogy minden szülő-gyermek akiknek szükségük van az Ő szakértelmükre, jelen lehessenek, ha szükség van rájuk, ha tehetném többet is adnék nekik.

41. Nénje
2008. ápr. 8. 07:04

Sziasztok!

Felháborítónak tartom,hogy pont ezt az alapítványt nem karolja fel az állam,és nem segítenek,akik gazdagok,csak pár forinttal.Az ország jövő nemzedékéről van szó,a gyerekeket meg kell menteni,hogy felnevelhessük őket.És még arról ugatnak,hogy egyre kevesebben vagyunk?

Az én kisfiam ápr.2-án volt 10 éves.1150 gr-mal és 35 cm-rel,kora babaként született a 35.hétre.Vidéki kórházban,és a Cerny alapítvány vitte be a Tűzoltó utcai klinikára,és ők is hozták vissza a vidéki kórházba 1,5 hét után.Én is kaptam polaroid képet a fiamról,és egy Cernys pólót.Azt mondták,majd belenő.Tényleg,kb.5-6 évesen lett jó rá!

Azóta is hálás vagyok az alapítványnak,és szomorú,hogy ilyen megtörténhet Magyarországon.

Egyetértek az itt felháborodottak véleményével!

2008. ápr. 7. 21:14

Hihetetlen,hogy emberek jelen esetben kisbabák életéről van szó nincs,nem adnak támogatást!

Tegnap láttam a tv-ben erről az egészről riportot és összeszorult szivem.Az nem számit,hogy hány gyereket megmentetek már meg?Hányan köszönhetik Nekik,hogy életben maradt a gyermekük?

Ha Ők nem lennének hány ártatlan kisbaba halt volna már meg?

Ráadásul nincs is belőlük sok,és még ezt is meg akarják szüntetni?

Minden sz@arságra van pénze az országnak,de arra hogy ilyen jó és életbevágó célt támogasson arra bezzeg nem futja.

39. manna30 (válaszként erre: 36. - Diagonalt)
2008. ápr. 7. 21:04
Igen, mikor a cikk(eink) íródtak, úgy tűnt, hogy már ápr. 15. után nem tudnak dolgozni. Ezt most kitolták jún. 30-ig. Elég sovány megoldásnak tűnik...
2008. ápr. 7. 07:59
De csak június 30-ig van aláírt szerződésük. Alig pár hét.
2008. ápr. 7. 07:20

Itt is van: "Tisztelt Támogatónk!

Ezúton értesítjük, hogy a Peter Cerny Alapítványi Mentőszolgálat rohamkocsijainak működtetéséhez szükséges finanszírozási szerződés aláírásra került.

Köszönjük, hogy gondolattal és tettekkel ismételten segítségünkre volt, amely hozzájárult a kritikus helyzet megoldódásához.

Reméljük, hogy a jövőben is számíthatunk támogatására, amellyel hozzájárulhatunk a koraszülöttek és újszülöttek életben maradásához és az elérhető legjobb életminőség biztosításához.

Hálás köszönettel:

Dr. Somogyvári Zsolt, szakmai vezető"

2008. ápr. 7. 07:19
Én úgy tudom,hogy nem szűnik meg a koraszülött mentés,hanem az állambácsi pótolja a hiányt.De most utána nézek egy kicsit!
2008. ápr. 3. 13:59

Most figyelem... Nem tudom, hogyan, de valahogy össze lettünk ollózva Jaminával, aki ugyanebben a témában írt cikket. :)

Nem baj, csak meglepődtem. A lényeg ugyanaz, egy célért emeltünk szót. :)

Szóval ha van még valaki, aki szeretné a gondolatait megosztani velünk a témával kapcsolatban, hajrá. :)

34. manna30 (válaszként erre: 5. - 57e20e0fc5)
2008. ápr. 3. 13:51
Köszönjük, hogy szóltál :)
33. manna30 (válaszként erre: 28. - HUBERTUS 33)
2008. ápr. 3. 13:49

Teljesen egyetértek veled. Bár nem szeretem a politikát, nem is szívesen politizálok, de az én fejemben is az fordult meg, hogy több (száz) millió forintért vásárolnak autókat, a jutalom, vagy prémium vagy nem tudom minek nevezzem sok esetben egy ember részére több millió forint, akkor hogyhogy kb. 40 milliót nem tudnak egy Alapítványnak kifizetni. Ugyanakkor meglátásom szerint ez csak aprópénz az államkasszában. De ugyanígy, ahogy a beteg és koraszülött gyerekekről beszélünk, beszélhetnénk a szentesi (meg nem valósult) légi mentőbázisról, vagy az éhező gyermekekről, vagy egyszerűen csak a szegényekről, akikből önhibájukon kívül, de egyre több van Magyarországon.

Vagy vegyük H.Á. miniszterasszonyt, aki 4 millát kaszál most, hogy leléptetik, mert valamivel több, mint egy évig miniszter volt. És nem ő az egyetlen, aki ennyi, vagy ehhez hasonló "végkielégítést" kap. Szomorú.

Na jó, ez nem politikai fórum. :)

32. manna30 (válaszként erre: 29. - Magusszi)
2008. ápr. 3. 13:43
Igazad van. :)
31. manna30 (válaszként erre: 30. - Dee7182d35)
2008. ápr. 3. 13:42

Sajnálom ami veletek történt. Gondolom valóban nincs információjuk a szállított gyermekek további sorsával kapcsolatosan, ugyanis nem hinném, hogy utána küldenének ilyen leveleket, csekkeket, ha tudnák, hogy szegénykén nem sikerült segíteni, és az angyalkák közé került. :(

Megértem, hogy rosszul esett. Jól esett olvasni azonban, hogy a történtek ellenére azért meg voltál velük elégedve. Bízom benne, hogy azóta csak jó dolgok történtek veled/veletek, és talán van(nak) szép és egészséges gyermeked/gyermekeid.

Köszönöm, hogy megosztottad velünk a veletek történteket.

2008. ápr. 3. 06:21
Sajnos nekem is volt kapcsolatom az alapítvánnyal 8 éve.Ők szállították a lányomat.Emberileg,szakmailag tökéletesen meg vagyok elégedve velük,az egyetlen ami nem tetszett,hogy a lányom halála után hónapokig kaptam kéthetente a csekket,hogy segítsek,hogy más gyerekén is segíthessenek.Gondolom,ők csak szállítják a beteget,a további sorsukról nincs infójuk,de mégis rosszul esett.
2008. ápr. 2. 23:51
Én több éve a Peter Cerny alapítványnak ajánlom az 1% om....Holnap is így fogok tenni!!!!Ez az alapítvány NEM szűnhet meg!
2008. ápr. 2. 23:12
Ilyen fontos alapítványt nem lehet engedni hogy megszűnjön! Felháborító, hogy a politikusok majd' 1 milliót keresnek havonta, milliókért tüzijátékot csinálnak, erre van pénz, de, egy ilyen fontos alapítványt hagynának megszűnni. Az egész országnak össze kéne fognia és támogatni hogy ne szűnjön meg!!
27. marcsy006 (válaszként erre: 26. - Manna30)
2008. ápr. 2. 19:23

Szia!

Köszönjük a gratulációt,a Te családod is tündérí!

A képet a pici lányomról én is az alapítványtól kaptam,szintén azért,hogy egy kicsit mégis csak velem legyen a babám.

26. manna30 (válaszként erre: 25. - Marcsy006)
2008. ápr. 2. 18:15

Örülök, hogy nektek is sikerült. :)

Néztem az adatlapodat, látom raktál fel róla képet, igen az enyém is ilyesmi, csak a cikk mellé valahogy homályosra sikerült fényképeznem.

Gyönyörű lett a kislányod, gratulálok hozzá! :)

2008. ápr. 2. 17:51
A mi lányunk is az alapítványnak köszönhetí életét,pedig Ő a 36.héten,3050grammal született "csak"éppen nem volt spontán légzése.Kétszer kellett a lélegeztetést megkezední nála,1 és fél órásan már úton volt a budapesti klinikára.Az alapítványnál dolgozoknak Örökké hálásak leszünk.Minden évben Ővék az adó 1 %-a.A munkájuk mellett barátságosak voltak, sosem fogom elfelejtení bátorító,kedves szavaikat.
24. manna30 (válaszként erre: 22. - Stevebee)
2008. ápr. 2. 17:22

Igen, tulajdonképpen nem ők az egyetlen koraszülött-mentéssel foglalkozó szolgálat, alapítvány, ezt se felejtsük el, és bizonyára a többi mentőszolgálatnál dolgozók is készségesek, és hozzáértő szakemberek. :)

Bízom benne, hogy a Ti babátok is egészséges, teljesen rendbejött. :)

Örülök, hogy írtál, és azt hiszem a Ti példátok is követendő. :)

23. manna30 (válaszként erre: 20. - Yudy)
2008. ápr. 2. 17:19

Igen, ez is jó ötlet, gondolom egy-két ezer forintnak is örülnének. A honlapjukon minden fontos tudnivaló megtalálható, azt hiszem.


Örülök, hogy ezt a lehetőséget is említetted. Egyébként mint írtam korábban, nekem sem fűződik hozzá érdekem, de én úgy gondolom, ha már csak abban segítek, hogy megismertetem másokkal, akik esetleg eddig nem tudtak róluk, hogy mit is csinálnak, és milyen fontos a munkájuk, akkor megérte. :)

2008. ápr. 2. 16:45

Szomorú hír ez. Mi is kapcsolatba kerültünk koraszülött mentőkkel, igaz nem voltak annyira figyelmesek, mint a Peter Cerny munkatársai (a fényképre és a nyugtató szavakra gondolok), de azért rendesen végzeték a munkájukat. A babánk annyira nem is volt koraszülött, mert a 36. héten született 1980 grammal (az oldala: [link] és szerencsére csak meconium ileus miatt kellett Vp-ből Bp-re szállítani.


Mi mindenesetre azóta már 2. éve nekik utaljuk az 1%-unkat, és ha a másik 1%-ot (egyház/kiemelt költségvetési irányzat) lehetne, akkor azt biztos a Peter Cerny-nek küldenénk. Sajnos egyéb anyagi eszközzel nem tudjuk munkájukat (és itt ebben az esetben fennmaradásukat) segíteni...

21. Yudy
2008. ápr. 2. 15:23
Az alapítvánnyal évekkel ezelőtt munkám során találkoztam, jelenleg semmi érdekem nem fűződik hozzájuk.
20. Yudy
2008. ápr. 2. 15:21
Ha úgy gondoljátok, az alapítvány bankszámlájára közvetlenül is lehet adományt eljuttatni. Az 1 %-ot sajnos már sokára kapják meg. Sok kicsi sokra megy alapon....
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook