Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan motiváljam magam? fórum

Hogyan motiváljam magam? (beszélgetős fórum)


2014. jan. 20. 21:44
Moncsa 25. válaszát olvasd el!
2014. jan. 20. 21:43

Tanujjá' szépen.


Egyébként komolyan, az unokaöcsém ezt végezte el, jó állása van.


Jól mondta valaki, -keresd vissza-, hogy olyan nincs, hogy minden tantárgy tetszik.

Az én gyermekem jogot végzett, és mikor befejezte, a német tanárnak vitt 1 üveg valamit, azt mondta, a 6 ( igen, hat ) év alatt ő tartotta benne a lelket. Na, ez van!

28. kisj (válaszként erre: 16. - Ec348c408e)
2014. jan. 20. 18:51

Én építőiparban dolgozom.

Nagyon is sok ott a nő.

Úgy látom, hogy kifogásokat gyártasz.

27. M0ncsa (válaszként erre: 26. - Ec348c408e)
2014. jan. 20. 16:28

Mondom en, hogy romlik a szinvonal... a puskazokat ugy hajitanam ki, mint macskat sz@rni. Nemszeretem-targyakbol is. Es meg csodalkozunk, hogy nincsenek jo szakemberek... pfff.

Egyre tobb az olyan diploma, ami kb. a hatso kitorlesere jo, de masra se...

26. ec348c408e (válaszként erre: 25. - M0ncsa)
2014. jan. 20. 15:30
Persze, az első két félévem is olyan volt, hogy sírhatnékom volt a felesleges tárgyaimtól. Műszaki menedzserre járok egyébként. Egyik tanárunk mesélte, hogy ő ott volt amikor ezt a szakot alapították és akkor még sokkal több értelme volt, bezzeg most... :D Az tény, hogy mindenki puskázva megy át a tárgyakból, nem járnak be stbstb. Átmentem egy elég nehéz tárgyból és kérdezték, hogy mi a titkom :D Bejártam, megvettem a kötelező jegyzetet és megtanultam. Erre csodálkoztak nagyokat, hogy "hát mindegy, akkor sem járok be" -.-"
25. M0ncsa (válaszként erre: 24. - Ec348c408e)
2014. jan. 20. 15:21

Ja... Mindegy, akkoris. A szinvonal altalanos romlasa miatt mar a gimnaziumi ex-tanaraim is rittak az osztalytalalkozon... ment a bezzegezes, hogy a mi generacionk meg mennyire mas volt... milyen rendes diakok voltunk stb. stb. :D


Egyebkent meg, nezd, olyan felsooktatasi intezmenyt nem fogsz talalni, ahol minden tantargyat szeretsz. AZ imadott informatikamon is voltak olyan targyaim, amiktol sikitva rohantam volna ki a vilagbol legszivesebben. Ezek kozott volt olyan, amit megkedveltem tanulas kozben, ez sem lehetetlen :) De ez ezzel jar, pofabefog, szekmelegit, vizsgatlerak. Munkahelyen is ez lesz, ritka az a melo, ahol kizarolag olyan dolgokkal foglalkozol, amit imadsz. De ez ezzel jar, jobb, ha megszokod :)

2014. jan. 20. 15:17
Óbudai Egyetem. Egyébként tényleg gáz. Olyanok is bejutottak akik törtet egyszerűsíteni nem tudnak...egy műszaki szakon.
23. M0ncsa (válaszként erre: 22. - Ec348c408e)
2014. jan. 20. 15:13
OMG. Hova sullyedt a Muegyetem :D
22. ec348c408e (válaszként erre: 21. - M0ncsa)
2014. jan. 20. 14:57
240 volt idén a ponthatár, szóval boldog-boldogtalan bekerült, aki erre a szakra akart jönni :)
21. M0ncsa (válaszként erre: 16. - Ec348c408e)
2014. jan. 20. 14:55

Jarj zsakban, akkor majd nem bamulnak.


Egyebkent meg menj el palyavalasztasi tanacsadohoz, ha ennyire nem tudod, mit szeretnel. Zsunak annyibol igaza van, hogy ne foglald a helyet masok elol, akik szivesen tanulnak azt, amit te, csak nem kerultek be a limitalt letszam miatt.


Nehany havi gyari munka 3 muszakban, augusztusi kukoricacimerezes a tuzo napon eleg jo motivacio lehet a tanulashoz egyebkent :)

20. ec348c408e (válaszként erre: 14. - 7a3a05277b)
2014. jan. 20. 14:54
Gyakorlatilag igen. Volt egy irány, amerre részben a szüleim nyomtak, de nekem is tetszett. Építész akartam lenni hosszú évekig. Eljártam rajzsuliba, emelt matek faktra a gimiben. Nem jött be a rajz, nem voltam hozzá elég ügyes és türelmes. Erre érettségi évében jöttünk rá és innen sajnos borult minden. S.O.S. volt a mostani szakom, reméltem, hogy beválik, tetszeni fog.
19. ec348c408e (válaszként erre: 17. - Jajjj)
2014. jan. 20. 14:50
Keresek folyamatosan munkát, mert erre már én is gondoltam. Eddig még nem kaptam, mert diákmelónál is elvárás a heti 20-30-40 óra, amit nem tudok a nappali képzés mellett elvállalni, csak ha nem járnék be az óráimra.
18. ec348c408e (válaszként erre: 15. - Zsú1965)
2014. jan. 20. 14:48

Álltam már a saját lábamon, nem ismeretlen a dolog. Nem kerülni akarom a tanulást, ezt leírtam már szerintem háromszor is. Most is a költőpénzemet magamnak biztosítom (diákmunka és igen, tanulmányi ösztöndíj, amit jó átlagra kapnak a diákok), nem édesapámat húzom le.

Igényem van a tudásra és arra, hogy értelmes jó munkám legyen.

17. jajjj
2014. jan. 20. 14:45
Én voltam ilyen helyzetben egyetemen. Az segített, amikor elkezdtem munka mellett dolgozni, és hirtelen kevesebb időm lett. Nem tulajdonítottam olyan nagy jelentőséget többé a vizsgáknak, meg a jegyeknek, és így valahogy könnyebben ment. De igaz, hogy én a szakmámban kezdtem dolgozni, és engem azért valamennyire érdekelt a gyakorlati része, csak nem az elméleti.
2014. jan. 20. 14:43

Ebben éppen azért mert a kivitelezésben résztvevők >90%-a férfi, kezdve a melósokkal. Nem beszélek hülyeséget több családtagom építőiparban dolgozik. Voltam már építkezésen és zavaró az, hogy bámulnak, netán még be is szólnak.

Lehet, hogy nem kéne akadálynak lennie, tudom, hogy minden szakmának megvannak a maga negatívumai.

2014. jan. 20. 14:42

Azt írod: "de valamit muszáj tanulni".


Hát nem, kedvesem, nem muszáj. El mehetsz melózni is, teljesen fölösleges mások elől foglalnod a helyet ott, ahol utálsz lenni.

Csak ahhoz talán lusta vagy? Nincs motívációd a munkához? Arra van, hogy lébecolj?


Nem tudom, minek szántad ezt a kérdést, de engem elöntött a düh, mert sok értelmes és szorgalmas fiatal emberke van, aki szívesen lenne a helyedben.


Ha még nem tudod, hogy mi legyél,ha nagy leszel, amíg tanakodsz ezen, állj meg a saját lábadon, ne a szüleid vagy az ösztöndíj segítségével boldogulj, talán akkor a motívációdra is rátalálsz.

14. 7a3a05277b (válaszként erre: 12. - Ec348c408e)
2014. jan. 20. 14:42
Összefoglalva: fogalmad sincs, mit akarsz kezdeni magaddal.
13. patapucs (válaszként erre: 12. - Ec348c408e)
2014. jan. 20. 14:37

Már bocsi, hogy belekérdezek, de az miért baj, ha vmi "nem nőies".

Tanulj divattervezést, az elég nőies. Ott a könnyűipar.


Most komolyan. Valóban az hátráltat, hogy nem elég nőies? Autószerelők, autóversenyzők, stb. között is vannak nők....

2014. jan. 20. 14:21

Dolgoztam már olyat, amit kifejezetten utáltam, de muszáj volt, mert kollégista voltam és magamnak fizettem a dolgokat.


Tévedés: akarok tanulni. Én lennék a legboldogabb ember, ha tudnám, hogy nna most ez akarok lenni és maximális erőbedobással elindulok felé.


Józsi.38: az konkrétan két félév matek volt, de matematikus nem nagyon szeretnék lenni :D Ergonómiát is szerettem, belsőépítészet még érdekelne is, de megint ott van a rajz...


Volt egy elképzelésem, hogy kivitelező szeretnék lenni, de az megint építész szak=rajz. Építész technikussal még tudnék mit kezdeni, édesapám ismerőse kivitelezés szervező, OKJ-val (régebbi rendszer szerint szakközéppel). De ez meg nem túl nőies munka.

2014. jan. 20. 14:16

Egyébként, ha ezt most abbahagyod, mehetsz valami végzettség nélküli kulimunkára, amit nyilván nem lesz kedved szintén végezni.


20 éves vagy, felnőtt ember. Az élet olyan, hogy a nemszeretem munkát is elvégezzük.

10. 7a3a05277b (válaszként erre: 7. - Ec348c408e)
2014. jan. 20. 14:15
Ezek szerint nem a szakoddal van bajod, hanem itt állsz 20 évesen úgy, hogy nem akarsz tanulni semmit, mert sem a szakod, sem más nem érdekel?
9. jozsi.38 (válaszként erre: 7. - Ec348c408e)
2014. jan. 20. 14:07
azt írod, van egy-két tárgy, amiből jó vagy, mert gondolom érdekel. próbálj ezen a vonalon elindulni, és szakot váltani olyanra, ami érdekel is, és munkalehetőségnek sem utolsó
8. Perseida (válaszként erre: 1. - Ec348c408e)
2014. jan. 20. 14:01
Dolgozni sokkal rosszabb lesz...Én sem szerettem egyébként a két választott főiskolai szakom közül az egyiket, sőt rühelltem és mit ad isten? Abban a szakmában dolgozom. De tanulni fiatalon jobb volt mégis, mint most dolgozni.Ha nincs más ötleted, akkor csináld végig.
2014. jan. 20. 14:00
Szeretnék diplomát, szeretnék tanulni, de nem tudom, hogy ezzel a mostanival mit kezdjek. Mindenki azt mondja, hogy ha már a felénél tartok, ne hagyjam abba. Ez rendben is van, csak nem érdekel az egész és ezért képtelen vagyok tanulni. Volt 1-2 tárgy ami jó volt, abból ötösre vizsgáztam. Szimplán abbahagyni nem tudom, leginkább a hallgatói szerződés miatt...Százezreket kéne kifizetnem. A harmadik problémám, hogy azt sem tudnom, hogy mit csinálnék (szak), ha ezt abbahagynám.
6. laprincipessa (válaszként erre: 1. - Ec348c408e)
2014. jan. 20. 14:00

Amig nem talalod ki, hogy mit is szeretnel tulajdonkeppen, addig csak szenvedni fogsz. Nincs ertelme olyan szakra jarni, ami nem erdekel, mert akkor a munkadat sem fogod szeretni.


Nekem van olyan imserosom aki human beallitottsagu, de muszakira ment, mert hogy annak van jovoje. 5 ev utan hagyta ott az egyetemet diploma nelkul, celok nelkul, probal olyan munkat talalni, amihez nem kell kepesites...


Gondold at alaposabban mi az ami erdekel, mit szeretnel egy eleten keresztul csinalni. Vannak palyavalasztasi tanacsadok, internetes oldalak, amik ezzel foglalkoznak.

2014. jan. 20. 13:59
Ebben,a témában sehogy,szerintem.Keress olyat,ami érdekel...
2014. jan. 20. 13:55
de ha nem akarsz diplomát, nem érdekel ez a szakma, akkor miért nem kezdtél dolgozni? vagy egy konkrét szakmát szerezni.
2014. jan. 20. 13:54

hát nem tudom egyszerűen felfogni, hogy meg kell csinálni, ha most nem tanulsz, megbuksz és megint kezdeni előről az adott tárgyat tanulgatni, s csak még tovább húzódik,később szabadulsz az egész tanulástól.

Gondolj arra ezt azért teszed, hogy később ugyanazt a pénzt pl nem éjszakai műszakkal, kemény kétkezi munkával kell megkeresd, önmagadét, leendő családodért teszed.

2014. jan. 20. 13:53
Rúgd magad jól hátsón, hogy másikat a másik feledre a fal adja, oszt térj észhez!
2014. jan. 20. 13:51
Másfél éve járok egyetemre, de sosem szerettem a szakomat (műszaki). Nem is túl jók a jegyeim, de két félév alatt egy tárgyat buktam el, ebben a félévben már kettőt. Egyszerűen nincs motivációm tanulni, abbahagyni nem akarom, mert ötletem sincs, hogy akkor mi másra mehetnék. Nem ragaszkodom a diplomához, de valamit muszáj tanulni. Nincs semmi ami kiemelkedően érdekelne :/ És az a baj, hogy semmi nem késztet arra, hogy tanuljak. Persze, bennem van az, hogy nem akarok rossz jegyeket szerezni és az se utolsó, hogy van tanulmányi ösztöndíjam de ennyi. Volt már valaki ilyen helyzetben? Tudtok valamit tanácsolni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook